Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Liaudiškai siūloma į pagrindinius lizdus įsmeigti šviežių nužievintų ievos šakų,o išbandytas būdas pagaut ar radus negyvą kurmį įkišt į jų taką-giminaičio mirties tvaikas apvaiko juos.

Atsiprašau, kad aš irgi ne į temą, bet kaip atskirti tą pagrindinį lizdą?

Laisvų temų 2 puslapis:jis didžiausias ir atnaujinamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sekmadieni per Baltijos tv rode, kaip vasario menesi pas Smorigina sodyboje...sodino obelis :icon-rolleyes:

Na, rodė, o kas čia tokio baisaus. Pavasarį nereikės sodinti. Svarbu tinkamai viską atlikti, o neprigijimo atvejų būna net ir patį tinkamiausią laiką parinkus.

man nera tame nieko baisaus :P

tik tas dalykas musuose gal neiprastas. sake, kad kai zemes temperatura buna apie +4, augalu saknys auga ir pleciasi. medelis prigyja kuo puikiausiai. cia konkreciau ir tiksliau gal Biologas jau galetu papasakoti :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sekmadieni per Baltijos tv rode, kaip vasario menesi pas Smorigina sodyboje...sodino obelis :icon-rolleyes:

Na, rodė, o kas čia tokio baisaus. Pavasarį nereikės sodinti. Svarbu tinkamai viską atlikti, o neprigijimo atvejų būna net ir patį tinkamiausią laiką parinkus.

man nera tame nieko baisaus :P

tik tas dalykas musuose gal neiprastas. sake, kad kai zemes temperatura buna apie +4, augalu saknys auga ir pleciasi. medelis prigyja kuo puikiausiai. cia konkreciau ir tiksliau gal Biologas jau galetu papasakoti :icon-rolleyes:

Jooo.. Parašysiu ir aš savo nuomonę.. :), nes prieš 15 metų esu turėjęs savo laidą per LTV gamtos tematika, be to, nemažai susidūręs su žurnalistais, pažįstu Vilmą Čereškienę ir t.t. Pirmas dalykas yra tas, kad 90 proc. žurnalistų neturi žalio supratimo apie tai ką rodo ar rašo žmonėms. Ir nepasidomi. Todėl kartais gimsta fantastiški dalykai. Nemačiau aš tos laidos. Bet.. ar kas nors bandė žiemą iškasti duobę? O iškasti medelį? Jeigu tas medelis plikomis šaknimis, tai jam 100 proc. amen. :eusa-pray: Jeigu tas medelis yra vazone, tai visai realu, kad jis peržiemos, jeigu prieš tai žiemojo lauke, o ne kokiame šiltnamyje. Bet ar įmanoma kokybiškai žiemą paruošti duobę sodinukui? Negi pavasarį vėl reikės persodinti medelį? Kam reikalingos tokios titaninės pastangos? Gal čia sportinis interesas..

Ir dar, koks proto bokštas pasakė, kad žiemą žemės temperatūra yra +4? Jeigu kalbėsime apie 1,5-2 metrų gylį, tada taip. Paprastai įšalas siekia 60-80 cm ir tokiame gylyje būna minusas. Ir didelis minusas (iki minus 5-6). Kas turi rūsį turėtų prisiminti pernai žiemą, kai rūsio sienos pavirto ledu ir šaldė ne ką blogiau nei šaldymo dėžė. Gal galite papasakoti kokias dar nesąmones rodė BTV ir kokia tai laida? Nepatingėsiu paskambinti ir paprašyti, kad galvotų ką rodo.. :icon-evil:

Pasižiūrėjau aš tos laidos anonsą.. Ten aiškiai matosi, kad daroma reklama Smoriginui ir laidai. Duobės, tai normaliai neparuoštos, o obelaitės užpilamos sniegu! įdomu, ar rodė, kaip darbuojasi su laužtuvu ruošiant tas duobes? O gal laužus kūreno? Kadangi obelaičių šaknys su žemėmis, tai, manau, kad daugelis jų prigis, bet, augs prastai, nes pavasarį žemė sukris ir užlenks šaknis. Gaila, kad nėra medelių gynimo organizacijos! Už medelių kankinimą reikėtų Smoriginą ir laidos organizatorius į teismą paduoti!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl pelių.. Praktiškai yra patikrinta, kad pelės vengia tų vietų, kur pjaunama žolė (bent 4-5 kartus per sezoną ir rudenį nepaliekama aukšta). Žolę reikia surinkti. Matomai, joms ten yra labai nesaugu ir maisto nebelieka.. Aišku, tas tinka nedideliems sodams (iki 1 ha). O mulčiuoti sodinukus reikia tada, kai jau yra susidaręs įšalas. Tada pelės jau būna įsirengusios žiemojimo vietas. Taip tvarkantis, dar nemačiau nė vieno pelių pagraužto medelio...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki! Ar naudojate Lietuvoje medeliams toki ziemini skysti, kuris rudeni, ar ziemos pradzioje tepamas ar purskiamas ant kamienu, saku ir pumpuru? Tas skystis sunaikina daugelio parazitu, tokiu kaip voratinklines erkutes kiausinius ir atbaido tuos pacius vabzdzius. Ir dar yra tokie tepalai kurie uztepami ziedu ant kamienu pavasari tam kad sulaikyti nuo zemes lipancius kamienu aukstyn kenkejus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...aiškiai matosi, kad daroma reklama Smoriginui ir laidai. Duobės, tai normaliai neparuoštos, o obelaitės užpilamos sniegu! įdomu, ar rodė, kaip darbuojasi su laužtuvu ruošiant tas duobes? O gal laužus kūreno? Kadangi obelaičių šaknys su žemėmis, tai, manau, kad daugelis jų prigis, bet, augs prastai, nes pavasarį žemė sukris ir užlenks šaknis...

Gal ir ne dėl reklamos, tiesiog, tokiu metu nelabai turi ką parodyti, o reikalavimas įspraustas į kokius tai rėmus, matyt, yra. Tiesiog tai viena iš galimybių nors ir ne pati geriausia. Kadangi medeliai paimti iš medelyno su žemėmis, įšalo didelio nesimatė (pamiškėj po sniegu ir po velėna gal didelio ir nebuvo, užpylė žemėmis iš maišo (sniegą tik ant viršaus užmetė), manau, kad turėtų normaliai prigyti ir augs, ko gero, geriau nei būtų sodinamos pavasarį, tik viską reikia kruopščiai atlikti. Tačiau esu giliai įsitikinęs, kad pats palankiausias metas obetaitėms sodinti yra ruduo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar naudojate Lietuvoje medeliams toki ziemini skysti, kuris rudeni, ar ziemos pradzioje tepamas ar purskiamas ant kamienu, saku ir pumpuru? Tas skystis sunaikina daugelio parazitu, tokiu kaip voratinklines erkutes kiausinius ir atbaido tuos pacius vabzdzius. Ir dar yra tokie tepalai kurie uztepami ziedu ant kamienu pavasari tam kad sulaikyti nuo zemes lipancius kamienu aukstyn kenkejus.

Nežinau tokio skysčio tik žinau, kad labai gerai yra rudenį, nukritus lapams, arba anksti pavasarį, kol nenubudę pumpurai nupurkšti medelius ir pomedžius stipriu karbamido tirpalu. Tai sunaikina daugelį ligų sukėlėjų ar žiemojančių ant medžių kenkėjų bei jų kiaušinėlių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

To karbamido tirpalo yra pirkti jau paruošto ar reikia pačiam pasiruošti? Kaip?

Parduotuvėje nusipirkus karbamido, tirpalą nesudėtinga pasigaminti:

Nukritus lapams rudenį arba pavasarį prieš pumpurų brinkimą kai vidutinė oro temperatūra ne žemesnė kaip 4 °C šilumos, sodus purkšti 5-7 proc. karbamido tirpalu (1 ltr. vandens/ 50–70 g). Tai suaktyvina nukritusių lapų irimą, naikina ligų sukėlėjus, kenkėjus bei jų kiaušinėlius. Susprogus lapams purškiama žymiai silpnesniu tirpalu - 0,5 proc., bet tai jau daugiau tręšimas per lapus, nors tinkamu laiku nupurškus yra gana efektyvi priemonė ir nuo rauplių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

To karbamido tirpalo yra pirkti jau paruošto ar reikia pačiam pasiruošti? Kaip?

Parduotuvėje nusipirkus karbamido, tirpalą nesudėtinga pasigaminti:

Nukritus lapams rudenį arba pavasarį prieš pumpurų brinkimą kai vidutinė oro temperatūra ne žemesnė kaip 4 °C šilumos, sodus purkšti 5-7 proc. karbamido tirpalu (1 ltr. vandens/ 50–70 g). Tai suaktyvina nukritusių lapų irimą, naikina ligų sukėlėjus, kenkėjus bei jų kiaušinėlius. Susprogus lapams purškiama žymiai silpnesniu tirpalu - 0,5 proc., bet tai jau daugiau tręšimas per lapus, nors tinkamu laiku nupurškus yra gana efektyvi priemonė ir nuo rauplių.

Yra ale paruostas tirpalas 10l vandens: 0,5 kg karbamido + 50 g vario sulfato. Pagal mane tai cia biski sviestas sviestuotas, juolab tas varis nelabai maisosi. Ypac, jei dar noretum kokio topsino po genejimo imaisyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
galvoju savaitgali nuo medeliu popieriu nurisineti :icon-rolleyes: tik suabejojau- gal dar kiek ankstoka?

neskubėk, nebent garantuoji kad "kapliadančiai" neapsilankys. Mane jie kartą jau pamokė tai dabar visada palaukiu kol žolė sužaliuoja.

pas mane medeliai iki virsuniu (iki 1.8m) i popieriu isukti :icon-rolleyes:

manau, kad tik sakas islaisvinsiu, o kamienus paliksiu dar neatvyniotus :icon-rolleyes:

labiausiai bijau del persiko, nes pernai mano Maira nusale. gerai, kad atzele is naujo virs skiepo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

speju, kad gal paskubejau siek tiek :icon-rolleyes: pries pora savaiciu nuo vynuoges "nugnybau" siek tiek uglio. supjausciau namie, virsune vasku uzliejau, apacioje su sakute zieve ibreziau. ir i zeme ibedziau. paliejau vandeniu su Gumi trasomis, ant indeliu uzdejau maisiuka. :icon-rolleyes: pumpurai jau issprogo, leidzia lapelius. tikiuosi, kad isisaknys man :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galvoju savaitgali nuo medeliu popieriu nurisineti :icon-rolleyes: tik suabejojau- gal dar kiek ankstoka?

neskubėk, nebent garantuoji kad "kapliadančiai" neapsilankys. Mane jie kartą jau pamokė tai dabar visada palaukiu kol žolė sužaliuoja.

pas mane medeliai iki virsuniu (iki 1.8m) i popieriu isukti :icon-rolleyes:

manau, kad tik sakas islaisvinsiu, o kamienus paliksiu dar neatvyniotus :icon-rolleyes:

labiausiai bijau del persiko, nes pernai mano Maira nusale. gerai, kad atzele is naujo virs skiepo

As jau nusirysau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, apraminai. Bet pas mus dar taip šalta ir tiek sniego, kad iki pumpurų sprogimo dar turiu laiko:))) Pasirodo, kad VU Botanikos sode Kairėnuose, kaip ir buv. Gėlininkystės lauko bandymo stoty Kojelavičiuas g. (netoli N. Vilnios, o gal ten Pavillnys) - gal kas žinote šias vietas, taip pat dar labai daug sniego, nors tai tas pats Vilnius. Pvz., Kairėnuose (aukščiausia Vilniaus vieta, kai Kairėnai tapo Vilniaus miesto dalimi) vidut temp. yra 3-4 laipsniais žemesnė nei pačiame Vilniuje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal per ilgai laukiau (norėjau išlaukti prognozuojamsu lietus, bet ne visada lijo kaip pranašavo), o dabar jau medžiai pilni varnėnų ir purkšti karbamido - vario sulfato tirpalu tikriausiai nebegalima dėl paukščių?

Ant medžių dar nieko lesamo nėra ,o karbamidu profilaktiškai nuo rauplių,degligės ... rekomenduojama kelis kartus per sezoną dar purkšt. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal per ilgai laukiau (norėjau išlaukti prognozuojamsu lietus, bet ne visada lijo kaip pranašavo), o dabar jau medžiai pilni varnėnų ir purkšti karbamido - vario sulfato tirpalu tikriausiai nebegalima dėl paukščių?

Ant medžių dar nieko lesamo nėra ,o karbamidu profilaktiškai nuo rauplių,degligės ... rekomenduojama kelis kartus per sezoną dar purkšt. :icon-cool:

Tai kada dar tie kiti kartai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...