Jump to content

Saulės kolektorius vandeniui šildyti


ricardaas

Recommended Posts

  • Atsakymai 58
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Turiu jau gal 7 metai .Kai sauletas dangus ,silto vandens nera kur deti,aisku jeigu teisingai paskaiciuosi kolektoriaus pajeguma ir suvartojamo vandens kieki.Jeigu saules nera,naudos-nulis.As kai pirkau, investicija buvo nemaza nes sildau baseino vandeni, reikejo nevieno kolektoriaus.Dabar tie dalykai zymiai pigesni.Buiciai sunaudojama silta vandens kieki nesunkiai susildys saule,investicija atsipirks greitai. Aisku ziema efektas bus mazas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, mane jau seniai domina saules kolektoriai, nepasakyciau kad ipatingai aktyviai bet tema idomi. Taciau ka as esu paskaiciaves, vasaros metu na tiksliau kai baigiasi sildymo sezonas siltam vandeniu ruosti as isleidziu tik iki 200 lt. Vadinasi kolektoriai man ir per 30 metu neatsipirks, kitas variantas deti daugiau kolektoriu ir bandyti, bent dalinai ju pagalba sildyti namus (esant sauletoms dienoms), bet tada kur deti silumos pertekliu vasaros metu. Tai va lieka sportinis interesas, kad padaryti ir buti "Žaliuoju", nes ekonomijos as cia nematau, nors gal as klystu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, mane jau seniai domina saules kolektoriai, nepasakyciau kad ipatingai aktyviai bet tema idomi. Taciau ka as esu paskaiciaves, vasaros metu na tiksliau kai baigiasi sildymo sezonas siltam vandeniu ruosti as isleidziu tik iki 200 lt. Vadinasi kolektoriai man ir per 30 metu neatsipirks, kitas variantas deti daugiau kolektoriu ir bandyti, bent dalinai ju pagalba sildyti namus (esant sauletoms dienoms), bet tada kur deti silumos pertekliu vasaros metu. Tai va lieka sportinis interesas, kad padaryti ir buti "Žaliuoju", nes ekonomijos as cia nematau, nors gal as klystu.

labai mazai suskaiciavai dabartinem islaidom, kokiu kuru ar elektra skaiciavai ir kokiam kiekiui vandens. Siaip sildant vandeni su saules kolektoriumi padideja vandens suvartojimas, nes tada nebera tikslo taupyti karsta vandeni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naudoju malkas, na gerai sakykim nebetaupom karsto vandens, na plius 50 procentu, gaunasi 300 lt, atsipirkines 20metu. Bet man idomiau kur deti silumos pertekliu.

malkomis vasara sildant vandeni nera ko skaiciuoti skaiciuoti atsipirkimo, nes reikia ivertinti dar laika kuri uztrunki kurent, o tas laikas kiekvienam savaip brangus, plius dar nera jokio konforto. Teisingai paskaiciuotoje ir sumontuotoje saules kolektoriu sistemoje karstam vandeniui silumos pertekliaus nelabai bus, nebent uzeitu kokia savaite sausra ir karsciai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Virgi, statyti saules kolektoriu tik tam kad vasara sildytu vandeni neapsimoka, bent jau as taip manau, bet mane domina variantas kai saules kolektoriais nukrauni puse stogo ir naudoji namo sildymui bent dalinai, tik ka daryti vasara kur silumos pertekliu numesti.

ziemos metu saules kolektoriai vandens boilerio nesusildo, o tu namus nori kad sildytu ir dar vasarai turet silumos pertekliu :eusa-think: idomiai tu cia skaiciuoji ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Virgi, statyti saules kolektoriu tik tam kad vasara sildytu vandeni neapsimoka, bent jau as taip manau, bet mane domina variantas kai saules kolektoriais nukrauni puse stogo ir naudoji namo sildymui bent dalinai, tik ka daryti vasara kur silumos pertekliu numesti.

ziemos metu saules kolektoriai vandens boilerio nesusildo, o tu namus nori kad sildytu ir dar vasarai turet silumos pertekliu :eusa-think: idomiai tu cia skaiciuoji ...

Na jei statai 1,5m2 kolektoriu tai gal ir nesildo, bet jei statai 20 ar 30m2 tai rezultatas manau butu kitas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie koki silto vandens pertekliu eina kalba? Jeigu nereikia tai ir nenaudoji . Skystis baterijose neuzverda nes slegis iki 3 atm.Puse ukinio stogo uzima baterijos.Ziema nama sildau malkomis,pavasari,rudeni -saule.Sildyma malkomis sezona sutrumpinu 1men. Atsipirkimas -sunku skaiciuoti ,kuo tradicinis sildymas brangesnis, tuo atsipirkimas greitesnis. O silumos kaina keiciasi .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie koki silto vandens pertekliu eina kalba? Jeigu nereikia tai ir nenaudoji . Skystis baterijose neuzverda nes slegis iki 3 atm.Puse ukinio stogo uzima baterijos.Ziema nama sildau malkomis,pavasari,rudeni -saule.Sildyma malkomis sezona sutrumpinu 1men. Atsipirkimas -sunku skaiciuoti ,kuo tradicinis sildymas brangesnis, tuo atsipirkimas greitesnis. O silumos kaina keiciasi .

Jūs kalbate apie vakuminius kolektorius ar as klystu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolektorius ar saules baterija nezinau kaip juos pavadinti,po selektyviniu stiklu priraizgyta variniu vamzdeliu ,kuriais cirkuliuoja neuzsalantis skystis.uzdara sistema .Ateina gyvatukas i boileri kuris sildo vandeni.Susildyta vandeni naudoji kur nori, namui sildyti ar siltam vandeniui, per dar viena gyvatuka kuris stovi to paties boilerio virsutineje dalyje.Saltas paduodamas-susildytas iseina is to virsutinio gyvatuko.I radijatorius leidi ta pati vandeni,kuri susildo kolektoriaus gyvatukas esantis boilerio apacioj. Boileris gali buti 1-2 kubu talpos ir tarnauti kaip akumuliacine talpa,svarbu, kad butu kuo aukstesnis ir neperdidelio deametro.Taip greiciau turesi silta vandeni .Ta pati boileri ziema sildo malkos .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As praejusiais metais nusipirkau, kinietiska 100 litru beslegi saulės kolektoriu karsto vandens gamybai. Pirkau tam, kad naudoti tuo laikotarpiu, kada nesikurena kieto kuro katilas (kuri kurenu malkom ir siaudais). Saulės ir silumos tuo laikotarpiu į valias. Kadangi pati seistema beslėge, tai problemos su pertekline šiluma nėra. Dabar apie pinigus. Viso kolektoriaus su valdikliu kaina buvo 1200Lt. kol atsiardo pajungtas ant stogo kaina pakilo iki 2000Lt.( sumontavimas, medžiagos pajungimui, plius dar reikėjo slegio pakelejo). Atsipirkamuma skaičiavau taip: naudoju 7 mėn. t.y. nuobalandžio iki spalio. Už elektra boilerio pašildymui moku apie 60Lt. mėn. vadinas 7 x 60 = 420Lt. sezonui. 2000\ 420 = 4.7 metu. Investicija turi atsipirkti nedaugiau kaip per 6metus. Taip mastant kaip viskas gerai gaunasi. O daiktu esu patenkintas tik reikejo ismokt naudotis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas, Išradėjau , mane labai sudimino Jūsų pasidaryta sistema, bet niekaip negaliu suprasti , kodel is didelio kiekio saules kolektoriu neatsiranda silumos perteklius, kad neuzverda skystis, nes yra 3 at slegis, tai aisku, bet turetu perkaisti boileris. Mane taip pat labai domina tokia (samadielka), nes zadu statyti maza ukini pastatuka su mazdaug 70 m2 stogu atsuktu i pietus, bet mano tikslas kuo daugiau silumos isspausti tada kai jos reikia, o ne viduri vasaros. Beto kodel naudojot selektyvini stikla ir ar tikrai jis selektyvinis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega Algi123,visu pirma as ne ponas o tik siaip graziai apsirenges :eusa-naughty: . Sistema pas mane ne samadielka o Svediskas produktas.Pertekliu nuleidziu, kai bunu namuose, baseino vandens pasyldymui (pirteleje toks neperdidelis yra) ,o kai manes nera namuose niekas jo nenuleidineja ,niekas neuzverda ir nieko neatsitinka.apsauginis voztuvas per 7 metus ne karto nebuvo suveikes.Didziausia silumos kieki gausi tik tada kai yra saule,nes cia SAULES baterijos.Visiems daugiausia silumos reikia ziema bet yra kaip yra...Stiklas specialus neduztantis,praleidzia siluma tik i viena puse,todel as ji taip pavadinau.Iskraunant is furos ta iranga ,vairuotojas perejo per ta paguldyta langa kerzo batais stiklas tik islinko ir vel atsistojo i vieta. Na aisku man sirdis buvo kulnuose bet supratau kad ne tap paprastai duzta. Siaip jas montuoti galima nebutinai ant stogo ,galima tiesiog ant zemes jei vietos kieme turi.Dar geriau kai buna pasukamos pagal saules sukimasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...