Jump to content

Germinatoriaus pasirinkimas.


Lazar

Recommended Posts

O as nemanau, kad kompaktorius yra vertas tu pinigu kuriu uz juos praso. Nesvarbu gamintojas, jie visi brangus. O kultivatoriaus neisivaizduoju kol kas kaip galima 3 - 5 cm gyli su juo isdirbti. As kazkodel manau, jog kultivatorius nuo 5 ir gilyn tinkamas. O skutikas arimui mano supratimu visiskai ne i tema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D man per metus 400ha reikia isdirbti... tai lyginti su 80 nelabai protinga...

Bet  jis dyrba su 3,6 pločio o tau 6 metru prie NH butu pats tas, aš turiu geni 6 metru iš Minkuksx nupirkes jau nenauja bet negaliu skustis, viskas ten pakol kas laiko, teisybė jie ji truputi sustiprine kai kuriose vietose, bet ir padargas nebenaujas tai nėr ko norėt, i didelias balas neteko ikišti bet su kraštu tenka prajudinti ir drėgnesnes vietas, jei matau, kad voliukai prigaudė žemiu tai pralekiu disesniu greičiu sukėles truputi prieki per sausa išdyrbta juosta ir viskas išlaksto iš tu voliuku. Jeigu kalbėt apie visokiu čia minėtus kompakterius, kultivatorius ir skutikus tai tie Lietuviški germinatoriai puikiai paruošia ARIMA grūdinėms kultūroms ir svarbiausia savikaina nedidelė ir nėra jau jie tokie trapus kaip čia kai kas piešia, o jeigu netyčia (kas pastebėjau kai kuriem mechanizatoriam dažnai pasitaiko) apsisukdamas kabini koki šlaita ar koki aukštesni kelkrašti tai suluš bet kuris nuo tokiu perkrovu.

Pasižūrėjus gamintoju puslapi tai matosi, kad ant Laumetrio germio lyginymo lenta segmentinė ir jos reguliavimas paprastesnis, genio puslapyje nuotraukos gal senos ar kaip bet gylio ir lygimino lentos gylis reguliuojasi perkišant varžtus, nebent dabar perdarė, kaip čia anksčiau kažkas minėjo, bet jeigu neperdaryta tai tada geriau laumetris nors ir kainu skyrtumas nemažas, nes ta lyginimo lenta vaidina nemaža role tame padarge.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Germinatoriu eksplotuoti tikrai pigu, kaip ir kultivatoriu. Netoliese didelis ukis turi vederio nza ir carier, tai daug dazniau arima dirba su carier nei su kultivatorium, nes paprasciausiai po vieno vaziavimo su carier arimas buna beveik paruostas nei kad su kultivatorium. Pas mus molynu nemazai, tai jei atsiari dideliais guzais tai jokio skirtumo ar su kultivatorium ir su germiu, vaziuoji tiesiog virsum kaip asfaltu, o carier supjausto sumaiso ir sutankina 

Geras ivertinimas - beveik paruostas:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Butent taip, dar po to vaziuoja arba su volais ir lyginimo lenta arba su nza arba su kompakteriu, o kartais ir balki naudoja pirma karta, nes kitaip neina paruost dirvos jei aresi prastai. Jum gal ir juokinga jei zemes lengvos. Ko gero geriausia butu nearti:)

Visai pritariu,pas mane yra tokiu lauku kad kultivarorius (germio neturiu ir nesiruosiu turet) tik issklaido grumstus ir nieko daugiau nepadaro,nors vaziuoji kelis kartus.Visai kitas reikalas su lekstiniu pralekus .Taip kad viskas priklauso nuo zemes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visai pritariu,pas mane yra tokiu lauku kad kultivarorius (germio neturiu ir nesiruosiu turet) tik issklaido grumstus ir nieko daugiau nepadaro,nors vaziuoji kelis kartus.Visai kitas reikalas su lekstiniu pralekus .Taip kad viskas priklauso nuo zemes.

Arba nuo zemes brandumo ar tinkamo laiko zeme dirbti. Jei uzdziovini tada sakes. Na bet zinoma jei ha daug simtu tada neimanoma neuzdziovinti. Bet esminis klausimas man - ar su kultivatorium imanoma tinkamai paruosti zeme sejai pavasari? Su germinatorium sunkesnes zemes lauku arba uzdziovintu lauku normaliai paruosti neina. O kaip kultivatorius - galbut su juo per giliai ilisiu ir neteksiu taip reikalingos dregmes pavasari. Vat kur klausimas. Atejo metas kai pasibaigusi Dinapolio germinatoriu reikia keisti i kazka kita ir klauimas i ka - Laumetrio germinatoriu ar kazkoki kultivatoriu, greiciausiai irgi Laumetrio, nes nematau tikslo moketi daug brangiau uz Vederi ar kita uzsienini daigta, kai ir Lietuviskas daro ta pati darba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba nuo zemes brandumo ar tinkamo laiko zeme dirbti. Jei uzdziovini tada sakes. Na bet zinoma jei ha daug simtu tada neimanoma neuzdziovinti. Bet esminis klausimas man - ar su kultivatorium imanoma tinkamai paruosti zeme sejai pavasari? Su germinatorium sunkesnes zemes lauku arba uzdziovintu lauku normaliai paruosti neina. O kaip kultivatorius - galbut su juo per giliai ilisiu ir neteksiu taip reikalingos dregmes pavasari. Vat kur klausimas. Atejo metas kai pasibaigusi Dinapolio germinatoriu reikia keisti i kazka kita ir klauimas i ka - Laumetrio germinatoriu ar kazkoki kultivatoriu, greiciausiai irgi Laumetrio, nes nematau tikslo moketi daug brangiau uz Vederi ar kita uzsienini daigta, kai ir Lietuviskas daro ta pati darba.

Čia pavasari paruošt neina su germinatorium ar kaip, kas darosi su ta žeme tada?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau buvau kazkurioj temoj rases,kad rudeni zeme stengiuosi isdirbt taip, kad pavasari nereiketu jos giliai dirbti (dregmes issaugojimui) o kai arimas arba skutimas lygus tada , pavasari ,galima ir su kultivatorium ,ir su germinatorium ,ir su kuo tik nori prajudini ,kad apsiltu zeme ir seji, po keliu dienu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba nuo zemes brandumo ar tinkamo laiko zeme dirbti. Jei uzdziovini tada sakes. Na bet zinoma jei ha daug simtu tada neimanoma neuzdziovinti. Bet esminis klausimas man - ar su kultivatorium imanoma tinkamai paruosti zeme sejai pavasari? Su germinatorium sunkesnes zemes lauku arba uzdziovintu lauku normaliai paruosti neina. O kaip kultivatorius - galbut su juo per giliai ilisiu ir neteksiu taip reikalingos dregmes pavasari. Vat kur klausimas. Atejo metas kai pasibaigusi Dinapolio germinatoriu reikia keisti i kazka kita ir klauimas i ka - Laumetrio germinatoriu ar kazkoki kultivatoriu, greiciausiai irgi Laumetrio, nes nematau tikslo moketi daug brangiau uz Vederi ar kita uzsienini daigta, kai ir Lietuviskas daro ta pati darba.

Turiu kultivatoriu Daniska DUBLER RECORD (gal teisingai parasiau) 5,5m pakabinamas( is bedos ir MTZ820 patraukia ),keturios eiles S spyruokliu,gale buvo aketeles, uzdejau voliukus,kad  grumstu nepaliktu ir visai man jo uztenka pavasariniam paruosimui,kainavo 6500lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas dirbimas su kultivatorium ar germineratoriumi priklauso manau ir kaip dar susiari ta dirva.Esu pastebėjas jeigu ruduo koks lietingesnis ir jeigu laukas prie molio tai jį susiari su gerais luitais.Tuomet jeigu žiema nešalta tas molis tuose luituose irgi neperšala.Tai su kultivatorium tokios žemės išdirbti neįmanoma.Nes su noragine sėjamaja sėklos įsėti neina.Jeigu volų nekemša tai su germeneratorium irgi tenka pasivažinėti.Aš galvoju gal tokiu atveju geriau kompaktorius su kroskiliniais volais gale.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas dirbimas su kultivatorium ar germineratoriumi priklauso manau ir kaip dar susiari ta dirva.Esu pastebėjas jeigu ruduo koks lietingesnis ir jeigu laukas prie molio tai jį susiari su gerais luitais.Tuomet jeigu žiema nešalta tas molis tuose luituose irgi neperšala.Tai su kultivatorium tokios žemės išdirbti neįmanoma.Nes su noragine sėjamaja sėklos įsėti neina.Jeigu volų nekemša tai su germeneratorium irgi tenka pasivažinėti.Aš galvoju gal tokiu atveju geriau kompaktorius su kroskiliniais volais gale.

Reiktu atsižvelgti ir i tai kokia technika turi tu padargu traukimui, kiek pinigėliu galima skyrt padargu isigijimui ir t.t. Dar yra čia retai minimas bet idomus padargas gaminamas Rokiškyje  KUOSA su tokiu agregatu galima nuveikt daug darbu tame tarpe ir moli patrupint neblogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, nupirkau Lemkena  kompaktoriu S400 ( naudota ), pabandysiu pavasari, pabandysiu rudeni, pas mane  molis priemolis, zodziu visko, bet is patirties zinau, kad  tokias zemias kuo bedirbtum jas reikia dirbt tada kada reikia o ne tada, kada gali, nes jei suares palauksi savaite ar dvi tai "neigrausi" niekuo( priklauso nuo oro salygu ), o jei dirbsi eile po 2 paru  bus gerai, bet ne  kultivatorium, matau kas met, kaip "kankinasi" kaimynai su kultivatoriais tuose  moleliuose dirba po 2-3 eiles  ir rezultatas hmmmm... , manau, kad siai dienai ardamas su vartomu plugu - dirbdamas su kompaktorium ir sedamas su amazone  freza+sejalka  pasieksiu gan geru rezultatu seklos guolio paruosime  ir dirvos isdirbime. Noreciau dar aisku ir  skutiko geresnio, bet....   manau dali lauku  nearciau .

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūriu vis dažniau rašoma apie kompaktorius. Reiktų pirmiausiai pagalvoti kodėl tas padargas taip vadinasi ir kas tai iš esmės per padargas. Kompact - kompaktiškas, arba liaudiškai tariant suspaustas. Tai tas pats kultivatorius/germinatorius tik labiau suspaustas. Tai atsitiko todėl, kad galingėjant traktoriams pasidarė įmanoma atlikti kelias operacijas vienu metu: lyginimas, kukltivavimas, volavimas arba lyginimas, kultivavimas, sėja. Viskas kaip ir būtų nieko, tik aišku tokios darbo padargų kombinacijos turi didelį ilgį, kas pasunkina padargų iškėlimą esant pakabinamiems padargams. Todėl jie buvo trumpinami mažinant atstumus tarp spyruoklių eilių ir tarp pačių atskirų padargo dalių, kaip volas ir noragai ir pan. Vot ir gavosi vadinami kompakteriai. Gerai tai, kad jie dažniausiai būna pakabinami, todėl lengviau atsistumti atgal, jie lengvesni, todėl lengviau traukti. Bet blogoji pusė yra ta, kad maži atstumai tarp spyruoklių dažniausiai duoda didesnį ar mažesnį vilkimą, o su augalinėm liekanom aplamai kimšimasi. Akmenų strigimas vėl gi neišvengiamas nes atstumai maži visur, to pasekoj daugiau lūžių, vilkimų, pasipriešinimo traukai. Bet dar labiau nustebintas buvau, kad net ir tas pats Lemken gamina prikabinamus kompakterius. Šokiravo, jei bogu. Kurių velnių? Paimkim tą patį Vederio kultivarių. Taip, jis gaunasi ilgas. Bet to reikia norint išlaikyti normalius atstumus tarp spyruoklių eilių ir tarp atskirų darbinių dalių. Todėl išvada: kompakteris yra specifinis padargas, naudotinas specifinėse sąlygose kai nėra kitokio varijanto, bet panašios komplektacijos kultivatorius ar germinatorius tikrai geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia iš Drapox pasisakymo man susidaro ispudis, kad kalbama apie tokius padargus  kur dauguma vadina kompakteriaiais tokius padargus kur su sėjamaja buna sukomplektuotas toks mini kultivatorius, tai ten sutinku su Drapox tikrai yra suspaustas, kompaktiškas  ar dar kaip nori taip gali pavadint, bet jeigu kalbėt apie toki kaip lemken s -400 tai neatrodo, kad ten kažkas labai suspausta ar daug spiruokliu todėl ten apie vilkima ar kimšimasi kaip buvo minėta nera ko nei kalbėt lyginant su germinatorium ar kultivatorium, Mano kaimynas turi toki lemkena tai su juo net pirma skutima daro pabirom sudaigint ir niekas ten nesikemša.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 10 mėnesių...

Reikia patarimo. Galvoju pirkti 4 m germinatorių. Kelių darbinių secijų rinktis , dviejų ar trijų ? Trijų aišku brangesnis ... Norėčiau patarimų su argumentais. Ačiū .

Kuo daugiau sekciju, tuo didesnis pavirsiaus kopijavimas. Tau paciam rinktis, ar lygus laukai pas taves ar ne po arimo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...