Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

Nepatikėjau savo akimis, bet svarstykėls tai tos pačios, kaip ir visada. Pasvėriau ėriukus, kurių tėvas - tekselių veislės baronas. Be šieno ir miežių/avižų grūdų motinos gauna saulėgražų rupinių. Priesvoriai, kai pradėjau duoti rupinių, tokie, kad akys ant kaktos iššoko: dičkių, kurie jau patys paėda grūdų ir saulėgr. rupinių (avyčių ""chalvos", tik be cukraus) - 300-400 g per parą, o mažesni, kurie tik žinda - po 300 g/parą. Anksčiau džiaugdavausi, kad priaugdavo 200 g, o 250 g - buvo mano svajonė. Tiesa, avytės, kuri augina tris, ėriukai kol kas priauga mažiau, bet gal dar neįgavo pagreičiom nes jiems tik kelios dienos.

Manau, kad tokie priesvoriai gaunasi dėl geros barono veislės, dėl to, kad ėriukai - mišrūnai, sukergti su gera veisle, ir dėl tų saulėgražų rupinių.

Pasirinkau saulėgražų, nes soja l. brangi ir visa GMO, rapsas man nelabai patinka (rašo, kad jei per daug, ėriukai gali gauti per daug kažkokių riebalų, bet nesigilinau ir atmečiau.) Saulėgražų rupinių duodu sočiai. Šiaip visur parduoda didmaišiais, bet radau, kad Lytagra fasuoja po 40 kg maišus po 36.3 lt, tai šiam sezonui nusipirkau 3 maišus. Vėliau (reikia pasitikslinti nuo kada) ėriukų augimas sulėtėja, bet dabar jiems kaip tik reikia baltymų augimui.

Kokia norma+_duodat1avys+2eriukai?aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Radau viename strpsnyje apie tyrimą, kad duoti kiek nori, tai nunešu 3 k dienoj. Per dvi savaites 13 ėriukų suėdė visą 40 kg maišą, (pradžioj duodavau ir avims, bet vėliau tik ėriukams.). Maišas kainavo bveik 46 lt, paskaičiavau, kad vienas ėriukas per dieną suėdė rupinių už 25 cnt, vadinasi per tris mėnesius (ilgiau gal nebereikės duoti, kai bus ganyloje, tai tikrai nebeduosiu) venas ėriukas suris už 22.74 lt, plius, žinoma, grūdų. Vėliau (pardavus skerdeną) bus matyti, koks tas rupinių efektyvumas, ar tikrai stebuklingai priaugo. Dabar galėčiau pasverti kiek jie priaugo per dieną, kol ėdė tuos rupinius, bet kol kas neturiu tam laiko.

Įdomu būtų jeigu Augis paskaičiuotų, už kiek ėriukai suėda Biofabriko kombipašarų. Man tie pašarai nelabai patinka, nes juose yra GM soja, bet tai skonio dalykas (ne tik avių, bet ir šeimininko).

Mano skaičiavimai gali būti netiklūs, nes skaičiuoti baisiai nemoku, tad skaičiuokitės patys:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
cia ta prasme racjnolas visas yra dienai duodamas, ar jai duodi pvz: sieno tai sienainis nereikalingas?

Man atrodo, kad šienas ir šienainis yra praktiškai tas pats. Silosas jau kas kita - vien juo šerti nerekomenduojama, geriau duoti pramaišiui: pvz. rytą siloso, vakare šieno.

Šiaip geriausia (kiek skaičiau), jeigu šieno avys ir ypač ėriukai gauna laisvai kiek nori (bet avys ima jį taršyti), o čia yra priedai ir jų normos, kad pašarai būtų subalansuoti, visaverčiai. Žinoma, yra kas nieko papildomai neduoda ir visvien ėriukai užauga, bet aš tokią avininkystę vadinu 'laukine" :):icon-eek: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ant p. pakaitalo miašo turi būti užrašyta kelių dienų ar savaičių prieaugliui skirta. Geriausia pradžioj girdyti pieno pakaitalu skirtu nuo 0 ar pan dienų amžiaus (jie ir nuo viduriavimo apsaugo), o firma turbūt ne taip svarbu. Aš pvz perku Dimelos mėlyną, vėliau - žalią.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Radau pas save dar vieną lentelę apie girdymo dažnumą.

Skaičiau vieno avininko patarimą, kaip ėriuką atpratinti nuo pieno, kai ateina laikas: jis rašo, kad į pabaigą pieną vis labiau atskiedžia vandeniu ir duoda nebešildytą ir ėriukai tokio 'pieno" nebeatlekia. Be to jie jau būna įpratę patys atsigerti vandens.

Beje, jeigu ėriukus (avytes ar baraniukus) auginate veislei, patartina girdyti 4 mėn., bet paprastai papildomai girdomi silpniausi, kurie veislei netinka. Galima tokių nebegirdyti ir nuo 2 mėn., jeigu jie pasiekia tinkamą svorį - apie 20 kg, bet taip irgi nebūna dėl tos pačios priežasties.

Tie, kurie pirmomis gyvenimo dienomis negauna pakankamai pieno ir nepriauga bent po 150 g/d., vėliau vis vien būna mažesni (skurdukai), nebepasiveja savo bendraamžių. Ir gaunasi, kad vargsti vargsti, o užauga vis vien mažas ėriukas. Kiek teko skaityti, trečią ėriuką girdo automatiškai nuo apt pirmų dienų, nieko nelaukia.

Gal kam nors yra buvę kitaip ir girdomus ėriukus užauginote normalaus svorio? Pvz. 50 kg 8-9 mėn.?

Tipinė ožiukų ir ėriukų girdymo lentelė.doc

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie trečio ėriuko girdymą:

Tie patys kanadiečiai, apie kuriuos rašiau naujoj temoj "Selekcija", man paaiškino, ką jie daro su trečiu ir ketvirtu Romanovo veislės ėriuku. Paklausiau jų, ar girdo automatiškai nuoapt pirmos dienos.

Mano požiūriu, tai labai gaji veislė ir, kadangi jai būdingos didelės vaods, tai gal ir pieno avys turi užtektinai joms išmaitinti.

Kanadiečiai, kruie specializuojais Romanovo avių auginime, rašo:

"Mūsų RV ėriavedės pačios užaugintų trynukus, jeigu sveiki tešmenys ir neserga mastitais, bet automatiškai girdome trečia ėriuką. Kai kurios [tik kai kurios!] mūsų ėriavedės gali išmaitinti ir keturis ėriukus, gerai jas prižiūrint ir šeriant."

Kaip supratau, jie nerizikuoja, nes stengiasi iki minimumo sumažinti nuostolius, kaip ir visi avininkai išsivysčiusiose šalyse.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is musu triju trejetuku tik vieno avele dagirdom nuo sestos gimimo dienos nes kaip issiaiskinom jos neprisileidzia avis pernai ta avis turejo tik viena eriuka gal jai siemet pasirode ju per daug :D

juokas juokais bet yra tame tiesos. Tiesiog avis jaucia kad neismaitins visu ir atstume pasilikdama savo nuoziura. Kuo avi senesne tuo daugiau ju gali zinddyti. Matyt toks gamto desnis. :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaži o pačias saulėgrąžas galima būtų duoti avims? galbūt net su visu graižu (šviežias). Visai neblogai jos užauga paskutiniu metu

Manęs ir vakar klausė, ar galima duoti nelukštentų saulėgrąžų. Geriau pagalvojus, ar neužsikimš ėriukų skrandukai lukštais? Net ir suaugusių avių? Grūdo luobelė kas kita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manęs ir vakar klausė, ar galima duoti nelukštentų saulėgrąžų. Geriau pagalvojus, ar neužsikimš ėriukų skrandukai lukštais? Net ir suaugusių avių? Grūdo luobelė kas kita.

o kaip tie saulėgražų rupiniai atrodo? jie ten be lukštų? Mastant logiškai juk tai kas natūraliai auga gamtoj neturėtų kenkti. Cukinijos moliūgai irgi turi pan sėklas, bet jomis sėkmingai šiariamos avys.v Bandysiu pagooglinti dar

Papildau:

Čia rašo jog sėklos yra gerai, tačia be lukštų, jų paprasčiausia nesuvirškina. Tuo tarpu ožkoms šeria su lukštais tiek dideli tiek maži augintojai.

turėtų būti koks aparčiukas sėmkų gliaudymui :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...