Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Mano nuomone, jeigu tėvas stambus, tai gal kurkis ne per JŪ, o per investiciją į žemės ūkio valdas (ten jauniems didesnis proc. skiriamas). JŪ palik tiems, kurie neturi galimybių imti paramą per investiciją į žemės ūkio valdas..

Mano tėvai dirba vieną ha žemės :). Na gal ir stambokas tas tėvas, ne visų medžiagų apykaita greita :D. O aš jaučiuosi naujai iškepta tokia jaunoji ūkininkė-daržininkė (oj, vėl visus medalius sau kabinu - vyras JŪ), kaip ir dauguma, sąskaitoj tik nuliai, bankai paskolų neduoda, senas traktorius ir dar vienas mažiukas dėl vaizdo. Reikia daugiau dirbt, o ne bėdavot.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano tėvai dirba vieną ha žemės :). Na gal ir stambokas tas tėvas, ne visų medžiagų apykaita greita :D. O aš jaučiuosi naujai iškepta tokia jaunoji ūkininkė-daržininkė (oj, vėl visus medalius sau kabinu - vyras JŪ), kaip ir dauguma, sąskaitoj tik nuliai, bankai paskolų neduoda, senas traktorius ir dar vienas mažiukas dėl vaizdo. Reikia daugiau dirbt, o ne bėdavot.  

dirbu dirbu aš :) stengiuos didinti produktyvumą, nes žemės praplėtimas sunkiai tikėtinas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kur būtų įmanoma normaliai pasikonsultuot Kaune dėl šitos paramos tam tikrų punktų ? Nes paskaičius taisykles tikrai kyla daug įvairių klausimų ne vienoj vietoj

Palauk kol patvirtins taisykles.

O neaiškiom vietom gali pasidalint su visais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va manau visiems yra ne iki galu aišku su:

 

40.2. ūkis kuriamas iš nepadalytų valdų (suteikiama 15 balų);

 

 

 

Gilinantis į šitą apibrėžimą:

 

 

žemės ūkio valdos padalijimas (toliau – valdos padalijimas) – žemės ūkio valdos sudarymo būdas, kai asmenys, pretenduojantys gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, iš artimojo giminaičio (tėvo, mamos, senelio, senelės, brolio, sesers, sūnaus, dukros) žemės ūkio valdos išregistruotus (-ą) žemės sklypus (-ą) įsigyja nuosavybės teise, įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas ir ten įsikuria;

 

klausimų gali kilti šitoje vietoje:

 

 

 

įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas ir ten įsikuria;

 

Čia kaip ir pasakyta, kad žemės ūkio valdos padalijimas gaunasi tuomet, kai aš kuriu valdą tų valdų pagrindu, tai reikškia, kad valda gauta iš tėvų ar giminaičių ar kas ten dar telpa toje savokoje, sudaro daugiau negu 50+% mano kuriamos valdos.

 

Bet sakykim mano atveju, ta valda, kurią aš gaunu iš tėvo, sudaro tik nepilnus 20% mano valdos, tai kaip ir nebūtų galima teigti, jog aš savo valdą kuriu tėvo valdos pagrindu. 

 

 

Tai pagal bendrą logika skaitant tai kas ten parašyta, tai jeigu aš ūki kuriu kur 49% valdos parimta iš tėvų, o 51% iš kitur, tai čia nesiskaito žemės ūkio valdų padalijimas.

 

Tik va įdomų kaip pati NMA šita parašymą šifruos, todėl ir noriu pasikonsultuoti, ar verta persirašyt žeme ar ne, nes šiuo atveju, be žemės persirašymo surenku 80 balų, jeigu persirašau žemes, bet gaunasi, kad iš padalytų valdų beturiu 75 balus 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad kažkaip atrodo, jog tau problemų paramai gauti ir taip nekils ☺ Aišku, ramiau, kai kuo daugiau surenki, t.y. kaip įmanoma daugiau :) Beje, gal turi kokią nuorodą, kur būtų galima pasižiūrėti, kur tos nederlingos ir specifines kliūtis turinčios žemės? :) Mano atveju atkrenta dėl valdų, išsilavinimo ir vietovių, tad įdomu, gal dar pavyktų iš vietoves gauti, tada per daug ir nesijaudinčiau jau dėl paramos gavimo, turėtų tikrai užtekti ☺

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tikrai nežinau, kur rast visas Lietuvos nederlingas žemes.

 

Tai jeigu nežinau kaip pas tavęs, tai pasiklausinėk kaimynų, ar gauna išmokas ar ne už nederlingas :)

 

O dėl balų tai tiesa, norisi kuo daugiau, nes tik vienas kartas tėra, šiemet negauni, kitais metais, jau kaip ir nebegalėsim kartot :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas čia bliauna su 80 balų, kad gali surinkti tik 75... aš ruošiu dokumentus surinkdamas 55 ir ką. Aišku... apie 200 paraiškų Lietuvos mastu labai mažai, bet pats faktas, kad turi vieną bandymą verčia rizikuoti.

Manau, kad 55 balai irgi neblogas rezultatas, tikiuos, jog visi, kurie bus 50+ balų gaus paramą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panaršykit ir susirasit, kad žmogus sako tiesą. Manau 55 tikrai irgi neblogas variantas. Realiai 40 tai turbūt visi rinks, tai manau pagrindinė rizika ya šiems, o kas daugiau turi, tai tikrai manau viskas gerai bus :) Kažkaip tų jaunų pirmą kartą besisteigiančių jau ne taip ir lengva rasti.. Gruodį lygtais apie 240 paraiškų buvo, jei gerai atsimenu..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunojo ūkininko taisykles žada patvirtinti kovo 9d.. Yra jau taisyklių projektas ir paraiška. Visų pinigų nereikės turėti, nes 50 % išmokės avansu. Žemiau taisyklės ir paraiška.

 

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1013611&p_org=13&p_fix=y

 Apie visą šitą reikalą jau seniai diskutuojame ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gruodį surinko 466 paraiškas, o pinigų(40mln.lt)  kolkas 300 yra.

 

Skaičius labai didelis iš tikro..Tada panašu, jog valdininkai, teigdami, kad rems jaunus ir smulkius vėl meluoja, nes investicijoms į žemės ūkio valdas skiriama šiai metais 95 mln EUR, o jauniems tik 10 mln EUR..

(jei visi maksimaliai ims (investicijoms) 400 K berods, tai gaus 237 ūkiai, jaunjųjų apie 200 ūkių)

 

O parama smulkiems ūkiams iš viso nei 2 mln EUR nesiekia...(smulkių apie 130 ūkių)...

 

Taigi, valdininkų teiginiai kolkas visiškai neatitinka paprastų matematinių skaičiavimų... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...