Jump to content

malku kapokle


Recommended Posts

Lab, matau kad nereik tokio didelio, greičiausiai iki 150 l/min. pilnai pakaktų. Kad smarkiai paprasčiau tai nzn. Puiku jei gausiu skirstytuvą su 220V, nebereikės trapuko. Valdymas, kaip suprantu, nėra super sudėtingas. Nusipirkau pora atgalinų el. jungiklių, reikės suburt schemikę :) nepaporinsit kaip pas jumi padaryta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lab, matau kad nereik tokio didelio, greičiausiai iki 150 l/min. pilnai pakaktų. Kad smarkiai paprasčiau tai nzn. Puiku jei gausiu skirstytuvą su 220V, nebereikės trapuko. Valdymas, kaip suprantu, nėra super sudėtingas. Nusipirkau pora atgalinų el. jungiklių, reikės suburt schemikę :) nepaporinsit kaip pas jumi padaryta?

Sveiki. Skirstytuvų valdymai gaminami trijų rūšių, grubiai: paskirstytuvas 150 l/ min. turi valdymą 12V., 24V., 220V.Skirstytuvas vienas ir tas pats, tik ritės elektromagneto nuvyniotos skirtingom įtampom. Kas dėl eigų valdymo, porą galinių el.jungiklių turi turėti dvipusius kontaktus, tai yra keturis laidų pajungimo galus. Rekia dar relės ar dviejų tavo atveju su rite 220V. Pasidėjes ant stalo tą turtą turėtum pamatyti kaip sujungti. Aš jau nepamenu kaip jungiau, senokai buvo. Žinau vieną kampą, kad vieno galinio vienas laidas turi eiti per kito galinio kontaktus.Reikalingas nesifiksuojantis paleidimo jungiklis. Būtinai įdėk STOP, turi būti užsifiksuojantis, reikalingas labai kritiniui atvejui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus cia zadat det 150 l/min skirstytuva ant kapokles ir naudot ns siurbli???? Nu aisku blogiau nebus bet tokio ir nereikai tikrai tie rusiniai siurblei tiek nepravaro to tepalo per min 80 l/ min per akis ir per ausis. o del tu schemu tai nereik ten jokiu mandriu jungikliu su dvigubais kontaktais galima ir su paprastais padaryt esu dares tik ne kapokle o to ekstra isjungimo tai tikrai reik o schema tai ten lb paprasta reik tik dvieju reliu ir keliu jungikliu kad ir paprastu jokio skirtumo tik nesifiksuot turi o stop jungiklis gali but ir fiksuojantis ir nefiksuojantis irgi jokio skirtumo tik fiksuojanti gausi isjunkt o nefiksuojantis grazins iskart cilindra atgal i pradini taska jai neperskels.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm, Kaziau.. primečiau iš akies :lol: o dėl siurblių, tai randu dvejopus duomenis. NŠ32 nomilal 71,5l/min ir 68,6l/min. NŠ10 21l/min

http://tau-rus.com/nasos_NSH

http://www.nestorexpo.com/belagro/index.pl?act=STAND&id=7014

nu kelių litrų skirtumas neesminis, tai tebunie 100l/min :) nors nelabai supratau prie kokių sūkių litražas skaičiuojasi.

Apie skirstytuvus jau apsišviečiau truputį, tai galiu pridurt kad jie yra rankiniai, elektriniai bei elektro hidrauliniai. Pastarieji didesni, kai mažas vožtuvėlis darinėja didesnį vožtuvą.

Su schema dar nepasistūmėjau, mat užsiėmęs zeimerio konstravimu, kaip visad noriu pats save pergudraut, o gaunas kaip įprasta :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu netaip biski supranti tuos parasymus ten visus paziurek prie kokiu sukiu ten ten yra prie didziausiu vardiniu sukiu tai yra kad jai visada suksi ta siurbli tokeis sukiais tau jis tikrai nelaikys ilgiau kaip diena ar dvi tokius sukius gali pasiekti tik labai trumpam laikui ten keliom minutem ir tiek. o seip jau ns 32 ar ns 50 jau ir pasako koks jo srautas yra kazkur prie normaliu sukiu. Pas mane suka 1450 aps/min ir tai jau yra pergreit siurbliui nes tas greitis yra pastovus seip skaldyklei reiketu kad suktu kazkur apie 1000-1200 aps/min. nes kitas maciau pasidares ant 900 aps min 11kw variklio tai skelia ispudingai ir tepalas nekaista tiek tik kad slankioja netaip greit. Dar yra toks varijantas kad pvz jai tu darai su el paskirstytoju tu gali padaryt kad jis ir to variklio nesuktu pastovei pvz kad variklio valdymas butu sujunktas su hidraulines sistemos valdymu ir isijunktu tik uzdejus kalade ar paspaudus mygtuka cilindras nueitu pirmyn ir atgal ir vel issijunktu taip butu zymei sveikiau siurbliui man atrodo ir tepalas netaip kaistu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali būti, kaip sakiau, tiksliai ir nesupratau kiek suka :)

Dėl junginėjimo, tai toks variantas galimas, bet bus siaubingai neekonomiškas, vistik variklis ne 100W lemputė ir paleidimo metu valgys nemažai elektros.

Kad kaista tepalai tai tik radiatoriaus problema. Pats netgi belarusui hidraulikai isidėjau, nenumatyta kad bus dirbama stipriau o jei vyniotuvą prisikabini tai išvis pipiec.

Dab pažėjau ką hidraulikas skaičiavo (pripiešė pilną lapą, braižė, rašė viena ant kito :lol:) tai radau skaičiukus, kad 1480/32=46.25. Gal tai ir yra litražas prie tokių sūkių :) NŠ10 tada 14,8 :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali būti, kaip sakiau, tiksliai ir nesupratau kiek suka :)

Dėl junginėjimo, tai toks variantas galimas, bet bus siaubingai neekonomiškas, vistik variklis ne 100W lemputė ir paleidimo metu valgys nemažai elektros.

Kad kaista tepalai tai tik radiatoriaus problema. Pats netgi belarusui hidraulikai isidėjau, nenumatyta kad bus dirbama stipriau o jei vyniotuvą prisikabini tai išvis pipiec.

Dab pažėjau ką hidraulikas skaičiavo (pripiešė pilną lapą, braižė, rašė viena ant kito :lol:) tai radau skaičiukus, kad 1480/32=46.25. Gal tai ir yra litražas prie tokių sūkių :) NŠ10 tada 14,8 :icon-rolleyes:

sveikas. tam ruskam saite sukimas siurblio НШ-32, 2400apsis.. jis reikalauja apie 20 KW. elektos variklio, kad pilnai išnaudotų siurblio galią. Ar apsisprendei koks pagrindinis skaldyklės cilindras bus. Nuo jo matmenų ir priklausys kokio siurblio reikia ir koks elektros variklis reikalingas. Tą variantą kur kolega siūlo elektros varikli kas ciklą stabdyti, nepatarčiau. Variklis pakinkytas su siurbliu, kuris kelia spaudimą ir tuo pačiu apsikrauna pats ir apkrauna variklį trumpai tarnaus ir per dau ims elektros. Nepraktiška. Manajai skaldyklei užpilta40 l. tepalo, matei sukami 2 siurbliai. Daugiausiai dirbo nestabdoma 1,5 valandos prie + 25C. Problemų nebuvo, kad kaistų. Aušinimo jokio nedariau tepalui. GAZ iką`malkų suvarau per valandą. Kaip youtubei vaizdo klipe matei tai tokiu tempu ir dirbu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia ta varijant kad varilki jungineja as is orginalios nusiziurejau youtubei man tai irgi jis nelabai logiskas. O seip tai man atrodo kad jus cia perdaug sukat galvas ir perdaug skaiciuojat per nauja dviracio neisrasit cia nera toks sudetingas aparatas kad tiek cia reiktu visko. Tie du siublei mano nuomone irgi nereikalingi nes jau ir su vienu ns32 senos laidos ir 7.5kw neperskeliam kaladziu nera ir pakankamai greit vaiksto cilindras ai dar o prie ko ta cilindra ten skaiciuot juk ir taip visiem aisku is akies kad tokiam reikalui reik su storesniu stoku bet kuo pats cilindras storesnis bus tuo leciau vaikscios o stokas jai storas bus grys atgal cilindras greitai. ir netikiu kad pas kolega per 1.5 val nekaista sitema su 40 l logiskai pagalvok ta 40l tas siurblys greiciau nei per 1 min apsuka turi kaist jai 1500aps suka pas mane irgi tiek laiko kazkur gali skaldyt kol uzkaista su 30l tepalo. P.s butu ir man idomu paziuret ta video jutubej

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaziau, pas Jus siurblys gauna didesnį krūvį ko pasekoj tepalai įkaista žymiai greičiau. Tūris irgi ne paskutinėj vietoj, nors kaip sakiau, darysiu ir radiatorių. Gal ir nekais, bet pastebėjau "Gorynič" konstrukcijoj aušintuvo pradžioj nebuvo, o vėliau jis atsirado, reiškia reik, nors tiesa sakant ten dirba greitesniu režimu ir tankiau pirmyn-atgal vaikšto.

"Iš akies" gal ir galima dėt, bet geriau kai tiksliau žinai ko reikia. Pats dėsiu kokį gausiu, bet idealiausiai būtų 80 vamzdis ir 50 štokas. Pastarasis gali ir storesnis būt. Mačiau Lytagroj 600lt.

Tas diračio išradinėjimas gal ir teisingai paminėtas, bet kažkaip isivaizdavau situacija kai kolūkietis mojuoja kirviu tą patį bambėdamas :lol: aš tik noriu užsitikrint kad paskui nereikėtų perdirbinėt, kad nenupirkčiau to ką paskui gali tekt keist, kad nepermokėčiau. Jau gana nemažai apie tai sužinojau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien buvau Hansaflexe, pas juos 1 sekcijos pilnas blokas (valdiklis, padas su apsauginiu vožtuvu, 220V) netoli štukės kainuoja. Pralaidumas 120l/min.

Mano turimas mechaninis skirstytuvas yra apie 60l/min, bet planuoju jį dėt ant NŠ10 atšakos, tai, manau, viskas bus gerai.

Radau dailiai padarytą savadarbį, gražus video :)

aHCNjE9Zrm8

Metras U formos švelerio 220x90 9mm storio sienelėm kainuoja apie 90lt. Iš jo daromas pagrindinis rėmas. Šia šeip, tarpk kitko pasiklausiau, nes kaip sykis šian dar ir metalo pirkau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi ruošiuosi konstruoti skaldytuvą. Nors turiu malkaskaldę, bet kai prireikia "baibokus" suskaldyt, tai jau 5,6t pajėgumo aparatas nebeįveikia.

Turiu kažkokį storą seną rusišką hidrocilindrą. Dabar kaip tik apie rėmą mąstau. Tiesą sakant jau apmąsčiau - naudosiu ne švelerį, kaip daugumas pasidaro, bet nukopijuosiu savosios JAPA konstrukciją - cilindras įdėtas į lovį (http://www.japa.fi/en/index.php/hydraul ... pa-60.html) . Tokiu būdu daug stabiliau vaikščios cilindro štokas, nebereikės kokių kreipiančiųjų išradinėt.

Lovį galvoju gamintis perpjaudamas išilgai kvadratinį vamzdį arba gal rasiu kokius metalistus, kad storą lakštą išlenktų 90 laipsnių kampu.

Turiu kolegoms klausimą (iš pirmo žvilgsnio ne į temą) - ar kokio nors T40 arba MTZ hidropaskirstytojas išsiardo atskirom sekcijom?

Mat galvoju jungti paprasčiausią mechanininį paskirstytoją, tik nežinau nuo ko pritaikyt. Galvoju ieškotis kokio dėvėto rusiško.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaziau, pas Jus siurblys gauna didesnį krūvį ko pasekoj tepalai įkaista žymiai greičiau. Tūris irgi ne paskutinėj vietoj, nors kaip sakiau, darysiu ir radiatorių. Gal ir nekais, bet pastebėjau "Gorynič" konstrukcijoj aušintuvo pradžioj nebuvo, o vėliau jis atsirado, reiškia reik, nors tiesa sakant ten dirba greitesniu režimu ir tankiau pirmyn-atgal vaikšto.

"Iš akies" gal ir galima dėt, bet geriau kai tiksliau žinai ko reikia. Pats dėsiu kokį gausiu, bet idealiausiai būtų 80 vamzdis ir 50 štokas. Pastarasis gali ir storesnis būt. Mačiau Lytagroj 600lt.

Tas diračio išradinėjimas gal ir teisingai paminėtas, bet kažkaip isivaizdavau situacija kai kolūkietis mojuoja kirviu tą patį bambėdamas :lol: aš tik noriu užsitikrint kad paskui nereikėtų perdirbinėt, kad nenupirkčiau to ką paskui gali tekt keist, kad nepermokėčiau. Jau gana nemažai apie tai sužinojau :)

sveikas, duodu tau duomenis kuriais naudojausi pats, ta firma darė man cilindrą pagal užsakymą. Dasideda 30lt. už pristatymą.Padarė viską gerai. Gali paskambyti ie sužinosi kainas tiksliai. Sėkmės.

Hidrocilindro 90/80x50-550-717 kaina būtų 339,58Lt/vnt. + PVM.

Kaina paskaičiuota, naudojant vamzdį, kurio išorinis diametras 90mm, vidinis – 80mm.

Pagal technines charakteristikas šis vamzdis pritaikytas slėgiui iki 235 Bar.

UAB “Meteka“

Juzintu st.5,

Rokiskis, LT-42164

Lithuania

Tel.: +370458 31706

Fax: +370458 32554

Mob.: +370685 34110

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia ta varijant kad varilki jungineja as is orginalios nusiziurejau youtubei man tai irgi jis nelabai logiskas. O seip tai man atrodo kad jus cia perdaug sukat galvas ir perdaug skaiciuojat per nauja dviracio neisrasit cia nera toks sudetingas aparatas kad tiek cia reiktu visko. Tie du siublei mano nuomone irgi nereikalingi nes jau ir su vienu ns32 senos laidos ir 7.5kw neperskeliam kaladziu nera ir pakankamai greit vaiksto cilindras ai dar o prie ko ta cilindra ten skaiciuot juk ir taip visiem aisku is akies kad tokiam reikalui reik su storesniu stoku bet kuo pats cilindras storesnis bus tuo leciau vaikscios o stokas jai storas bus grys atgal cilindras greitai. ir netikiu kad pas kolega per 1.5 val nekaista sitema su 40 l logiskai pagalvok ta 40l tas siurblys greiciau nei per 1 min apsuka turi kaist jai 1500aps suka pas mane irgi tiek laiko kazkur gali skaldyt kol uzkaista su 30l tepalo. P.s butu ir man idomu paziuret ta video jutubej

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rolruc, dėkui :) būtinai pasiskambinsiu jei negausiu naudoto ir pirksiu naują :)

Primečiau, kad viską perkant nauja, išskyrus motorą, savikaina būtų netoli 4 štukių. Su važiuokle, atramom, stopais, žodžiu viskas kaip priklauso. Beveik jau užsąkyma turiu (optimistas :lol:)

Toredo, o kokia konstrukcija gausis? Kaip suprantu, ten praktiškai taspats tik štokas dengtas. Pats planuoju dėt du U formos lovius, suglausti juos nugarom ir tarp jų palikti tarpą peiliui. Atrama būtinai reikalinga, o tokia konstrukcija labai stipri gausis. Taip pat patogiai tvirtinsis cilindras ir gale.

Metalų daba visokių pilna, nužiūrėjau jau ir juostas 120x15

http://www.metalocentras.eu/

MTZ skirstytuvą dėt pigiausia, turi net vieną nereikalingą sekciją :) jos tiesiog nenaudosi, nereik jų skirstyt. Nebent sumastysi kaladėm užkelt keltuvą padaryt, tada naudojamos bus visos 3 :) skirstytuvo privalumas kad pigus, viskas viename, yra apsauginis vožtuvas, lengva pajungt.

p.s. pianystas :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

T25 skirstytuvo turėtų būti per mažas pralaidumas. Vieną sekciją atsiardyt noriu, ne tikrai neplanuoju antros sekcijos naudot.

Mano skaldytuvas turėtų būti kuo lengvesnis, rankom kilnojamas, kad ateitų pas kaladę, o ne kaladė būtų keliama ant jo. Rankom keliamoms kaladėms ir dabartinė Japa puikiai susitvarko, o vat kai pasitaiko koks 40 cm susisukęs beržas, šakota drebulė, ar senas ąžuolas (teko malkoms smulkinti ir 65 cm skersmens ąžuolą ir 90 cm uosį), tada reikia kad ir lėtesnio, bet galingo cilindro.

Iš patirties kreipiančiojo lovio pranašumą įžvelgiu tame, jog ant H arba U švelerio cilindro galvą reikia labai "kriepkai" pritvirtinti (Armino video labai išraiškingas tas tvirtinimas), kad cilindro štokas nesilankstytų į šonus ir aukštyn.

Lovyje gi tas cilindras stabiliau slankioja. Tiesa prilaikančių "sparnelių" vis viena reikia. Aišku, sudėtingiau prie lovio padaryti peilio lizdą.

Be to, į lovį kaladėles galima tiesiog įmesti. Jei kaladė tiesi graži, tai pati gražiai ir įkrenta po peiliu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokiu atveju Jum labiausiai tiktų nešiojamas cilindras su rėmu. Gaila neberandu video, bet principas toks, kad ant štoko yra ale kirvis, o už jo kaip peilis, bet kartu ir kaip kablys. Labai didelei kaladei kandi į kampą ir perskeli. Cilindras maitinamas per šlangas, galima netgi vidaus degimo varikliuka pajungt, arba paprastai - nuo traktoro, galima netgi dar paprasčiau, kai vienas dirba (nešiojasi cilindrą) o traktorystas junginėja :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagu, kad tema atgijo. Gal Blakis turėjo galvoje šitą cilindrą su kabliu gale

Gal kas turite pasipiešę skaldyklės brėžinukų? Žinau, kad kai kurios konstrukcinės problemos iškylą tik kai pradedi konstruoti, dėl to norėtųsi kuo daugiau jų išspręsti prieš detalių gamybą. Jei tai nėra slaptas projektas, būčiau dėkingas jei pasidalintumėt :)

Geros dienos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, kažkada mačiau mobilų, bet principas panašus.

Pats brėžinių beveik niekad nedarau, jei konstruoju pagal esamą, tai pakanka foto, vistiek dažniausiai darau iš to kas po ranka yra, nors daba jau daugiausiai naujas metalas, bet vistiek visko nesusipirksi, o konstruojant labiau matosi kas ir kaip geriau, nu arba kaip jau gaunas :lol:

Kol kas daryt neplanuoju, apsimušiu esamus darbus, nu o po mėnesio kito matysim :) principą žinau, schema irgi yra, belieka rast kur pigiau nusipirkt dalis. Beje, hidraulikai visiškai neatsakinėja į el. paštą, nors užklausiu konkrečiai surašydamas ko reik.

Rėmas bus lovinio profilio, dvigubas, peilis iš noragų ar kitų plūgo dalių, nors dar dvejoju dėl šasi, daryt minimaliai ar prie mašinos kablio.. nu, matysiu vėliau.

Bakas tepalams ne mažiau 40l + radiatorius.

Nenutariau iš ko kreipiančiasias, tiksliau šliaužiklius, darysiu. Metalo ar plastmasės.

p.s. tas geros dienos linkėjimas jau per gerklę lenda, madoj daba labai ir lepteli kaip amerikonai "you alright". Palinkėjimas ar paklausimas be jokios prasmės. Nzn, gal tik man taip atrodo, ar nebepakantus darausi..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...