Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

3 valandas ago , chefas said:

Iki Svedijos ekonomikos ,mums tas pats kaip sraigei pesciomis iki Kinijos. Taip , kad nera cia ko lyginti. Musu kooperatyvu nariai gauna ta pacia kaina kaip ir tie kas parduoda tiesiogiai.  Kas is to lietuvisko kooperatyvo ? Nebent statytis bendra meslide visam kaimui))). Smulkieji nepraso jokiu pinigu is biudzeto, o praso tik artimos kainos mokamos stambiesiems, nes ju pienas taip pat baltas. Apie kokius cia pinigus tu, kartu su ministru ,kalbi ? Mes taip mylim gamta, kad tuoj ir turintieji penkes kates tures meslides isirengti ))).

 

čia ne mano išmislai dėl tų reikalavimų,mūsų valdžia aklai vykdo briuselio direktyvas tai ir reikšk jai pretenzijas,o dėl pieno baltumo reikšk pretenzijas pieno supirkėjams,bet jas gali reikšti kiek nori,nei vieni,nei kiti tavęs neklausys.Ministras kalbėdamas apie pinigus turėjo omenyje,kad smulkiems nebus jokių iš valstybės finansinių paramų,kad gaut didesnę kainą reikės kooperuotis.Atsimink,kad perdirbėjai niekada smulkiems nemokės panašiai tiek kiek stambiems,nebent tu juos priversi.Gamtą gali mylėt kiek nori,o jei reikės penkiom katėm statyt mėšlidę ir statysi arba pakelsi rankas.Kartoju,kad čia ne mano sugalvoti dalykai,aš tik konstatuoju kokios nesąmonės pas mus yra,bet mes nieko negalim padaryti.Mūsų valdžiažmogiai dėl įvairių reikalavimų pavyzdžiu rodo turtingas vakarų šalis,bet kas liečia atlyginimus,pensijas,išmokas už žemes,produkcijos supirkimo kainas,apie tai kukliai nutyli.Mes esam veršių tauta,26m mus dulkina ir kairieji ir dešinieji,o mes nė mur,mur, toliau kraunam turtus oligarchams,arba evakuojamės į užsienį.Tad nėra reikalo čia piktinis,nes bus taip kaip sugalvos mūsų išrinktieji,niekas mūsų neatsiklaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su tokia mastysena pasitrauk,prisitaikyk greit ne tau mokes uz piena o tu mokesi ir dar maldausi kad priimtu ,bus jum progresas.

26m gyvenam nepriklausomoj Lietuvoj kad bus taip mastanciu vergu ,nesitikejau,galvojau kad cia sapnas,pasirodo tiesa,man tai tas nepakeliui savo nisa as rasiu tikrai nesiklaupsiu,nesitaikysiu o jus kaip norit,jusu teise rinktis,nuomone tau tinka ar netinka reikia gerbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 minutes ago, Vytautasl said:

:icon-smile: ka reiskia ekologiskas :icon-smile:

Cia reikia sertifikato ekologinio ukio ar pienas turi atitikt kazkokius reikalavimus. Siaip as manau daugelio mūsų pienas ir yra ekologiskas tik mes neturime ekologinio ukio sertifikatų.

Gal jūs esate Dalius Trumpa ? Nes žodžiai tai identiški jo. Neturi sertifikato reiškiasi tavo pienas nėra ekologiškas. Manyti neužtenka, reikia daryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu bet kad panašiai  ir yra, jei ne sertifikuotas, tai nieks nepirks jo kaip eko, nu ir realiai tikimybė N kartų didesnė būt apgautam ir gaut eilinį pieną kurį gamins eilinė karvytė šeriama  sintetinėm trašom tręšta žole,  chemizuotai užaugintų grūdų miltais ir pan,  sertifikuotas vistik sėdi po kontrole ir nelabai ką pažaisi, nesiginčyčiau kad tikrai daug yra ir eko nesertifikuoto pieno, bet čia tik kiekvieno sąžinės reikalas. Na čia nekalbu ir apie  eko sukčiaujančius ir vaikščiojančius plonyte riba ir naudojančius neleistinas medžiagas eko gamyboje "ūkininkus" . Plius ir lenkam kokybės reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

13 valandas ago , chefas said:

Karve, ir tau ateis laikas ir tave sues ..., tik veliau ..., reikia kokiu 500 karviu ukio , kad viskas butu ok.

Nematau joliu ukio perspetyvu pienininkysteje jei karviu maziau kaip 100.

ką čia kliedi,kol ateis toks laikas ir mano vaikai bus pasenę,ar žinai koks dabar Lietuvoje karvių ūkio vidurkis,koks europoje? jei nežinai  pasiskaityk statistiką ir nepliurpk nesamonių.Aš turiu apie 50 karvių ir net kai buvo katastrofiškai mažos pieno kainos nebuvau įlindes į skolas,todėl,kad dirbu pats su šeima,samdomų neturiu.Jei turėčiau ne mažiau 100 karvių kaip tu sakai,tada prasidėtų pasaka be galo....žemės pirkimas,pastatų statyba,samdomi darbuotojai ir tt. ir kokią naudą tada turėčiau,būčiau pastoviai paskendęs skolose.Pažystu kelis tokius vargdienius,kurie turi gerokai virš šimto karvių ir pastoviai paskendę skolose,kam man to reikia.Neseniai mano ūkyje rašė apie Raimondą ir Vladą Vasius kurie vieni pirmaujančių respublikoje pagal karvių produktyvumą,aš juos pažystu asmeniškai.Tai ūkininkai iš didžiosios raidės,jie turi 20 karvių,bet melždami iš karvės virš 10t per metus pagal ūkio gerovės rodiklius žymiai lenkia stambesnius ūkininkus.Pas juos yra ideali tvarka,karves ūkininkė prižiūri kaip vaikus.Gali turėt ir 500 karviu,bet būti prasiskolinęs,nesudurt galo su galu,jei neturėsi smegenų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad kaina didesniem didėja tai dėl transporto išlaidų manau remiamasi tuo, bet kainos skiriasi nelogiškai. Plius duok toną ar šimtą kg dienai, nieks dėl taves vieno nelėks 50km  su pienovežiu, arba kaina bus netenkinanti. Atrodo pienovežiai reaktyviniu kuru važinėja ir remontuojasi  kaip minimum paauksuotom  dalim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , ceck said:

Aš pvz nesuprantu kodel pieno kainas reguliuoja pagal pristatymo kiekį? juk visvien atsiduria toj pacioj backoj tiek vienu tiek kitu,čia taspats kas butu grudininkam tu smulkus tau tokia kaina,o tu stambesnis kita kaina,nu nifiga nesuprantu tokios politikos :(

ko čia nesuprast-grūdus ūkininkas į elevatorių nuveža pats,o pieną pasiima perdirbėjai.Nuvežk su kaniukais pieną į įmonę,tai gausi oho kokią kainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu nežinau, nežinau. Koks gali būti išlaikymas? Ar buvo koks rėmimas iš valdžios pusės vien ūkių tarkim iki 10; 50; 100 ar 500karvių atskirai? Kiek atsimenu tai jei gauna tai visi, ar tu su viena draugauji ar tūkstantį kontroliuoji, tai koks čia mažų išlaikymas?  Vietos po saule turi užtekt kiekvienam, tiek mažam, tiek dideliam, jei žmogus išgyvena su 10 ar 20 karvių  ir jų pagaminamo pieno, tai  koks čia išlaikymas?  Valstybė su mūsų pagalba tik turėtų užtikrinti kad iš žmonių nebūtų tyčiojamasi kai pieną perka už kelis  centus o parduotuvėj imama  tie patys centai tik priekyje euras parašytas.   Perdirbėjai gi nepilsto mažūjų į 0.5l butelius o didelių į litrinius.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , jezusLT said:

Bandei kad taip drasiai sakai? 

ar nesupranti,kad juokauju,juk logiškai galvojant,kad galėtum pats pieną nuvežt į įmonę tam reikalingas spec.transportas nes pienas ne grūdai,tam reikia gaišti laiką,jei įmonė toli kažin ar beapsimokės ir tt.Jei tai galėtų tai kažkas vežtų,o tokio atvejo nesu girdėjęs.Tai ko čia nesuprast kodėl skiriasi pieno kainos pagal kiekį-viskas atsiremia į logistiką,sakykit ar nesiskiria pieno paėmimo kaštai kai iš vieno ūkininko paimamos kelios tonos,o iš kito tik keliasdešimt kg?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...