Jump to content

Vištų dedeklių auginimas ir priežiūra


Uitva

Recommended Posts

Nesupyk bet tu gaudai viska is visu kampu ir nesupranti nei kam tas nei kaip. Ir isvis kam to reikia.

Pirma tu turi suprasti paukscio fiziologija ir poreikius. Toliau turi suprasti kas tai per velnias maistines medziagos. Trecia kiek ir kokiu ju reikia. Ketvirta ligu profilaktika. Laikymo salygos. Biologine apsauga.

Turi ismokti pasiskaiciuoti lesalu receptura pagal duotus poreikius.

Kaip minejau visa tai yra labia tikslus mokslas.

Ir betokiu atveju pasiruosti lesalu gamybos "ceha".

Tada nerekes klausti tokiu klausimu. Nes tada formuluosi kas bandet ta ar ta ir klausi faktiniu skaiciu kitaip tariant statistikos.

Nes gal klystu bet kiek suprantu tu nori uzsiimt kiausiniu verslu.

Be auksciau isvardintu ziniu niekur.

Tau dabar ne vitamin reikia tau pirma reikia subalansuot lesalus.

Numetimas teisiog kriaukliu ar dar ko atskirai nieko denuos. Tu turi paruost lesala kuriame jau viskas butu. Kitaip viename kilograme lesalo tu turi sukist visas maistines medziagas ir reikalingomis proporcijomis.

O toliau jau galesi ziuret.

As tave suprantu nes kai pradejau man irgi daugiau klausimu buvo nei atsakymu. Siuo metu man klausimu dar daugiau bet as jau bent zinau kaip juos teisingai formuluot.

Speju nuvazeves pas tave rasciau daug dalyku kuriuos reiketu taisyt.

Bet visu gaisru neuzgesinsi vienu metu. Pradek nuo pagrindu lesalao. Toliau susirask veterinara PAUKSTININKA kuris tave konsultuotu. Dara pageidautina turet pasarista konsultanta.

Po keliu metu ismoksi ir pats jau jei tik atidziai ju klausysi.

Gaila man taves

Pasistudijuok programele http://www.winfeed.com/ tavo poreikiams jos uzteks.

O dabar orai silteja kad paukstukai nesirgtu pradek duoti askorbo rugsti beja tai yra gera profilaktika pries salmonelioze.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

Sveiki

Gal galit kas nors pasidalinti įžvalgomis:)

Auginu truputi vištų dedekliu šiandien viena radau kampe pasisiaususia ir vangia. Dar matosi virs snapo pro viena anga truputį kraujo. Ja atskyriau nuo kitu. Ar jai dar galima padėti? Ir truputi baisoka, kad nebūtų kas nors užkrečiamos kitoms...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

sveiki specai , patarkit kiek proc kombikormo det , maitinama kvieciais , bulvem . lauke zoles yra gardas. vistu 60 , gaidziai 2

gal galetumet mazdaug serimo plana padaryt? 

dar klausimelis , kaip kovojat su vistu skraidymu is aptvaro?

Dekui , 

Npyk kolega,

bet gal tau dar ir pasaru recepturas suskaiciuot ir idet ?

Tai ko tu prasai, arba netinkamai prasai ir suformulavai klausima, arba nesupranti ko klausi.

Nes tai ko tu prasai kainuoja tukstanciais eu. Ir nemanau, kad kas nors rimtai atsakines.

Pienmegys teisus apie viska reikejo skaityp pries perkant paukscius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus supraskit , zmones cia augina iki 100vistu , mano atveju 60 . Nustoja det , klausiam patarimo .

Vistos is paukstyno pirktos , seniau tokiu bedu nebudavo . Skaitom mes tuos postus , tik augint ant kombikormo ir kitu priedu nera nri noro , nei galimybiu . Patarimo klausiu , nes labai daug skirtingos info .

Pvz vienur aiskina kad lesalo turi buti pastoviai , kitur normuot . Galiu viska eksperimentuot pats , bet bandau klaust protingesniu . Nereikia man 92% , tegu kas antra diena deda man bus per akis.

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus supraskit , zmones cia augina iki 100vistu , mano atveju 60 . Nustoja det , klausiam patarimo .

Vistos is paukstyno pirktos , seniau tokiu bedu nebudavo . Skaitom mes tuos postus , tik augint ant kombikormo ir kitu priedu nera nri noro , nei galimybiu . Patarimo klausiu , nes labai daug skirtingos info .

Pvz vienur aiskina kad lesalo turi buti pastoviai , kitur normuot . Galiu viska eksperimentuot pats , bet bandau klaust protingesniu . Nereikia man 92% , tegu kas antra diena deda man bus per akis.

Aciu

Gal pabandysiu paaiškinti paties klystkelius paprastu pavyzdžiu... Kad suformuoti kiaušinį,be baltymų ir energijos, vištai reikia daug kalcio (kombinuotame pašare vištoms jo kažkur 9 procentai).. Taigi, kombikorme kalcio yra, kviečiuose ir bulvėse- pėdsakai... Kad višta tą kalcį įsisavintų, reikia vitaminoD3.Kombinuotame pašare jo yra, kviečiuose ir bulvėse- pėdsakai.. Taip pat vištai, kad dėtų, reikia krūvos kitų vitaminų, kitų mineralų, turi būti subalansuotos amino rūgštys baltymų gamybai.. Todėl gerai subalansuoto kombinuoto pašaro dedeklei vištai reikia kažkur 120-150 gramų dienai (priklausomai nuo pašaro baltymingumo ir energetinės vertės)

Jūs gi siūlot čia mums parekomenduoti jums būdą, kaip jums jūsų vištas laikyti pusdvasiu.... nes jums 92 proc dėslumo nereikia... Na, nebūna taip, kad šiuolaikinų genetinių produktyvumo savybių gyvūnai gerai jaustūsi, šeriant kuo papuola.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu aciu uz patarimus . Mano zveriukam truksta kalcio ,kaip manot kalci atiduot per kombikorma ar prieda atskirai pirkt ?

Nemėgstat skaityti, ar ne?? Trūksta daug ko, įskaitant ir kalcį.. Jį reikėtų atidavinėti grubiai maltos kreidos (kalkakmenio) forma... Ir nemėgstančiam skaityti pasikartosiu:- Kad tą kalcį paukščiai įsisavintų, formuotų lukštus, reikia vitaminoD3..

Ir daug daug ko dar...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus supraskit , zmones cia augina iki 100vistu , mano atveju 60 . Nustoja det , klausiam patarimo .

Vistos is paukstyno pirktos , seniau tokiu bedu nebudavo . Skaitom mes tuos postus , tik augint ant kombikormo ir kitu priedu nera nri noro , nei galimybiu . Patarimo klausiu , nes labai daug skirtingos info .

Pvz vienur aiskina kad lesalo turi buti pastoviai , kitur normuot . Galiu viska eksperimentuot pats , bet bandau klaust protingesniu . Nereikia man 92% , tegu kas antra diena deda man bus per akis.

Aciu

Na koks skirtumas. 1  ar 60 ar simtas. Beja 60 dedekliu jau mazu versliuku kvepia, bet cia ne mano reikalas. Tai va nesvarbu koks kiekis, betkuris gyvunas turi gauti tinkama ir subalansuota lesala, tinkamas salygas ir dar daug ko.

Jei jus nenorit sert kombinuotais tada lesalus gaminat patys. Bet tas esmes nekeicia jus vistiek turit pagamint tinkamas subalansuotus lesalus.

Jus sakot nereikia didelio deslumo. Bet pagalvokit ka jus sakot.

As jus priimu I darba. ir nustoju maitint tarkim maitinu karta per savaite man gi 100% darbingumo nereikia. Jusu manymu kaip jusu sveikatai ati atsilieps.

Na ir kolega Pienmegys jau pasake tam, kad kazkas gautusi reikia pilno paveiksliuko o ne jo daliu. Vitaminai, mineralai, mikroelementai, energija, baltymai ir t.t

A ir dar kas cia per pasaro normavimas gali buti. Jei tai tikra dedekle o ne is motinio pulko paimtas broileriukas tai apie joki normavima ir sneak but negali.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tegu zvengia. Pazvengsit jus paskutinis.

Dabar jus darot nesamone.

Kam tas D kam tas B.

Jus puolat daryt speju ko nesuprantat.

Jus pats savo augintinams siuo metu griaunat sveikata. Is vardinu zingsnius:

1. Duodat grynus kombinuotus jokiu maisymu jokiu ten praskiedimu. Isivaizduokit uzpilam benzino ir ipilam vands dar I baka del ekologiskumo. Toli neuvaziuosim.

Toliau nustojam experimetuot su vitaminais.  Nes vitaminai turi buti santykiuose  1:0.5:1:1.5 :2 na ir taip toliau jei jus betkuri pridesit krius visa lentele ir jus tik pakenksit.

2. Susizinom savo pauksciu veisle ir susirandam internete techinius dokumentus pei ta veisle. Laikymo salygos , genetinis poreikis, ir detalu maistiniu medziagu poreiki.

3 susizinom ir ismokstam kaip vadiniasi vitaminai chemiskai, kas yra baltymas is ko jis susideda ir kuo baltymas nuo baltymo skiriasi.

4. Atsidarom kad ir exeli sedam ir saiciuojam lesala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tegu zvengia. Pazvengsit jus paskutinis.

Dabar jus darot nesamone.

Kam tas D kam tas B.

Jus puolat daryt speju ko nesuprantat.

Jus pats savo augintinams siuo metu griaunat sveikata. Is vardinu zingsnius:

1. Duodat grynus kombinuotus jokiu maisymu jokiu ten praskiedimu. Isivaizduokit uzpilam benzino ir ipilam vands dar I baka del ekologiskumo. Toli neuvaziuosim.

Toliau nustojam experimetuot su vitaminais.  Nes vitaminai turi buti santykiuose  1:0.5:1:1.5 :2 na ir taip toliau jei jus betkuri pridesit krius visa lentele ir jus tik pakenksit.

2. Susizinom savo pauksciu veisle ir susirandam internete techinius dokumentus pei ta veisle. Laikymo salygos , genetinis poreikis, ir detalu maistiniu medziagu poreiki.

3 susizinom ir ismokstam kaip vadiniasi vitaminai chemiskai, kas yra baltymas is ko jis susideda ir kuo baltymas nuo baltymo skiriasi.

4. Atsidarom kad ir exeli sedam ir saiciuojam lesala.

dalinai issprendem savo bedas, visavercio pasaro - duota i valias , kauno grudu . kvieciu pastoviai papilta , vandens taip pat . deda mazdaug 20kiausiniu per diena ir vis kyla .

niekur nerandu info del skraidymo vistu,  1,8m tvora persoka . vistos dominantai 3rusiu .

patarkit ka daryt , ar galima plunsnas prikirpt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...