Jump to content

Poniai


ricardaas

Recommended Posts

  • Atsakymai 72
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Mano abu yra jojami. Abu pakankamai ramus. Tik nera istobulintas valdymas. Posukius, sustojimus, raginimus atlieka gerai, bet reikia dar dirbti. Kadangi pas mane ateina tik tokie vaikai,kuriuos reikia vedzioti, o pati as sunkoka jodineti, tai tik ta smulkmena ir liko. Siaip, apsijojo pakankamai lengvai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien pas mane buvo 10metes mergaites gimtadienis, butu buve nerealu poniuka turet. Visi tokie patenkinti liko, vos iskrapste mama visus namo. Patiko ir didelis, bet isivaizduoju koki ispudi poniukas butu palikes :D Nes buvo nuo tokio, kur neina suprast, ka sako iki poros mergaiciu, kur jau poniukui netinka :D Nusivariau, bet buciau dar labiau nusivarius, jei tie vaikai nebutu tokie faini. Vienas joja, trys i pavadi isikabine, tipo veda,o ketvirtoji dar i ranka man isikabinus tempia, like is paskos bega :lol: Geras, patiko!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena. Rašau pirmą kartą, tik užsiregistravau. Gal galėtų kas nors atsakyti man į tokį klausimą: Žodžiu jau mes kokie šeši metai auginame poni kumelaitę, veislės nežinau, pirkome mažytę, bet užaugo nemaža, bet vis vien daug mažesnė už arklį, na manau, kad ir už žemaituką mažesnė, Šiaip poniukė rami, retkarčiais vaikučius pavežiojame. Galvojame, būtų gerai, gal apsėklinti, būtų mažas poniukas. Bet, kur galėtume kreiptis. Gyvename Kaišiadorių rajone. Dėkoju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena. Rašau pirmą kartą, tik užsiregistravau. Gal galėtų kas nors atsakyti man į tokį klausimą: Žodžiu jau mes kokie šeši metai auginame poni kumelaitę, veislės nežinau, pirkome mažytę, bet užaugo nemaža, bet vis vien daug mažesnė už arklį, na manau, kad ir už žemaituką mažesnė, Šiaip poniukė rami, retkarčiais vaikučius pavežiojame. Galvojame, būtų gerai, gal apsėklinti, būtų mažas poniukas. Bet, kur galėtume kreiptis. Gyvename Kaišiadorių rajone. Dėkoju

Koks jos ūgis ties gogu.Ar ji rujoje?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena. Rašau pirmą kartą, tik užsiregistravau. Gal galėtų kas nors atsakyti man į tokį klausimą: Žodžiu jau mes kokie šeši metai auginame poni kumelaitę, veislės nežinau, pirkome mažytę, bet užaugo nemaža, bet vis vien daug mažesnė už arklį, na manau, kad ir už žemaituką mažesnė, Šiaip poniukė rami, retkarčiais vaikučius pavežiojame. Galvojame, būtų gerai, gal apsėklinti, būtų mažas poniukas. Bet, kur galėtume kreiptis. Gyvename Kaišiadorių rajone. Dėkoju

Galite kreiptis į Mažųjų žirgų augintojų asociaciją http://www.poniai.eu/. Jie ir savo gali pasiūlyti ir pasakyti, kur dar Lietuvoje galite kažką panašaus rasti. Dar galit kreiptis į Vilniaus žirgyną. Jie įvairių dydžių poniukų turi. Galiu ir aš savo eržilą pasiūlyti :D Jei tik norėsit iš Kaišiadorių į Telšius vešti.

O šiaip gal veterenaro paklauskit, ar nėra blogai kumelėi pirmą kartą gimdyti 6 metų amžiaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kumelę kergti 6 metų amžiaus tikrai nėra pervėlu. Taipogi ir kumeliuotis. Atvirkščiai, tokio amžiaus kumelės jau būna visiškai subrendusios tiek lytiškai, tiek fiziškai. Tad ir kumeliukai būna kokybiškesni, nei perjaunų ar persenų kumelių (kokybiškiausi kumeliukai gaunami iš 5 - 14 metų amžiaus kumelių).

Jei baiminatės kad kumelė pirmą kart gali sunkiai kumeliuotis, galit parinkti tinkamesnį pagal ūgį eržilą jos kergimui, bet būtinai reikėtų atsižvelgti, kad būtų taisyklingo, gražaus eksterjero (kad nepridauginti tik panašių į arklius, šiuo atveju ponius padarėlių). Eksterjero ydos yra paveldimos. Pvz.: kriptorchizmas (nenusileidusios sėklidės), įlinkusi nugara netaisyklingi sąnarių kampai ir t.t.

Pirkti dar vieną poniuką nebūtina, jei auginsite savo kumelės atvestą kumeliuką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kumelę kergti 6 metų amžiaus tikrai nėra pervėlu. Taipogi ir kumeliuotis. Atvirkščiai, tokio amžiaus kumelės jau būna visiškai subrendusios tiek lytiškai, tiek fiziškai. Tad ir kumeliukai būna kokybiškesni, nei perjaunų ar persenų kumelių (kokybiškiausi kumeliukai gaunami iš 5 - 14 metų amžiaus kumelių).

Jei baiminatės kad kumelė pirmą kart gali sunkiai kumeliuotis, galit parinkti tinkamesnį pagal ūgį eržilą jos kergimui, bet būtinai reikėtų atsižvelgti, kad būtų taisyklingo, gražaus eksterjero (kad nepridauginti tik panašių į arklius, šiuo atveju ponius padarėlių). Eksterjero ydos yra paveldimos. Pvz.: kriptorchizmas (nenusileidusios sėklidės), įlinkusi nugara netaisyklingi sąnarių kampai ir t.t.

Pirkti dar vieną poniuką nebūtina, jei auginsite savo kumelės atvestą kumeliuką.

Ačiū už postą. Man irgi naudinga

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
Norejau pasiteiraut tokio dalykelio apie ponius. Pas mus yra setukas, ugio ties gogu, na gal 90cm. Kokia yra ju keliamoji galia? Ta prasme, koki svori jie nesioja be vargo,o kokio jau reiktu vengti? Tas pats idomu ir su tempimu, ar galima pakinkyt i kokia mini brikele ar visai nei svajot neverta?

Kiek skaičiau,tai sportiniams žirgams galima be problemų nešti raitelius,kurie sveria apie 15 - 20 procentų jų kūno masės,o poniams - 25- 30 procentų.. T.y. jei poniukas sveria 100 kg,tai rekomenduojama raitelis iki 30 kg svorio. Ir dar kažkur girdėjau nuomonę,kad stipresnio sudėjimo šetlandas gali nešti iki 50 kg :eusa-think: Na čia kaip ir aišku,kad dar viskas priklauso nuo to,kiek laiko ir kaip dažnai jojama,nuo žirgo,kaip jis paruoštas ir nuo raitelio,kaip jis moka joti - ar nesikrato kaip bulvių maišas :D Taviškis, kiek mačiau, tai šiaip labai nedidukas ir smulkokas,panašiai kaip mano dvimetukė kumelaitė.

O tempti poniai gali nemažai,lyg tai 200 kg ne problema,tik irgi aišku priklauso kokiu gruntu važiuosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 11 mėnesių...
Sveiki, paplito gandas, kad žmonės LTU nusipirkę ir užauginę ponius, Danijoje juos parduoda po 20k už vnt., ar nėra čia jokio burbulo ? Kas užsiimate jų auginimu ? Kaip realizuojate ? Kokius reikalavimus turi atitikti užauginti poniai, kad nebūtų labai sunku juos realizuoti ir gauti pelno ?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai nežinau, todėl ir teiraujuosi, o kokiom kainom ten superka paprastus ponius ? ir apskritai ar paprasta ten tuos ponius parduoti ?

Kažkada seniau biški domejausi. Giliai nesiknisau, bet supratau, kad gal ir neverta tuo eksportu užsiimti. Kainos ten nedidelės. Vaikai dabar aukštaūgiai ir mažiukai poniukai jau ne visiems tinka. O tie, kas ieškosi, nori, kad ponis būtų 100% atidirbtas ir ramus, kadangi jam reikės su vaikais bendrauti.

Apskritai su žirgų pardavimais šiuo metu sunkoka. Pasiūla didelė.

Išvis žinau, kad dažnai Lietuvoje perka poniukus atvežtus iš Lenkijos, nes jie pigesni, nei vietiniai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Laba,

Mane domina poniai(mini,vidutiniai-iki1m mazdaug),asilai(ivairus),lamos,alpakos,kenguros ir kt.,kuriu noreciau isigyti uz pinigus ar mainais i kitus gyvunus(ozkas,zasis,antis,Kaukazo aviganiukus(nuo pasaulio chempiono-WDS-2011-Paris) ir t.t.).

+37065552727

retai bunu internete..,tai gal kas galetu nurodyti,kur galeciau isigyti siu gyvunu

Dekingas is anksto

Pagarbiai,

artur

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...
  • po 8 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...