Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

Na va kol dar ziema, galima prisiminti dirvos dirbimo budu abecele ir padiskutuoti kas tinka ar netinka ukije. Cia sioje temoje nesigilinkime i cheminius produktus o tiesiog pabandykime pasiaiskinti dirvozemio ir jo idirbimo niuansus . Pradziai keleta nuorodu

http://www.manoukis.lt/print_forms/prin ... =1535&z=72

http://meileserdve.anastasija.lt/3/siau ... ucija.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

stovio panausus, tik skustame lauke greiciausiai bus daugiau liekanu.. o kas del seklos gylio x2, tai pats tas viduriukas geriausias guolis seklai, nei per daug suminta, nei per daug puri zeme apacioje ir puresne virsuje :eusa-think: nors sako, kad po sekla turetu buti gana tvirtas pagrindas, kas siuo atveju nera

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat ir man kilo toks klausimukas, cia gal aktualiau ekologams - o koks skirtumas butu jei pavasariniai sejai anksti rudeni suarciau ir tada su kokiu tai kultivatoriumi ar volu ar dar kazkuo kas palygintu pavirsiu kai jau piktzoles butu padygusios. galvoju jei suarciau kokiam 08 men antroje puseje, kultivavimas butu 09 15-30. Ir antras variantas - jei skusciau iskart po kulimo ir gal dar viena karta, o velai rudeni suarciau. Kuriuo atveju butu maziau piktzoliu? Del seklos guolio paruosimo tai man aisku is pirmo mano ukio straipsnio. Bet va kaip bus su piktzolemis. Pasidalinkit mintimis. Gal bus nauda ir del seklos guolio ruosimo:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vagos keteros virsu nuzerus i loma ir ten kur nuzerta agregato darbines dalis ispurens iki lomeles dugno , tad ir bus visur vienodas seklos dugnas, ant kieto ir minkstai. Del rudeninio valkiavimo, galima prie plugo pritaisyti sunkiasias akecias ir bus isliginta pavasariui. Kas liecia piktzoliu sunaikinima tai kuo daugiau jas daiginsi (skusi ,akesi ir t,t ) tuoju bus maziau , tik kas perdaug tas nesveika .

Cia dar apie tausojamaja ; http://soco.jrc.ec.europa.eu/documents/ ... eet-05.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idomu rudeninio arimo valkiavimas is rudens. kaip ir nera labai populiaru, bet sako kad derliu vos ne 10 proc padidina. bet pavasari turetu ilgiau dziuti, veliau ivaziuosi :)

O plūta nesusidaris rūdenį nuvalkiavus?

paskaityk linkus duotus pirmame poste, raso kad kaip tik silpnesne pluta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat ir man kilo toks klausimukas, cia gal aktualiau ekologams - o koks skirtumas butu jei pavasariniai sejai anksti rudeni suarciau ir tada su kokiu tai kultivatoriumi ar volu ar dar kazkuo kas palygintu pavirsiu kai jau piktzoles butu padygusios. galvoju jei suarciau kokiam 08 men antroje puseje, kultivavimas butu 09 15-30. Ir antras variantas - jei skusciau iskart po kulimo ir gal dar viena karta, o velai rudeni suarciau. Kuriuo atveju butu maziau piktzoliu? Del seklos guolio paruosimo tai man aisku is pirmo mano ukio straipsnio. Bet va kaip bus su piktzolemis. Pasidalinkit mintimis. Gal bus nauda ir del seklos guolio ruosimo:)

mano nuomone butu ,kad po kulimo iskarto nuskutus daugiau seklu sudigtu negu jas palaidojus vagos dugne laukti kol katra islis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu nuo kada ekologam aktualus seklos guolio ruosimas :D

svarbu zoles nebutu tada bus ir derliaus, o siaip mano nuomone, ne zemes dirbimas kertinis akmuo, o trasos ir terminai

tai zmogus ir klause apie pikzoles o su ekologinem trasom tai liudna kalio, fosforo dar gali biski papilti o azoto kaina auksine... bent jau tokia situacija buvo kuomet as ekologiskai ukininkavau. Asiu dievui baigesi mano kancios :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grudo guolis irgi yra lb svarbus, pats seju su freza, taj bandom ivairiai. valkiavimo taj atsisakem, kuro deginimas, traktoriui lb sunku, persikelimas is lauko i lauka ir pan. Taj kultivatoriui prieki dejom vinkeli kad nuomustu arimo virsunes, pask freza su sejamaja ir zeme puikiai susidirba. Vienam lauke puse jo du kart su freza braukem pabandimui, tai ir rudeni kvieciai geriau atrode ir dave 0.5t didesni derliu. Lauke buvo lig linija uzbrezta, atrode tikrai ydomiai, o tik skiresi zemes dirbimas :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

valkiavimas mano galva tai didziausia blogybe,seklos guoliui ruosti,nes valkis neruose o jaukia seklos guoli,bei trina zeme iki labai smulkios frakcijos,kuri palijus smarkiau tampa pluta kuri gali prazudyti augalus.

manau jei mes tvarkingai susiariam (susiskutam) dirvas prie arimo rudeninio ir tankintuvas sunkusis tinka. Taigi pavasari tik eina normaliai ivaziuoti i dirvas pravaziuojam su germinatorius,kas neturi kultivatorius,kad pirma nutrauktumem kapiliarus,kad nekiltu dregme i virsu,o laikytusi ten kur mums ji bus reikalinga,antra susildytumem zeme,kad augalas atsigules i guoli silta zeme uzsiklotu. palaukiam diena kita ir sejam. kaip tetis sako: jei sejant nedulka derlius bus geras ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

valkiavimas mano galva tai didziausia blogybe,seklos guoliui ruosti,nes valkis neruose o jaukia seklos guoli,bei trina zeme iki labai smulkios frakcijos,kuri palijus smarkiau tampa pluta kuri gali prazudyti augalus.

manau jei mes tvarkingai susiariam (susiskutam) dirvas prie arimo rudeninio ir tankintuvas sunkusis tinka. Taigi pavasari tik eina normaliai ivaziuoti i dirvas pravaziuojam su germinatorius,kas neturi kultivatorius,kad pirma nutrauktumem kapiliarus,kad nekiltu dregme i virsu,o laikytusi ten kur mums ji bus reikalinga,antra susildytumem zeme,kad augalas atsigules i guoli silta zeme uzsiklotu. palaukiam diena kita ir sejam. kaip tetis sako: jei sejant nedulka derlius bus geras ;)

Germinatorius prastai lygina žemę ir jei arimas ne su vartomu plūgu vistiek be valkiavimo neapseisi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

valkiavimas mano galva tai didziausia blogybe,seklos guoliui ruosti,nes valkis neruose o jaukia seklos guoli,bei trina zeme iki labai smulkios frakcijos,kuri palijus smarkiau tampa pluta kuri gali prazudyti augalus.

manau jei mes tvarkingai susiariam (susiskutam) dirvas prie arimo rudeninio ir tankintuvas sunkusis tinka. Taigi pavasari tik eina normaliai ivaziuoti i dirvas pravaziuojam su germinatorius,kas neturi kultivatorius,kad pirma nutrauktumem kapiliarus,kad nekiltu dregme i virsu,o laikytusi ten kur mums ji bus reikalinga,antra susildytumem zeme,kad augalas atsigules i guoli silta zeme uzsiklotu. palaukiam diena kita ir sejam. kaip tetis sako: jei sejant nedulka derlius bus geras ;)

Germinatorius prastai lygina žemę ir jei arimas ne su vartomu plūgu vistiek be valkiavimo neapseisi.

germinatorius yra skirtas zemei dirbti,o ne lyginti... gal geriau pradekim nuo arimo,turiu galvoje graziai susiarkim dirvas o paskui sekantys veiksmai.

net ir ne su vartumu galima graziai susiarti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pavasariniai sejai reiketu stengtis issilyginti is rudens. Na o balkio tokio kaip padargo reiktu isvys atsisakyti , labai jau pritrina miltelines fralkcijos, zymiai geriau ligintuvas butu kai jis zeme velka neistisai o ja vis palikdamas . Cia galima daug diskutuoti apie padargus bet daugeliui kurie aria ir stengiasi kazka patis pasigaminti tai patarimas kaip tik toks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išmetimai vistiek liks, o užlyginus jas su lėkštėm ar kaip pavadinti tą padargą kur vagas verčia lieka nelygūmų. Juos išlyginti tinka balkis, jei jo nenaudoji 3-4kartus su germinatoriu zigzagus darai. :lol: Ko pasėkoje toj vietoj žemė jau per pūri. Ar ne taip?

tai nori pasakyti del vagos visa lauka valkiuoji? :eusa-think: taip po valkiavimo akiai vaizdas grazus,bet augalui abejoju...

nesakau patys daug metu ji naudojom kol islyginom nuo kolukiu likusios vagas su bielkiu ir apvirsti galedavai tarp vagu... :eusa-shifty: bet kaip sakoma einam i prieki atsisakem jo,bet dar guli jis gal dar kur panaudosim,bet abejoju ar valkiavimui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

LABAS,valkiavimui naudoju seną dirvos lygintuvą VP su akėčiomis,gerai išlygina dirvos paviršių ir visai kitas dirbimo greitis su kultivatoriumi.

Gal kas turite deklaravę ražienas,kaip dirbsite pavasarį?

turiu razienu,is rudens buvau pralekes su diskiniu skutiku pavirsiukais.Pavasari dar galvoju ka leisiu ar diskini ar noragini ir seja rapso po dienos kitos... ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

LABAS,valkiavimui naudoju seną dirvos lygintuvą VP su akėčiomis,gerai išlygina dirvos paviršių ir visai kitas dirbimo greitis su kultivatoriumi.

Gal kas turite deklaravę ražienas,kaip dirbsite pavasarį?

turiu razienu,is rudens buvau pralekes su diskiniu skutiku pavirsiukais.Pavasari dar galvoju ka leisiu ar diskini ar noragini ir seja rapso po dienos kitos... ;)

As rapso neseciau del vienos priezasties tai , kad zymiai geriau jei rapsui is rudens butu suarta ar sukurminta o paliktus laukus razienos per ziema seciau varpinius javus idirbes diskiniu ar noraginiu skutiku koki 5-7cm gyliu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...