Jump to content

Šienainio gamybos rulonuose reikalavimai


marius0722

Recommended Posts

Matyt vertas, butu taviskis "isgirtas", turbut butumet nesivargine ;) siemet tokie metai, nupjaut, sugrebt pavyko, bet presui per tas vietas sunku prasokt buvo, kalbu apie dubli.

čia man su teksto suvokimu problemų būna. kas tas "išgirtas"?

o šiaip viską daro nepatirtis. dėl tam tikrų priežasčių teko laikinai pakeisti presą. su welgeriu ar BIO praeidavau net vandeniui stovint pievoje be jokiu prapjovimų.

O štai su tikru dubliu, nors net vanduo nestovėjo, nutiko ką matote. Ir kaip dažnai būna nutiko, kad ant stalo baigiasi vyniotis ritinys ir kamera beveik pilna. taip ir 6,5t. savęs ant velėnos neišlaikė. Laimei išsivilkau be niekeno pagalbos. traktorius buvo 430AG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esmė ne ašių skaičiuje, o kokiu plotu remiasi padangos i dirvą. Jau geriau viena ašis plačiom padangom balioninėm, nei dvi ašys siaurom ir draskantys velėną ant staigių posūkių. Claas padangos ten aukšto slėgio berods, todėl ir gavos sh. Manau, kad mchale būtų kitaip pasirodęs..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esmė ne ašių skaičiuje, o kokiu plotu remiasi padangos i dirvą. Jau geriau viena ašis plačiom padangom balioninėm, nei dvi ašys siaurom ir draskantys velėną ant staigių posūkių. Claas padangos ten aukšto slėgio berods, todėl ir gavos sh. Manau, kad mchale būtų kitaip pasirodęs..

ną ir pašnekėjai,jei viena ašis,tai tik 2 padangos remiasi į žemę,jei tandemas 4 padangos.Krone preso padangos yra 50cm pločio ir kaip minėjau nė karto nesu išgadinęs pievos.Turiu 6,7t srutvežį su viena ašim,padangos 55cm,ne kartą esu panardinęs šlapiose vietose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va dabar aisku. :icon-wink:

jo, ačiū visiems už supratingumą. ;) bet jums leidus aš ir toliau voluosiu ;)

p.s. kartą vienas žemaitis paprašė DRABINAS paskolint. o mes tuo žodžiu arklinio vežimo "bortus" vadiname.

o kitas, tik suvalkietis UŽDUOTUVĖLĮ buvo pametęs ;)

Graži mūsų Lietuva ir tarmės jos gražios.

 

O aš rašydamas apie ritinių vyniojimą neturėjau omenyje, kad galima ir yra gerai vynioti po daugiau nei valandos laiko nuo supresavimo. Bet jei tai ne silosas o šienainis ir jei nutinka taip. Manau dėl to savęs graužti nereikia.

Aš tik manau iš savo praktikos, kad geras ritinys bus tada, kai:

- stipriai suspaustas;

- pašaras smulkintas ( nors čia gal ir diskutuot galima, bet smulkintą geriau spaudžia )

- kokybiška plėvelė;

- leisti susifermentuoti;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, ačiū visiems už supratingumą. ;) bet jums leidus aš ir toliau voluosiu ;)

p.s. kartą vienas žemaitis paprašė DRABINAS paskolint. o mes tuo žodžiu arklinio vežimo "bortus" vadiname.

o kitas, tik suvalkietis UŽDUOTUVĖLĮ buvo pametęs ;)

Graži mūsų Lietuva ir tarmės jos gražios.

 

O aš rašydamas apie ritinių vyniojimą neturėjau omenyje, kad galima ir yra gerai vynioti po daugiau nei valandos laiko nuo supresavimo. Bet jei tai ne silosas o šienainis ir jei nutinka taip. Manau dėl to savęs graužti nereikia.

Aš tik manau iš savo praktikos, kad geras ritinys bus tada, kai:

- stipriai suspaustas;

- pašaras smulkintas ( nors čia gal ir diskutuot galima, bet smulkintą geriau spaudžia )

- kokybiška plėvelė;

- leisti susifermentuoti;

 

Biesai, dėl plėvelės dar klausimas. Uošvis nusipirko bile kokios plėvelės (daug galvos nesuka dėl kokybės). Fiziškai masė mažesnė ir vizualiai mažiau plėvelės. Ant vakaro ji man pradėjo trūkinėti taip, kad neapsikentęs pradėjau naudoti savo. Žodžiu, susukau į tikrai Š plėvelę. Klausiau savaitgalį kaip ruliai, sakė leds... nu ir suprask, kad nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biesai, dėl plėvelės dar klausimas. Uošvis nusipirko bile kokios plėvelės (daug galvos nesuka dėl kokybės). Fiziškai masė mažesnė ir vizualiai mažiau plėvelės. Ant vakaro ji man pradėjo trūkinėti taip, kad neapsikentęs pradėjau naudoti savo. Žodžiu, susukau į tikrai Š plėvelę. Klausiau savaitgalį kaip ruliai, sakė leds... nu ir suprask, kad nori.

kažkurį sezoną turėjau lyg ir graikiškos plėvelės. Apsuki ritinį ir nieko lyg. o nutiko, kad baigiau plėvelę tos dienos lauke ir paskutinis ritinys apsivyniojo gal kokius du kartus. Ir kitą dieną kai atvažiavau pabaigti tą ritinį, tai atrodė tragiškai, ta plėvelė aižėjo. Bet vizualiai skylių nebuvo. Ir ritiniai gal ne visai Leds buvo bet Šerkšns tai tikrai...

Pastaruoju metu naudojau 7sluoksnių Silogras plus. Labai viskas vykusiai su ja, baubia vyniojant ir replėms nejautri. O sezonui baigiant dasipirkau lenkiškos, su karvutėm ant pakuotės. Taip pat gražiai vyniojosi. Visko būna.

 

O kokia jūsų - profesionalų nuomonė ir ką rinktumėtės smulkintą ar ne ritinį? kokie argumentai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kažkurį sezoną turėjau lyg ir graikiškos plėvelės. Apsuki ritinį ir nieko lyg. o nutiko, kad baigiau plėvelę tos dienos lauke ir paskutinis ritinys apsivyniojo gal kokius du kartus. Ir kitą dieną kai atvažiavau pabaigti tą ritinį, tai atrodė tragiškai, ta plėvelė aižėjo. Bet vizualiai skylių nebuvo. Ir ritiniai gal ne visai Leds buvo bet Šerkšns tai tikrai...

Pastaruoju metu naudojau 7sluoksnių Silogras plus. Labai viskas vykusiai su ja, baubia vyniojant ir replėms nejautri. O sezonui baigiant dasipirkau lenkiškos, su karvutėm ant pakuotės. Taip pat gražiai vyniojosi. Visko būna.

 

O kokia jūsų - profesionalų nuomonė ir ką rinktumėtės smulkintą ar ne ritinį? kokie argumentai?

dauguma smulkinta-lengviau serti, karves geriau sueda. Bet buna kas kategoriskai atsisako. Praeities baimes gal kai lb smulkiai buvo,kitas sake su glebiu nesa bus nepatogu ir karvei negerai sako..per mazai kramtyt ar pan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Karviai blogai kai pasaras smulkesnis, nei 15mm lygtais. Del serimo nedideliam uki tai beda kai susmulkintinas, didesniam manau kaip tik geriau smulkinta presuojant.

Gal suklydai? ar aplamai koks nors presas smulkina 15 mm gabaliukais.Ten peiliai kaip šukos utelėms turėtų būti.

 

As kasantra peili išėmiau, kad perdaug netrupintu. Presuojant su diržiniu ir be smulkintuvo, ruli imetus i šėrykla kaži ar karvės beišpeštu ka.

O kokio ilgio atpjautas šiaudas gaunasi pas tave?

Aš galvoju, gal vietoje 25 kokius 7 o gal 13 ar 11( žingsnio nepamenu) palikti. Nes presuojant šieną, labai daug pabirų iš preso krenta. Po to kai kam savaitėmis širdį skauda.

Tik vat toks ir eksperimentas, patinka ar ne, tai padaręs pamatysiu rezultatus tik rudenį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal suklydai? ar aplamai koks nors presas smulkina 15 mm gabaliukais.Ten peiliai kaip šukos utelėms turėtų būti.

 

O kokio ilgio atpjautas šiaudas gaunasi pas tave?

Aš galvoju, gal vietoje 25 kokius 7 o gal 13 ar 11( žingsnio nepamenu) palikti. Nes presuojant šieną, labai daug pabirų iš preso krenta. Po to kai kam savaitėmis širdį skauda.

Tik vat toks ir eksperimentas, patinka ar ne, tai padaręs pamatysiu rezultatus tik rudenį.

 

7-8 peiliai optimalu kas rankom seria. kad maziau pabiru butu su sausu, reikia stengtis stoti tik kai jau suka tinkla :) teko viena karta taip eksperimentuoti, bet geriausia neperdziovint...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat ir ne. Kaip Dievą myliu. Ot ir ne!

Anuomet kaimynas su diržiniu susuko. Nei aš nei karvės neišpešėm. O tuom kart su visais dantimis buvom. Oij pykauj ant kaimyno tada pamenu. Kur matyta, ritiniai diržais tokiais drūtais apvynioti, apvynioti. Niekad jo daugiau nesamdau - gyvatės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na velniai zino pas mus suko zmogus teko paciam naudotis paslaugom nu nebuvo tokiu baiku, nebent letai vaziuoja ir mases nedaug tada po siauda kiekviena glosto, bet man neteko dar girdeti tuo labiau matyt, elevatorius principe panasiai glosto bet irgi nera buve taip, tiesa siena tikrai sunkiau biski buna elevatorinio lyginant su bugniniu, bet kad taip dirzinis? reiktu pamatyt kada gyvenime :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal galima placiau apie presavima dirziniu? kodel karves neispes o su bugniniu ispes?

Diržinis pradeda spaust nuo pat pradžiu, šėrykloj stovi iki pat galo kaip obuolio nuogriauža ir nesugriuva, o norint ji išardyt reikia išvyniot iki pat galo. O ne taip, kad nuėmei tinkla ir rulis visas pasileidžia. Bugninis spaudžia tik prieš gala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

supratau,taip randu  sieno grauztukus ir pats juos turiu isvynioti,nes mano  mesiniai "inteligentai"  tingi turbut...

o kur su bugniniu presuota labai jauna zole,smulki  ,avys lengvai pesioja,ir daug sutrypia,todel avim pradejau duoti stambesnio sieno su dirziniu presuoto ,tai labai sunkiai ,vargsta po siaudeli pesiodamos...

pastebejau kuo sunkiau pesioti tuo maziau sugadinama sieno...

sienainio dar nepradejau,geriau irugs gal... :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...