Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

19 valandas ago , tadasg said:

Pirmas tręšimą aš vadinu pavasarį azotu, kai augalai pradeda vegetuoti ir galima į laukus įvažiuoti. Dėl npk 16-tuko, nežinau, mane mokė kad jei rudenį nepadavei, iš pavasarinio komplekso panaudojamas tik azotas ir geriausiu atveju 30 proc pk, o daugiau lieka sekančiam derliui. Jei klystu, pataisykite.

Na pernai specialiai pusę lauko bėriau 16-uko, o pusę ne. Visa kita daryta vienodai. Tai kur berta kažkokio tai skirtumo nepastebėjau. Daugiau pavasarį ant žieminių NPK nebersiu tik iš rudens visą dozę.

Dabar į madą ateina skystų NPK purškimas. Kokią normą ir kada reikia jais purkšti žieminius?

Ir dar "Voras" sakykite 2/3 azoto pavasarį jūs atiduodat per vieną kartą ar per 2 kartus su nedideliu laiko tarpu tarp tręšimų. Jei per vieną kartą, tai beriat kai tik technika įvažiuoja ar kai pilnai prasideda vegetacija.

Labai ačiū už atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 minutes ago, voras said:

Priklausomai nuo oro salygu, jei lavono nereikia prikelti tai per vieba syki kai vegetacija pilnai isivaziavus.

Beja pas mane dazniausiai kas pirmam tresimui nes nereikia skiesti. Kas tik per rukinius purkstukus 300 litru i ha

O tai kaip visgi geriau KASĄ per rūkinius ar laistyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, Vilius said:

Nereika skiest pradžioje.

Daug forume yra apie KAS parasyta. Netingekit pasiskaitinėt kiekvieno klausimo neverta čia aptarinėt viskas senai išdėstyta

 

Reikia DUK sukurti ir pakabinti kažkur viršuje. Tik kas apsiims. Forume išties daug visko yra, pats esu daug perskaitęs, bet galva ne kompas, daug kas greit pasimiršta ir pats kartais paklausi ką tikrai skaitei

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, pukotukas said:

 tai voras vienu zodziu  pisteleti sa;letros ir vien cikoseliu pralekti o cikoseliu mazdauk kokiu laiku varyti

Ankstyvas tresimas ir jei prognozes nepranesa salnu duoti ccc, butina, kad augalas jau valgytu azota.

Ccc apie 10 dienu  sustabdo senu lasteliu dalijimasi ir kol augalas negali augti leidzia naujus uglius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

13 minutes ago, manttys said:

 

Reikia DUK sukurti ir pakabinti kažkur viršuje. Tik kas apsiims. Forume išties daug visko yra, pats esu daug perskaitęs, bet galva ne kompas, daug kas greit pasimiršta ir pats kartais paklausi ką tikrai skaitei

Nuoširdžiai kiekvieną žiema perskaitau visas augalininkystes temas kurios yra idomios ir panašiai. Taip kad ir žinias atsinaujinu o ir pačiam idomu ka prieš keliolika metu pats rašiau dėl trešimų purškimų sėjinų ir ką kolegos. Voro labai daug prirašyta apie KASą ir jo naudojimo būdus. Geriau viska perskaityt nei pastoviai klausinėt naujo klausimo ;) Toks patarimas bes kartotis atsibosta 

Chefas geriau perskaityt tą visą paklodę nei klausinėt. Ten yra labai daug tiesos. Aš kaip forumietis nuo 2006m tai žinau kas rašo rimtai ir kieno informacija patikima. Taip kad eikit skaityt daugiau proto igausit :D juk nebereikalo čia rašom visa info pasilieka.  O 61 puslapis juokai. Yra rimtesniu temu 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 minutes ago, Vilius said:

Nuoširdžiai kiekvieną žiema perskaitau visas augalininkystes temas kurios yra idomios ir panašiai. Taip kad ir žinias atsinaujinu o ir pačiam idomu ka prieš keliolika metu pats rašiau dėl trešimų purškimų sėjinų ir ką kolegos. Voro labai daug prirašyta apie KASą ir jo naudojimo būdus. Geriau viska perskaityt nei pastoviai klausinėt naujo klausimo ;) Toks patarimas bes kartotis atsibosta 

žinau, kad voras yra daug rašęs apie purkštukus ir KAS, koki pora metų atgal, ...ali kurioj tėmoj, susijusios gal 4 yra :D lapų kaip "voina i myr" 

Voras >>>> kartais ne  idkt lechler rudus naudoji KASui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku , jog sunkiai pateisinamas neskaitymas visos temos, taciau, mano atveju, ir ziema laiko nera i valias. Uzsiregistraves 2007 , o forumuose aktyviau pradejau dalyvauti tik  gal 2015 ar 2016 metais. Siuo metu nepraleidziu ne vieno posto augalininkystes ir dar keletu klausymu.

Jei ka , tai as atsiprasiau, o ir klausymu ta tema neturiu daug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...