Jump to content

Skutiku restauravimas


drapox

Recommended Posts

Įkeliu nuotraukas kaip atrodo po restauracijos Lemken Rubin diskai. Pats išgalvojau tokį moną, neteko niekur matyt, todėl jei kas nukopijuosit, tai už patentą nuo lėkštės po pusbonkį man. :lol: O kadangi pijokas iš manes ne koks paskutiniu metu, tai tikiuosi užteks to gero ilgam ateinančiom kartom. :D

Jei rimčiau, laukiu kritikos ir šiaip nuomonių, nes kolkas reikalas neišbandytas. Tik labai nedėkit į šuns dienas, nes jei netyčia pasitvirtins, tada aš labai šaipysiuos. :)

fe44431b402b.jpg

7d899c28e132.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gera mintis. :eusa-clap: o Dropox, tavo nuomone, ar ne per daug iškišti tie lakštai virš senų lėkščių kontūro? ar dėl lemkeno kontrukcijos (diskų pasvirimo) tinkamai plėš dirvą? man toks vaizdas susidaro, kad gali būti jog pilnai neatplėš dirvos. Gal tik taip atrodo žiūrint nuotraukas. :)

Dydį (deametrą) darėm tokį pat kaip naujo disko, 61cm. Visas lenktumas irgi manau panašiai gaunasi, nes tiek diskas įgaubtas, tiek ir lingės išlinkimas labai tiko. Iš antros pusės, kad neperkaistų ir neužsigrūdintų skersai lingės nevirinom. Vieną dovijom su kuvalda visom "pozom", jokių minčių nutrūkti. :icon-rolleyes::D

Dar nuotraukų:

7201ab793cfd.jpg

f20463208edb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir nieko, tik kažin kaip diskas nusivalys drėgnesnėj žemėj.

Šiek tiek neramina mane irgi dėl aplipimo, nes vistiek, kad ir apsišveis, bet lygumo jau nėra.

Bet kai jau diskai nudilę, mažo deametro, tai irgi gan greitai pradeda užsikišinėti, vilkti, nebenusivalo, ypač prie durpės ar kur drėgna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinai pamates pirma nuotrauka , prunkstelejau nesusilaikes :lol: bet... o gal kaip sakai paskui juoksies tu , zodziu reikia isbandyti ir tas triusis tapsi tu pats , chm... :eusa-think: mane kitkas neramina tai svorio centro nebuvimas diske , o ta visu pirma pajaus guolis

Aplips zeme ir issibalansuos :) . Gal per mazos apsukos kad labai guolis jaustu :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapoxai, orai dar geri tad staigiai į laukus. Įkeli video ir visiems visi klausimai atsakyti :eusa-shifty::icon-wink:

P.S. Na, nusiplausi papildomai dar kartą :D

Tai va kad nuplautas. Po to vėl plovimo visai dienai, nes pas mus labai šlapia. Šiandien apžiūrinėjau kviečius, vos išnešiau kaliošus.

siaip mintis gal ir gera pagarba vien del ideto darbo, gal ir pasiteisins tik mane neramina tai kad lekste nuo suvirinimo yra atkaitusi gali buti tai kad isikraipys

Jei jau neišsikraipė virinant, tai ir nebeišsikraipys.

Zinai pamates pirma nuotrauka , prunkstelejau nesusilaikes :lol: bet... o gal kaip sakai paskui juoksies tu , zodziu reikia isbandyti ir tas triusis tapsi tu pats , chm... :eusa-think: mane kitkas neramina tai svorio centro nebuvimas diske , o ta visu pirma pajaus guolis

O kaip kai diskas aplimpa žeme? Paskutiniu metu, kai diskai maži jie labai aplipdavo žemėm, tai tada išsicentravimas gaunasi didesnis. O čia vienodu atstumu nuo centro suvirintos vienodo dydžio lingių dalys. Nemanau, kad prie tokių sukimosi greičių labai jausis centravimas. Važiuojant 14 km/h greitis m/s gaunasi apie 4. Arba 2,2 aps/s. Įskaitant prabuksavimą, nebus ir 2 aps/s.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kai pagalvoji ar taip, ar taip , keisti reikia tuos diskus. Lauksim pavasario ir isbandimu rezultatu , beje nuo kokio auto linges naudojai?

Radau lauže. Per daug nesigilinau, bet gal keturtonės priekabos. :icon-rolleyes:

kiek suskusta ha su lemkenu, kad diskai jau "apvalus"?

Labai tiksliai ir nepaskaičiuosiu, bet taip grubiai primetus manau kokie 2300 ha. Bet tai nebuvo vien skutimas paskui kombainą 6cm gyliu, gaila aišku bet to nelabai ir spėju dažniausiai padaryt. Daugiausiai tai buvo beariminis dirbimas apie 12 cm gyliu. Galėjo dar jos dirbti, bet po to nebebūtų buvę ant ko virinti ir kokybė įdirbimo jau ženkliai sublogėjo, nes sumažėjus diskams taip gaunas, kad jie piauna daug maž vienoj vietoj abi eilės, ypač jei mažesniu gyliu. Norint galima per kokius 5cm vieną eilę traukt į šoną, bet vargu ar beišsispręstų kas. Ir mažesni diskai žymiai greičiau kišasi drėgnoj žemėj arba durpėj.

Viskas bus gerai , jeigu tik nepradės diskai trūkinėt . Klausimas kuo tada juos keisi per patį darbymetį ...Dabar jau matosi , kad nuo virinimo diskai šiek tiek pasideformavo . Tose vietose ir dirbant jį lankstys , ar atlaikys jis tokius krūvius .

Dėl trūkinėjimo nežinau kaip bus, nes aišku diskai atkaito ir pasigrūdino. Susimėtymo jokio nėra net žymės, gal nebent ant nuotraukos taip atrodo, kad nuo pakaitimo diskas margaspalvis pasidarė. Aš pats kažkur 90 % manau, kad viskas bus okey. Dar minčių turėjau ar nereikia iš antros pusės dėti atpiovus juostelę kokių 3cm lingės, nes išpiovos gaunasi mažumėlę gilesnės nei originale. :icon-rolleyes: O ir metalas toj vietoj atsikaitino. Praktika parodys. Jei ką teks pirkti ir dėtis naujus diskus. Kolkas ir restauravau tik vieną eilę, jei pasitvirtins tada kitą darysim. Bet kai pažiūriu, kad net ūkininkai nuskynę po kelias stambias ES paramas restauruoja plūgų noragas, tai tokiam kaip aš restauruoti tikrai negėda bet ką. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokio diametro buvo like diskai? Jei viena eile darei tai turetu buti ziaurus traukimas i viena puse :eusa-think: Ir vadinti reiketu ne diskiniu, o jau zvaigzdiniu skutiku, labai idomu butu naturoj pamatyt kaip is dirba :eusa-clap:

Traukimo nebus, nes ir taip diskai nebūna vienodi, priekiniai sudyla labiau, jiems tenka piauti kietesnę žemę. Tiesiog sureguliuoji gylį taip, kad abi eilės eitų panašiu gyliu. Diskai buvo apie 45-47cm priekiniai ir 50-52 galiniai. Čia atrestauruoti priekiniai ir uždėti ant galo, o galiniai perkelti į priekį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Nėra kurį laiką atsiliepimų, tai teks tęsti pačiam, nes išbandžiau skutiką.

Pora dienelių padirbau. Niekas nenulėkė, niekas nenutrūko, lėkštės netrūkinėja. Lenda normaliai, dirba normaliai. Kiek sunkiau nei originalios su apsivalymu arime, bet ir drėgnesnėj žemėj neužkišinėja, tai manau viskas turi būti gerai. Kolkas restauravimas lūkesčius tikrai pateisino. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kitaip ir buti negalejo, malacius

man labai patiko mintis del svorio centro, toks ispudis kad apie laikrodi kalba eina, kazi kai diskas zeme plesia tas svorio centras vis dar tebera apkrovas ivertinus ? ;)

respeckt

tik vienas trukumas, ziauriai daug darbo

Teisybė, darbo daugoka. Bet kitų išlaidų ne kaži kiek. Reikia kažką eksperimentuoti, gal pasitvirtins, nes naujos lėkštės jau lygtais iki 260 Lt siekia kaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...