Jump to content

Šarole veislės galvijai


ricardaas

Recommended Posts

Dėl naudingų dalykų iš Prancūzijos. Sužinojau daug. Bet, supraskit, kad aš gyvenime nesu "kolchozininku" buvęs, kad ūkininkauju tik nuo 2003 m. Esu apvažiavęs Lietuvoje ne vieną "mėsininkų" ūkį, nepraleidžiu jokių man patogių kursų, seminarų, skaitau, domiuosi - na, žodžiu, mokausi. Aš nesu dirbęs jokiame Lietuvos ūkyje, išskyrus savo. O argi lietuvis, atvirai pasakos apie savo problemas? Todėl tenka ieškoti žinių svetur. Aš ten mačiau ir tai, kas man priimtina ir tai, ko niekada pas mane nebus. Trūkumų aš čia nedėstysiu.

Man įdomiausia buvo veršiavimaisi. Įgijau patyrimą, kurio Lietuvoje bučiau negavęs. Nustebino 3 šios srities dalykai: veršio traukimas trečiąja virvele už galvos (labai palengvina procesą) ir naujagimio perliejimas šaltu vandeniu bei jo kabinimas už kojų žemyn galva. Man tai buvo egzotika, nors nieko čia naujo nepasakiau.

Šėrimas. Pagrindas - šiaudai. Priedai - šienas + silosas. Du kartus per dieną šėrimui karvės fiksuojamos dviem valandom, kad nesiblaškytų.

Visa tai bus mano straipsnyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu buliaus kaina turi būti argumentuotai pasverta, nepardavė todėl kad mažai davė. bet kaip gali duoti daugiau jei jis neatsipirks. mano nuomone buliaus kaina yra mėsos kaina + sėklinimo kaina + pelnas kuris gaunamas naudojant tą bulių sėklinimui t.y. kiek jis duoda priesvorio padidėjimą nuo standartinio vėslės prieauglio. Bet kad gauti tokius duomenis bulius turi būti patikrintas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai anie buliai tikiu kad patikrinti,ir duomenys tikrai geri yra...bėda tame kad buliui skiriama apie 40 karvių "aptarnavimui",tai kad ir koks priesvorio padidėjimas būtų,vis tiek 42000 eurų per daug :lol: nors ir Prancūzijoje tikiu kad mėsos kainos aukštesnės,bet kažin ar atsipirktų,gal čia daugiau prestižo reikalas...nors gal jie ir geriau žino... :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip įdomus dalykas:daug kur rašoma kad Vokietijoje norint normaliai pragyventi vien iš mėsinės galvijininkystės laiko 60-80 žindenių,o jei gausesnė šeima,ar norint geriau gyventi -100 žindenių...įdomu kaip jūs galvojate kiek reikia laikyti Lietuvoje,norint gyventi vien iš mėsinių galvijų,neturint jokių papildomų verslų,ar "valdiškų" darbų :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinok tikrai nežinau kiek reikia laikyti norint pragyvent vien tik iš mėsinių galvijų, tie kas aškina patys nelaiko o remiasi tik teoriniais skaičiavimais. Iš savo patirties galiu pasakyti tik tiek jei nereikia technikai pastatams ir įrangai tai mums pilnai užtenka tiek kiek laikau, pagal buchlterinės apskaitos duomenis pernai rentabilumas siekė 18 %, galiu pilnai pragyventi. Bet tai buvo pernai, o kas bus šiais metais nežinau kiek reikės įdėti į techniką, pastatus ir įrangą. Jei būtų dvejybinė apskaita gal ir tiksliau viskas būtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku ir su Edita kad kiekvienam pagal poreikius :D ir su Usuriniu-kad tie kas skaičiuoja,remiasi tik teorija...aš šiai dienai iš viso už žindenes išmokų negaunu,bet kažkaip verčiamės...kad planuoti kažką į ateitį kad galėtum investuoti į techniką,pastatus,manyčiau reikia laikyti apie 30 žindenių(subjektyvi mano nuomonė :lol: )... o kaip bus po 2013m tai neaišku:žada ir išmokas nuimti,ir kainas liberalizuoti...kažin ar atlaikysim braziliškos ir argentinietiškos galvijienos pigumą :icon-twisted: jiems lengviau laikyti-nei pastatų,nei pašarų ruošti :icon-twisted: ...bet gal kaip nors pasiruošim,nors ta ateitis neaiški ir kainos nedžiugina:

http://www.manoukis.lt/index.php?sub=fu ... 15&ban_id=

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perskaičius straipsnį nieko naujo ir paguodžiančio nėra ko tikėtis iš ateities. Bendrovės turėdamos pajėgumus investavo į penimus galvijus o atėjus realizacijos laikui supirkėjai numušė kainas, kaip visada. Išvada nėra ko auginti papildomai tikintis uždirbti, jei turi pieninkystę tai tegu ir vysto ją o mėsos sektorių nėra ko lysti, čia turi būti ryškus pasiskirstymas ir specializacija. Įdomu kokį poveikį padarė difercijuotos išmokos pagal bulių masę? man atrodo kad tai trumpalaikė akcija sumažinti išmokas žemdirbiams, kodėl nepadarė 400 kg ribine mase?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

400kg masės irgi gali parduoti-išmoka mažesnė :icon-evil: bet tas išmokų diferencijavimas pagal svorį buvo perdirbėjų užgaida,nukentėjo augintojai...įdomu ką galvoja perdirbėjai :icon-question: Sausra buvo,gyvulių dėl pašarų stygiaus sumažėjo,veršelių išvežimas į užsienį kasmet auga,o kainas dar labiau numušė :icon-evil: ...ką jie skers po 1-2-3 metų :icon-question: Ar čia jie labai gudrūs ir tiki kad vis tiek augins :icon-evil::icon-question: Mano nuomone,jei jau toks požiūris,valstybei pats laikas būtų nustoti skatinti perdirbėjus ir atiduoti skerdimo išmokas mums,o mūsų reikalas bus kur mes parduosime-ar restoranams,ar susikooperavę į užsienį išvešime...tegul sėdi jie prie savo geros įrangos už SAPARD nupirktos ir masto kiek klaidų pridarė per visą laukinio kapitalizmo laikmetį :icon-twisted:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noriu pasakyti, kad kovo 13 d. antradienį "Ūkikininko patarėjuje" bus Eriko straipsnis apie Šarole, jei įdomu paskaitykite. Vėliau bandysime patalpinti pilną variantą puslapyje "zemesukis", laikraščiui mažumytę patrumpino, nes per didelė apimtis buvo. Filmą irgi jau sumontavo :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ricardaai turiu tau gerą naujieną , pasiklausius nuogirdų asociacijos suvažiavime darau išvadą, greitu laiku turėtų atpigti veisliniai šarolė veislės galvijai Lietuvoje, girdėjau skundą kad niekas neperka. Jei sugalvosi rinktis galvijus įvertintus Lietuvoje žinok kad jų veislinės vertės indeksas paukštintas net 20 %, lyginant su Prancūzų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Filmą įdėsim, bet truputį vėliau. Pernai Lietuvoje šarolė bulių buvo galima nusipirkti už 6000 lt su trupučiu(tiksliai nepamenu) iš Šilutės veislininkystės, o atsiėmus iš valstybės 4000 lt., tai manau, kad visai nebrangu. Mačiau iš ten pirktas telyčias ir bulių, tai stebuklo nėra, mišrūnės kai kurios geriau tokio amžiaus atrodo :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atpigs greičiausi ir dėl to kad nebebus paramos veislinių gyvulių įsigijimui,jei gerai atsimenu-ji tik iki gegužės mėn.bus...Norėčiau Šarole dėl to kad jie didelę masę pasiekia-išbridai iš vargo kol mažas-po to vis tiek lengviau auga...na gal ir busiu neprofesionalus-jie gražūs man :D bėda tame kad nežinau ar mano žemės "patemps',nes jiems reikia kokybiškų pašarų... :icon-rolleyes: na gal pašarams ir išsinuomotį geresnės žemė pavyks,bet yra didelė bėda-bijau dėl sunkaus veršiavimosi,todėl prieš renkantis laba didelį dėmesį tam skirsiu...girdėjau kad žmogui grynaveislės Šarolė veršelius net iki 70kg užsiaugino :icon-eek: Tai sunkiai veršiavosi,o viena karvė net nugaišo :icon-cry: ... gali atsitikti taip kad net atsisakyti tos įsigijimo minties,jei nerasiu tinkamų-tada bandysiu sėklinti Šarolė sėkla,bet irgi buliaus duomenis reikės žiūrėti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...