Jump to content

Kergimas


Seelow(trs)

Recommended Posts

Gal tamsoj sedi visa savaite?

Oi, ne, netamsu, lauke jie tokiam namely, bet sienos atviros.

viršsvoris dar yra viena iš nesikergimo(nerujojimo) ir po netikro susikergimo-nesitriušiavimo priežastis. Pasitikrinkit svorius, ir reguliuokit racioną. Šiemet po žiemos jau bent du klientai su šia priežastimi pagalbos kreipėsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriausia triušius kergti vasarą- 6-8 val. ir 19-21 val, o žiemą -11-15 val. Per vasaros karščius bei žiemos šalčius triušių poruoti nepatartina, nes sumažėja patinų lytinis aktyvumas. Paprastai pa­tinas per dieną gali sukergti dvi pateles (po vieną iš ryto ir vaka­re). Triušių lytinis aktas trunka labai trumpai (keletą sekundžių). Jei poravimasis būna sėkmingas, patinas krenta ant šono silpnai urgzdamas arba cypdamas. Tuoj po poravimosi patelė perkeliama į savo narvą. Jei dėl patelės sukergimo kyla abejonių, po 3-4 vai. ją galima dar kartą įleisti į patino narvą. Jei patelė patino nebepri­sileidžia, bėga, kanda – jį reikia keisti. Po 4-5 dienų sukergtą patelę reikėtų vėl įleisti į patino narvą, t.y. kergimą pakartoti. Jei patelė patino nebeprisileidžia, ji sukergta. Reikia pasižymėti jos pirmojo kergimo datą, o jei ji vėl poruojasi, vadinasi, sukergta nebuvo, tada pasižymima pakartotinio kergimo data.

Triušingumas trunka vidutiniškai 30 dienų. Jei vados gausios, triušingumo laikotarpis šiek tiek trumpesnis – 28 d., jei triušiukų atvedama mažai ar patelės jaunos, pirmąkart besitriušiuojančios, šis laikotarpis trunka ilgiau – 32-34 dienas. Praėjus dviem savai­tėms po kergimo galima patikrinti, ar patelė apvaisinta: pilvo sie­nelės apačioje, kur baigiasi paskutinieji šonkauliai, čiupinėjant pirštais dubens link, galima užčiuopti riešuto dydžio vaisius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal tamsoj sedi visa savaite?

Oi, ne, netamsu, lauke jie tokiam namely, bet sienos atviros.

viršsvoris dar yra viena iš nesikergimo(nerujojimo) ir po netikro susikergimo-nesitriušiavimo priežastis. Pasitikrinkit svorius, ir reguliuokit racioną. Šiemet po žiemos jau bent du klientai su šia priežastimi pagalbos kreipėsi.

Na nežinau...pas patinus tikrai viršsvorių nėr, patelės kiek stambesnės, bet šeriami grūdais, šienu ir šiek tiek runkelių gauna, tikrai nėra nuo ko nutukti. Patelėm šiek tiek kombinuotų pradėjau duoti visai neseniai. Visiems 8 mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viršsvoris dar yra viena iš nesikergimo(nerujojimo) ir po netikro susikergimo-nesitriušiavimo priežastis. Pasitikrinkit svorius, ir reguliuokit racioną. Šiemet po žiemos jau bent du klientai su šia priežastimi pagalbos kreipėsi.

Na nežinau...pas patinus tikrai viršsvorių nėr, patelės kiek stambesnės, bet šeriami grūdais, šienu ir šiek tiek runkelių gauna, tikrai nėra nuo ko nutukti. Patelėm šiek tiek kombinuotų pradėjau duoti visai neseniai. Visiems 8 mėn.

Kad patinai nutuktų gana retas atvejis, ir dėl to kad jie nutukę, spermos kokybė neblogėja, jie tiesiog nesugeba nieko padaryt. Dažniausiai problemos yra su patelėmis, kurios ilgesni laiką nekergtos ,labai greitai užsiaugina taukus, kurie užspaužia kanalus ir sperma tiesiog nepraeina iki tikslo.

Ir beje nelabai priklauso nuo to kuo šeri. Tiesiog patelių organizmas pripratęs išnaudot visą energiją nėštumui ir maitinimui, todėl kai jos ilgesni laiką ilsisi, dažniausiai šaltuoju metų laiku, tada ir kyla neapsivaisinimo problemų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Neseniai nusipirkau keletą patelių ir šiuo metu bandau jas sukergti. Tačiau jau praėjo mėnuo ir nesuprantu kada jos rujoja. Pradėjau skaityti literatūrą anglų forumuose ir kitose angliškose svetainėse ir aptikau neįtikėtiną (bent jau man taip pasirodė) dalyką. Beveik visi kaip susitarę tvirtina, kad triušės nerujoja ir kad iš 14 dienų 12 dienų patiną jos prisileis :icon-eek: Negana to, rašo, kad triušės pagamina kiaušinėlį jau po to, kai patenka sperma... Ir suprask dabar, žmogau, kad mandras, kur teisybė, o kur melas. Tad ėmiau ir įmečiau patelę, kuri į rujojančią nepanaši (nes lyties organai buvo visai šviesūs), pas patiną. Lakstė jie ten lakstė, o tada patelė susigūžė kamputy, patinas užsilipęs dirbo išsijuosęs, bet nei ant šono krito, nei cyptelėjo. Palikau juos per naktį, ryte radau nei susipešusius, nei apsidraskusius. Bet vat ir ar naudos iš to bus irgi neaišku. Gal kas galit pasakyt ar tikrai galima patelę bet kada leist ar vis tik jos rujoja ir tik per ruja pasieškos. Nes galva jau visai susisuko :icon-confused::eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien radau irgi vieną abortavusią :icon-cry: Vakar dieną pradėjo kraujuoti, susikrovė lizdą, galvoju atsives triušiukų (kada buvo kergta tiksliai nežinojau, nes jau sukergtą pirkau). O ryte ateinu, lizdas tuščias, kraujo pataškytą. Pradėjau žiūrinėti, radau du geros pupos dydžio gemaliukus. Daugiau neknisau. Supratau, kad abortavosi. Gal kas žinote, kokios dažniausios aborto priežastys? Ar gali būti nesveika patelė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien radau irgi vieną abortavusią :icon-cry: Vakar dieną pradėjo kraujuoti, susikrovė lizdą, galvoju atsives triušiukų (kada buvo kergta tiksliai nežinojau, nes jau sukergtą pirkau). O ryte ateinu, lizdas tuščias, kraujo pataškytą. Pradėjau žiūrinėti, radau du geros pupos dydžio gemaliukus. Daugiau neknisau. Supratau, kad abortavosi. Gal kas žinote, kokios dažniausios aborto priežastys? Ar gali būti nesveika patelė?

Gali but daugkas. Jei pirkote sukergta, tai perkraustymas, nauja aplinka sukelia stresa. Po to jei ivyksta staigus pasaro pakeitimas, galbut pasaras nepakankamai maistingas. Gali buti kazkokia liga, kurios isoriniu pozymiu nesimato ir t.t. Priezasciu gali buti daug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju už atsakymą. Taip, pirkau jau sukergtą, bet ji pas mane jau trys savaitės, tai dėl perkraustymo būtų gal anksčiau abortavusis. Tačiau ta patelė man iki šiol nepatinka :( kažkaip vangiai ėda, labai labai mažai geria (nors dienos gi šiltos tikrai) ir lyg uodegą pakėlus vaikšto. Reiks turbūt palaukt ir pažiūrėt, jei viskas gerai bus, tai ko gero reikės po savaitės vėl bandyt kergt. Ar dar neskubėt? Nežinau kaip protingiau čia pasielgus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju už atsakymą. Taip, pirkau jau sukergtą, bet ji pas mane jau trys savaitės, tai dėl perkraustymo būtų gal anksčiau abortavusis. Tačiau ta patelė man iki šiol nepatinka :( kažkaip vangiai ėda, labai labai mažai geria (nors dienos gi šiltos tikrai) ir lyg uodegą pakėlus vaikšto. Reiks turbūt palaukt ir pažiūrėt, jei viskas gerai bus, tai ko gero reikės po savaitės vėl bandyt kergt. Ar dar neskubėt? Nežinau kaip protingiau čia pasielgus.

Jeigu trys sav. tai gemaliukai jau turejo tikrai but ne pupos dydzio. Triju savaiciu jau buna aisku kur galva, kur kas ir ju dydis jau beveik kaip issivysciusio triusiuko. Gal dar issitriusiuos, dar palaukit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju už atsakymą. Taip, pirkau jau sukergtą, bet ji pas mane jau trys savaitės, tai dėl perkraustymo būtų gal anksčiau abortavusis. Tačiau ta patelė man iki šiol nepatinka :( kažkaip vangiai ėda, labai labai mažai geria (nors dienos gi šiltos tikrai) ir lyg uodegą pakėlus vaikšto. Reiks turbūt palaukt ir pažiūrėt, jei viskas gerai bus, tai ko gero reikės po savaitės vėl bandyt kergt. Ar dar neskubėt? Nežinau kaip protingiau čia pasielgus.

Jeigu trys sav. tai gemaliukai jau turejo tikrai but ne pupos dydzio. Triju savaiciu jau buna aisku kur galva, kur kas ir ju dydis jau beveik kaip issivysciusio triusiuko. Gal dar issitriusiuos, dar palaukit.

Tada visai nebesuprantu, kas čia jai nutiko :icon-confused::eusa-think: Radau tris tokius, maximum 2 lt monetos dydžio gumuliukus. Nemėsinėjau aš ten per daug, nes mano skrandis tokiems dalykams nepritaikytas :D O ar gali taip būt, kad jie jau senokai nebegyvi, o ji tik dbr juos išsimetė? Ar čia jau iš fantastikos srities nukliedėjau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Jeigu trys sav. tai gemaliukai jau turejo tikrai but ne pupos dydzio. Triju savaiciu jau buna aisku kur galva, kur kas ir ju dydis jau beveik kaip issivysciusio triusiuko. Gal dar issitriusiuos, dar palaukit.

Tada visai nebesuprantu, kas čia jai nutiko :icon-confused::eusa-think: Radau tris tokius, maximum 2 lt monetos dydžio gumuliukus. Nemėsinėjau aš ten per daug, nes mano skrandis tokiems dalykams nepritaikytas :D O ar gali taip būt, kad jie jau senokai nebegyvi, o ji tik dbr juos išsimetė? Ar čia jau iš fantastikos srities nukliedėjau?

Tos "pupos" yra gimdymo liekanos, atkreipkit dėmesi po apsitriušiavimo, po narvais kartais guli, bet dažniausiai patelės likučius, vardan higienos suėda. O triušiukų nebuvimas gali reikšt du dalykus: arba atsivedė keleta negyvų ir suėdė, arba atsivedė ,kad ir gyvus, bet nusprendus ,kad neišmaitins irgi suėdė. Būna patelių kurioms gerokai "užplaukia", su sekančiom vadom dažniausiai viskas būna gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Toji triušė taip ir neapsitriušiavo, vadinas laukt nėra jau ko, nes praėjo daugiau nei pusantro mėnesio. Bandysiu ją vėl kergti. Kitos dvi apsitriušiavo sėkmingai, buvo po vieną negyvą, bet visi kiti jau straksi :) Dėkoju už atsakymą, Pirtini. Tai gal ji tikrai atsivedė kelis ir juos surijo :icon-eek: Tada kailį išpert būtų per maža :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Aš jau puolu į neviltį: 2 mėnesius bandau sukergti 5 pateles ir jokių rezultatų. Buvo keli kartai, kai iš pažiūros viskas sėkmingai įvyko, bet galiausiai paaiškėjo, kad nieko ten neįvyko...Dabar jau kiekvieną savaitgalį mėtau jas pas patinus, apžiūriu ir lyt. organus, niekas ten neparaudę, šviesu, sausa ir tiek, aišku, todėl ir nesiduoda, bet tai kaip man pataikyt, jei aš tik savaitgaliais kergt galiu...

gali padėti savo patelėms,-nusipirk veterinarijos vaistinėje-vitamininį papildą-Trivitamin-gerina vaisingumo funkcijas ir tt..nebrangus-8,50lt.Savo patelėm kurios nesikergė -ant džiovintos duonos-su švirkštu prilašinau -ir po kelių dienų -viskas OK.tikrai nepakenksi-nes ten vien vitaminai aliejiniu pagrindu[vit. A,vit.D3,vit.E].Sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš jau puolu į neviltį: 2 mėnesius bandau sukergti 5 pateles ir jokių rezultatų. Buvo keli kartai, kai iš pažiūros viskas sėkmingai įvyko, bet galiausiai paaiškėjo, kad nieko ten neįvyko...Dabar jau kiekvieną savaitgalį mėtau jas pas patinus, apžiūriu ir lyt. organus, niekas ten neparaudę, šviesu, sausa ir tiek, aišku, todėl ir nesiduoda, bet tai kaip man pataikyt, jei aš tik savaitgaliais kergt galiu...

gali padėti savo patelėms,-nusipirk veterinarijos vaistinėje-vitamininį papildą-Trivitamin-gerina vaisingumo funkcijas ir tt..nebrangus-8,50lt.Savo patelėm kurios nesikergė -ant džiovintos duonos-su švirkštu prilašinau -ir po kelių dienų -viskas OK.tikrai nepakenksi-nes ten vien vitaminai aliejiniu pagrindu[vit. A,vit.D3,vit.E].Sėkmės.

arba prilaikyk patele, tsssssknt per prievarta :romance-caress:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš jau puolu į neviltį: 2 mėnesius bandau sukergti 5 pateles ir jokių rezultatų. Buvo keli kartai, kai iš pažiūros viskas sėkmingai įvyko, bet galiausiai paaiškėjo, kad nieko ten neįvyko...Dabar jau kiekvieną savaitgalį mėtau jas pas patinus, apžiūriu ir lyt. organus, niekas ten neparaudę, šviesu, sausa ir tiek, aišku, todėl ir nesiduoda, bet tai kaip man pataikyt, jei aš tik savaitgaliais kergt galiu...

gali padėti savo patelėms,-nusipirk veterinarijos vaistinėje-vitamininį papildą-Trivitamin-gerina vaisingumo funkcijas ir tt..nebrangus-8,50lt.Savo patelėm kurios nesikergė -ant džiovintos duonos-su švirkštu prilašinau -ir po kelių dienų -viskas OK.tikrai nepakenksi-nes ten vien vitaminai aliejiniu pagrindu[vit. A,vit.D3,vit.E].Sėkmės.

O laikai lauke ? Ar patalpoi ? jei patalpoi tai gal sviesos truksta ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na tas pilvo ciupinejimas jau ir mane keleta kartu pavede... gal dar truksta patirties, bet ... atrodo uzciuopiu tu guziuku ir pilvas didelis ir patele daznai gulineja pilva istiesusi, tarsi lauktusi, bet palieka nevedus ir tiek...

cia su viena patele taip, su kitomis kazkaip ryskiau tie pozymiai jauciasi.

Gal yra kokie patikimi nestumo testai, su kuriais butu galima nustatyt ar patele apvaisinta jau po 5-7 dienu? Pradedantiesiems triusininkams manau tai turetu but aktualu. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas dar ka patars kaip issiaiskint ar sukergta?

praktikuojant palpacija imanoma aptikti 12d., anksciau nepavyks, o kitokiu nestumo testu deja nera.

o tai jus savo fermoje simtus pateliu irgi palpuojat (ciupinejat desine pilvo sriti po sonkauliu pirstais)?

ar dirbtinai vaisinant tikimybe artima 100%?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...