Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

Sveiki. na ka avyte mano nei nugaiso, nei pasveiko. Sugirdziau degtineles vakare, ir ryte dar daviau pagirioms :lol:. Kadangi nepagerejo atsiveziau veterinara, pamatavo temperatura NORMA, pamaige kakla viskas gerai. Suleido vitaminu ir sugirde virskinimo fermentu. Po to avis paede su kitomis avimis(tai jau geras zenklas), kitos avys atsigule ir atrajoja krampo siena, o ta vargsele stovi ir zagsi :o . Gal kuo apsinuodyjo ir gal praeis, o jei ne ka darysi tik bijau del eriuko, nes ta kurio nemylejo ir atstume tai bandziau pats maitinti tai nakti nugaiso, turbut permaitinau :( , daviau kas tris valandas po 50ml pieno ir vandens misinio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesupratau - aviai davėte ožkų kombikormos, granuliuotos, ar kaip kitaip?

Pradėjau domėtis, kokia yra vario norma ožkoms, nes savo veislinius ožiukus noriu šerti veršelių staritniu kombipašaru, nes žinojau, kad karvių vario norma tokia, nuo kurios, pvz, avys gali apsinuodyti.

Paaiškėjo, kad vario klausmu ožkoso ir avys labai skiriasi: ožkoms galima daugiau vario, o avims - minimaliai, todėl avims duočiau tik joms skirtų kombipašarų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

a specialus mineralai avims kibiras 20 kg,ten nera CU visai,

prancuzu gamybos,slapiu granuliu pavidalu,avys noriai laizo,man veterinorius pardave,sake lenkuose galima pirkti gal ir pigiau,bet is manes nulupo po 140 uz kibira,visi herpiai ir pleiskanojimai pasibaige per dvi savaites

turiu nuotrauka telefone del firmos,jei kam reiks galesiu padaryti kokibiskesne

post-7301-14152180188_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

sveiki augintojai.Padekit pradedanciam.Nuvaziuoju po nakties viena l.juodagalve isiputus kaip balionas(eriukus turejo pries menesi).Pries dvi dienas padaviau sienainio is rulono (anksciau neduodavau)taip seriu sienu ir miltu po truputi duodu.Kas galejo buti ir del ko.Veterinorius sako duok snapso stikline ir stikline vandens,taip ir padariau dar po to aliejaus stikline.Po kiek laiko kaip ir atsileido pradejo esti.Gal kas zino nuo ko tai buvo o gal kam buvo atsitike taip.Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu šienainis buvo drėgnesnis ir sušalęs, galėjo sutrikdyti virškinimą. Mes per šalčius rulonus padėjome į šalį, šeriame tik šienu ir grūdais (dviguba norma per du kartus toms, kurios laikomos šalčiau).

Apie gyvulių šėrimą per šalčius įdėjau nuorodą į Avininkystę.

O degtinė ir aliejus - labai geri vaistai, įsitikinau pati. Gyvuliams būtinai reikia turėti degtinės po ranka (t.y. jei šiemoje nėra ja piktnaudžiaujančių).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perkeliu, nors ir be nuotraukų (labai geros), į Avių ligų temą.

sveiki, norėjau pasidomėti. Mūsų viena iš vienos pilvo pusės pradėjo plikti. idomu ar cia kokia liga ar plinka, nes nebuvo rudėnį kirpta ir šeriasi pati?

Gavau iš Heifer Baltijos labdaros fonod avių su ta pačia problema ir viena atrodo lygiai taip pat. Liga pasimatė tik žiemą, apsiėriavus, o rudenį dar buvo normalios. Visa laimė, kad jas parsivežusi laikiau atskirai nuo savo avelių, tai jos iki šiol lygtai nieko, nors jos ir pabuvojo tų nesveikųjų garduose.

Kai atsivežate naujų avių, veterinarijos rekomendacija tokia - palaikyti jas atskirai bent 7 savaites ir stebėti. O še tau - vilnagraužiai daug vėliau išryškėjo.

Jeigu and odos nėra pleiskanų ir šašų, vadinasi tai ne niežai (siaubingai užkrečiami, JAV pas save jau išnaikino su visam). Kaip man pasakė net trys vet gydytojai (!) tai greičiausiai vilnagraužiai, kurie irgi užkrečiami kaip ir vištų plunksnagraužiai. Gali persimesti ir ant galvijų, kitų gyvulių, jeigu laikote kartu. Reikėtų tirti laboratorijoje diagnozei patvirtinti.

Praskyrus kuokštą vilnos gal pavyks pamatyti greitai išsibėgiojančius vabalukus (taip man aiškino) Arba greitai nusinešti kuokštą vilnos namo, virš juodo lapo ar juodo polietileno gabaliuko (gal ant jo kas nubyrės) po stipria lempa pažiūrėti, ar nerasite glindų. Aš tai neradau nei vieno, nei kito.

Gydymas: suleisti ivermektiną (receptinis), bet pasirodo, kad dėl kažkokių priežasčių jis išimtas iš apyvartos ir jo galima gauti tik "nelegaliai". Kitas geras būdas, kuriam reikia sulaukti šiltų orų: nukirpti avis ir išprausti jas tokiu tirpalu: 1 ampulė Neostomosan / 1 l vandens - vienai aviai skirti apie pusę litro.

O dar dezinfekuoti tvartus, visus paviršius, kur buvo prisilietę - sienas, ėdžias. Aš ruošiuos kalkinti, kaip padarėme ir rudenį, gal pamėginti į klakes įpilti to Neostomozano. Atėjus šiltiems orams laukia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perkeliu, nors ir be nuotraukų (labai geros), į Avių ligų temą.
sveiki, norėjau pasidomėti. Mūsų viena iš vienos pilvo pusės pradėjo plikti. idomu ar cia kokia liga ar plinka, nes nebuvo rudėnį kirpta ir šeriasi pati?

Gavau iš Heifer Baltijos labdaros fonod avių su ta pačia problema ir viena atrodo lygiai taip pat. Liga pasimatė tik žiemą, apsiėriavus, o rudenį dar buvo normalios. Visa laimė, kad jas parsivežusi laikiau atskirai nuo savo avelių, tai jos iki šiol lygtai nieko, nors jos ir pabuvojo tų nesveikųjų garduose.

Kai atsivežate naujų avių, veterinarijos rekomendacija tokia - palaikyti jas atskirai bent 7 savaites ir stebėti. O še tau - vilnagraužiai daug vėliau išryškėjo.

Jeigu and odos nėra pleiskanų ir šašų, vadinasi tai ne niežai (siaubingai užkrečiami, JAV pas save jau išnaikino su visam). Kaip man pasakė net trys vet gydytojai (!) tai greičiausiai vilnagraužiai, kurie irgi užkrečiami kaip ir vištų plunksnagraužiai. Gali persimesti ir ant galvijų, kitų gyvulių, jeigu laikote kartu. Reikėtų tirti laboratorijoje diagnozei patvirtinti.

Praskyrus kuokštą vilnos gal pavyks pamatyti greitai išsibėgiojančius vabalukus (taip man aiškino) Arba greitai nusinešti kuokštą vilnos namo, virš juodo lapo ar juodo polietileno gabaliuko (gal ant jo kas nubyrės) po stipria lempa pažiūrėti, ar nerasite glindų. Aš tai neradau nei vieno, nei kito.

Gydymas: suleisti ivermektiną (receptinis), bet pasirodo, kad dėl kažkokių priežasčių jis išimtas iš apyvartos ir jo galima gauti tik "nelegaliai". Kitas geras būdas, kuriam reikia sulaukti šiltų orų: nukirpti avis ir išprausti jas tokiu tirpalu: 1 ampulė Neostomosan / 1 l vandens - vienai aviai skirti apie pusę litro.

O dar dezinfekuoti tvartus, visus paviršius, kur buvo prisilietę - sienas, ėdžias. Aš ruošiuos kalkinti, kaip padarėme ir rudenį, gal pamėginti į klakes įpilti to Neostomozano. Atėjus šiltiems orams laukia

Prieš porą metų buvau Baisogaloje institute. Dalis šiurkščiavilnių buvo taip pat apiplikusios. Mums paaiškino, kad taip būna kiekvieną pavasarį maitinančiom avims dėl mineralų trūkumo.

Bet nereikia atmesti ir plaukagraužių. Ivomek+ priedų mineralinių į pašarą būtų pats tas. Ivomek šiaip nuo visų parazitų, nors dar ne pavasaris ir nėra galimybės apsikrėsti "drugeliais", bet kažkiek dar profilaktiškai suveiktų ir pavasarį dabar paskiepijus.

O dėl Heiferio fondo, tai jis tikrai specialiai nedalina apkrėstų avių. Galėjo, Loreta, apsikrėsti ir rudenį. O gal ten iš viso ir ne plaukagraužis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Suprantu, kad tokių spec nedalina, bet gavau būtent per jį. Mano 10avių visos sveikos, laimė, visą laiką laikiau atskirai.

Ir tos Heiferio avys ne tik apkrėsto, bet ir senos (7-8-9 metų!), bergždžios, be dantų, be pieno, su nagų puviniu (išgydžiau), laukiniės (žmogaus visai nemačiusios). Susigaudžiau tik kai jau artimai su jomis suisdraugavau, kai jos apsiėriavo, ir pasimatė tikroji situacija. Iš dešimties tik trys normalios, vertos laikyti. Dabar jie man įrodinėja, kad ir už tas 7 klipatas turiu atiduoti po ėriuką. Vyksta aršios derybos. Siūliau jiems atsiimti, bet direkotrius žaidžia savo žaidimus, o ėrukams jau 2 mėn.

Tokių avių "sukombinavo" iš savo draugelio asmeniškai pats direktorius, bendruomenių koordinatoriai labai faini, bet be balso. Tad atsargiai su Heiferiu, jeigu avių dalijime dalyvauja asmeniškai pats direktorius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien pastebejau,kad vienai aviai akis apsitrauke nepermatoma plevele,

Kataraktas?

Gal kas zinot,kas galetu buti,nes veterinoriaus beprasmiska klausti,sakys pjauk ir nesivozok,

Siaip gaila butu busima mama mesai paleisti

mano avis buvo issidurusi aki, laikiau dar kokius 4metus, paskui pardaviau. siai dienai avinukas viena akia ir apako, bet darbingas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...