Jump to content

Vėjo jėgainės


mechanikas

Recommended Posts

labai idomus variantas, butu neblogai suzinoti kokia gavosi gamybos samatele

Ką tokia sparnuotė gali pasukti (generatorių). Džiaugčiausi kad 100 W lemputę apšviestų. Dar norėtusi TV, kompą ir elektros viryklę. O ten apie visą namą svaigstat...

o tai gal pats turi kazka panasaus :icon-question: taip, ir butu idomu gamintojo suzinoti jegaines galinguma

Nuotraukoje yra parodinis variantas tačiau ir jį šis 1.7m aukščio ir 1.2 m pločio rotorius išsuka iki 60-80 sūk/min ir generatorius tada generuoja maždaug 30-40 amperų srovę ir 15 voltų įtampą. Maždaug per 3 valandas yra pakraunamas 200 AH 12 voltų gelinis gilaus iškrovimo ciklo akumas, kuris gali maitinti 3-4 KW galios inverterį išduodantį 220-50 gz. dažnio įtampą kuri maitins net ik 100Wt lemputę bet ir šaldytuvą,saulės kolektoriaus įrangą,kompą,televizorių ir net skalbyklę.rekomenduojami bent 6 tokie akumai.Juik visus šiuos įrenginius naudojate ne visą parą ,o vėjas dirba net ir tada kai miegate ir sukaupia akumuose jums reikalingą energijos kiekį tada kai pabusite ir reikės dirbti.

Norint išauti didesnę galia tokie rotoriai yra veriami ant vertikalios ašies paskaičiavimu 1 rotorius 1 KW prie 10 m/sek vėjo greičio. ant 1.5 kw galios generatoriaus aš kraunu du tokius rotorius tada jie jau pradeda generuoti galią prei 3-5m/sek vėjo greičio ir išsuka generatoriu maždaug iki 60 sūk/min.Didejant vejui sukiai mažai didėja tik didėja sukamasis momentas, kuris ir kuria amperus akumų kerovimui,o esant uraganui toks rotorius pasiekia maksimalią 200 sūk/min ribą ir daugiau negreitėja tada generatorius jau gamina pikinę srovę kuri prilygsta mažfdaug 2 KW o daugiau nuimti galios negalima, nes sugadinsite generatorių. Viena sparnuote kainuoja apie 3 tūkst. litų o generatorius kuris yra apačioje apie 2.5 tūks. litų.norint įsigyti reikia užsakyti ir jei bus pagaminti 3-4 mėn. bėgyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 158
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Man cia kertasi su matematika. Prie vidutiniu vyraujanciu veju (5m/s geriausiu atveju) tokio ploto VAWT duos max 30W, iskaitant naudingumo koeficienta. Tingiu dabar kapstytis kompe, bet kazkur turiu skaiciavimu formules ir esu dares skaiciavimus, po kuriu atsoko fantazija gamitis ar pirkti panasius irenginius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man cia kertasi su matematika. Prie vidutiniu vyraujanciu veju (5m/s geriausiu atveju) tokio ploto VAWT duos max 30W, iskaitant naudingumo koeficienta. Tingiu dabar kapstytis kompe, bet kazkur turiu skaiciavimu formules ir esu dares skaiciavimus, po kuriu atsoko fantazija gamitis ar pirkti panasius irenginius.

Plotas plotui nelygus štai vienodo ploto 12kv.m mažo proilgio ir turbulentinio profilio keturviečio lėktuvo sparnas turi aerodinaminę kokybe 9 tai reiškia kad iš 1000 m auščio nusklendžia tik 9 kilometrus ,o tokio ploto tik didelio proilgio ir laminarinio aptekėjimo profilį turintis sklandytuvo sparno plotas sugeba nusklęsti nuo 45iki 65 kilometrų nuotolį. Išmeskite tas savo prieštvainines formules ir supratimus pasaulis jau toli nužengė į priekį . Šie technologiniai spendimai yra mano nuosavybė tačiau visa tokios vėjo jėgainės metodika sukurta JAV Kalifornijos universitete bendradarbiaujant su Boeing ir NASA kompanijomis ir jie tikrai ne kvailesni už Tamstą.

ponui stanislovui nepavyko su siltnamiais tai pradejo platint jegaines , kaip jus spejat viska isradineti :eusa-clap:

Su šiltnamiais ponas deivi tikrai viskas eina puikiausiai ,ruošiama partija pavasario prekybai jau turime nemažai užsakymų ir man kaip technologijos kūrėjui ten jau nebėra kas veikti,o tokios jėgainės ir saulės kolektoriai tik papildys tokių šiltnamių konkurencines galimybes Lietuvos klimatinėje zonoje todėl lygiagrečiai ir kuriu šiuos abu dalykus. Linkiu ir tamstai ką nors užsiimti ir nepavydėti kitiems ,kurie visa tai pasiekia savo sąžinigu ir sunkiu darbu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jau toks lietuvio mentalitetas kazka kritikuoti, tie kritikuotojai arba dar snargliai kurie dar nieko nesupranta tik kaip traktoriaus baranka sukiot arba pavyduoliai kurie patys kazka tingi kurt, kaip sunys tik lot o patys apsisike iki ausu, p.Stanislovai, kurkit ir toliau pansius dalykus ir nekreipkit demesio i tu pacanu postus, smagu kad kazkas kazka daro ir dirba o ne pasirenka lengviausia varianta emigruoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labai nesmagiai gavosi su komentaru , nieko nesiekiu izeist , o jeigu ponai kiekvienam pasisakyme izvelgiat sarkazma tai yra jusu bedos , as tiesiog stebiousi kaip zmogus viska speja , tuo paciu klausiau ar su plevele isejo , nes ten buvo siokiu tokiu problemu , taip pat galiu uztikrinti , kad as nesu pacanas . tai tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klausimėlis.kokia kaina tu heliniu akumu ir kur galima isigyti, koksai tarnavimo laikas? dar domina pac generatorius ir adapteris i 220.

žodžiu viskas smulkiau.

Sau galim naudoti modifikuotos sinuso bangos inverterius jie pigesni įdedu nuorodą kur galie savarankiškai įsigyti visą gama tokių įrenginių norimos galios ir pagal savo kišenę:

http://www.e-markets.lt/index.php?cPath ... 434c059a3a

Norint parduoti vėjo pagamintą elektrą tinklams gali iš jūsų būti pareikalauta, kad teiktumėte taisyklingos sinusoidės kintamą įtampą tokie invereteriai yra brangesni:

http://www.e-markets.lt/index.php?cPath=50_71_78

akumuliatorių gilaus iškrovimo 12 voltų gelinių mačiau Kaune Aleksoto turgavietėje gana palankiomis kainomis,reiktų pirkti keletą akumu po i50 -200 ah talpumo o jei norite firminius galite įsigyti internetinėje parduotuvėje:http://www.e-markets.lt/index.php?cPath=88&sort=products_sort_order&ppp=150

Generatorius yra pagaminamas rankiniu būdu dirbtuvės jam reikia neodimio magnetų lakuotos varinės vielos,epoksidinės dervos ,metalo diskų ir autobusiuko užpakalinės stupicos.Ūkininkai kurie turi daug traktorių ir kitokios technikos žiemai galėtų savo akumus pajungti prie vėjo jėgainės kad ši juos pakrautų ir juos panaudoti namo apšvietimo bei buities reikmėms juk jie be darbo stovėdami genda dar greičiau nei dirbdami.aišku tada reiktų naudoti inverterius su automatika neleidžiančia gilaus iškrovimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stanislovai, reiškia tu pagamini generatorių , sujungi jį su pirkta sparnuote, pritaikai pagal generatorių keitiklį, sukomplektuoji akumus ir atitinkamą kroviklį jiems ir pajungi (ar tikrai) prie namų tinklo, kartu įrengdamas automatinį arba ne atjungimą nuo elektros tinklų, galią pasirenka užsakytojas... Sakyk ar per daug tau priskyriau ar per mažai. Arba pasakyk tuos punktus kurios jau esi „atidirbęs“ Gal gali užsiminti kur randiesi, ! :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stanislovai, reiškia tu pagamini generatorių , sujungi jį su pirkta sparnuote, pritaikai pagal generatorių keitiklį, sukomplektuoji akumus ir atitinkamą kroviklį jiems ir pajungi (ar tikrai) prie namų tinklo, kartu įrengdamas automatinį arba ne atjungimą nuo elektros tinklų, galią pasirenka užsakytojas... Sakyk ar per daug tau priskyriau ar per mažai. Arba pasakyk tuos punktus kurios jau esi „atidirbęs“ Gal gali užsiminti kur randiesi, ! :icon-eek:

Generatorius ir sparnuotė gali būti pagaminta pas mane. Bet pagal konkrečią vietą reikia išsitirti vėjingumą (tai priklauso nuo vietovės reljefo,kliūčių , ir t.t.) ir tada suradus tinkamiausia ir pigiausiai įkandamą vietą pasirinkti vėjo jėgainės įtvirtinimo schemą,ji tiesiogiai gali būti tvirtinama ant amo stogo jei ten yra geros ir tvirtos konstrukcijos,gali būti įkastas į žemę šulinio žiedas arba pora jų įbetonuotas 10 m aukščio plieninis vamzdis ir jėgainė pritvirtinta prie jo ir dar daugybė variantų, Akumuliatoriai,inverteris elektronikos paketas nesudaro jokių problemų pasiūla didžiulė ir juos jums pristatys bet kuri tuo prekiaujanti firma į namus.Atminkite kad ši vėjo jėgainė dirba visiškai be triukšmo todėl jei jos pastatymo aukštis nesieks 15 metrų nereikia jokiu su niekuom derinimų ir kaimynų leidimo.Todėl jos vieta montavimui turi būti ITIN kruopščiai parinkta,ji gali būti montuojama netgi gyvenvietėse nuosavame sklype ir maitinti elektra kiekvieną konkrečią sodybą. Pas mane vakar buvo atvykę žmonės ir sakė kad aktyviai seime pramušinėja lengvatas individualiems namams prisijungti prie elektros tinklų,nes šiuo metu be trukdžių galima pasijugti tik turint ne mažiau kaip 60 KW galią, tada atkristų akumuliatoriai o galima būtų labai gražiai bendradarbiauti su skirstomaisiais tinklais iš karto jiems atiduodant generuotą energiją po 30 cnt.o savoms reikmės iš jų perkant po 46 centus.

Aš pats asmeniškai kol kas nedarau jokių darbų ką išvardijote,mano tikslas yra sukurti mažają namų ūkio elektrinę, kuri butų daug pigesnė ir geresnė nei užsienio pavyzdžiai ir pasiūlyti tą produktą potencialiems gamintojams ir diegėjams į rinką.Atitnkami asmenys investavę į masinę tokio produkto gamybą jį galėtų padaryti preinamu daugybei mūsų vartotojų,o tuo pačiu ir kirsti galingą smūgį energetikų monopolijai ir jų smaugimo politikai.Kai kiekvienam kieme bus po tokią elektrinę tai ir jie bus priversti galvoti galva o ne kita kūno dalimi.

Gyvenu Kauno raj. o mano tel. 861028772

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už tvarkingą atsakymą, rimta! Ir optimistiška, pritariu!

Mane domina, vieną: nes mano sodyba ir plotas prie namo laaaabai dėkingoje vietoje, grubiai pasakius netoli autostrados aukščiausios vietos, ant kalnelio,aplink erdvė, nematavus aišku kad optimalu, ir vertikali čia būtent tinka dėl savo privalumų. antrą: mano išsilavinimas radiotechninis, patirti įvairi, galėčiau sau ir kitiems darant prisidėti.

Nežinau kaip kitiems, bet man to įrenginio pakaktu švelniems prietaisams maitinti, PC, akustika, media, siurbliai, apšvietimas. Būtų kartu ekonomija, apsauga nuo kaime besitampančios įtampos, ir efektas dingus jai, o pas mus tai dažnas reikalas. Pasitarsim telefonu! :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Plotas plotui nelygus štai vienodo ploto 12kv.m mažo proilgio ir turbulentinio profilio keturviečio lėktuvo sparnas turi aerodinaminę kokybe 9 tai reiškia kad iš 1000 m auščio nusklendžia tik 9 kilometrus ,o tokio ploto tik didelio proilgio ir laminarinio aptekėjimo profilį turintis sklandytuvo sparno plotas sugeba nusklęsti nuo 45iki 65 kilometrų nuotolį. Išmeskite tas savo prieštvainines formules ir supratimus pasaulis jau toli nužengė į priekį . Šie technologiniai spendimai yra mano nuosavybė tačiau visa tokios vėjo jėgainės metodika sukurta JAV Kalifornijos universitete bendradarbiaujant su Boeing ir NASA kompanijomis ir jie tikrai ne kvailesni už Tamstą.

Nelabai isikertu kuo susije sis pavyzdys su max.energijos kiekiu is tam tikro ploto. Sutinku, gerindamas aerodinamine kokybe padidinsi naudingumo koeficienta ir savaime suprantama galia.

BET - oras turi tam tikra mase ir judejimo greiti. Siu parametru negali itakoti. Reiskia is tam tikro ploto prie tam tikro vejo

greicio gali paimti tam tikra maksimalu energijos kieki. Daugiau tos energijos tiesiog nera, nera is kur paimti. Fizikos desniu nieks dar neatkeite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Būtent didindamas NVK .Tamsta turėjai gal reikalų skaičiuodamas klasikinį Savonijų ar kitą karuselinę vertikalios ašies vėjo jėgainę su 8 proc. NVK, o aš rašau apie spiralinį plyšinį Savonijų su nvk 40 proc, todėl pats ir atsakėte į savo klausimą.Be to mano sistema geriau išnaudoja vėją net už propelerius, kurie turi būti tikslai nukreipti į sparčiai besikeičiančios krypties vėjo srautą.Ši sistema puikiai išnaudoja visą vėja kuria kryptimi jis bepūstų visus gūsius ir netgi keliaudamas prieš vėją sparno plotas panašiai ,kaip lėktuvo kuria papildomają galią. Perskaitykite nuorodą ir pamatysite kad analogiškos konstrukcijos 2.8 kv.m helixo sparnuotės plotas komplektuojamas 2.5 kw galios generatoriumi,o manoji sparnuotė yra pranašesnė už helixą.Be to darbiniam variantui aš kompektuoju du tokius rotorius sumautus vieną virš kito susuktus 180 laipsnių kampuir gausiu 3.6m plotą specialiai tam, kad išnaudotų silpnesnius Lietuvos vėjus ir galėtų dirbti jau prie 2.5-5 m/sek vėjo greičio.

Vejo greičiai dažnai siekia ne mažiau 6-8 m/sek o kai kada ir 10-12 m/sek. ,ten kur aš gyvenu ir į 15 metrų aukštį iškelta tokia jėgainė mano generatorių pilnai suks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gerai, paskaiciuojam pradini varianta, t.y. 1.7x1.2 = plotas 2.04 kv.m.

Teorine vejo galia i 1 kv. m. prie 10 m./s bus 0,6*10^3= 600W/kv.m

Visos sparnuotes galia - 600w/kv.m * 2.04kv.m.=1224W Cia tik teorine galia.

Ivertinam sparnuotes NVK (0.4), nors abejociau, kad toks gali buti. 1224W*0.4=489W

Ivertinam generatoriaus, NVK, guoliu trintis ir t.t. . Max sios dalies NVK bus 0.8. Tikrai ne dauigiau - 489w*0.8=391.2w realiai isgaunamos galios.

Tai is kur tenai gaunasi 1kW vienam rotoriui prie 10 m/s?

Taigi gaunasi eilinis loxotronas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gerai, paskaiciuojam pradini varianta, t.y. 1.7x1.2 = plotas 2.04 kv.m.

Teorine vejo galia i 1 kv. m. prie 10 m./s bus 0,6*10^3= 600W/kv.m

Visos sparnuotes galia - 600w/kv.m * 2.04kv.m.=1224W Cia tik teorine galia.

Ivertinam sparnuotes NVK (0.4), nors abejociau, kad toks gali buti. 1224W*0.4=489W

Ivertinam generatoriaus, NVK, guoliu trintis ir t.t. . Max sios dalies NVK bus 0.8. Tikrai ne dauigiau - 489w*0.8=391.2w realiai isgaunamos galios.

Tai is kur tenai gaunasi 1kW vienam rotoriui prie 10 m/s?

Taigi gaunasi eilinis loxotronas.

Pagal šiuos skaičiavimus matosi kad Tamsta ir esi pats LOXOTRONAS . nes neatsižvelgi į daugelį faktorių.

Visų pirma ši sparnuotė dirba ne tik prie 10 m/sek vėjo greičio ji dirba ir prie 40 M/sek greičio nors Lietuvoje toks vėjas retai būna. I jei pastebėjai generatorius 2,5 KW galia yra PIKINĖ t.y. tokia kokią maksimaliai galima nuimti jo nesudeginus.

Be to mano 1.5 KWgalios generatoriui yra skiriama ne 2,04 bet 4.04 kv. m. Vėjas Lietuvoje varijuoja nuo 3 m/sek iki 12-16msek /greičio tad ir galia bus nuimama tose ribose. Tokia jėgainė per metus mūsų klimatinėje zonoje generuoja apie 1900 KWH el. energijos aplamai,o mano šeimos poreikiai šiuo metu nesudaro daugiau kaip 190 KWH per mėnesį. Taip kad aš galiu drąsiai sakyti kad ji beveik pilnai patenkins mano šios dienos poreikius ir greta dar naudojant saulės kolektorių pilnai energijos užtenka viskam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal šiuos skaičiavimus matosi kad Tamsta ir esi pats LOXOTRONAS . nes neatsižvelgi į daugelį faktorių.

Visų pirma ši sparnuotė dirba ne tik prie 10 m/sek vėjo greičio ji dirba ir prie 40 M/sek greičio nors Lietuvoje toks vėjas retai būna. I jei pastebėjai generatorius 2,5 KW galia yra PIKINĖ t.y. tokia kokią maksimaliai galima nuimti jo nesudeginus.

Be to mano 1.5 KWgalios generatoriui yra skiriama ne 2,04 bet 4.04 kv. m. Vėjas Lietuvoje varijuoja nuo 3 m/sek iki 12-16msek /greičio tad ir galia bus nuimama tose ribose. Tokia jėgainė per metus mūsų klimatinėje zonoje generuoja apie 1900 KWH el. energijos aplamai,o mano šeimos poreikiai šiuo metu nesudaro daugiau kaip 190 KWH per mėnesį. Taip kad aš galiu drąsiai sakyti kad ji beveik pilnai patenkins mano šios dienos poreikius ir greta dar naudojant saulės kolektorių pilnai energijos užtenka viskam.

Prasau pirmiausiai neizeidineti. loxotronas ne KONKRETUS ZMOGUS o VEIKSMAS, t.y. kai bandoma apgauti kitus. Labai gaila, bet panasiai elgioasi ir dauguma vadybininku.

Tamstos aiskiai parasyta- cituoju is 4 sios temos puslapio:

----------------------------------------------------------------------------------------

Notraukoje yra parodinis variantas tačiau ir jį šis 1.7m aukščio ir 1.2 m pločio rotorius išsuka iki 60-80 sūk/min ir generatorius tada generuoja maždaug 30-40 amperų srovę ir 15 voltų įtampą. Maždaug per 3 valandas yra pakraunamas 200 AH 12 voltų gelinis gilaus iškrovimo ciklo akumas, kuris gali maitinti 3-4 KW galios inverterį išduodantį 220-50 gz. dažnio įtampą kuri maitins net ik 100Wt lemputę bet ir šaldytuvą,saulės kolektoriaus įrangą,kompą,televizorių ir net skalbyklę.rekomenduojami bent 6 tokie akumai.Juik visus šiuos įrenginius naudojate ne visą parą ,o vėjas dirba net ir tada kai miegate ir sukaupia akumuose jums reikalingą energijos kiekį tada kai pabusite ir reikės dirbti.

Norint išauti didesnę galia tokie rotoriai yra veriami ant vertikalios ašies paskaičiavimu 1 rotorius 1 KW prie 10 m/sek vėjo greičio. ant 1.5 kw galios generatoriaus aš kraunu du tokius rotorius tada jie jau pradeda generuoti galią prei 3-5m/sek vėjo greičio ir išsuka generatoriu maždaug iki 60 sūk/min.Didejant vejui sukiai mažai didėja tik didėja sukamasis momentas, kuris ir kuria amperus akumų kerovimui,o esant uraganui toks rotorius pasiekia maksimalią 200 sūk/min ribą ir daugiau negreitėja tada generatorius jau gamina pikinę srovę kuri prilygsta mažfdaug 2 KW o daugiau nuimti galios negalima, nes sugadinsite generatorių. Viena sparnuote kainuoja apie 3 tūkst. litų o generatorius kuris yra apačioje apie 2.5 tūks. litų.norint įsigyti reikia užsakyti ir jei bus pagaminti 3-4 mėn. bėgyje.

----------------------------------------------------------------------------------------

O gal dar paskaiciuokim kiek tos elektros bus prie vidutinio vyraujancio Lietuvoje vejo, daleiskim vidurio Lietuvoje?

Remiantis http://www.meteo.lt/klim_lt_klimatas.php?tipas=vejas viditinis vejo greitis butu 4.5 m/s.

Tada vieno tokio modulio, ar kaip ten ji pavadinti, atiduidama galia butuu tik 0.036 kW. Reiskia per menesi pagamintu apie 26kWh el.energijos.

Zinoma buna dienu kai pucia 10-20 m/s, tada zinoma gamins daugiau, bet buna ir 1-2 m/s, tada nieko negamins.

Tai visdelto gal nustojam apgaudineti zmones, arba bent rasom atidziau. Labai gaila, bet nevisi cia tokie kvaili, kai kaikuriems noretusi...

O siaip, kam idomu, tai labai daug informacijos sia tema yra http://www.zir.lt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien vėjas ten kur aš gyvenu svyruoja nuo 8 iki 13 m/sek.

Tamsta maišai labai skirtingus dalykus sparnuotė kur parodyta nuotraukoje yra 1.2x1.7 bet realybėje ne parodiniame variante jis yra persisukusi kelis kartus ir turi proilgį daug didesnį daleiskime 1.2x10 m to dėka išauga jos lyginamoji galia todel tokiai ir reikia mažiau ploto 1 KW energijos išgavimui. Taip kad aerodinamikoje esate skystokas ir spekuliuojate skaičiais, kurie neatitinka tikrovės. Nuodugniai perskaitykite nuorodą apie Helixo firmos sparnuotę ir tada nereikės man čia tuščiai ginčytis su tamsta visažiniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien vėjas ten kur aš gyvenu svyruoja nuo 8 iki 13 m/sek.

Tamsta maišai labai skirtingus dalykus sparnuotė kur parodyta nuotraukoje yra 1.2x1.7 bet realybėje ne parodiniame variante jis yra persisukusi kelis kartus ir turi proilgį daug didesnį daleiskime 1.2x10 m to dėka išuaga jos galia todel tokiao ir reikia mažiau ploto 1 KW energijos išgavimui. Taip kad aerodinamikoje esate skystokas ir spekuliuojate skaičiais kurie neatitinka tikrovės. Nuodugniai perskaitykite nuorodą apie Helixo firmos sparnuotę ir tada nereikės man čia tuščiai ginčytis su tamsta visažiniu.

As vadovaujuosi paprasta fizika ir tamstos pateiktais matmenimis, kurie parasyti auksciau. Su aerodimnamika cia bendro nieko nera. Nebent NVK suristas su aerodimamika, kuris kaip Jus ir parasete yra 0.4. Judantis oras turi tam tikra mase, kuri svyruoja (labai nedaug priklausomai nuo slegio ir temperaturos), todel kintamasis yra tik greitis. Ir dar karta pasikartosiu - Niekur nuo to nepabegsi ir neisgausi energijos daugiau negu jos tame judanciame sraute yra ir visa tai dar reikia dadauginti is NVK.

Jei tamstos sparnuote realiai yra kitu matmenu, nei cia buvo rasoma, tai tai reiketu aiskiai parasyti. Dabar gi matau 1.7x1.2 ir 10 m/s. Taip ir skaiciuoju. O nuos sparnuotes formos, jos tipo ir t.t. priklauso TIK NVK ir daugiau niekas, taigi neuzsiciklinam ant sparnuotes formos.

Ir dar, jei teisingai supratau Jusu sakini, tai didejant plotui dideja NVK? Juk anksciau rasete, kad jis yra konkreciai 0.4.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didėja ne NVK bet aerodinaminė kokybė kuri priklauso nuo sparnuotės proilgio.Man tamstai sunku išaiškinti tokį dalyką bet dar kartą pabandysiu. Ir lėktuvo ir sklandytuvo sparnas turi vienodai po 12 kv. m. Lektuvo ir sklandytuvo sparną apipučia tas pats vėjas kuris tenka į ta patį plotą tik vienas gali atlikti darbą nusklęsdamas iš 1000 m. aukščio 7-9 km o kitas 45-60 km ir visa tai priklauso nuo aerodinaminės kokybės,nors ir sklandytuvo sparno plotą apipučia tas pats vėjo kiekis. Tai yra todėl kad lėktuvo sparnas trumpas ir platus o sklandytuvo ilgas ir santykinai siauras. Vienas gabalas tokios sparnuotės bus lėktuvo variantas o daug jų sudėta į sistemą jau yra sklandytuvo sparno atitikmuo. Labai daug duoda ir tikslus sparnuotės profilis ir jo išlaikymo tikslumas.Nes šioje sparnuotėje dirba abi sparno pusės eidama prieš vėją ji irgi sudaro trauką ,kuri netgi didesnė nei pavėjinėje pusėje. Vejo greičiai čia duotame meteo saite gerokai sumažinti,Kauno regione jie tikrai didesni,nors aišku būtų geriau kad jie dar didesni būtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siuo atveju dalyvauja ne vien sparnas o ir fiuzeliazas. + lektuve dar geras stabdis pats propeleris jei jis nesisuka arba sukasi nuo vejo srauto, visas priekis bukas, nes ten variklis stovi ir t.t. Jei aerodinaminei kokybei nurodomas toks pavyzdys, tai logiska, kad variklis neuzvestas.

Bet pasikartosiu dar karta - kur cia rysys su maksimaliu energijos kiekiu kvadratiniam metrui prie tam tikro vejo greicio? Daryk kokia nori sparnuote, kokia nori aerodimamine kokybe, bet per tam tikra dydi neperlipsi.

Taip pat nereiktu pamirsti, kad skaiciavimuose dalyvauja ne vieno kazkurio sparno plotas, o viso rotoriaus aprepiamas plotas. t.y HA atveju skritulio plotas, kuri nupiesia besisukdamas rotorius (sparnuote, propeleris - kaip kam patinka) Nuo profiliu, sparnu kiekio ir t.t. skiriasi NNK prie tam tikru sukiu, o VA atveju rotoriaus plotas, t.y rotoriaus skersmuo x aukstis. O nuo sparno profilio, sparnu ploto ir t.t. skiriasi taip pat tik NVK prie tam tikru sukiu.

Nors ziuriu, kad mkes kalbam apie skirtingus dalykus. Lektuvu ar sklandituvu aerodinamika nevisai tinka vejo jegainems. Tinka tik tiek, kad pasipriesinimai judejimui oro sraute tiesiogai itakoja NVK.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...