Jump to content

Trasos ir ju pardavejai


Algis...

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...

Si pavasari reik megint issisukt su npk. Rudeni tikslinsiuos tyrimus, tada ir deliosiuos kitaip tresimus, o kas liecia kali, jo taip pat truksta pas mane. Fosforo 76 mg/kg kalio 106 mg/kg tai kiek bandziau pagal visas formules, esancias vadoveliuose, skaiciuoti trasu kiekius npk tinkamiausios, kur yra vienodas kiekis. Beto pas mane PK lokaliai atiduodama, tai su vienanaremis neiseina

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,
O ar visi pavasarį duodat Sieros kviečiams(žieminiams)? Kokius kiekius? Ir jei Sulfato nesinori pirkt, nes tręštuvas nekoks (Azotą laistom KAS) galima pilnai patenkinti sieros poreikį patręšus per lapus? Gal galima tarp 2 pagrindinių tręšimų su Cycocel maišyt? KAS kaip minėjau per du kartus pagal situacija vegetacijai atsinaujinus ir  po kokių 2 sav antrą kartą. Dėl Sieros, tyrimų žemės neturiu kol kas.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, tadasjo said:

Si pavasari reik megint issisukt su npk. Rudeni tikslinsiuos tyrimus, tada ir deliosiuos kitaip tresimus, o kas liecia kali, jo taip pat truksta pas mane. Fosforo 76 mg/kg kalio 106 mg/kg tai kiek bandziau pagal visas formules, esancias vadoveliuose, skaiciuoti trasu kiekius npk tinkamiausios, kur yra vienodas kiekis. Beto pas mane PK lokaliai atiduodama, tai su vienanaremis neiseina

Galiu pasakyt sena tiesa žemės neapgausi su lokaliniu trešimu o ypač augalo.  Jei turečiau lokalia sėjamaja tai pagrindinis npk trešimas eitu barstykle o su sėjamaja fosforo ( DAP MAP ) pačiam tenka naudot retsykiais MAP 12-52 100-150kg į ha kaip papildoma. 

Kas dėl amonio sulfato tai iki 150kg pilnai pakanka.dar i purkštuva 10-20kg patirpinam. Anksti pavasari trešiasi tai gali ir su treštuvu pravažiuot jei dvidiskis išbersi gerai. Nors yra kas nenaudoja ir derliais nesiskundzia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 valandas ago , tadasjo said:

Ar kas esate bande didesni kieki lokaliai sesioliktuka? Man jo reiktu apie 500 kg/ha, tai galvoju ar neperstipriai butu lokaliai?

pernai dejau 550 azafoskes su rapidu, tai mieziai byrejo nuo 5,3(durpyne) o normalioj zemej 6,6-7, vidurkis 6,3t(durpynu buvo apseta apie 40 proc), o vasariniai kvieciukai vidurkis 5,8t, ta pati norma azafoskes tik papildomai a sulf 150 ir sal 150. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

44 minutes ago, Eleikoo said:

pernai dejau 550 azafoskes su rapidu, tai mieziai byrejo nuo 5,3(durpyne) o normalioj zemej 6,6-7, vidurkis 6,3t(durpynu buvo apseta apie 40 proc), o vasariniai kvieciukai vidurkis 5,8t, ta pati norma azafoskes tik papildomai a sulf 150 ir sal

daugiau papildomai niekuo netresei?  Sakyciau ziauru.... del tokio tresimo ir duona nebeskani darosi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

46 minutes ago, mwex said:
1 valandą ago , Eleikoo said:

pernai dejau 550 azafoskes su rapidu, tai mieziai byrejo nuo 5,3(durpyne) o normalioj zemej 6,6-7, vidurkis 6,3t(durpynu buvo apseta apie 40 proc), o vasariniai kvieciukai vidurkis 5,8t, ta pati norma azafoskes tik papildomai a sulf 150 ir sal

daugiau papildomai niekuo netresei?  Sakyciau ziauru.... del tokio tresimo ir duona nebeskani darosi

normalus cia patresimas 6tonom, papildomam ka betrest jei ir taip duona atrodo nebeskani :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, Rimvydas1 said:

Nu jusu matyt pernai sausra nepaliete, pas mane durpei viskas iskepe po 1-1,5t  pagraibiau ir gali trest kiek nori...

pas kaimyna ir iskepe o po lietu 2 tonas gal graibe, bet jis nevare tokiu normu trasu, man bande kept bet datempe iki lietaus tada nauju ugliu padave tai miezius kuliau rugpjucio gale, 2 trumpintojus, tai status kaip stikai durpyne buvo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

19 valandas ago , Vilius said:

Galiu pasakyt sena tiesa žemės neapgausi su lokaliniu trešimu o ypač augalo.  Jei turečiau lokalia sėjamaja tai pagrindinis npk trešimas eitu barstykle o su sėjamaja fosforo ( DAP MAP ) pačiam tenka naudot retsykiais MAP 12-52 100-150kg į ha kaip papildoma. 

Kas dėl amonio sulfato tai iki 150kg pilnai pakanka.dar i purkštuva 10-20kg patirpinam. Anksti pavasari trešiasi tai gali ir su treštuvu pravažiuot jei dvidiskis išbersi gerai. Nors yra kas nenaudoja ir derliais nesiskundzia

Apgaut zemes  nesiruosiu, tiesiog as turiu lokalu tresima ir npk visada tik lokaliai. Ir kaip minejau pas mane tiek P tiek K reikia vienodai pagal tyrimus kuriuos buvau dares. Vienanaremis du vaziavimau su barstykle visn PK o kur dar N tai daug vaziavimu. Kiek skaiciavau pagal formules tai 5 t/ha kad prikult mieziu reikia po 80 kg/ha PK rodel dabar jau pora metu 10-26-26 tik tas fosforas nevisas tirpus, vasariniams neinauda

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20 minutes ago, Vilius said:

Nori gaut turi dirbt ar čia vienas važavimas papildomas ar 5 važiavimai nesvarbu jei nori gauti gero rezultatu.... blogai mastot atrodo nėr trašų rinkoj. Perki 9-25-25 ir sauni lokaliai 400kg. Ir tokias azafoskes mest per borta.. ;)

o ka kita Viliau siulot? kada vasarojui dedavau 200 azafoskes ir salietros pabarstydavau 200 tai  4 tonas gaudavau(trasu idejimas pagal siandienos kaina 91e), dabar 3 metai is eiles 6,1t visu metu vidurkis, pagal kaina papildomai uz 55 eurus  gaunu 2 papildomas tonas mieziu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pavasari RIMTOS npk ir salietra.

Cia buvo patarimas kolegai tadasjo. Nes nori didele norma azafoskes deti. Tai geriau pasiemiai stipresne vienodos 9-25-25 (kaip pavyzdys) ir kokius 400kg i ha dedi. Ir nereiks azafoskes. O desertui amonio salietra /amonio sulfatas. ;)

O dėl derliu tai praktiškai nėra buve kad butu stabilu viena kart 7t, pernai 3,5t taip ir svyruoja :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

57 minutes ago, Vilius said:

Nori gaut turi dirbt ar čia vienas važavimas papildomas ar 5 važiavimai nesvarbu jei nori gauti gero rezultatu.... blogai mastot atrodo nėr trašų rinkoj. Perki 9-25-25 ir sauni lokaliai 400kg. Ir tokias azafoskes mest per borta.. ;)

Gali gaut rezultatu ir maziau vazinedamas, tik va kiekvienas to recepto ir ieskom. O kas del azofoskes ir tavo minetos 9-25-25 tik kiekiai teskirias. Dedi azofoskes daugiau ir turi ta pati ir dar salietros maziau bert reik, tik vat siai dienai su azofoske brangiau gaunas bet joje fosforas visas tirpus kas geriau vasariniams ar klystu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien per forumiečiu baliu išėjo tokia šneka, kad azafoskė dievo nelaimė :D  Na aš pasiūliau kaip geriau. mano nuomonė. azafoskės nenaudoju tai yra išmislas viena traša pamaitinsim augalus azotu fosforu ir kaliu ir nereiks važiuot per lauka dar ten keletą kartų. Aš už tai , kad daugiau pasivėžint per lauka ir paduot trašas tada, kada reikia ;) 

Matau neverta patarinėt jei žmonės nesiklauso. norėjai 500 kg azafoskės lokaliai, aš tau ta pati pasiūliau padaryt su kita traša ir 300kg/ha  gaunas panašiai. O jei užsipirkęs azafoskės tada trešk. aš daryčiau 300 su treštuvu ir 200 lokaliai, protingiausiai butu taip paskleisti trašas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, Vilius said:

Šiandien per forumiečiu baliu išėjo tokia šneka, kad azafoskė dievo nelaimė :D  Na aš pasiūliau kaip geriau. mano nuomonė. azafoskės nenaudoju tai yra išmislas viena traša pamaitinsim augalus azotu fosforu ir kaliu ir nereiks važiuot per lauka dar ten keletą kartų. Aš už tai , kad daugiau pasivėžint per lauka ir paduot trašas tada, kada reikia ;) 

Pats jos jau pora metu nebenaudoju, tik va pamastymams del fosforo tirpumo , pavasari panaudojus tas rimtesnes npk, laiko yra ir parasiau del to

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...