Jump to content

Arkliai mesai


Modestaszzz

Recommended Posts

Reiktų žiūrėt, ar apsimokės. Lietuvoje mėsinukai auginami bet kaip. Neprižiūrimi, negydomi, nevalomi. Visokie žaizdoti, kanopos neprižiūrimos ir t.t. Bet apie tai vistiek vienais ar kitais būdais sužino Žirgų globos asociacija. Ateis laikas, kai jos įtaka bus nemaža, tai ir ateis galas tokiems neatsakingiems augintojams.

Aš nesu prieš mėsinę arklininkystę, bet žiauriai piktinuos tų arklių nepriežiūra. Mes esam skaičiavę, kiek kainuoja arklio išlaikymas per metus. Apie 1500-2000Lt (Įeina pašarai, dokumentai, privalomi vaistai, kanopų drožimas, gardų tvarkymas ir kraikas ir pan.). Kumeliukas iki didelio arklio auga 3 metus. Reiškias jo auginimo išlaidos yra 4500-6000 Lt. Mėsininkai darbinukus superka po 5 nepilnus litus už kg. Svoris arklio labai varijuoja net ir to paties Lietuvos sunkiojo. Gali užsiauginti tik 400-450 kg. Tai kiek už tokį gausi? 2000 Lt? O auginimo išlaidos nuo svorio nepriklauso. Ėst gali kaip ir visi. O kur dar investicijos į pačių arklių pirmkimą, pastatą, ganyklas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiktų žiūrėt, ar apsimokės. Lietuvoje mėsinukai auginami bet kaip. Neprižiūrimi, negydomi, nevalomi. Visokie žaizdoti, kanopos neprižiūrimos ir t.t. Bet apie tai vistiek vienais ar kitais būdais sužino Žirgų globos asociacija. Ateis laikas, kai jos įtaka bus nemaža, tai ir ateis galas tokiems neatsakingiems augintojams.

Aš nesu prieš mėsinę arklininkystę, bet žiauriai piktinuos tų arklių nepriežiūra. Mes esam skaičiavę, kiek kainuoja arklio išlaikymas per metus. Apie 1500-2000Lt (Įeina pašarai, dokumentai, privalomi vaistai, kanopų drožimas, gardų tvarkymas ir kraikas ir pan.). Kumeliukas iki didelio arklio auga 3 metus. Reiškias jo auginimo išlaidos yra 4500-6000 Lt. Mėsininkai darbinukus superka po 5 nepilnus litus už kg. Svoris arklio labai varijuoja net ir to paties Lietuvos sunkiojo. Gali užsiauginti tik 400-450 kg. Tai kiek už tokį gausi? 2000 Lt? O auginimo išlaidos nuo svorio nepriklauso. Ėst gali kaip ir visi. O kur dar investicijos į pačių arklių pirmkimą, pastatą, ganyklas?

Mano dede augina sportinius zirgu turi ju apie 15, gal net zinai Petras Bockus. Su prieziura visai kas kita as ne pramoniniu budu o apie 15-20 arkliu, ir juos prieziurai skirciau ir pajodinet cia zinoma del pramogos ir ziema su rogemis, kai kuras toks brangus tai kaime db jau lb apsimoku laikyti arkli. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano dede augina sportinius zirgu turi ju apie 15, gal net zinai Petras Bockus. Su prieziura visai kas kita as ne pramoniniu budu o apie 15-20 arkliu, ir juos prieziurai skirciau ir pajodinet cia zinoma del pramogos ir ziema su rogemis, kai kuras toks brangus tai kaime db jau lb apsimoku laikyti arkli. :)

Bet ar apsimokės 15-20 arkli7 laikyti? Sukiši dafiga, kol pelną gausi. Normaliai dirbant prie tokio kiekio-užima visą dieną. Čia jau neskaičiuoju treniruočių (nes tau jų nelabai reikės). Vien kanopų tvarkymas apseis 1000 Lt (čia Telšių kainomis).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jaigu mesai auginu tai auga apie 2metus, auginciau lietuvos sunkiousius uz juos ismoka kas met 600 ir uzauga net iki 1t :D

Iki tonos reiškia, kad gali būti ir 500, ir 600. O 800-900 kg užauginti, reikia ir pasistengti ir gyvūlį tinkamą išsirinkti. Toli gražu ne kiekvienas tiek užauga. Ir ne iki 2 metų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

iki 1t :D o per pora metuku norlmaliai serent grudu duodant gali apie 600-700kg insert, deklaruociau tik kumeles, nes jas gi nepardavinesiu kas 2 metus reiks kad kas vestu prieauglius:)

Jei grūdų be proto duosi, tai gali nugaišinti per du metus :D Be to, kuo daugiau grūdų, tuo arklio savikaina didesnė. Tarkim arklys tau užaugo iki 600. Bet per metus, kaip sakaiu, ne mažiau 1500Lt išlaikymas tau kainuos. Tuo labiau, jei laikai nuolat kumeles, tai jų atvestas kumeliukas turi atpirkti savo ir tos kumelės išlaikymą. Per du metus išlaidų ne mažiau 3000 Lt. Už 600 kg tikrai aukso kalno negausi. Gal 3000 ir gausi (nors labai abėjoju). Jie randa prie ko prikibti. Reikia, kad arkliaus ne pilvas pažeme vilktusi, bet užpakalys dvigubas būtų (ir ne tik). Didžiausią svorį įgauna darbiniai arkliai, kurie dirba. Jie raumeningi. O jei laikysi nuolat pririštus, tai lašiniais apaugs. O lašiniai sveria mažiau nei raumuo. Ir mėsininkai tai žino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

tas 1500lt per metus islaikymui nebent jaigu pats pasaru jokiu nesidarai ir viska perki + samdai priziuretojus, man vistiek reikes auginti gyvuliu nes uzsiimsiu darzininkyste tai liks daug ir bulviu pasariniu, o pats ir grudu prisiauginsiu o avizos gerai dera, beto ir perkant jos nera lb brangio, dar cia prie to pacio sienui darytis turiu technika:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad ir pats ruošiesi pašarą vistek išlaikymas kainuoja brangiai. O avižos šiemet priklausomai nuo regiono net 700 Lt už toną. Bulvės padarys labai labai daug žalos arklio sveikatai. Be to, kaip sakiau, tik nereikalingas lašinio sluoksnis bus. Nesvajok, kad visi arkliai svers toną. Garantuoju, kad toli gražu.

O vaistai? Nuo kirmelių turėsi sudavinėt du kartus per metus. Dokumentus visiems turi daryti. Kanopas turi tvarkyti. O arkliai ir serga ( tai vetas kainuos). Ir negalvok, kad nei vienas nekris. Isivaizduok, laikai kumelę, metus ją šeri, o paskui ji tau pagimdo negyvą arba pasirodo, kad ji išvis nebuvo kumelinga. Ir vėl metus laikai.

Aišku, jei tu darysi taip,kaip visi šudžiai- mėsinių arklių "augintojai"- tai savikaina bus mažesnė, bet tada net nesitikėk tūrėti sveikus gyvulius. Tuo labiau toną sverenčių.

Sunkiausias pasaulyje arklys sveria apie 1,5 t.

O dar skaityk čia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_sunkieji_arkliai Svoris eržilų- 700kg, kumelių mažesnis.

Ir čia: http://www.vic.lt/uploads/file/16_28_Lietuvos_sunkieji_20090217.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet man sie gyvunai patinka, ir as noriu su jais uzsiimti karves, ar kiti gyvunai netraukia, nebent mesiniai galvijai o su jais daug problemu brangus verseliai. Arkliai mane traukia auginti ir pajodinet galesiu ir padirbet y miska ziema aptverti piemenuku palakstys, kiek imanomo stengsiuosi parduoti zmonems darbui auginti, pramogai, y mesa cia jaigu niekas nenupirktu. As nesakau kad iki 1t auginsiu bet manau bus apie 600kg vidurkis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas juos parduotum, kaip jojamus, darbinius, reikia turėti biški patirties juos auginant ir auklėjant. O elektrinis piemenukas... Arklio nesustabdys, jei tas norės pabėgti. Mano poniukų nesustabdo. Tuo labiau, jei pirmiausia siūlysi arklį kaip gerą darbinį (o tai gali būti ne anksčiau nei 3-4 metai), jo savikaina dar labiau auga.

Jus,man atrodo, kad tiesiog nesuprantat, koks tai gali būti nuostolis. Smagu, kai žmonės domisi arkliais, bet pradėk nuo vieno.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

* bet man sie gyvunai patinka, ir as noriu su jais uzsiimti

** kiek imanomo stengsiuosi parduoti zmonems darbui auginti, pramogai, y mesa cia jaigu niekas nenupirktu.

Šita mintis visai nedera su temos pavadinimu :D Aš irgi auginu arklius,nes man jie patinka,ir kaip galima tuomet tokį patinkantį gyvūną ramia sąžine išvežt mėsai ???

** pasižiūrėk,kiek skelbimuose pardavinėja arklių ir tų pačių LT sunkiųjų. Tie patys arkliai pardavinėjami pusę metų,metus... Jeigu tikiesi saviškius parduot - daug investuot darbo ir pinigų reikia.Dauguma perkančių žiūri,kad būtų arklys prižiūrėtas - nelaikomas iki ausų mėšlyne,kanopos tvarkomos,jaukus,apmokintas... Nėra paklausos,kainos mažos,todėl taip augint ir pardavinėt gali tik tuomet,jei tau iš tikro arkliai patinka,jie tau kaip hobis,o ne pelno šaltinis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamieji ir gerbiamosios,

nu tegul žmogus pabando tą "versliuką" ar kaip tai pavadinti. Juk aiškiai matyti, kad niekas jo neperkalbės.

Ne visi sugeba mokytis iš svetimų klaidų, todėl leiskime pabandyti. :) Ne veltui sakoma, kad skestančiųjų gelbėjimas yra pačių skestančiųjų reikalas.

O metų kitų (jei šis forumo dalyvis lankysis čia) bus galima pasmalsauti, kuom viskas baigėsi. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Na man asmeniskai,tai cia skaudi tema.ARKLIU AUGINIMAS MESAI!!!!! BRRRR....Nors arkliena valgau ir vertinu,bet tik tuo atveju,jei tam arkliukui buvo neisvengiama(luzo koja,ar kitokios bedos) mirtis. Vien pasakymas MAN PATINKA ARKLIAI,TAI AS JUOS AUGINSIU MESAI. Uzmusk nesuprantu.Senoves Lietuviui arklys buvo sventas...........GAILA.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...