Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

Visi darom, taip, kaip norim ir sugebam.. Šeriant dabar tik kreidą ir druską, karvės ryškiai daugiau pieno pradės duoti tik kainai vėl krintant... Pakilusios kainos laikotarpiu jos tik pildys savo rezervus.. Nes energijos - baltymų naudojimo tvarka yra tokia:

Pirmiausia karvė energiją/ baltymus naudoja kūno funkcijų palaikymui (kad gyva būtų)

Po to, jei veršinga, veršingumui (kažkur 190 dieną po susėklinimo naudojimas pradeda staigiai didėti)

Po to rezervui,

Ir tik po to, lygiomis dalimis laktacijai ir augimui (auga dar per visą trečią laktaciją)

 

Visi šie procesai reikalauja adekvataus vitaminų- mineralų kiekio..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip del melziamu karviu sveikatos ,siandien sniegas,slapdriba nuo vakar dienos,ir karviu yra lauke,kupras sutrauke stovi tu ukininku kurie turi po 15-25 ar joms sveika,daug vakar susivare i tvartus karves,mano jau spalio 25 d baigiau ganiava.

Ar cia toks neatsakingas poziuris,sako kad sveika ant gruodo,ligos nepuola.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip del melziamu karviu sveikatos ,siandien sniegas,slapdriba nuo vakar dienos,ir karviu yra lauke,kupras sutrauke stovi tu ukininku kurie turi po 15-25 ar joms sveika,daug vakar susivare i tvartus karves,mano jau spalio 25 d baigiau ganiava.

Ar cia toks neatsakingas poziuris,sako kad sveika ant gruodo,ligos nepuola.

Šiaip tai sąlyginio komforto temperatūra melžiamai karvei nuo minus 5 iki plius 25....  Žinoma, ne sningant ir ne lyjant... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip karves gyvena, sociai paeda? kaip pieno sudetis siuo metu.

pas mane tai baltymai (0.4) pakrito, bet riebalai pakilo (0.4), pieno kiekis tai pat pakrito 10%.

seriu baltyminiu silosu, sienainiu, ir grudais.

karves uzdarytos jau men pas mane ,pienas susitvarke gryžo į vasaros kiekius,bet riebalai su baltymais niekada per 15 metų tokių nebuvo R4,7 B3,8 ir taip nuo uždarymo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip karves gyvena, sociai paeda? kaip pieno sudetis siuo metu.

pas mane tai baltymai (0.4) pakrito, bet riebalai pakilo (0.4), pieno kiekis tai pat pakrito 10%.

seriu baltyminiu silosu, sienainiu, ir grudais.

Kuo baltyminis silosas skiriasi pas jus nuo šienainio??

Spręndžiant iš to, ką parašėte, papildėte racioną gerai virškinama ląsteliena..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Koks pas jus bandoje yra primilzio vidurkis is karviu kurios jau antroje laktacijos puseje? Koki raciona seriat tokiom ir kiek kg duodat koncentratu?

į primilžio vidurkius nesigilinu,šeriu karves kaip ir visada-šienainis tik iš jaunos žolės,šieno negauna iš viso,kombinuotųjų pašarų gauna priklausomai nuo primilžio nuo 1kg iki 4-5kg per dieną,taip pat duodu alaus mielių,vitamininio-mineralinio papildo,gliukolaino ir melasos,taip šeriu jau seniai,bet tokio didelio riebumo ir baltymingumo dar nėra buvę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane spalio pirmoj pusej lauke buvo R 6,43 B 3,96 kai uzdarytos R 5,75 B 3,87 pasarai sienas nepresuotas suveztas rinktumu malti mieziai,avizos is savo ukio nenaudojant jokios chemijos druska daugiau nieko neduodu .

tai nebent kad pas tave, o ne tavo karves :icon-mrgreen: sakai jei siena sakem susiveziai tai jau pzdc rodikliai sauna i virsu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau paklausti tų,kurie turėjote reikalų su mobilia pašarų laboratorija ,priklausiančia ŽŪKT.Ar verta  kviestis?O ir šiaip kaip vertinate.Ačiū.

O ką, kolega KAZE išsitirti norit?? Ta prasme,kkokius rodiklius??Kaip ir kur tuos rodiklius naudosit? Šiaip tai ištiria, kiek žinau, greitai.. Bet vat ar tiksliai, tai pasakyti negaliu.. Bet vistiek gal geriau negu Dotnuvoje..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...