Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

prieš valandą, DeathCrew77 pranešimas:

Per nakti Sirvintu rajonas, gavo 35mm lietucio. Kolkas paseta 10ha. Dar tokiu metu nebuvo jog sejant kviecius, reikia kulti kviecius :))

dar ne taip bus,juk mokslininkai sako,kad dėl šiltėjančio klimato žemės ūkio laukia didžiuliai iššūkiai.Esu skaitęs,kad žiemkenčių bus iš viso nebeįmanoma augint.Žiemą panašiai buvau atsiliepęs ir ojojoj kaip ant manes visi užsiputojo,lyg tai nuo manes orai priklausytų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, drapox pranešimas:

Nu kad jau taip meiliai bendraujam, tai Zvaneli, gal ir interpretacijos, bet ne tokios rimtos kaip kad priimi. Atitinkami ir veidukai. 

Jei rimčiau, tai jei rugpiūčio pradžioj ir nesudygo, tai vidury tikrai turėjo sudygti, nes nuo to laiko lyja be perstojo skaityk. Todėl nelabai tikėtina nesudygimo dėl sausros versija. 

Lijo lijo vos ne kas dien, kulimus trugde, o zemela sausa kaip pelenai buvo. Seklas gal ir pasieke vanduo, jos dygt pradejo ir sudziuvo, va ir turim paseli kazkoki dryzuota.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Kol pradžius ir visi šventi ateis 

20170918_144957.jpg

pagalvok kas butu jei jau pasėta butu.turi buti pusiausvyra dievas lygina pertekliaus grudu kitamet kaip ir nebus bent jau marijos žemėje.Aš iš vis tik kvietrugiu pasėjau aštuoniasdešimt ha.tai jie jau sudyge bet šiandien pradėjo plaukti kaip ryžiai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, Zvanas pranešimas:

Lijo lijo vos ne kas dien, kulimus trugde, o zemela sausa kaip pelenai buvo. Seklas gal ir pasieke vanduo, jos dygt pradejo ir sudziuvo, va ir turim paseli kazkoki dryzuota.

Tavo teisybė, žemė ilgai sausa išsilaikė. Bet paviršių tai vis drėkino. Rapsams kaip ir turėjo užtekti. Todėl keista kažkaip. Bent jau aš nepasėjau žieminių rapsų, nes kol susiruošiau nėjo įvažiuoti jau. Sunkiai įsivaizduoju sėją žieminių. Nebent pradžiuvus su barstykle bandyti ir priakėti.

Sako nėr ko nervintis dėl to ko negali pakeisti, nu bet nebeįmanoma, gamta varo neviltin.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Gnytasis pranešimas:

Senolis mano pasakojo kad buvo javapjute tokia kad kombainiukai isvis negalejo ivaziuot ir zmones rankom pjove,  lentas pasitiesdami.  Tai gal nera taip jau blogai :)

As dar ne senolis , taciau kai buvau dar pradinukas , tai is mokyklos veze patalketi i koluki prie bulviu kasimo..., traktoriai su bulviakasem i laukus neivaziavo ir are bulves dviem arkliais su plugu , o mes jas tiesiog is vandens traukem . Buvo ten kazkas apie 1970 kazkelintus )))

Kokia buvo javapjute nelabai zinau , taciau manau jog kaip siemetine.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, Vilius pranešimas:

geras topiniu daunu :D top down vaderstado kombinuotas giluminis skutikas ;)

tai kolūkio laikais nivom dėdavo vikšrus kad neklimtu ir lauko gale stovėdavo špyžius nes net su vikšrinine važiuokle ne visur pravaziuodavo 

Čia greičiausiai dėl to kad dar ne visur melioruoti laukai buvo ;) nors po tokio kritulių kiekio nespėja surinkti visko dabar :'(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien , vaziuodamas pro savo viena karta germinuota lauka(priesmelis, kalniukas) sugalvojau su frontaliniu krautuvu is jo isvezti pora akmenu, taciau iki ju net nedavaziavau..., teko sujungus abu tiltus ir bijant iklimpti mauti is lauko paliekant gilias vezes. Manau, kad normaliai paseti , reikia minimum savaites be lietaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Vilius pranešimas:

geras topiniu daunu :D top down vaderstado kombinuotas giluminis skutikas ;)

tai kolūkio laikais nivom dėdavo vikšrus kad neklimtu ir lauko gale stovėdavo špyžius nes net su vikšrinine važiuokle ne visur pravaziuodavo 

Teko man jaunystej su spyzium gale lauko stovet. Apie 78 metus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kad čia tokia situacija ne stebūklas tai manau visi žinom vyresni nes visko buvo. Patys gi 2012 kombainus tampėm po laukus su traktoriais ir liko nekulta kažkiek. O kolūkio laikais pamenu gerai kaip kombainus tampė su vikšriniais ir sėjo trimetrinę tampydami su vikšrinias, ir su RUMais sėjo ir su trąšų barstyklėm. Skirtumas tik tas, kad kolūkiams sovietai milijoninius nuostolius dažniausiai kompensuodavo, o mums tai niekas neduos nei euriuko, o tikriausiai dar ir mokesčius padidins.

Na po ketvirtadienio lietaus orai teikia optimizmo, gal dar ne viskas prarasta, tikėkimės kad pasisėsim. Kas nenusikūlė kiek liūdniau. Aš nusikūliau ir duosiu patarimą, kurį jau rašiau. Kūlimo pradžia yra ne tada, kada grūdai 16 ar 17 drėgmės, bet kai 20 - 21. Taip nuostoliai, bet tikrai mažesni nei kad gaunasi dabar jei nenukulta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...