Jump to content

Valdiškos Žemės Pirkimas


krucius

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...

Kas žinotina valstybinę žemės ūkio paskirties žemę išsinuomojusiems ūkininkams

2016 06 27

 

Padaugėjus skundų ir būgštavimų dėl to, kad nuosavybės teisės atkuriamos į tokius žemės ūkio paskirties valstybinės žemės sklypus, kuriuose ūkininkaujama, juos dirba ūkininkai ir tokiais sklypais žemdirbiai naudojasi pagal ilgalaikes valstybinės žemės nuomos sutartis, Nacionalinė žemės tarnyba pažymi, kad ūkininkai turėtų būti ramūs.

Net ir atkūrus nuosavybės teises į valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus, tokių žemės sklypų nuomos sutartys su ūkininkais nenutrūksta. Jas perima naujasis žemės savininkas, o ūkininkas ir toliau gali naudotis žeme, kaip numatyta valstybinės žemės nuomos sutartyje, bei mokėti nuomos mokesčius jau nebe valstybei, bet naujajam žemės sklypo savininkui.

Pasikeitus žemės sklypo savininkui, vietoj valstybės savininku tapus asmeniui, kuriam buvo atkurtos nuosavybės teisės, visi sutartiniai santykiai ir visi įsipareigojimai pereina naujajam sklypo savininkui ir to sklypo nuomotojui.

Nacionalinė žemės tarnyba pabrėžia, kad ūkininkai turėtų laikytis visų sąlygų ir įsipareigojimų, kurie yra numatyti ilgalaikėse valstybinės žemės nuomos sutartyse.

Šiuo metu Nacionalinė žemės tarnyba yra sudariusi apie 60 000 ilgalaikių žemės ūkio paskirties valstybinės žemės nuomos sutarčių.

http://zum.lrv.lt/lt/news/view_item/id.17057

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki, iškilo toks įdomus klausimas, mano kaimynas iš valstybės N metų nuomavosi valdišką žemę ir pas jį nuomos sutartis galioja iki 2016-12-31, jis tos žemės nuomotis toliau nebenori ir pasiūlė man kadangi sklypas ribojasi su mano nuosava žeme, aš nuėjau į NŽT ir sakau noriu nuomotis tą žemę, o man ten pasakė kad jau kitas žmogus susitvarkė dokumentus nuomai, kuris arti neturi jokio žemės sklypo... Gal galit pakomentuot kame čia šaknys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O projektas buvo ilgalaikei nuomai skelbiamas? Jei taip, tai greičiausiai tavo kaimynas jame nepasirodė, ir tą skypą kaip laisvą pasiimė belekas, o LAIKINAS NAUDOJIMAS liko galioti iki metų galo. Dar galimas variantas, kad pats kaimynas atsisakė, o paskui kažkas kitas parašė prašyma. Per daug nežinomųjų, sunku ką ir pasakyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal nevisai ta tema ir galbut pasikartosiu bet vistiek paklausiu. Yra tokia situacija as is valstybes gavau zemes sklypa laikinam naudojimui, pries tai ta sklypa naudojo kitas zmogus jis atsisake jos tada as ta sklypa paemiau, ta zeme naudojosi ir dar naudoja kitas ukininkas ir jis man jos nenori atiduoti tai noriu jusu paklausti ar yra bent kokia nors galimybe kad jis ta zeme is manes atimtu kazkokiu tai budu su isvadom ar dar kaip nors ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tau laikinas naudojimas duotas, tau pirmumas i ilgalaike jei tokia parases. Jam sansai ja pasiimti tik su isvadom jei per ta laika nebus tau suteikta ilgalaike. Jis dabar naudojasi neteisetai jei derlius nuimtas.

Taip turiu parases prasyma ilgalaikiai nuomai prasyma tai gal ir nepaiims jisai jos. Tenai ganykla yra ir mane NMA tikrino sako nenusienauta ir netinkamai nuganyta ta pieva, dabar atvyks rugsejo men dar karta tikrinti ir turi rasti nusienauta o tas ukininkas specialiai nesienauja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...

Nesenai tvarkiau  nuomą.Nacionalinei žemės tarnybai nepriklausomai nuo sklypo ploto apie 150 eur/ha   Geodeziniai pagal susitarimą-apie 200 eur už sklypą Po to registravimas registrų centre plius nuoma kasmet Dokumentai tvarkomi jau 4metai,bet kada bus nuomos  dokumentai neaišku Tokia tvarka Lazdijuose ,kitur nežinau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Klausimas kaip viskas deliojasi.

Mirsta zmogus kuris turejo ilgalaike nuoma, nuomos pabaiga apie 2032 metai. Kas vyksta su ta nuoma paveldi vaikai giminaiciai. ar ji gryzta i rinka? Jau daug metu ta zeme dirbam tik kad jis deklaruodavosi, dabar paseti mano zieminiai zmogelis pasimire ir liko stai toks klaustukas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...