Jump to content

Aviu auginimo pradzia.


M a n t a s

Recommended Posts

On 2017-01-07 at 11:28, bratiaga said:

veisle manau lepesne, reikalauja geresniu salygu, o kaip pirmam kartui, kai nedaug zinai ir ismanai reiktu paprastesniu aveliu. tai reiktu tada pirkti ziema, kad vestu aveles pavasari ir tegul ganosi lauke.

mano galva, kaip tik veislinės avys, nuo veislinių avinų naturaliau ėriuojasi negu xx nuo xx, ir velniai žino kas gaunasi, arklys avyje, ar žirnis banginyje, arba 7 nykštukai . kergiant veislines žinai ko laukt, nors mišrūnai pigiau, pigiau nupirkt, pigiau prarast kol išmoksti augint. 

On 2017-01-07 at 11:36, bratiaga said:

del barono tai as taip esu sugalvojes: pirmais metais imu 4 sukergtas, antrais metais vel 4 sukergtas. duos dievas is ju dar gautus kokios 4 avytes. o tada tik pirkciau negimininga avina kad tiktu visom apvaisint ir nebutu kraujomaisos. 

iš 4 sukergtų avių  4 avytės , gana nerealus dalykas, 4ėriukai taip, iš kurių 2 avytės tikriausiai. bet atsižvelgiant, kad jei avys pirmametės,  gali ir tų 4  nebūti , sėkmės reikalas ir žiūrint kaip tos pirmametės išaugintos buvo iki kergimo. mano galva pradedant augint reiktų skaičiuot vaikų vedimus, pirmametė 1 ėriukas su 70-80% išgyvenimo rezultatu, vyresnės 1,5 eriuko, su 70-80% išgyvenimo rezultatu. aišku priklauso dar nuo veislės kiek veda.

Mano galva geriau nusipirkti plasmasinius tinklus ir turėt juos. nei stacionarus. taip brangiau gausis gal kažkiek, bet stacionaro reiks 1,5 aukščio avims, tinklas iškart 30-40 eurų, plius dar mediniai kuolai į žemę ir iš apačios įsmaigstymai kad neatkeltų tinklo gausis , kad 1 metras bus 1 euras(nekalbu apie įrengimo kainą dar). plastikiniai tinklai ir labai panašiai be PVMo kainuoja 1m 1,2euro, tik juos dar persikelt gali kur nori, o jei nenori pajungi akumą ir užmiršti 2savaitėm. stacioras tarnaus 5-10 metų , plastikas 5-7m , o gal ir daugiau( priklauso nuo seimininko).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienais metais buvo toks variantas,atvaziavo vienas nesuprantantis pirkt aviu ,is manes nusipirko avyte o is kazkur kita veisle avinuka -tai as ir sakau-kas ten bus ,,nei zuvis nei mesa,,

bet jis buvo protingesnis uz mane: po menesio issrinkta avyte atsivede eriuka jam ,ot spjaudziaus :)) paskambines klause ka daryt :))

tai va is mano menko stazo auginimo -reikia imti arba viena veisle arba misrunes ,nes sumaise veisles skirtingas nieko jus neislosit.cia tik seni patyre augintojai isrenka ir sukergia kazka tokio ,pradedanciajam is vis romanowu veisle patarciau

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie veisliu pasirinkima tai cia kiek augintoju tiek nuomoniu gali buti tai jau pats zmogus turi spresti kas jam patinka kas ne ir mastyti viska.Nes kas vienam gerumas tai gal pagal kita visiska nesamone... O ipratimo nori nenori reikes patirties nepakanka paskaitineti cia kur ir kad suprastum paskiau jau viska. Pauginsit keleta metu ir tobulesit augindami.Bet pastaba misrunu gali buti dar didesniu uz veislines avis tik kad bus negrynaveisles o mesai jai auginamos tai ir koks skirtumas ar ji grynaveisle ar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

12 valandas ago , mode26 said:

O tai kas jau tokio baisaus gavosi iš tokio mišruno?:icon-mrgreen:

Nieko nesigavo , nei mesa nei zuvis .... sau as issirenku stipria grazia pagal konstitucija ,visas kitas mesai arba parduodu veislei..kaip ir kiti daro .. buvo atvejis -siuliau imti didesni pasirinko mazesni ,tai nieko nepadarysi ..

norint kergt skirtingas veisles reikia zinot plonybes,gal neissieriuos ar pan ir t.t pvz 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl isieriavimo, tai gali prisižaisti… o dėl sukrižminimo, tai jei visas smulkias iš eilės kerksi, tai faktas, kad didelio niekada nesigaus. O didelių veislių avis mišrinant, nemanau jog gausis smulkios. Pradžiai ir smulkiems augintojams kurie tik dėl saves augina užtenka ir mišrunu. 

Žinau vieną augintoja tai neseniai pradėjo laikytis avis, jau pirmus eriukus pardavinėja. Laiko mišrunus bet kaip prižiuri tai galėtų tekselius laikyti, ir geras veislines avis pardavinėti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , mode26 said:

Dėl isieriavimo, tai gali prisižaisti… o dėl sukrižminimo, tai jei visas smulkias iš eilės kerksi, tai faktas, kad didelio niekada nesigaus. O didelių veislių avis mišrinant, nemanau jog gausis smulkios. Pradžiai ir smulkiems augintojams kurie tik dėl saves augina užtenka ir mišrunu. 

Žinau vieną augintoja tai neseniai pradėjo laikytis avis, jau pirmus eriukus pardavinėja. Laiko mišrunus bet kaip prižiuri tai galėtų tekselius laikyti, ir geras veislines avis pardavinėti. 

Taip vaikam daryt reikalinga atranka o aviu auginimas nera isrankus,kaip augini taip turi.va sakyciau nepatyrusio klaidos buna brangios jei veisle brangi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
31 minutes ago, Mano ukis said:

sveiki, kiek plotui skiriate 1 aviai ganimui naturalioje pievoje? ir ar kas sejat spec zoles avims?

Priklausomai nuo to, kokia bus, žolės kokybė. Imant vidurkį reikėtų skaičiuoti 1 ha - 10 avių. Jei pašarą ruošitės patys, maždaug tokio pat ploto prireiks ir šienui pasigaminti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...