Jump to content

Ūkininko ūkio įkūrimas


ridispcc

Recommended Posts

Sveiki,

Esu įregistravęs ūkininko ūkį viename rajone, dabar ketinu pirkti žemės ūkio paskirties klypą kitame rajone ir perregistruoti ūkininko ūkį ten. Tikslas paprastas, noriu naujoje vietoje pradėti rengti kaimo plėtros ir žemėtvarkos projektą ūkininko sodybai įkurti.

Tačiau dabar, kyla daug klausimų, kaip tinkamai nupirkti žemės ūkio paskirtie žemę prie didmiesčio jog atitiktu visus keliamus reikalvimus ūkininko sodybai kurti. Kokie specifiniai reikalavimai konkrečiai ūkio šakai ir panašiai. Gal kas tą jau praėjote ir pasidalintumėte patirtimi. Būčiau labai dėkingas.

Tarkime tikslas daryti šiltnamius ir auginti šiltnaminę produkciją. Įtariu jog tam sklypas turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus ir pan. Ar aš šioje vietoje klystu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Esu įregistravęs ūkininko ūkį viename rajone, dabar ketinu pirkti žemės ūkio paskirties klypą kitame rajone ir perregistruoti ūkininko ūkį ten. Tikslas paprastas, noriu naujoje vietoje pradėti rengti kaimo plėtros ir žemėtvarkos projektą ūkininko sodybai įkurti.

Tačiau dabar, kyla daug klausimų, kaip tinkamai nupirkti žemės ūkio paskirtie žemę prie didmiesčio jog atitiktu visus keliamus reikalvimus ūkininko sodybai kurti. Kokie specifiniai reikalavimai konkrečiai ūkio šakai ir panašiai. Gal kas tą jau praėjote ir pasidalintumėte patirtimi. Būčiau labai dėkingas.

Tarkime tikslas daryti šiltnamius ir auginti šiltnaminę produkciją. Įtariu jog tam sklypas turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus ir pan. Ar aš šioje vietoje klystu?

Sklypas turi būti ne mažesnis nei 50a., reikia žiūrėti ar sklypui taikomos specialiosios naudojimo sąlygos nuo inžinerinių tinklų ir pan., jei taikomos, ar liks vietos pasistatyti ūkininko sodybą. Dar žemės paskirtis bendrajame plane turi būti numatyta žemės ūkio, kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai (Z4). Čia būtų galima įrengti ūkininko sodybą. Šiltnamius galima statyti ant žemės ūkio specializuotų ūkio paskirties sklypų (Z2), bet ūkininko sodybos čia statyti nebūtų galimybės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 3 metų...

Aš turiu 4ha sklypą prie savo sandėlių, tai ten noriu namą statytis. Nuėjau klaust į savivaldybę ir sakė jeigu pasidarysi Kaimo plėtros projektą galėsi vieną namą viename sklype pasistatyti, nors ir žemės ūkio paskirties žemė ten. Tą projektą pasidariau, truko 6mėn. ir 600€ Nieko tame projekte nėra tik realiai parodo planelyje kur galima statyti, o kur ne (ten griovo apsaugos juosta, kelio...). Dabar statome tame sklype sandėlį, o vėliau ir namą pasistatysiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...