Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

58 minutes ago, Witalikas said:

Tai yra rimtesnio truputi. Yra 6-20-5 ir 4-10-12. Man su fosforu aktuoliau yra. 

Reiks pirmadieni, pasiskambyt vadybininkui ir pasitarti del skystu

Su šitom gal būtų neblogas variantas dasivesti iki balanso pagal dirvožemio tyrimus ir suduotas npk iš rudens ? Aišku jei nebūtų didelių skirtumų, tada jau tik vienanarės, ir kitam derliui..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

17 minutes ago, Zim511 said:

Su šitom gal būtų neblogas variantas dasivesti iki balanso pagal dirvožemio tyrimus ir suduotas npk iš rudens ? Aišku jei nebūtų didelių skirtumų, tada jau tik vienanarės, ir kitam derliui..

As ir rudens naudojau, 10-26-26, po 300kg/ha lokaliai. Ir dar truputi trukumas yra fosforo, kalio beveik nereik. Tai bandysiu nupurksti pavasari zieminius. Papildomai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 valandas ago , Bratka said:

Kalbu apie tai, kad vienos veiklios medžiagos pigesnės būna skystam pavidale, o kitos kietam. Nors Achema netoli, bet skystos NPK, populiarumo neturi.Naudojamos epizodiškai bandymams.

Tas tai taip, tik šiuo atveju žmonės tas skystas galvoja naudoti ne šiaip sau, bet todėl kad nepasirinktas pigesnis varijantas panaudoti iš rudens birias. Ir tai normalu nes žieminiams reikia pakankamai didelių PK normų, o kai taip dažni iššalimai, tai daugumas nerizikuoja atiduoti iš rudens pilnos normos. Nes tiesiog jei reiks atsėti vasarinėmis tokių dozių bus per daug, dalis gali nueiti per niek. O dabar jau dilema kas geriau ar atiduoti dar kokios azofoskės, ar purškalai. Aš asmeniškai pasirinkau azofoskę datręšimui, vis tiek vitaminai ir lieka vitaminais, o valgyt tai reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o galit man kas paaiškinti tokią logiką: "rudenį neduosiu npk ar pk, nes bijau kad iššals ir geriau pavasarį patręšiu?".. Kur tas pk per žiemą dingsta? išgaruoja su sniegu ar kaip čia? nes mane mokino, ir knygose rašo kad fosforas ir kalis juda labai mažai dirvoje, tai kaip čia toks mąstymas atsiranda?..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , drapox said:

Tas tai taip, tik šiuo atveju žmonės tas skystas galvoja naudoti ne šiaip sau, bet todėl kad nepasirinktas pigesnis varijantas panaudoti iš rudens birias. Ir tai normalu nes žieminiams reikia pakankamai didelių PK normų, o kai taip dažni iššalimai, tai daugumas nerizikuoja atiduoti iš rudens pilnos normos. Nes tiesiog jei reiks atsėti vasarinėmis tokių dozių bus per daug, dalis gali nueiti per niek. O dabar jau dilema kas geriau ar atiduoti dar kokios azofoskės, ar purškalai. Aš asmeniškai pasirinkau azofoskę datręšimui, vis tiek vitaminai ir lieka vitaminais, o valgyt tai reikia.

Taip, pritariu Drapox. Nes nesinori visu 100% trasu atiduot is rudens. Del issalimo. 

Tai siemet, bandysim laistyt vietoi azafoskes :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, tadasg said:

o galit man kas paaiškinti tokią logiką: "rudenį neduosiu npk ar pk, nes bijau kad iššals ir geriau pavasarį patręšiu?".. Kur tas pk per žiemą dingsta? išgaruoja su sniegu ar kaip čia? nes mane mokino, ir knygose rašo kad fosforas ir kalis juda labai mažai dirvoje, tai kaip čia toks mąstymas atsiranda?..

Vasarojui nereiks tieks, kiek zieminias. Tai kam tiek tresti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 valandas ago , tadasg said:

o galit man kas paaiškinti tokią logiką: "rudenį neduosiu npk ar pk, nes bijau kad iššals ir geriau pavasarį patręšiu?".. Kur tas pk per žiemą dingsta? išgaruoja su sniegu ar kaip čia? nes mane mokino, ir knygose rašo kad fosforas ir kalis juda labai mažai dirvoje, tai kaip čia toks mąstymas atsiranda?..

PK mažai judrūs, bet tai nereiškia kad nejuda. P panaudojamas arba išsiplauna per 3 metus, K per 2. Jei imant žieminių kviečių vidurkį kur tai apie 7 t/ha, tai tokiais metais kaip praėję miežių ir vasarinių kviečių derlius tebuvo 3,5 t/ha, aišku dėl sausros, bet ... Kiek PK sunaudos toks derlius ? Ir kiek jo liks dar po metų ? Viskas gerai kai gerai, bet jei technologijų nekoreguosim prie naujų sąlygų, tai pažiūrėsim kas iš tikro juoksis paskutinis. Tikrai per didelė rizika darosi iš rudens pritręšti ant 8 t/ha. Ir aplamai reiktų perprogramuoti protą ir nebesiekti rekordinių derlių, o planuoti kokius 6,5 - 7 t/ha ne daugiau, o jau toliau kaip duos gamta taip, kad nebūtų tokių metų kaip praėję kai gauni derlių bent 2 t mažesnį nei turėjai gauti pagal tręšimą. Nebesueina matematika tada visai tarp išlaidų ir pajamų, o tas skirtumas kaip žinia ir yra mūsų verslo pagrindas, o ne rekordiniai derliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...