Jump to content

Aviu auginimo pradzia.


M a n t a s

Recommended Posts

As ir viena nusipirkau kur beveik be uodegos tai jo sitas dalykas buna su musems maciau bet jas palieka taip kad biski jos butu o ne visai kad nebuna uodegos...

ar jus kas nors matete nors viena VEISLINE avi su uodega?

as suprantu kad lietuviai yra patys geriausi selekcininkai,kergia bet ka su bet kuo,

svarbu kiausinius laiku likviduoti :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...
  • po 4 mėnesių...

jei turi laisvo laiko ir kišenėj sukasi laisvi 5-10k eurų, bei per metus ar 2 dasipirksi bent dar 50 ėriavedžių , gali mėgint pradėt augint..jeigu ne, tai varganas biznis iš 6 ėriavedžių bus, nebent tai bus hobis ar pramoga... iš avių kažkas kišenėj pasijaus kai turėsi 100-200 ėriavedžių, bet kišenė su tiek vistiek pilna nebus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei turi laisvo laiko ir kišenėj sukasi laisvi 5-10k eurų, bei per metus ar 2 dasipirksi bent dar 50 ėriavedžių , gali mėgint pradėt augint..jeigu ne, tai varganas biznis iš 6 ėriavedžių bus, nebent tai bus hobis ar pramoga... iš avių kažkas kišenėj pasijaus kai turėsi 100-200 ėriavedžių, bet kišenė su tiek vistiek pilna nebus

Na cia apie kiseniu turini zinoma nereiketu sakyti kad visu vienodos kelnes bei isenes :D Mano nuomone tokia jai zmogus nori jai jam patinka jai turi papildoma darba ar kad net ir to neturedamas visada yra daug geriau kai kazka augina kazka uzsiima negu eina pijokauja ir is pasalpu gyvena...Jai nebus tu daug pinigeli is tu aviu keliu tai bent bus saslyko ir nereikes pirkti parduotuvej mesos vis sis tas. Aisku reikia ziureti kokios galimybes buna auginimo kiek imanoma uzauginti kad nereiketu dapirkinet kokio pasaro ar kazkas tokio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na cia apie kiseniu turini zinoma nereiketu sakyti kad visu vienodos kelnes bei isenes :D Mano nuomone tokia jai zmogus nori jai jam patinka jai turi papildoma darba ar kad net ir to neturedamas visada yra daug geriau kai kazka augina kazka uzsiima negu eina pijokauja ir is pasalpu gyvena...Jai nebus tu daug pinigeli is tu aviu keliu tai bent bus saslyko ir nereikes pirkti parduotuvej mesos vis sis tas. Aisku reikia ziureti kokios galimybes buna auginimo kiek imanoma uzauginti kad nereiketu dapirkinet kokio pasaro ar kazkas tokio.

tas taip, bet jei klausiant ar apsimoka, tai suprantu čia svarstymas tarp avių auginimo ir paprasto darbo, ar avių auginimo ar kokių jaučių auginimo, tai pasakiau ko reikia mano nuomone , kad apsimokėtų. iš esmės ir 1avį geriau augint nei nieko, bet reik pagalvot ką prarasi auginant tą ir 1 avį. kai kam  nepatinka dirbt darbuos, tai tie ūkininkauja, nors ir už mažesnius pinigus, tai čia kaip kam prie širdies.kiti atvirščiai geriau sedėtų ofise, bet iš ūkio geriau uždirba...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, norėčiau truputį informacijos apie avių auginimą, dabar turiu 6 eriavedes, ar apsimokėtų jas auginti ir didinti turima avių skaičių?

Matai, Ramunai as pasakysiu is savo " varpines", man ir vilkai pjove ir liga buvau parsivezes (krito juodai) ir eriukai krito masiskai... zmones sake ar tu kvailas ar uzsispyres? O man jos mielos ir gana. Dabar zinoma ir pliuso yra, bet as to neakcentuoju,valgau sau aviena gera,vaisinu biciulius,ar seip tiesiog parduodu mesyte. Tau spresti ko is ju tikiesi, o verslo planu jeigu ieskai, tai ne ten...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki visi,

esu naujas uzmiescio gyventojas ir vis galvoju kaip isnaudoti turimus plotus aplink namus nes tik pjauti vejos nesinori...Taigi yra apie 1h nenaudojamos pievos tai pagalvoju kodel gi nenupirkus keliu aviu dabar ir leisti joms sienauti mano pievas o atejus rudeniui tureti mesos saslykui:)

Ka manote, augintojai? ar isdegtu toks mano planas? kokias veisles ziureti?ir kiek ju galima pirkti tokiam plotui?

gero savaitgalio:)))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesupykit, bet kaip šunį laikant, neturit ką veikt -pirkit 10-15 baroniukų jaunų paauginsit ir pasiskersit, suvalgysit. Bet iš to naudos kaip minėjau apie šunį laikant nebus, bus tik užsiėmimas. 
Normaliai laikyt , reiks tinklų, generatoriaus ir t.t. nebent po laukus gaudysit, jie tikrai neapsistos( kainuos iki 300 eurų viskas)  1 ha. norint turėt skanios ir sultingos mėsytės reiks stipriai penėt grūdais optimaliausia 2 kart per dieną, reiks vandenį pilstyt pastoviai.. vandeniui ir grūdam reiks talpyklų kur pilt. galiausia guminių pirštinių darbinių rūbų. 

Nusipirksit baroniukus už 30-50 eurų, paskerdęs teisingai penėjus gausit mėsos už 75, paprastai daugiau būtų, bet nemanau, kad baisiai storulius pavyks išaugint, plius geros veislės baroniukai kainuos atitinkamai gerokai brangiau. 

O jei išvis kalbat apie avis su 1ha nė nemastykit , nebent išėjot pensijon ir neturit ką veikt, nes žiemą pražilsit, arba reiks tiek investicijų, kad gyvenime neatsipirks.


Paprasčiausias būdas, išnuomokit tą 1ha, ir gausit kokį ten100 eurų ir rami galva.. o jei norit nuotykių savaitgaliais į kokią avių fermą užsukit padėt darbuos suktis :), už pagalbą duos kumpelį ant šašlyko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesupykit, bet kaip šunį laikant, neturit ką veikt -pirkit 10-15 baroniukų jaunų paauginsit ir pasiskersit, suvalgysit. Bet iš to naudos kaip minėjau apie šunį laikant nebus, bus tik užsiėmimas. 

Normaliai laikyt , reiks tinklų, generatoriaus ir t.t. nebent po laukus gaudysit, jie tikrai neapsistos( kainuos iki 300 eurų viskas)  1 ha. norint turėt skanios ir sultingos mėsytės reiks stipriai penėt grūdais optimaliausia 2 kart per dieną, reiks vandenį pilstyt pastoviai.. vandeniui ir grūdam reiks talpyklų kur pilt. galiausia guminių pirštinių darbinių rūbų. 

Nusipirksit baroniukus už 30-50 eurų, paskerdęs teisingai penėjus gausit mėsos už 75, paprastai daugiau būtų, bet nemanau, kad baisiai storulius pavyks išaugint, plius geros veislės baroniukai kainuos atitinkamai gerokai brangiau. 

O jei išvis kalbat apie avis su 1ha nė nemastykit , nebent išėjot pensijon ir neturit ką veikt, nes žiemą pražilsit, arba reiks tiek investicijų, kad gyvenime neatsipirks.

Paprasčiausias būdas, išnuomokit tą 1ha, ir gausit kokį ten100 eurų ir rami galva.. o jei norit nuotykių savaitgaliais į kokią avių fermą užsukit padėt darbuos suktis :), už pagalbą duos kumpelį ant šašlyko. 

Na negasdinkit taip žmogaus,visiems kažkada būna pirmas kartas  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na negasdinkit taip žmogaus,visiems kažkada būna pirmas kartas  :icon-wink:

na jis sakė, nori 1ha išnaudot, o ne pradėt ūkininkaut :). nes su 1ha tikrai dėl pinigo neverta gaišt laiko avims, aišku jei yra perspektyvos plėstis, tada kita kalba. arba kaip minėjau tai daryt iš hobio pusės, kaip pvz laikyt šunį. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Matai, Ramunai as pasakysiu is savo " varpines", man ir vilkai pjove ir liga buvau parsivezes (krito juodai) ir eriukai krito masiskai... zmones sake ar tu kvailas ar uzsispyres? O man jos mielos ir gana. Dabar zinoma ir pliuso yra, bet as to neakcentuoju,valgau sau aviena gera,vaisinu biciulius,ar seip tiesiog parduodu mesyte. Tau spresti ko is ju tikiesi, o verslo planu jeigu ieskai, tai ne ten...

Va va is sono ziurint graziai viskas atrodo . bet pradzioje uzsiveist sveika banda reikia pavargti .vat ispjaut lengva ir laabai lengva .. pries pradedant augint reikia jau susitaikyt kad greito pelno nebus 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Viduriuoti gali ir maitinant pieno mišiniu, skirtu ėriukams.. nes aplinkoje pasitaikė užkrato, ir ėriukas susirgo.. Reikėtų su pieno pakaitalu kartu pagirdyti elekrolitais, bet čia daugiau vietinio veto reikia, nes turi būti nustatyta, kas užkratas.. Iš palubės nelabai galima ką patarti, gyvulio ir išmatų nemačius, ir dataliai ligos pradžios ir eigos nežinant..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...