Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

7 valandas ago , voras said:

Faktas kad nezinai.

Tu tik nori kad mes sutaupytumem"aspirino" saskaita o ta ka sutaupem atiduotumem kam? ...

:)

Ne nesimusiu as i krutine uz visus, gal kam ir tinka tokios avantiuros. Mano galva reik i drenaza investuot, masivus susiformuot taip sutaupysi daug daugiau nei po piskampius numirkusius lakstydamas. Zodzio ne nuo to galo.

Liepi skrist kosminiu laivu kai daugeliui dar dviraciu vaziuot reikia ismokti. Liaudi siutini ir tiek

Beja db labai tinkamas laikas pasitvarkyti melioracijos žiotis ir šiaip uzmirkusias vietas pataisineti kur įmanoma,nes traktorius nelenda,o kasa lengvai pašalas minimalus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 valandas ago , jevgenijus said:

aha ...kai apie kombainus ar traktorius, kalbatės, diskutuojat nors neplanuojat ryt poryt pirkt, diskusas avansu vistiek vyksta... o dabar, Saulius taip nieko ir nepasakė, keli trupiniai ir vsio. 

dvidas, minėjo Yara skenerį ir traktoristo pastebėjimus...blia apie ką kalba? Traktoristas padarė svarbias išvadas? Nejuokinkit mano iskanderų.... Traktoristas vs Saulius? Man net alus iškrito...

Atmetus eksrėmumus, tuos tuščius plotus kur gausiai tręšė, o kaip dėl tų vietų kur vešlumas, spalva ar dar kas ten ką ten skenuoja, kur skirtumai tik per kūšio plauką? m? Patirtis aišku čia svarbiausia, bet ar visus laukus įmanoma apeit, kožna technologinę? 

traktoristas jokiu isvadu nepadare o tik pasake kokios paselious kiek rodo kompiuteris isberimo norma ,ir dar saulius turetu pasakyti kokio dydzio ukiui reiktu pradet galvot apie ta pribambasa nes kaip suprantu jis tinkamas tik papildomam tresimui ,kiek tai kainuos ,nes trestuvas irgi turi buti atitinkamas,ir kiek tas komplektas panasiai kainuos , kada jis atsipirks,o jei pirkrti tik del to kad kaskas sake kad taI labai geras dalykas ,tai atsiprasau ,aplinkiniai stambus ukininkai (500ir daugiau)ir stiprios bendroves tokiu daikciuku nezada pirkti 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 1/13/2017 at 17:20, shaulinis said:

Dėkui dėkui.

O dabar prie temos jei galima. Iš sensorių, skenerių, GPSų ir net gi plūgų naudos 0 jei komplekte nėra smegenų. Su tuo tikiuosi sutinkam visi?

shaulinis, kiek vidutiniskai su skeneriu paduodat azoto i ha (v.m) ir kiek pakilo kvieciu derlius nuo tada kai pradejot naudot skeneri? ir koks z. kvieciu vidurkis pas jus pvz 2015-2016m? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai agronomai vis dar ginčijasi dėl arti ar skusti, t.y. fundamentalus dalykas ir kai nėra vieningos nuomonės dėl tokių dalyku, kaip galima sakyt, viskas čia aisku, mes viska čia žinom? Ne per daug arogantiška? Be to, nebuvo paminėtas joks brendas, jokios kainos...daug popieriaus sugadinta... o reziume? Tas daiktas man per brangus, neketinu jo pirkt ...ir todėl jis veikia blogai, yra nereikalingas ir t.t. ir pan. Neskani diskusija gavosi ir tiek. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oi kiek daug klausimų... na taip Viktoras teisus apie N Sensorius yra atskira tema ir yra žmonių kas juos turi tai gi jūma leidus susilaikysiu nuo konkrečių aparatų propagandos (neišsipirkau reklaminio ploto) 

Taip sutimku su nuomonėmis, kad melioracija ir konsolidacija reikia daryti pirmiau. Žinoma jei išeina (ne man jūms aiškint kaip ten  būna realiam gyvenime). Jau anksčiau rašiau, kad sensoriai tik tada kai visą kitą padaryta. 

Kokia iš to nauda? O kokia nauda iš automatikos uždarančios sekcijas perdengimuose ar galulaukėse? Margas tręšimas tai sekantis žingsnis po sekcijų valdymo.

Yra paprastesnių ir pigesnių būdu kaip išsiaiškinti (pasitikslinti) kiek ir ko reikia ( tiesa nesurištų su vieta) kam bivo įdomu PM paaiškinau kaip tokiu paprastu žaislu kaip Brix gauti naudingos informacijos. Kam ne įdomu į akis nelendu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

19 valandas ago , Mantas2342 said:

Prie manęs ir trešė su sensorium ir mano gavosi geresni, turiu ir foto palyginimui.

Man visad idomus toks palyginimas. Kodel jus sprendziat, kad gavosi geresni? Is nuotrauku kas matosi? Geresni gaunasi tik tada, tai kiseneje didesnis kiekis euru guli, o ne nuotraukose grazesnis vaizdas. Arba pasakymas as kuliau po 10t, o kaimynas 8t, reiskias mano buvo geresni... Pirma paskaiciuokit islaidas tom 10t gauti, o tada jau snekekit. Gi auginam ne groziui ar rekordams, o kuo didesniam pelnui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šeip kintamos normos tręšimo efektas geriausiai matomas iš kombaino. Visalaiką sakiau, kad nieko nėr durniau nei agronomo klaidas taisyti su kombainu. Taip pat iš kombaino puikiai matosi kur nedaėdę kur peršerti javai (sugulę) kur baratytuvas ar purkštuvas prastai dirbo. Nuo kelkraščio to nepamatysi ;) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, armins said:

Man visad idomus toks palyginimas. Kodel jus sprendziat, kad gavosi geresni? Is nuotrauku kas matosi? Geresni gaunasi tik tada, tai kiseneje didesnis kiekis euru guli, o ne nuotraukose grazesnis vaizdas. Arba pasakymas as kuliau po 10t, o kaimynas 8t, reiskias mano buvo geresni... Pirma paskaiciuokit islaidas tom 10t gauti, o tada jau snekekit. Gi auginam ne groziui ar rekordams, o kuo didesniam pelnui.

Paskaičiavus stiebus kvadratiniame metre matėsi aiškiai ir varpų segmentų kiekis ir jis garantuoju , kad daugiau tręšė, aš dar tik pradedantis tai daug nededu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

16 minutes ago, shaulinis said:

Šeip kintamos normos tręšimo efektas geriausiai matomas iš kombaino. Visalaiką sakiau, kad nieko nėr durniau nei agronomo klaidas taisyti su kombainu. Taip pat iš kombaino puikiai matosi kur nedaėdę kur peršerti javai (sugulę) kur baratytuvas ar purkštuvas prastai dirbo. Nuo kelkraščio to nepamatysi ;) 

Matai yra tokiu vietu kur gali tona suversti ar su skeneriu ar is akies o rezultatas nulinis bus nes toj vietoj po armeniniu sluoksniu karjerinis smelis. Pavaziuoji 50m o ten jau molis raudonas, tai ka skeneris ir mojuos issijuoses su kintamom normom ? Ka daryti tokiu atveju , iseitis susieti i lauko derlingumo zemelapi pagal granulometrine dirvos  bukle arba isjungti nafik skeneri. Paskutinis variantas paprastesnis ir nekanuoja nieko. ...tiesa sakant kainuoja didelius pinigus uz nenaudojama skeneri.

P.S Uztenka pasedeti purskiant lauka pora kartu ir matai kokia ten bukle , drona pasileidi tai isvis lauko nuotrauka ant delno. Kiekvienam sava technologija...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

41 minutes ago, shaulinis said:

Šeip kintamos normos tręšimo efektas geriausiai matomas iš kombaino. Visalaiką sakiau, kad nieko nėr durniau nei agronomo klaidas taisyti su kombainu. Taip pat iš kombaino puikiai matosi kur nedaėdę kur peršerti javai (sugulę) kur baratytuvas ar purkštuvas prastai dirbo. Nuo kelkraščio to nepamatysi ;) 

pirmiausia iki nedatresimo ar pertresimo pirmiausia pavasari matosi kaip javai atsigauna ir krumijasi, buna vaziuojaant su purkstuvu ar barstyuvu matai kaip lyg ir viskas normaliai, bet lokaliai po  ara ar po 2 java tiesiog prareteje, ir ca ne smelyje ir podirvyje  molis. Su kombainu vaziuojant tokiuose vietose grudai stambesni buna, bet ne visada. Tai klausimas kaip tokiais atvejais tresti. Dabar dauguma firmu amino rugstis siulo, man atrodo jos padeda, plius makro per lapus, bet cia vel jei ne Yara, tai neaisku kiek efektyvios kitu firmu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip kadaise buvęs moderatorius labai durnai jaučiuosi ne į temą varydamas. 

Taip per lauka važiuojant matosi skirtumai sensorius tam ir skirtas, jis irgi tą mato ir atatinkamai dozuoja trąšas, fungicidus, augimo reguliatorius. Taip niekas negali garantuoti, kad nepapuls kokia vieta kur prašaus pro šalį (visų gyvenimo atvejų nenumatysi) bet bendroj sumoj vistiek tiksliau nei visam laukui vienodai varant.

Toliau jau prasideda niuansai kaip kurio sensoriaus protas veikia kas ten jame užprogramuota.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vien sensoriaus nepakanka, cia visa technologija kuriai reik ir lesu ir personalo.

Gendantts davikluai, nekalibruojami valdikliai, pasene modai, pasikeites personalas ir tt. Galeciau test ir test.

O galu gale nustoji save apgaudibet ir supranti, kad nifiga cia nieks neveikia.

Nu nematau optimizmo sitoj vietoj nors tu ka.

Servisui duona gera tai jo, bet ukiui nauda pamatuot kaip neisivaizduoju, nes vien technologijos naudojimas neuztikrina sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs visiškai teisus kolega ir išvardintos abejonės visiškai pagrystos istorija jas patvirtina. Pvz kokiam velniui reikėjo keisti medinį atklą plieniniu plūgu? Šitiek amžių praėjo o plūgą vis tobulina tobulina ir niekaip neištobulina. Žodžiu pavizdžių patvirtinančių jūsų skeptišką požiūrį apstu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nejuokinga, nei trupucio.

Uz tuos tobulinimus turime moketi mes ir tas medinis arklas labai jau krastutinis pavizdys.

Papasakok geriau visiem kaip atrodo barstykle galinti ispildyt uzdavinius, dar geriau papasakok kiek kainuoja aktuatoriai, sepeteliai kreipianciosios, hisro ar kitokios pavaros ziurint koks modelis.

A, tiesa pamirsau, taip nieks nedirba, cia gi after market biznis, negi tikejotes, kad niekas negenda ??? :)

Atverciam visas kortas, vis mane spraudi i kampa, bet pats to gerio sirmos ne trupucio praskleist nenori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kuris barstytuvas keičiantis padavimą tinka. Jei išlaiko normą nepriklausomai nuo važiavimo greičio tinka. 

Ir kaip sakiau tai nėr purmo būtinumo daiktas. Kai jau turi padorią technika tada pribumbasus perki o ne atvirkščiai.

Koks tolkas jungti tokį daiktą prie trąšas malančio barstytuvo? Iš kitos pusės koks tolkastręšti su tokiu barstytubvu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei keis tik norma o nekeist berimo atstumo, kaip manai kuom tai gresia

Pvz jei darbinis plotis 30 metru o trukumas tik po tech. Vezem arba perteklius tik salia kelkrasciu ypac laukuose prie zvyrkeliu, jei netikit issitirkit. Kas bus tada? Norma kinta o uzgriebis ne, dar labiau marga bus.

Nekalbu apie N sensor, nors ir tas jei barstykle nera kintamo uzgriebio eigoj tai gaunasi makaronai.

Aiskumo delei dazniausia stovi daniski aktuatoriai kur kiekvienas kainuoja apie 450 eur jei neklystu, jei tik kintama norma 2 aktuatoriai, jei dar ir uzgriebis 4 aktuatoriai, jei kintami disku sukiai dar mechanizmas tiesa nesigilinau veikimo principo, kainos nezinau.

Manantiem, kad barstykle bus amzina atsakau, aktuatorius keisit vidutiniskai po 2 kasmet,

Tiesa kas labiausiai liudina tai beveik nepriklauso nuo to kiek tonu trasu isbersite

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi esu medziotojas tai paneigsiu sita mita, medziokleje viskas priklauso no sovinio ir optikos. Sautuvai daug maz same shit, tik yra brangus prekes zenklai ir ne, yra patikimos spynos ir ne, bet taiklumui ypac iki maks 200 metru tai apsoliuciai jokios itakos neturi.

Saudant i tolimesnius taikinius isvis ne kiekvienam mirtingam duota.

Mano tolimiausias regetas taikinys 660 metru.

Didesnej saudykloj nebuvau.

Tai cia siaip, lyriniai nukrypimai.

Apie aktuatorius kalbu todel, kad bent man zinomi trestuvu gamintojai visi naudoja tuos pacius aktuatorius, taigi nekalbu apie roselmash lygio technika.

Be to nuo kintamo darbinio plocio issisukai, ar algoritmas dar tam nesukurtas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...