Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Matai, aš pritariu ir vienkartinėms negrąžinamoms paramoms, tačiau tiems jauniesiems ūkininkams, kurie pradeda ūkininkauti neturėdami bent vidutinio pradinio kapitalo, neturėdami daug žemės ar panašiai vienkartinė parama nieko nekeičia, nes pagal paramą galima įsigyt tik naujos technikos, o pakankamai daug pinigų reik pačiam įdėt, todėl jie geriau renkas pirkt dėvėtą traktorių už 20000 litų, negu naują traktorių prie kurio sumos pačiam dar reiktų pridėt kokį 40000 litų, nes paprasčiausiai tų pinigų nėra tiek, kad būtų galima investuot.Neatmeskim fakto jog galima imt ir banko paskolą tačiau būna jaunųjų ūkininkų kurie nuosavos žemės neturi, arba turi labai mažai ir tenka ją nuomoti, o bankai neužstatant atitinkamo kiekio turto paskolos neduoda, taigi jie neturi galimybės ja pasinaudot ir vienintelis ūkininkų išsigelbėjimas ir galimybė ūkį plėtoti, tai didesnės tiesioginės išmokos už pasėlius.

Aš asmeniškai pritarčiau ir didesnėms tiesioginėms išmokoms ir vienkartinei paramai, nes didesnės išmokos jauniesiems ūkininkams, padėtų išsilaikyt ant kojų sunkesniais metais, o parama, atnaujint susidėvėjusią ir nenašią techniką galinga ir nauja. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sveiki visi, tikriausiai atrodysiu kiek kvailokai kad klausiu čia, bet man reikia kad jūs mane užvestumėt ant kelio.

Mano senelis nusprendė perleisti man savo ūkį, atrodo viskas tvarkoj, nesenai sužinojau jog yra paramos jauniesiems ūkininkams.

Klausimas būtų toks: Ar po ūkio perleidimo aš galiu pretenduoti į kokią nors finansinę paramą, pasistatyti namui, ūkiniams pastatams, žemės dirbimo padargams, ar betkam kitam, kad man būtų išskirtos lėšos?

Ūkininkauti noriu ištikrūjų, ne fiktyviai. Lauksiu jūsų atsakymų, iš anksto dėkoju. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada palauk iki kitų metų,nes šiam periodui (2007-2013m.) pasibaigę pinigai.Sekančiam etapui žada skirti pinigų jaunųjų ūkininkų įsikūrimui,bet dar galutinai nenusprendė kiek.Jaunasis skaitosi iki 40 metų amžiaus ir kurio ūkis įkurtas ne ilgiau kaip 2 metai

jauniem ukininkam zada tik nuo 2015m.

kiek zinau nuo 2014m prasideda tos paramos :/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada palauk iki kitų metų,nes šiam periodui (2007-2013m.) pasibaigę pinigai.Sekančiam etapui žada skirti pinigų jaunųjų ūkininkų įsikūrimui,bet dar galutinai nenusprendė kiek.Jaunasis skaitosi iki 40 metų amžiaus ir kurio ūkis įkurtas ne ilgiau kaip 2 metai

jauniem ukininkam zada tik nuo 2015m.

kiek zinau nuo 2014m prasideda tos paramos :/

jauniesiems nuo 2015m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasirodo mano ir daugelio kitų besikuriančių ūkininkų viltys pradeda pildytis palankiąja puse.Ir didesnes tiesiogines išmokas, ir atitinkamą vienkartinę parama jauniesiems ūkininkams žada naujuoju 2014-2020 metų laikotarpiu teikti. :)

http://www.manoukis.lt/naujienos/bzup-r ... p-konturai

http://www.manoukis.lt/naujienos/bzup-r ... ne-suknele

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasirodo mano ir daugelio kitų besikuriančių ūkininkų viltys pradeda pildytis palankiąja puse.Ir didesnes tiesiogines išmokas, ir atitinkamą vienkartinę parama jauniesiems ūkininkams žada naujuoju 2014-2020 metų laikotarpiu teikti. :)

http://www.manoukis.lt/naujienos/bzup-r ... p-konturai

http://www.manoukis.lt/naujienos/bzup-r ... ne-suknele

pažiūrėsim kaip dar čia bus :) labai daug vilčių nededu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...

patarkit ka daryt :icon-rolleyes: tevas turi apie 80 ha zemes is ju nuosavos 15 ha galvoju perimt jo uki. kaip manot ar vertetu ant tiek zemes perimti jo uki ir but jaunu ukininku? :icon-rolleyes: jei perimu jo uki ir jis dar sau kazkiek zemes pasilieka tai taip iseina kad mes dvigubai mokesim visus moksecius ? :icon-rolleyes: padekit man cia susigaudyt :D :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

patarkit ka daryt :icon-rolleyes: tevas turi apie 80 ha zemes is ju nuosavos 15 ha galvoju perimt jo uki. kaip manot ar vertetu ant tiek zemes perimti jo uki ir but jaunu ukininku? :icon-rolleyes: jei perimu jo uki ir jis dar sau kazkiek zemes pasilieka tai taip iseina kad mes dvigubai mokesim visus moksecius ? :icon-rolleyes: padekit man cia susigaudyt :D :D

Čia, gerbiamasai, įdomų klausimą uždavėt.Taigi žiūrėkit iš savo perspektyvos- kaip, ar patinka tau žemės ūkis, kiek nusimanai apie darbą jame ir ar nori visą gyvenimą žemę dirbt, nes tai yra toks verslas, kad pradėjęs turi dirbt rimtai žiūrėdamas į ateitį, turėdamas planus, turiu galvoje, kad pradėjęs negali visko bet kaip mest ir jeigu dirbi- bet kaip dirbt.Nuo tavęs priklausys ūkio finansinė sėkmė, jo augimas, galiausiai žemės padėtis, jos nualinamumo,to pasekoje ir ir derlingumo lygis didele dalimi priklausys nuo tavęs.Vienu žodžiu- tai yra ilgas, daugelio metų darbas. :)

Na o toliau žiūrėk- rinkis ūkio pakraipą ir visą kitą.Asmeniškai aš galiu patarti rinktis gyvulininkystės ūkį, nes mūsų ūkis daug metų blaškėsi įvairiose pakraipose-daug metų auginome javus, tačiau didžiausią finansinį pakilimą pasiekėme pradėję auginti gyvulius.Sėkmės. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai sausio mėnesį jau bus aišku?

Buvau šią savaitę žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, tai sakė, kad nieko nežino ir be naujų metų net neklausinėti, nors kai klausiau apie 2014-2020 metų paramą pavasarį, sakė lapkričio mėnesį jau viską žinos. Taip kad kantrybės visiems.... manau, kad naujienos tik po naujųjų.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrint ką tu su tais 8 ha planuoji daryti, jei laikysi pievą ir ją smulkinsi, tai nelauk. Jei žadi gerokai plėsti ūkį, arba tuose 8 ha daryti sodus ar uogynus - tai dar luktelėk.

Nors tiesą sakant niekas nežino dar, koks bus tas "startinis" hektarų kiekis ir iš viso, kokie bus prioritetai, ir kokie įsipareigojimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...