Jump to content

Tankinimo Volai


bLiudas

Recommended Posts

Mano sėjamoji rapidas su dviem eilėmus diskų dirbimo, bet pagal vaderio technoloiją kad dirbimo diskai turi dirbti tokiu gyliu kail sėjama, tai po vieno karto volų lyginimo, diskai tiek nesupurena žemės. Tokiu atveju, reiktų sėjamosios dirbino diskus gilinti ir lenta daugiau braukyi kad būtų lygu. Tad aš pirma kultivuoju ir pasidaręs minkštesnės žemės, antrą kartą paleidžiu volus su lentomis kurie gražiai užžeria visus tarpus bei grumastus patrupina ir sėju tada pagal technologiją. Žinoma, visa tai daroma priemolio ir molio dirvose. Kur priesmėlis,pakanka ir vieno karto volais pravažiuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano sėjamoji rapidas su dviem eilėmus diskų dirbimo, bet pagal vaderio technoloiją kad dirbimo diskai turi dirbti tokiu gyliu kail sėjama, tai po vieno karto volų lyginimo, diskai tiek nesupurena žemės. Tokiu atveju, reiktų sėjamosios dirbino diskus gilinti ir lenta daugiau braukyi kad būtų lygu. Tad aš pirma kultivuoju ir pasidaręs minkštesnės žemės, antrą kartą paleidžiu volus su lentomis kurie gražiai užžeria visus tarpus bei grumastus patrupina ir sėju tada pagal technologiją. Žinoma, visa tai daroma priemolio ir molio dirvose. Kur priesmėlis,pakanka ir vieno karto volais pravažiuoti.

 

O nėra taip, kad dirbimo diskai turi eiti šiek tiek sekliau už sėjos? Skaičiau ne vienoj vietoj taip ir vienas vederio savininkas man taip patarinėjo..

 

Kai anglijoje dirbau, ten volus naudodavo tik pasėlio privolavimui po sėjos, bet toks vederis jau padangomis iš dalies tai atlieka. O arimą tankindavo su tankintuvu, tada germis ir sėja. Virsus budavo purus, apačia kieta, tobulas guolis sėklai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet jei pirma tarkim prakultivuojat, tada nubraukiat su lenta ir volais, tai jau sejamoji butinai su idirbimu turi but? Kitaip gautusi, kad i per kieta zeme sejama? Man tai idomiai su tuo zemes suspaudimu. Nemazai dabar juk sejamuju, kad isdirbama zeme, volas eina, tarkim is padangu, ir tik tada uz to volo sejimo diskai su prispaudimo (gylio reguliavimo) ratukais. Tai pagal ideja kam tas zemes purenimas vyksta? Sako ant kieto atsigult grudas turi ir minkstai uzsiklot. Ta puri zeme suspaudziama, tai kur tas minkstas uzsiklojimas? Kad tarkim ir rapido sejamoji. Pasejama ir su ratais privoluojama. Tas pats su kembridzo volais, kai po sejos voluojama, visas purumas dingsta, kad minkstai uzsiklota butu :D idomus tie volavimo ir zemes tankinimo niuansai kazkaip. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet jei pirma tarkim prakultivuojat, tada nubraukiat su lenta ir volais, tai jau sejamoji butinai su idirbimu turi but? Kitaip gautusi, kad i per kieta zeme sejama? Man tai idomiai su tuo zemes suspaudimu. Nemazai dabar juk sejamuju, kad isdirbama zeme, volas eina, tarkim is padangu, ir tik tada uz to volo sejimo diskai su prispaudimo (gylio reguliavimo) ratukais. Tai pagal ideja kam tas zemes purenimas vyksta? Sako ant kieto atsigult grudas turi ir minkstai uzsiklot. Ta puri zeme suspaudziama, tai kur tas minkstas uzsiklojimas? Kad tarkim ir rapido sejamoji. Pasejama ir su ratais privoluojama. Tas pats su kembridzo volais, kai po sejos voluojama, visas purumas dingsta, kad minkstai uzsiklota butu :D idomus tie volavimo ir zemes tankinimo niuansai kazkaip. 

Vaderštato RAPID padangos neprivoluoja sėklos o tik sutankina tarpa tarp sėklos eilučiu dėl ko taupoma drėgmė, kažkodėl visi pamate ta padangini vola daro išvada, kad ten kažka suspaudžia ar privoluoja, jei gerai apžiūrėtumėt pasėli tai grūdai byra maždaug rato kraštuose ir pats ratas tik iš vienos eilutės pusės kažkiek sutankina dirva o kita eilutės pusė lieka net nesutankinta, jeigu žiūrint i pasėli tai kur sėta rapidu tarpeliai tarp eilučiu skiriasi, tas tarpas kur siauresnis lieka neprivoluotas o tas tarpas kur platesnis privoluotas(per ji važiuja padanga)

Kas liečia posaki, kietai atsigult ir minkštai užsiklot, tai reiktu suprast maždaug taip, kad grūdas gulėdamas ant nejudinto dirvos sluoksnio greičiau gaus drėgmės iš žemės apačios o purus viršutinis sluoksnis neleis tai drėgmei išgaruot ir greičiau praleis saulės šiluma iki grūdo. Kadangi patyre ūkininkai mato kokia dirvos idirbimo kokybė, seka kokie orai nusimato irt.t. tai pagal situacija voluoja ir po sėjos su rapidu ar kita sėjamaja norėdami išsaugot drėgme bei greitesni sėklos sudigima

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...