Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Jei neklystu, tos ivsos sachalininės ir japoninės (gal tai tas pats?) vyšnios labai trumpai žydi, jų žiedai be galo jautrūs - tik koks vėjelis ar lietutis - ir žiedų nebėr.

Nuo šiaurės pusės noriu sodą apsaugoti, kokį medį kitą pasodinti. Nuo vakarų pusės jau yra beržų. Girdėjau, kad sodui ąžuolo kaimynystė negerai? Kokie medžiai dar negerai? Mūsų sodybos vieta vėjų perpučiama, labai atvira.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

pas mus irgi vejai siaucia is pietu puses sodinau eglaites kuriom po keliu metu nukirpau virsunes kad aukstos neaugtu ir saules neuzstotu nuo siaures puses pusys dviem eilem ir si pavasary sodinsiu kanadiniu cugu eile kiemo teritorija tai tujom apsodinta greitai auga gera uzuoveja turiu ir berzu keturiom eilem pasodinus bet kai numeta lapus ir uzuovejos nebera

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus irgi vejai siaucia is pietu puses sodinau eglaites kuriom po keliu metu nukirpau virsunes kad aukstos neaugtu ir saules neuzstotu nuo siaures puses pusys dviem eilem ir si pavasary sodinsiu kanadiniu cugu eile kiemo teritorija tai tujom apsodinta greitai auga gera uzuoveja turiu ir berzu keturiom eilem pasodinus bet kai numeta lapus ir uzuovejos nebera

Tai tamstytei gerai kai yra kur želdint.Pas mus rėžinis kaimas-plotis 45m. ir vėjai pareina nuo kalno iš pietų ,iš atvirų laukų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siuo klausymu mums pasiseke is siaures vakaru puses miskas ir tuoj visur bus miskas nes niekas nieko neseja bet yra kita probkema labai prasta zeme saldzemiu cia vadina naujas sodas niekaip neisitvirtina tai zuikiai vasara nugriuazia tai po ziemos amen vysniu kamienai sutrukineja senos alyvines sakos pradejo luptis mano manymu paskendo nes po kaimynu statybu sugedo melioracija tai dabar pas mus Venecija bus ir daugiau nuostoliu galvoju gal soda arciau misko sodinti komposto turiu dirvozemiui pagerinti ten auksciau ir sausiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siuo klausymu mums pasiseke is siaures vakaru puses miskas ir tuoj visur bus miskas nes niekas nieko neseja bet yra kita probkema labai prasta zeme saldzemiu cia vadina naujas sodas niekaip neisitvirtina tai zuikiai vasara nugriuazia tai po ziemos amen vysniu kamienai sutrukineja senos alyvines sakos pradejo luptis mano manymu paskendo nes po kaimynu statybu sugedo melioracija tai dabar pas mus Venecija bus ir daugiau nuostoliu galvoju gal soda arciau misko sodinti komposto turiu dirvozemiui pagerinti ten auksciau ir sausiau

Šiek tiek nesupratau-"saldemio".Vyšnių bėda gal ne vanduo.Tai vistiek gal yra kokia žemesnė vieta nutraukt vandeniui nuo kamienų,Jei dabar kiškiai apgraužia medelius-sakot arčiau jiems skanėstus patieksit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

saltzemiu taip vadina nezinau kodel medelius ir kitus augalus rudeni aprisam bet ilgaausiai vasara uzsuka ir siemet jau stirnos ''po langais'' lakste reiks kamienus tinklu apristi kieme dekoratyviniu medeliu kamienus taip nuo kaciu nagu apsaugojau o kas del zemes tai kiek pakasus yra slyno sluoksnis turbut dar ir del to vanduo laikosi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

saltzemiu taip vadina nezinau kodel medelius ir kitus augalus rudeni aprisam bet ilgaausiai vasara uzsuka ir siemet jau stirnos ''po langais'' lakste reiks kamienus tinklu apristi kieme dekoratyviniu medeliu kamienus taip nuo kaciu nagu apsaugojau o kas del zemes tai kiek pakasus yra slyno sluoksnis turbut dar ir del to vanduo laikosi

Nuo stirnų ir zuikių tverti reikia. Pas mane kita bėda - pelės per žiemą labai apgraužia šaknis arba patį medelį. Labai mėgsta shampion obelis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

saltzemiu taip vadina nezinau kodel medelius ir kitus augalus rudeni aprisam bet ilgaausiai vasara uzsuka ir siemet jau stirnos ''po langais'' lakste reiks kamienus tinklu apristi kieme dekoratyviniu medeliu kamienus taip nuo kaciu nagu apsaugojau o kas del zemes tai kiek pakasus yra slyno sluoksnis turbut dar ir del to vanduo laikosi

Nuo stirnų ir zuikių tverti reikia. Pas mane kita bėda - pelės per žiemą labai apgraužia šaknis arba patį medelį. Labai mėgsta shampion obelis.

Palei kamienus turi būti švari žemė, esant reikalui nukasti ir sniegą kad pelės nesuktų lizdų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

saltzemiu taip vadina nezinau kodel medelius ir kitus augalus rudeni aprisam bet ilgaausiai vasara uzsuka ir siemet jau stirnos ''po langais'' lakste reiks kamienus tinklu apristi kieme dekoratyviniu medeliu kamienus taip nuo kaciu nagu apsaugojau o kas del zemes tai kiek pakasus yra slyno sluoksnis turbut dar ir del to vanduo laikosi

Jei vanduo neužsistovi ilgam tai neturėtų labai kenkti.Medelius sodinti reikia sekliau,aplink supilant pylimą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano shampinjona tai zuikiai neblogai vasara patvarke tai su peiliu aplyginau uztepiau sodo tepalu maza turbut tikimybe islikti aptverti visa soda neiseina reiks visgi kiekviena tinklu tverti o del peliu kiek skaiciau reikia aplink kamiena sutrypti sniega ir padeti nuodu kad nesudregtu gal ir pas mane yra peliuku kokie pozymiai kad jie apsilanko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano shampinjona tai zuikiai neblogai vasara patvarke tai su peiliu aplyginau uztepiau sodo tepalu maza turbut tikimybe islikti aptverti visa soda neiseina reiks visgi kiekviena tinklu tverti o del peliu kiek skaiciau reikia aplink kamiena sutrypti sniega ir padeti nuodu kad nesudregtu gal ir pas mane yra peliuku kokie pozymiai kad jie apsilanko

Jei aplink kamieną visai nenugraužė, tai atsigaus, bet jei ratu apgrauta, tai pradės sprogt ir nudžius. Kita bėda, kad shampion labai greit užsikrečia vėžiu per žievės pažeidimus.

O dėl sniego nukasimo aplink medelį, tai gal ir gali žaist turint pora medelių, ir tai greit nusibos. Turbūt nuodyt geriausia (deja aš nesuspėjau to padaryt rudenį :( ).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O dėl sniego nukasimo aplink medelį, tai gal ir gali žaist turint pora medelių, ir tai greit nusibos. Turbūt nuodyt geriausia (deja aš nesuspėjau to padaryt rudenį :( ).

Nuodyt -visų neišnuodysi,o neleist sukt lizdų prie medžių visiškai įmanoma.Tarp kitko mano sodas 40a., kurio didesnė pusė jauni medeliai ir uogakrūmiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O dėl sniego nukasimo aplink medelį, tai gal ir gali žaist turint pora medelių, ir tai greit nusibos. Turbūt nuodyt geriausia (deja aš nesuspėjau to padaryt rudenį :( ).

Nuodyt -visų neišnuodysi,o neleist sukt lizdų prie medžių visiškai įmanoma.Tarp kitko mano sodas 40a., kurio didesnė pusė jauni medeliai ir uogakrūmiai.

Matyt pas mane kita peliu veislė - nesuka lizdų prie medelių, o gyvena urveliuose žemėje. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bandeme nuo alaus skardines ispjaustem kad butu lyg sparneliai sukabinom ant pagaliu ir ismeigem kur buvo daugiausia isknista is ryto kupstu radome dar daugiau sis pamokymas netiko o vejo maluneliu turbut daug reikia

pas mane jau 3 metai keli vejo maluneliai stovi. aplink juos kokiu 10 m spinduliu nera ne vieno kurmiarausio. vienas minusas- pjaunant zole (ka as darau kas savaite) juos reikia istraukti ir vel ismeigti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus dar vieni sodo siaubai siaucia tai kurmiai mes gaudome spastais gal kas nors zinote kokiu efektyviu kitokiu priemoniu

Rašoma,kad padeda vėjo malūnėliai,nes kurmiai nemėgsta triukšmo.

Kurmiai labai nemėgsta kai su malūnėliu duodi jam per kuprą :)

per kupra gauti , manau, visi nemegsta.

P.S. biski nukrypom mes cia su kurmiais nuo temos :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus dar vieni sodo siaubai siaucia tai kurmiai mes gaudome spastais gal kas nors zinote kokiu efektyviu kitokiu priemoniu

Rašoma,kad padeda vėjo malūnėliai,nes kurmiai nemėgsta triukšmo.

Kurmiai labai nemėgsta kai su malūnėliu duodi jam per kuprą :)

Liaudiškai siūloma į pagrindinius lizdus įsmeigti šviežių nužievintų ievos šakų,o išbandytas būdas pagaut ar radus negyvą kurmį įkišt į jų taką-giminaičio mirties tvaikas apvaiko juos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

oi o man atrode i tema juk soda knisa vaismedziu ir vaiskrumiu priesai atsiprasau :)

temos pavadinimas apie vaismedzius ir vaiskrumius, bet ne kurmius :P

yra cia kazkur speciali kurmiu tema :icon-rolleyes:

Tarp kitko tik šiandien sukurta.

ir iskart uzrakinta su didele spyna :icon-rolleyes:

cia kurmiu tema, jau senokai sukurta:

viewtopic.php?f=9&t=6167

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...