Jump to content

Komplikuotas ėriavimasis


EKOTomass

Recommended Posts

Na avininkai greitai savo žinias klojat čia.

vandedinė pūslė jau apie 1,5val išėjus, netrukus vaisiaus nieko nesimato apčiuopti nepavyksta. kyla lb rimtas klausimas ar jau užsidarė "vartai" ar dar neatsidarę. avis elgiasi lyg niekur nieko, jokių išorinių simtomu kad ruoštųsi ėriavimuisi.

------------------------------------

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi:

avininkyste/viskas-apie-eringas-avis-ir-eriavimasi-t11305.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patyręs ar nepatyręs, jei iki šiol neišgimdė, tai ėriuko gelbėti nebėra ko. Dabar reikia ėriavedę išsaugoti. Jei pats nemokat, ar tiesiog nėra ten už ko suimti, tai kvieskit veterinarą su žnyplėm ir lupkit lauk!

Aš pernai pražiūrėjau kažkaip, kad gimdo. Nepastebėjau, tai tik antrą dieną veterinarą kviečiau. ėriukas ejo sprandu į priekį. Tai su žnyplėm dviese vos išlupom. Ėriukas aišku jau buvo miręs, bet užtat avis dar ir šiandien gyva. Nors po tos procedūros vargšė dvi savaites ant kojų nesikėlė. Daug antibiotikų, vitaminų, papildų ir intensyvi priežiūra išgelbėjo jai gyvybę. Šiais metais jau pati puikiai pagimdė sveiką, storą ėriuką.

Nuotaikai pakelti - šiandien ryte deginomės saulėje.... :)

post-11665-141521819606_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Traukt reiktu kol dar viskas sviezia,po 2 dienu,traukiant didele tikimybe kartu ir maksti issitraukti,tada po antibiotiko Kurso visvien teks atsisveikint,

Siaip rekomenduojama iki 40 min laukti po vandenu nutekejimo,jei nepavyksta,tada tai jau traktuojamas probleminis gimdymas

Greiciausiai didelis vaisius,laiku neapsisuko,ir pasekmes....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėjau ir aš šįmet vieną tokią, pagal dienas kaip reikėjo ėriuotis buvo sąrėmiai, bet vaisius nėjo.

Po po paros patikra-kaklelis uždaras. Veterinaro žodiai: kol vartai uždaryti nieko nebus. Pernešiojo vaisių 10 parų daugiau nei normalus nėštumas turėtų būti, visą tą laiką tekėjo silpni skysčiai, gleivės su kraujo priemaiša. Pasekoje, radau įstrigusį ėriuką ir vos su veterinaro pagalba išlupome. Avis išgyveno ir vaikšto sau po tvartą ir dabar. Bet dar vienas įdomumas tas, kad ji pieninė ir po visų šitų mūsų procedūrų kitą dieną buvo tik lašas pieno. Bandžiau užkurti varikliuką su svetimu vaiku, jis žindo sąžiningai kaip priklauso. Bet po savaitės ir jam ir man atsibodo ir avis visiškai užtrūko. Va ir suprask kodėl taip yra ? Gal kas turi iš pieninių tokios patirties ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu kol gimda buvo atsiverus buciau ir patikrinęs , taigi buvo veterinaras isvada pjaunam avį nes visvien nugais , eriukas gali būt neišsivystęs išimt niekaip neina nes dar kažkos auglys yra tikriausiai tas ir neleidzia :(

aš tai šiemet kaip niekad ,,dirbau'' veterinaru :o anksciau vyras ten patikrindavo ką reik, db užsieny dirba , tai teko pačiai išmokti- 2 vedė, trečią tik antrą dieną išėmėm -sako vet ;kišk ranką mano netelpa, ir trauk :icon-mrgreen: vienžo. kita geriausiai 2 vedė ir tipo nusivalė, bet žiūriu dar koja žemę kasa- suleidau skatinamųjų vistiek nieko. tada kišau ranką-ištraukiau atbulą-negyvas. kas keisčiausia ketvirtą ištraukiau pridususį bet gyvena iki šiol visi 3. reziumė-mano avys jau per senos gimdyti, pernai tokių problemų neturėjau :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, patyrę ir nelabai patyrę kaip ir aš avių augintojai. Vakar ir šiandien atsivedė trys avys, kuriom tai pirmas kartas. Viena atsivedė 4,7kg baroniuką, davėm Monstro vardą, kitos po du ėriukus, aišku nedidelius, kaip ir turėjo būti, nes avys nėra didelės. Tik viena, pagimdė be pagalbos, bet ne čia bėda. Visas tris, netikusias mamas, turiu laikyti apžergęs kojomis, kol jų vaikai pažynda. Pieno turi, aišku ne tiek kiek pas profes avis. Gal kas buvot susidūręs su tokia problema ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, patyrę ir nelabai patyrę kaip ir aš avių augintojai. Vakar ir šiandien atsivedė trys avys, kuriom tai pirmas kartas. Viena atsivedė 4,7kg baroniuką, davėm Monstro vardą, kitos po du ėriukus, aišku nedidelius, kaip ir turėjo būti, nes avys nėra didelės. Tik viena, pagimdė be pagalbos, bet ne čia bėda. Visas tris, netikusias mamas, turiu laikyti apžergęs kojomis, kol jų vaikai pažynda. Pieno turi, aišku ne tiek kiek pas profes avis. Gal kas buvot susidūręs su tokia problema ?

Dar yra visada sansas girdyti su buteliuku :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, patyrę ir nelabai patyrę kaip ir aš avių augintojai. Vakar ir šiandien atsivedė trys avys, kuriom tai pirmas kartas. Viena atsivedė 4,7kg baroniuką, davėm Monstro vardą, kitos po du ėriukus, aišku nedidelius, kaip ir turėjo būti, nes avys nėra didelės. Tik viena, pagimdė be pagalbos, bet ne čia bėda. Visas tris, netikusias mamas, turiu laikyti apžergęs kojomis, kol jų vaikai pažynda. Pieno turi, aišku ne tiek kiek pas profes avis. Gal kas buvot susidūręs su tokia problema ?

na aš beveik visoms pirmavedėms duodu valerijono tinktūros, nusiramina ir jei ne tą pačią, tai kita dieną prisileidžia vistiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as su pirmavede kariavau desimt dienu kol prisileido normaliai zysti,eidavau kas tris valandas .is pradziu tai labai priesinosi ,bet po truputi atsirado motinystes jausmas .tokia nemotiniska manyciau todel ,kad jauna apsieriavo.nusipirkom jauna avele, o jinai jau buvo susikergusi,pamateme kad gulineja ,patikrinam tesmeni,viskas aisku ,neuzilgo eriuosis.buve seimininkai nebuvo atskyre avinuku nuo avyciu.prireiks kantrybes,o jeigu dar ne viena , stiprybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...