Jump to content

Sklypo paskirties pakeitimas, leidimai statybai ir kt.


Mo

Recommended Posts

Sveiki,

tikiuosi pataikiau į temą ir neužsitrauksiu forumą prižiūrinčių asmenų rūstybės.

Taigi pradėsiu nuo pradžių. Tėvukas "užrašė" šiek tiek žemės "Jaunajam ūkininkui", ilgai mastęs kaip tinkamai panaudoti šią žemę nusprendžiau įrenginėti kaimo turizmo sodybą. Kad įgivendint visą šį sumanyma pradžiai reikia susitvarkyti visus popierizmus. Gal kas galėtų plačiau pakomentuoti ir nukreipti mane tinkama linkme.

Sklypas žemės ukio paskirtise, randasi Varėnos r., per sklypą teka šaltinių sudarytas upelis (neturi nei pavadinimo, nežymėtas žemėlapiuose, prasideda vienuose laukuose baigiasi kituose)

domina kainos: Sklypo paskirties pakeitimas (tik toje vietoje kur stovės namas ~30-50arų), projektas tvenkiniui (~30arų), bei projektas namo statybai.

Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Įregistruoji ūkininko ūkį;

2. Rajono savivaldybės arcitektūros skyriuje gauni projektavimo sąlygas kaimo plėtros žemėtvarkos projektui rengti;

3. Geodeziniais darbais užsiimančioje įmonėje (greičiausiai yra vietinė, didžiuosiuose miestuose brangininkai) užsisakai kaimo plėtros žemėtvarkos projektą, ten iš karto susiderinsit ką ir kur galima statyti, kasioti, yra tas upelis GIS duomenų bazėse ar ne (čia gali ir nustebti). Projektas turėtų iki 3000 Lt kainuot (čia kaip kur, jei apimtis didelė, gali ir daugiau);

4. Toponuotrauka;

5. Projektavimo sąlygos, pastatų projektai, leidimai ir ttt

3 punktas ūkininkui atitinka žemės paskirties keitimą eiliniam mirtingąjam :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
sveiki,turiu klausima panasia tema,taigi turiu zemes 2h prie pat misko paskirtis jos ariama zeme,bet ten jau kaip ir miskas,jau pusys isauge apie 2m aukscio,taigi ar imanoma ja iregistruot kaip miska?

ir kur man kreiptis del situ reikalu,nes esu zalias situose reikaluose???

aciu

1 variantas. Gauni leidimą įveisti mišką (Nacionalinės žemės tarnybos žrajono skyriuje), pasidarai želdinimo ir žėlimo projektą, patvirtinis ir užregistruoji urėdijoje, gauni pažymą iš aplinkosaugininkų, kad miškas įveistas žėlimo būdu, tada kreipiesi dėl paskirties keitimo....

2 (paprastas) variantas. Pasidarai geodezinius matavimus, kuriiuose užfiksuojamas miškas....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 10 mėnesių...
sveiki,turiu klausima panasia tema,taigi turiu zemes 2h prie pat misko paskirtis jos ariama zeme,bet ten jau kaip ir miskas,jau pusys isauge apie 2m aukscio,taigi ar imanoma ja iregistruot kaip miska?

ir kur man kreiptis del situ reikalu,nes esu zalias situose reikaluose???

aciu

1 variantas. Gauni leidimą įveisti mišką (Nacionalinės žemės tarnybos žrajono skyriuje), pasidarai želdinimo ir žėlimo projektą, patvirtinis ir užregistruoji urėdijoje, gauni pažymą iš aplinkosaugininkų, kad miškas įveistas žėlimo būdu, tada kreipiesi dėl paskirties keitimo....

2 (paprastas) variantas. Pasidarai geodezinius matavimus, kuriiuose užfiksuojamas miškas....

Kadastriniais matavimais zemes paskirtis nekeiciama.Parodis miska, bet vistiek bus zemes ukio paskirtis.Reiks parasyt prasyma zemetvarkos skyriuj, kad pakeistu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu, kiek daugmaž gali užtrukti žemės paskirties keitimas, iš žemės ūkio į namų valdos ? Na viskas, kas ne iš mano pusės pvz ? :icon-rolleyes:

Užtrūkimas daug priklauso nuo taves. Jeigu pažysti gretimų sklypų savininkus, ir paimsi jų parašus, tada reikalas užtruks daug trumpiau. Patariu rinktis tokią įmonę, kuri padarytų viską. Tai yra topo nuotruaka, detalų planą ir galiausiai kadastrinius matavimus. Detalių aš pvz nedarau, bet topo ir kadastriniai užtruktų iki savaites padaryt, jei surenka savininkas parašus. Dar kadastrinius žemėtvarka tikrina, tai čia priklauso nuo rajono. Pas mus rokiski kažkur pora savaičių praeina kol patikrina. Galiausiai registru centras. Ten kažkur savaite užsilaiko. Ilgiausiai turetu užtrukt detalus planas. Reik supažindint visuomene ir taip toliu. Čia jau niekur nedingsi, reiks terminai išlaukt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinau vieną: pastatyti namą trunka trumpiau nei susirinkt popiergalius. Su mielu noru vienas du namus pastatyčiau (atmetus finansavimo klausimą), savo darbu, kad tik nereikėtų su parazitais tasytis. Žemę perkam metus :icon-exclaim: laiko, fantastika kažkokia, ir dar neturim. Formuoja, tvirtina, nieko neveikia, o laikas eina.

O ūkinyku pasidaryt minimumas žemės? Ha?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užtrūkimas daug priklauso nuo taves. Jeigu pažysti gretimų sklypų savininkus, ir paimsi jų parašus, tada reikalas užtruks daug trumpiau. Patariu rinktis tokią įmonę, kuri padarytų viską. Tai yra topo nuotruaka, detalų planą ir galiausiai kadastrinius matavimus. Detalių aš pvz nedarau, bet topo ir kadastriniai užtruktų iki savaites padaryt, jei surenka savininkas parašus. Dar kadastrinius žemėtvarka tikrina, tai čia priklauso nuo rajono. Pas mus rokiski kažkur pora savaičių praeina kol patikrina. Galiausiai registru centras. Ten kažkur savaite užsilaiko. Ilgiausiai turetu užtrukt detalus planas. Reik supažindint visuomene ir taip toliu. Čia jau niekur nedingsi, reiks terminai išlaukt.

Na aišku, aplinkiniai sklypai beveik visi mano, tik su vienu sklypeliu svetimu ribojasi.

Dėl įmonės, tai pvz topo nuotrauka, detalų planą, kadastrinius, gali padaryti pvz vietiniai matininkai, tie patys kur geodezinius ir visa kita daro ?

O kažin dėl kokių nors priežasčių gali žemėtvarkoj pakibti ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinau vieną: pastatyti namą trunka trumpiau nei susirinkt popiergalius. Su mielu noru vienas du namus pastatyčiau (atmetus finansavimo klausimą), savo darbu, kad tik nereikėtų su parazitais tasytis. Žemę perkam metus :icon-exclaim: laiko, fantastika kažkokia, ir dar neturim. Formuoja, tvirtina, nieko neveikia, o laikas eina.

O ūkinyku pasidaryt minimumas žemės? Ha?

Aš tau pritariu, kad per daug ceremonijos, bet matininkas yra tik vykdytojas. Yra talmudai, kuriais reikia vadovautis. Įstatymus priima seimas. O dėl minimalaus žemės kiekio, 1ha. Bet čia garantuotas nesu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Urbonas, priekaištų matininkams neturiu :) tai tik pasipiktinimas debiliška sistema, kai turi pats popiergraužiu specu pasidaryt kad galėtum viso labo namą pasistatyt, arba mokėsi kairėn-dešinėn, arba kaip alternatyva - vienam žmogui. Tas esmės nekeičia kai namo popiergaliams sumoki trečdalį namo kainos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...
kokį ūkininkui reikia rengti teritorijų planavimo dokumentą formuojant ūkininko ūkio sodybos teritoriją žemės ūkio paskirties žemėje.? busiu dėkinga už atsakymas:)

reikia rengti ukininko ukio sodybos formavima, ta atlieka tam tikros imones ju internete begale. reikia is savivaldybes (zemetvarkos) gauti salygas ukininko sodybai rengti ir pasidaryti to sklypo geodezinius. tuos dokumentus pateiki imonei o toliau jie viska sutvarko. man kainavo 2000 plius geodeziniai 500. sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

ne visu jusu mintis supratau.

vienas sako,kad pakeisti zemes paskirti i namu valda reikia,trecdalio pinigu kaip kokiam namui pastatyti,o kitas sako, kad uztenka 2,500lt. ar as cia kazko nesupratau?kiek istikro kainuotu pinigu nieko netepant ir per kokius 2 ar 3 metus viska susitvarkant?

o jei ne ukininkas planuociau keisti paskirti, ar man butu galima?

kiek kainuotu sklype kad atsirastu elektra?ar tai priklauso nuo metru is kur paims ta elektra ar kazkoks yra startinis mokestis?

aciu visiems uz konkrecius atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskirti keiciant zemes tikrai daug nesumokesi,bet laiko uzims tai labai daug.Todel zmones kreipesi i firmas kurios tai padaro greitai ,bet kainuoja .Todel matit kainos ir skiriasi zenkliai :D ,o del elektros tai kreipkis i savo rajone esancia bendrove priziurincia elektro tinklus ,ji paciam padarys projekta ir ivardins suma .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man elektra 50 000 mazdaug atsistos, tiesa tai yra 250 kw, tai gal ne visiems tiek reikes :)

puse sumos sudaro galios kaina uz kuria reikia susimoketi, apie 7 000 projektas ir like kabelis ir nutiesimas apie 500 metru, gal truputi daugiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne visu jusu mintis supratau.

vienas sako,kad pakeisti zemes paskirti i namu valda reikia,trecdalio pinigu kaip kokiam namui pastatyti,o kitas sako, kad uztenka 2,500lt. ar as cia kazko nesupratau?kiek istikro kainuotu pinigu nieko netepant ir per kokius 2 ar 3 metus viska susitvarkant?

o jei ne ukininkas planuociau keisti paskirti, ar man butu galima?

kiek kainuotu sklype kad atsirastu elektra?ar tai priklauso nuo metru is kur paims ta elektra ar kazkoks yra startinis mokestis?

aciu visiems uz konkrecius atsakymus.

Ne paskirčiai pakeist reikia trečdalio pinigų, o galutinai sutvarkyt popierius namo. Kaip minėta keisti paskirtį galima dviem varijantais. Pirmas reingti ūkininko sodybą, antras daryti detalų planą. Ūkininko sodyba galima rengti ūkininkams, turintiems bent 0,5 ha sklypą.(mažiausias leistinas sklypo plotas). Architektūros skyrius išduoda sąlygas, susirandi įmonę kuri padaro. Kaina apie 1000 lt. Pabrėžiu, kad rengiant ūkininko sodybą kadastriniai matavimai nebūtini.(tinka ir preliminarūs, svarbu, kad sklypo ribos būtų įklotos kadastro žemėlapį). Antras varijantas detalus planas. Jį rengia architektai, kiek girdėjau kaina prasideda nuo 2000 lt. Plius reikia toponuotraukos, ir kadastrinių matavimų po detalaus plano. Tas vėl kainuos 1000 lt minimum. Po paskirties pakeitimo projaktuoji namą ir statai. Manau aiškiai išdėsčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne visu jusu mintis supratau.

vienas sako,kad pakeisti zemes paskirti i namu valda reikia,trecdalio pinigu kaip kokiam namui pastatyti,o kitas sako, kad uztenka 2,500lt. ar as cia kazko nesupratau?kiek istikro kainuotu pinigu nieko netepant ir per kokius 2 ar 3 metus viska susitvarkant?

o jei ne ukininkas planuociau keisti paskirti, ar man butu galima?

kiek kainuotu sklype kad atsirastu elektra?ar tai priklauso nuo metru is kur paims ta elektra ar kazkoks yra startinis mokestis?

aciu visiems uz konkrecius atsakymus.

Ne paskirčiai pakeist reikia trečdalio pinigų, o galutinai sutvarkyt popierius namo. Kaip minėta keisti paskirtį galima dviem varijantais. Pirmas reingti ūkininko sodybą, antras daryti detalų planą. Ūkininko sodyba galima rengti ūkininkams, turintiems bent 0,5 ha sklypą.(mažiausias leistinas sklypo plotas). Architektūros skyrius išduoda sąlygas, susirandi įmonę kuri padaro. Kaina apie 1000 lt. Pabrėžiu, kad rengiant ūkininko sodybą kadastriniai matavimai nebūtini.(tinka ir preliminarūs, svarbu, kad sklypo ribos būtų įklotos kadastro žemėlapį). Antras varijantas detalus planas. Jį rengia architektai, kiek girdėjau kaina prasideda nuo 2000 lt. Plius reikia toponuotraukos, ir kadastrinių matavimų po detalaus plano. Tas vėl kainuos 1000 lt minimum. Po paskirties pakeitimo projaktuoji namą ir statai. Manau aiškiai išdėsčiau.

eiliskumas butu toks:

susirask sau tinkama sklypa kur zaidi statyt nama ( kaip man dabar teks i namus vaziuoti aplinui nes neleido keliuko daryt nuo pagrindinio kelio)

nueini i rajono urbonistikos skyriu nu ta staybos ten isduod salygas ukininko sodybai rengti. ta dalyka sutvarko kas tvarko (kaina apie 2000lt)

reikejo geodezinius daryt nes buvo seni (kaina 600lt)

topo nuotrauka (kaina 300)

elektra tvarkem kada patvirtino ukininko sodyba, nueini i lesto parasai kiek nori kw jie nustato nuo kur ves (isduoda salygas)ir israso saskaita pervedi pinigus ir rangovai veda elektra pagal isduotas

salygs. (kaina 8000 lt 30kw 300m man topo nuotrauka padare vientisa su sklypu nes netoli trasfarmatorine tai papildomos topkes nereikejo) dar stenkis sutart su kaimynais del elektos atvedimo nes is ju turesi gauti parasus kad galetum pro juos vest elektra.

po to eini pas architekta ir nubraizo nama pasakiau ko noriu tai viska padare nerikejo sukt galvos ir uz 270kv nama paeme 5900 lt

sita visa nesamone uztruko apie 2 metus. gal kokios smulkmenos ir nepaminejau. kiek girdejau sis paprasciausias variantas o gal net ir vienintelis iregistruojant uki ir ikuriant ukininko sodyba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...