Jump to content

Šienainio gamybos rulonuose reikalavimai


marius0722

Recommended Posts

Sėk vienmete svidrę ir manau bus geriau, o aviža ar miežiai i rulonus nelabai, celiuliozės didelis kiekis kuris užkis galvijui skrandį, bet ar duos naudos toks pašaras(neskainat, kad ale gyvulys pašertas) lai labai abėjoju.

As turiu keleta tokiu rulonu avizos+ vikiai tai jai serti karvem visos avizos su vikiais iseina per antra gala... Tokia nauda kad gyvulys badu nedvesia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As turiu keleta tokiu rulonu avizos+ vikiai tai jai serti karvem visos avizos su vikiais iseina per antra gala... Tokia nauda kad gyvulys badu nedvesia.

Tai va, paskaičius senesnius postus temos, tai Pienmegis ir aiskino, kad kokiu nors budu nepazeisti grudai iseis per uzpakali galvijui, cia tas pats butu, kai pasertume vietoje traiskytu ar maltu visiskai neapdorotus javus, viskas atsidurs mesle nedave jokios naudos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paukstukai kur palese rulonus tai nuostoliai nemazi gaunasi, vienas kitas net pilnai issimeta. labai jau nesmagu...

Sausokus susukai, kad nuo paukščiu praplėsimu visas rulis išsimeta? Sukau liucernos 2žole rugsėjo 10d,apvynevau juoda plėvele, dabar padarius atrodo kažkoks nesusuruges rulonas, daug žalios spalvos, čia normalu tokiu laiku suktam rulonui?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paukstukai kur palese rulonus tai nuostoliai nemazi gaunasi, vienas kitas net pilnai issimeta. labai jau nesmagu...

 

Presuojam su dirziniu presu, ruliai gerai suspausti, tai dar neradom tokio, kad tektu ismesti. Ruliai pralesti neaisku kiek laiko, toj vietoj truputi papelije baltu pelesiu, bet giliau negenda. Šiaip geriau plevele apsuktus kuo greiciau namo vest. Paukstukai taip sukapoja, kad nei su pleistru neina uzklijuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

priklauso nuo vietoves, man tai ta pacia diena nesuvezus rytoj ant 100 ruliu kelis ruliukus juostos turi nestis, tai iskart susukes lekiu vest, tevas uz 10 km, kiti laukai toliau tai jam nelesa po poros savaiciu parvezu ir grazus nors atrodo miskingos gan vietos, bet va... siaip kas del juodos pleveles, as rugpjucio pabaigoj sukau su balta ir surugo, draugas suko rugseji su balta surugo, cia gal nuo zoles, pas mus svirde dobilai. eme pas mus 3 zole siemet kiti, o ketvirta pjove ir veze galvijams :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Na, man teko elgtis kitaip, nei patartina. Dirbu vienas su visa technika, tad būna, kad kažko nesuspėju, ar sulyja. Teko susukti šienainio rulonus ir palikti per naktį iki ryto, kol apvyniojau plėvele, viduje buvo šilti, bet nesugedo, visai geri. Tad, nuo presavimo praeina kažkur apie 12 val ar daugiau iki plėvelės apvyniojimo. O ir dabar dar rulonai laukuose dėl tokio oro, bet praeitais metais visus suvežiau tik vasarį - nei vienas nebuvo pradurtas, ar sugedęs. Rašo, kad suvežti reikia per dvi dienas nuo pagaminimo, bet man teko įvairiai - ir po savaitės, mėnesio, jokio skirtumo.

Presas lenkiškas, plėvelė suomiška agriwrap pasirodė prasta, labai plyšta, teko daug klijuoti (priešingai nei triowrap), bet ir tie suklijuoti, tik vienas kitas silpnai pelėsio pagautas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, man teko elgtis kitaip, nei patartina. Dirbu vienas su visa technika, tad būna, kad kažko nesuspėju, ar sulyja. Teko susukti šienainio rulonus ir palikti per naktį iki ryto, kol apvyniojau plėvele, viduje buvo šilti, bet nesugedo, visai geri. Tad, nuo presavimo praeina kažkur apie 12 val ar daugiau iki plėvelės apvyniojimo. O ir dabar dar rulonai laukuose dėl tokio oro, bet praeitais metais visus suvežiau tik vasarį - nei vienas nebuvo pradurtas, ar sugedęs. Rašo, kad suvežti reikia per dvi dienas nuo pagaminimo, bet man teko įvairiai - ir po savaitės, mėnesio, jokio skirtumo.

Presas lenkiškas, plėvelė suomiška agriwrap pasirodė prasta, labai plyšta, teko daug klijuoti (priešingai nei triowrap), bet ir tie suklijuoti, tik vienas kitas silpnai pelėsio pagautas.

tikri stebuklai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal viskas dėl preso, nes suspaudžia stipriai, dabar dėl to turiu nepatogumų, ko ankščiau nebuvo. Gyvuliai palieka rulono vidurį, šerdį, nes tiesiog negali išpešti - labai suspausta žolė, o ir rankomis niekaip neišpeši, karvėms sekasi geriau, bet būna ir joms papuola tokių, kad nuskabo kiek gali kaip žolę ir palieka tokį graužtuką. Aišku, tada tenka kirviu kapoti, tada suryja viską.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tikri stebuklai

Leisiu prabilti sau. Skaitau šią temą nuo pat pradžios. Skaičiau, stebėjausi, mokinausi. Visą laiką maniau, kad pas mane netobula ritinių gamybos technologinė grandinė. Tad ir nuomonės savo nereiškiau.

Parašė Vaivada, matau, kad ne aš toks vienas.

Pašarus ruošiu vienas, na pastaruoju metu jau yra kam pjauna. Stengiuosi ruošti šieną. Dėl apimties ir tam tikrų klimatinių sąlygų niekaip nepavyksta dirbti taip, kaip rašote šioje temoje. Niekaip. Kol nebuvo dublio, ritiniai vyniodavosi ir po 5 ar net 7valandų. Taip pat ir šienainio. Problemų buvo tik su siloso ritiniais. Kol po penkių valandų atvažiavau vynioti, dalies tinkliukas buvo trūkęs.

O technokogija tokia:

šienauju su plaušintuve. sekanti diena - volavimas, kita diena - presavimas. vežimas į kūgį po mėnesio, vežimas į namus ar pas klientus lapkričio ir vasario mėnesį.

Ritiniai vežami su kietašoniu vilkiku su priekaba. Telpa 38vnt. Čia pati nemaloniausia vieta, nes daug ritinių kraunant ir iškraunant yra pažeidžiami. Ne visos skylės yra ir pamatomos. Kol kas negavau jokių reklamacijų dėl ritinių kokybės, taip pat ir pats nerandu sugedusių ritinių. Skylės ar pažeidimo vietoje, jei tai silosas ar šienainis, būna pažaliavimas arba paviršinis pelėsio lopinėlis. Jei šienas, tai tik dažniausiai pramirkusi šieno masė toje vietoje.

Taip pat noriu pasakyti, kad yra tekę volus varyti lyjant lietui, su valytuvais. Taip pat tokiu pačiu oru presuoti. ( nes laukti nebuvo ko, dvi savaitės lietaus ) Jei kam smalsu, galiu rytoj parodyti nuotraukas pašaro. Kaip tik tas "sulytas" yra šeriamas šiuo metu.

p.s. kažkada pradžioje buvo problemų su ritiniais o ypač šieno. Tada nenaudodavau smulkinimo peilių ir buvo užpirkta eksperimentinė "made in Neverland" vyniojimo plėvelė.

tad stebūklai ir pas mane.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Leisiu prabilti sau. Skaitau šią temą nuo pat pradžios. Skaičiau, stebėjausi, mokinausi. Visą laiką maniau, kad pas mane netobula ritinių gamybos technologinė grandinė. Tad ir nuomonės savo nereiškiau.

Parašė Vaivada, matau, kad ne aš toks vienas.

Pašarus ruošiu vienas, na pastaruoju metu jau yra kam pjauna. Stengiuosi ruošti šieną. Dėl apimties ir tam tikrų klimatinių sąlygų niekaip nepavyksta dirbti taip, kaip rašote šioje temoje. Niekaip. Kol nebuvo dublio, ritiniai vyniodavosi ir po 5 ar net 7valandų. Taip pat ir šienainio. Problemų buvo tik su siloso ritiniais. Kol po penkių valandų atvažiavau vynioti, dalies tinkliukas buvo trūkęs.

O technokogija tokia:

šienauju su plaušintuve. sekanti diena - volavimas, kita diena - presavimas. vežimas į kūgį po mėnesio, vežimas į namus ar pas klientus lapkričio ir vasario mėnesį.

Ritiniai vežami su kietašoniu vilkiku su priekaba. Telpa 38vnt. Čia pati nemaloniausia vieta, nes daug ritinių kraunant ir iškraunant yra pažeidžiami. Ne visos skylės yra ir pamatomos. Kol kas negavau jokių reklamacijų dėl ritinių kokybės, taip pat ir pats nerandu sugedusių ritinių. Skylės ar pažeidimo vietoje, jei tai silosas ar šienainis, būna pažaliavimas arba paviršinis pelėsio lopinėlis. Jei šienas, tai tik dažniausiai pramirkusi šieno masė toje vietoje.

Taip pat noriu pasakyti, kad yra tekę volus varyti lyjant lietui, su valytuvais. Taip pat tokiu pačiu oru presuoti. ( nes laukti nebuvo ko, dvi savaitės lietaus ) Jei kam smalsu, galiu rytoj parodyti nuotraukas pašaro. Kaip tik tas "sulytas" yra šeriamas šiuo metu.

p.s. kažkada pradžioje buvo problemų su ritiniais o ypač šieno. Tada nenaudodavau smulkinimo peilių ir buvo užpirkta eksperimentinė "made in Neverland" vyniojimo plėvelė.

tad stebūklai ir pas mane.

 

Noreciau pamatyti volus (jei neapsunkintu).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o aš praktikos galiu pasakyti, kad buvo laikas kad irgi vėlavom apvynioti plėvele, nes paprasčiausiai vyniotuvas nespėjo apvynioti, tai apsukdavom plėvele po 12-14hm buvo ir po nakties, tai visi tie rulonai buvo iš vidaus suplėke ir iš lauko pargabenti po mėnesio. Nuimdavom plėvelę ir rulonas baltas. O kur sukti buvo kaip priklauso, iš karto, tai viskas tvarkoje. Tad nuo to laiko, jei nespėjam vynioti, tai ir nesukam naujų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...