Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

Prieš 1 valandą, manttys pranešimas:

kam sukau rulius tai visi prišienavo 30-50 proc mažiau iš tų pačių plotų, nei pernai. O tai jau iškalbinga statistika

Pas mus ir tas pats... Auga tik ankstines ir tai nedrasiai... Ganau ant pirmos, bet jau peraugus stipriai, o atolas neskuba augti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

turiu problemą, karvės mažina pieną labai pakilo riebalai ir baltymai,o laktozė krenta. Šiuo metu 4,6rieb 3,8-3,9baltymai. Baltymų ir riebalų santykis 1,21-1,22 kaip ir norma, bet laktozė 4,22, urėja 10 irgi maža .Karvės gauna 4,5 kg miltų (miežiai, kviečiai, kvietrugiai,truputis žirnių)750gramų rapso išspaudų ir 750 g sojos rupiniu(didesnio baltymo), na ir  siu metų šienainio(šunažolė ir kiti varpiniai)dabar antra diena padvigubinau melasa 400g per dieną. Viska dedame i pašarų dalintuvą. IKI birželio vidurio turėjome grūdainio tai problemos nebuvo visus metus. Nuojauta sako, kad reikėtų gerų šiaudų imaišyti, bet šiuo metu dar neturime. Ką patartumėte

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdėsit šiaudų, dar labiau kris pienas ir dar didės (nedaug) pieno riebalai. Jaučiu, kad pas jus labai mažai bandoje šviežiapienių... Nes laktozė daugiausia parodo laktacijos tarpsnį.. Karvės po apsiveršiavimo kažkur mėnuo (jei nekankinta acidozės ar ketozės) laktozė didžiausia, toliau po truputį krinta.. Laktozė - pieno cukrus , prisiminkim, kada pas karvę "saldus pienas".....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 4 savaičių...

O iš kur čia tokie duomenys?? Šiaip tai biržose   sakykim: https://www.investing.com/commodities/real-time-futures  pupelės vos ne trigubai brangesnės už rupinius...

Jei tai tikros sojos pupelės, juose apie 20 proc riebalų, daugiau padavę rizikuojat ..... Rupiniuose riebalų apie 2 proc, ir baltymų šauniai daugiau...

Urėjai pakelti nebūtinai didinti baltymus... Kartais užtenka krakmolą - cukrų sumažinti...  arba apsaugotus riebalus..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiai dienai Lietuvoje būtų galima įsigyti ekologiškų sojos pupelių po 600e/t, o ekologiškų sojos rupinių apie 900 e/t. Ūkis ekologinis, šių metų vidutinis bandos produktyvumas 6,3t. Šeriama šienainiu, traiškyti kvietrugiai ir malti žirniai (apie 3kg per dieną, žirniai sudaro apie 25%). Nei melasa, nei palmių aliejus nėra duodama. Urėja pakyla ganiavos pirmoje pusėje, o žiemos sezonu laikosi apie 10, bet dažnai būna ir žemiau 10. Tai būtų įdomu sužinoti kiek kg. būtų galima naudoti sojos rupinių ir kiek pupelių ir kas būtų geriau.   

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasiruošęs pirkti 24t?Del  tu plačiu eko pupelių neturiu jokių žinių kad Lietuvoje ūkininkai šiuo metu jų turėtų, buvo mada prieš kelis metus auginti, bet reiktų pasiskambint pasiklausti ar dar šiemet kas bandė auginti... Man siaip įdomiau ar sušerus 1 kg sojos rupiniu išbėgs bent 3 litrai pieno, čia kad apsimokėtų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

24t. tai nepirkčiau, bet kokias 4t. tai ko gero taip. Jei ant Lietuvos atsirastų dar kokie 5 ūkininkai, tai tos 24t. ir susinaudotų. Sojos pupeles šiuo metu pardavinėja ūkininkas iš Panevėžio (turi 120t. - skelbiu.lt).  Tai man ir įdomu. ką geriau apsimokėtų naudoti iš baltiminių žaliavų, kurias būtų įmanoma gauti. Anksčiau niekados jų nenaudodavau, bet šiemet kaip ir reikia

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 48 minutes , kestoxs pranešimas:

Pasiruošęs pirkti 24t?Del  tu plačiu eko pupelių neturiu jokių žinių kad Lietuvoje ūkininkai šiuo metu jų turėtų, buvo mada prieš kelis metus auginti, bet reiktų pasiskambint pasiklausti ar dar šiemet kas bandė auginti... Man siaip įdomiau ar sušerus 1 kg sojos rupiniu išbėgs bent 3 litrai pieno, čia kad apsimokėtų...

Vien iš sojos rupinių žinoma ne.. Nors jaučiu, nereikia tų trijų kg pieno tiems 0,9 euro padengti...už ekologinio pieno bazę daugiau truputį gauti turėtumėt, kitaip muzika neapsimokėtų..... O šiaip tai reikia skaičiuoti raciono pabrangimą, o ne vienos žaliavos pliusą.. Ir Kestoks, jei turite kukurūzų siloso, tikrai tas pliusas bus ne  visi 0,9 euro..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Baze betkokiu atveju  baze apie 0,29 - 0,32eur, tokiem ūkiams, dideliu stebuklu nėra, bet žaliavos kainų skirtumas ženklesnis, bet tuomet jei pasitvirtina kad grūdas kainuoja 600 eur, kas tuomet labiau apsimoka?  radau aš kita tiekėja kuris gal mažesniais kiekius vežti ir kaina gal šiek tiek žemesnė 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, Gruzdas pranešimas:

24t. tai nepirkčiau, bet kokias 4t. tai ko gero taip. Jei ant Lietuvos atsirastų dar kokie 5 ūkininkai, tai tos 24t. ir susinaudotų. Sojos pupeles šiuo metu pardavinėja ūkininkas iš Panevėžio (turi 120t. - skelbiu.lt).  Tai man ir įdomu. ką geriau apsimokėtų naudoti iš baltiminių žaliavų, kurias būtų įmanoma gauti. Anksčiau niekados jų nenaudodavau, bet šiemet kaip ir reikia

 

Tokiu ūkiu kuriem soją rupi ant Lietuvos yra 2, tu ir aš. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matyt aš jau pasenęs ir mano mąstysena sovietinė.....  Važiuoji per Lietuvą, fermos pastatytos naujos, technika ir įranga aukštumoj, sukišti milijonai.....  o geriau pašerti karves, kad gauti grąžą....  gaila... Ir turim ožkų primilžius su urėja nesiekiančia 10 miligramprocentų.....  O su tokia urėja, jei karvę pavyks apsėklinti, ji vaisiaus auginimui vartos savo raumenyną....   Reiškia baigsis greitai...

O kad gauti tokiių gyvulių padorų primilžį, juos reikės brangiai šerti metus, nes iš  pradžių ir energija ir baltymai eis kūno poreikių atstatymui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...