Jump to content

krumynu idirbimas


giedrazaz

Recommended Posts

asmenine patirtis netoli 2 ha apleistas buvo krumynai, tai iskirtom viska ir su rusisku samadielkiu dvivagiu plugu prie 820 bielkiaus ariau. ir issiare, paskui su buldozeriu sustumiau kelmus i kruva paskui isveziau po metu, kai saknis nuplove lietus. Taip tai noreciau tam reikalui tureti pelkini pluga

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O as dairausi tokiem arimam kokio sunkesnio tvirtesnio plugo tik man rusiski su hidro apsauga nelabai patinka.ka manot gal overum tradicinis su hidro apsauga arba fiskars su spiruokline apsauga jie.dairausi i 4 galbut 5 korpusu ir kaina nera didele nebutu baisiai gaila jei palustu.gal kam teko su tokiais padiebet ka manot ar tinka tam jie?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su krumynais praeita sezona turejau patirties. Praeita ziema iskirtom, per vasara du kart su glyfosu ir rudeni uzariau. Aresi tikrai neblogai su, kadangi kelmai jau numire buvo, lengvai luzinejo saknys, nesunkiai iskrenta is plugo jeigu pastringa. O kur negave purskimo tai praktiskai neimanoma arti, luzineja saugikliai plugo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tu su tom lekstem praleksi? Gal kelmai su lig zeme nupjauti? Nebent ten pas jumis vienas kitas krumas buves tada galbut, bet pas mane tai medziai buvo, dideli medziai ir dideli kelmai, ir krumai dideli, bet iki ju dar nedaejau.

Zvanai, pastave kažkaip vos ne kaip viskas įspūdingai :D

Pus mus,kaip ir kolegos vos ne kaip ir miškas buvo :D bet nusipurškėme krūmus visus, poto rovėm su manituške,darbo buvo kone savaitei, pravarėm su skutiku,bet nieko ypatingo nepadare diskinis,tada suarėme po kiek laiko sužėlus dar syki purškėme ir vėl su skutiku išdrąskėme,papudymavom ir paruošėm žieminių sėjai ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu mes irgi miškus isisavinam ;) tai pirma eina traktorius su frontaliniu o jau paskui plūgas.Medžiai iki 20-35cm tikrai raunasi visi nesunkiai išskyrus gluosnius.Va ten tai tenka padirbet stipriai nes ju šaknu sistema labai galinga,o kiti visai nesunkiai pasiduoda. O krūmai tai be problemų pasiduoda kur jie beaugtu ar sausumoj ar šlapynėj kokioj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu mes irgi miškus isisavinam ;) tai pirma eina traktorius su frontaliniu o jau paskui plūgas.Medžiai iki 20-35cm tikrai raunasi visi nesunkiai išskyrus gluosnius.Va ten tai tenka padirbet stipriai nes ju šaknu sistema labai galinga,o kiti visai nesunkiai pasiduoda. O krūmai tai be problemų pasiduoda kur jie beaugtu ar sausumoj ar šlapynėj kokioj.

O būtent kaip jus raunat su frontaliniu? nes aktualu ir man yra daug žemės kuria reikia įsisavinti ir va galvoju kaip čia padarius,kad butu lengviau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu mes irgi miškus isisavinam ;) tai pirma eina traktorius su frontaliniu o jau paskui plūgas.Medžiai iki 20-35cm tikrai raunasi visi nesunkiai išskyrus gluosnius.Va ten tai tenka padirbet stipriai nes ju šaknu sistema labai galinga,o kiti visai nesunkiai pasiduoda. O krūmai tai be problemų pasiduoda kur jie beaugtu ar sausumoj ar šlapynėj kokioj.

O būtent kaip jus raunat su frontaliniu? nes aktualu ir man yra daug žemės kuria reikia įsisavinti ir va galvoju kaip čia padarius,kad butu lengviau

Kaušu irėmiu 1-3m aukšti ir stumu kol su visu kelmu išvirsta poto kausu imu kelma ir išsikeliu visa medi. Tada jau kur nori vežt ji galima.Aišku jei reikalingos dar ir malkos tai galima paėmus kelmą medi nupjaut.

Bet tam jau reikia kuo sunkesnio traktoriaus su galingesne hidro sistema.Mes naudojam Case MX 100.

Kaimynas su Fendt 714 ištisus miškus išrovė :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 4 savaičių...
gi gali kruma aptepti glifosu, ir sues saknis. tada arsis lengviau manau.:)

Išpjoviau karklų krūmus pakelėj. Tai jau dariau kokį 3 kart, ir galo nematyt. Kai suprantu glifosatas man padėtų kad jie daugiau neželtų? Tai sakykit kur man jį nusipirkt, kiek kainuoja ir ar parduos man mažą kiekį? (man jo reiktų kokiems 15a. nupurkšt).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gi gali kruma aptepti glifosu, ir sues saknis. tada arsis lengviau manau.:)

Išpjoviau karklų krūmus pakelėj. Tai jau dariau kokį 3 kart, ir galo nematyt. Kai suprantu glifosatas man padėtų kad jie daugiau neželtų? Tai sakykit kur man jį nusipirkt, kiek kainuoja ir ar parduos man mažą kiekį? (man jo reiktų kokiems 15a. nupurkšt).

Senukuose parduos, bet ten brangoka.

Gal kaimynas ūkininkas gali pagelbėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Tenka karts nuo karto krumynus naikinti naujose zemese, pirma viska su pjuklu ar trimeriu ispjaunam, jei kelmas 20 cm ir daugiau tai nuo zemes metro aukscio kelmus paliekam, viska kas nupjauta jei storesni i malkas kas ploni i kruvas. tada randapas jei zeme imanoma pavaziuoti ir turint laiko kelmu rovimas maziukus kausu didelius uz to kelmo lenciugu ir traktorium raunam:), jei purkstuvas neivaziuoja tada arba lekstes, ar plugas ir iki rudens sejos zeme dar kelis kartus dirbam ar purskiam kol viskas issinaikina ir apilygina. labai geras daigtas palikti aukstus kelmus kad puskui lengava butu rauti ir juos t\rasti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...