Jump to content

Kaimynas nupurske mano kvietrugius, ka patartumete daryti?


Romka

Recommended Posts

Oho, 6 metrai tai jau daug, turbut susnervinciau:D Jei kam reikia patarimu kaip issilupt pinigus is zaldariu, galiu su tokiu kaimynu suvest, kuriam esu mokejas :lol: Kai uzsiprase sumele uz z. rapso krasciuka, tai pamatavom, paskaiciavom ir gavom rezultata artima 9t/ha! Sumokejom pagal statistini derlingumo vidurki. Sakysit, kad galbut jis ir uzaugina daugiau nei statistika rodo... tik va sumokejom dar rudeni ...ir kas cia tokio, kad tais metais musu kraste niekam neteko kult kazko zieminio :)

Jei jau nupurske kazka zieminio, tai zala teisingiausia butu matuot pavasari.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ar sugalvojot kas kokiu priemoniu, kaip "pazeidejai" turetu atlyginti purskimu padaryta zala? Siemet pas mane tokiu kaip niekad daug :eusa-doh: vienas ne i kalbas neina, durniumi vadina :)

pas mane siemet irgi kosmaras dveju v.rapso lauku krastai buvo nuplikyti , daba vienas laukelis su z kvieciai is abieju pusiu nurundapuotas :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ar sugalvojot kas kokiu priemoniu, kaip "pazeidejai" turetu atlyginti purskimu padaryta zala? Siemet pas mane tokiu kaip niekad daug :eusa-doh: vienas ne i kalbas neina, durniumi vadina :)

pranesk augalu apsaugai,tai pats atbegs,aisku geriau graziuoju susitart :)pernai man virs 30m galulaukes nupurske,tai numojau ranka ir atsejau vasariniais,bet kaip taip sugebet neysivazduoju,p.s.purkstuvas lenkiskas,tai nera ko noret :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ar sugalvojot kas kokiu priemoniu, kaip "pazeidejai" turetu atlyginti purskimu padaryta zala? Siemet pas mane tokiu kaip niekad daug :eusa-doh: vienas ne i kalbas neina, durniumi vadina :)

pranesk augalu apsaugai,tai pats atbegs,aisku geriau graziuoju susitart :)pernai man virs 30m galulaukes nupurske,tai numojau ranka ir atsejau vasariniais,bet kaip taip sugebet neysivazduoju,p.s.purkstuvas lenkiskas,tai nera ko noret :lol:

O kas yra purkstuvas? Backa, siurblys, purkstukai ...Beje pas Moskita visa tai vokiska, italiska, bet gimes lenkuose. Tai kokia to pukstuvo tautybe? :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oho, 6 metrai tai jau daug, turbut susnervinciau:D Jei kam reikia patarimu kaip issilupt pinigus is zaldariu, galiu su tokiu kaimynu suvest, kuriam esu mokejas :lol: Kai uzsiprase sumele uz z. rapso krasciuka, tai pamatavom, paskaiciavom ir gavom rezultata artima 9t/ha! Sumokejom pagal statistini derlingumo vidurki. Sakysit, kad galbut jis ir uzaugina daugiau nei statistika rodo... tik va sumokejom dar rudeni ...ir kas cia tokio, kad tais metais musu kraste niekam neteko kult kazko zieminio :)

Jei jau nupurske kazka zieminio, tai zala teisingiausia butu matuot pavasari.

pavasari sunku bus irodyti kad nupurkšta rudeni.Turiu šiemet ir aš panašiu zbitku bet kartais susimastai kad buna ir pačio kliurku ka tada daryt reikės turbut dvigubai didesne kompensacija mokėti.Tai ir paskambyjau kaimynui sakau šiais metais 1:0 kitais lauk revanšo.Papokštavom pasišpilkavom sako jeigu jau reiks pavasari atsėsiu krašta.Bet turiu ir pastovei nupurškianti pasėlius su juom tuščias reikalas tas pats metai iš metu jei glifosavo tai ir mano nupurškė gabala.Praeitais metais jau galvojau viskas bus gerai bet ne vasarinio rapso beveik dešimt metru užlinko nuo sekatoriaus.Bemastant ka daryti su juom sumasčiau kad jam reikia pirmam leisti pasisėti o paskui ji tokia pat kultura tai nors su herbicidais bus tvarka.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ir sakau, del pacio zalos fakto reikia susitart rudeni, del zalos dydzio pavasari. Zinoma jei z.rapsas rudeni gavo rundapo tai faktas, kad pavasaris jo neatgaivins, bet ta zala bus niekine jei likusi lauko dalis tiesiog neperziemos.

Technikos skiltyje nuolat pastebiu kalbu apie sveikatos tausojima ir panasiai. Manau cia netgi daugiau sveikatos sutaupyt pavyktu, jei sugebetume adekvaciai reaguot i ta nugeltusi pakrasti ir susitart ramiai, dar geriau draugiskai pasispilkuojant. Jei susitart neimanoma, visda galima paleist suni (advokata) nuo grandines...tik ar verta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ar sugalvojot kas kokiu priemoniu, kaip "pazeidejai" turetu atlyginti purskimu padaryta zala? Siemet pas mane tokiu kaip niekad daug :eusa-doh: vienas ne i kalbas neina, durniumi vadina :)

Na jei iš tikro žmogus neina į kalbas ir yra piktybinis, manau geriausias būdas atvesti į protą, pranešant tiems kas chemijų naudojimą prižiūri. Kai mane tikrino sakė, kad jei nebus skundų galiu būti ramus 3 metus, o jei su skundais tai neduotų ramybės ir patikrinimas būtų gerokai griežtesnis. Manau piktybiniem sutramdyti kito varijanto nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki,neradau tikslios temos,bet panašumų yra. Šią naktį mūsų 7.8ha z.kvieciu lauką ismyne bendrovės karvės. Pranešė apie tai aišku ne tie kas padarė žalą. 100% isminta tik apie 30-40 arų,bet visas laukas išbraidytas stipriai,liko kuoksteliai,atrodo kaip mašinos isvazinejusios. Bendrovė paskaičiavo kad isminta apie 1ha,tai yra 5tonas. Mums atrodo kad ne tame esmė. Esmė tame,kad laukas nebuvo suguldytas ,o db reikės pjauti iki žemės ir kol pjausim tie bus sudyge ir aišku visas laukas pasariakas. Aišku kombaino apkrovimas,kūlimo laikas uzsitese, o jei dar koks akmuo...Policijos nekvietem dar,galvojom susitarsim,bet net nzn... Pernai buvo panašus dalykas,ėjom per teismus tai visiškas šnipštas, nes negalima tiksliai ismatuoti,kiek karvės išmindo savo takeliais. Gal kas kokių patarimų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kviesk agentūra lai tvarko gyvulius, moka nuostoli, ir lai kerta pet išmokas, kad jau nenori normaliai susitarti. Kaimynės karvės yrgi lakstė kol vienam grudiniui neužkibo, tada agentūra tą dar šakotis agenturiste sako nori paskaičiosim kokiam plote gyvuliai ganos op ir užtilo susimokėjo nuostolius ir nuo to laiko neturime problemų su jos gyvuliais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,neradau tikslios temos,bet panašumų yra. Šią naktį mūsų 7.8ha z.kvieciu lauką ismyne bendrovės karvės. Pranešė apie tai aišku ne tie kas padarė žalą. 100% isminta tik apie 30-40 arų,bet visas laukas išbraidytas stipriai,liko kuoksteliai,atrodo kaip mašinos isvazinejusios. Bendrovė paskaičiavo kad isminta apie 1ha,tai yra 5tonas. Mums atrodo kad ne tame esmė. Esmė tame,kad laukas nebuvo suguldytas ,o db reikės pjauti iki žemės ir kol pjausim tie bus sudyge ir aišku visas laukas pasariakas. Aišku kombaino apkrovimas,kūlimo laikas uzsitese, o jei dar koks akmuo...Policijos nekvietem dar,galvojom susitarsim,bet net nzn... Pernai buvo panašus dalykas,ėjom per teismus tai visiškas šnipštas, nes negalima tiksliai ismatuoti,kiek karvės išmindo savo takeliais. Gal kas kokių patarimų?

Atiduok bendrovei nusikulti kviecius, o jie tegul sumoka uz prarasta derliu.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Sveiki, atejo pavasaris, perziemojo likusi lauko dalis rapsu kuri negavo kaimyno rondapo dozes. Komisija buvo rudeni atvykus, uzfiksavo nedora kaimyno zigdarbi. Klausimas, kas esat susidure su tokia situacija, kaip yra skaiciuojami nuostoliai, ar nuo likusios dalies derliaus, ar yra kokia kitokia schema. Aisku, kaimynas nedraugiskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atseit savivaldybe apie kitų metų kovo mėnęsi (jei tau nupurškė 2015 rudeni, tai bus 2017 m kova) gauna statistika vidutinį tų metų to rajono derlių ir pagal tai skaičiuoja, jei nesutinki su tokiu skaičiavimu tai įrodai kad pas tave buvo didesnis derlius.

p.s Aš už 2014 m derliu dar negaves kompensacijos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai nebutu gerai , jei dar bauda kokia nors butu ,kad va nupurski ne ten kur reikia ir bauda gauni - kaip uz greiti  ..

Kai pagalvoji, tai turetu, juk pagal augalu apsaugos produktu panaudojimo taisykles, ivyko neplanuotas, neregistruotas, neitrauktas i zurnala ir t.t. purskimas. Gal nedraugiskas kaimynas taptu draugiskesniu nenoredamas susimoket dar ir valstybei. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na dabar aisku, po veliku reiks vel kviestis tarnyba, ivertintu paseli, apmatuotu nupurskta plota ir bandyti sneketi draugiskai. Ydomu kaip vertins rapsu bukle, nes yra apie 5ha juoda zeme bet toliau stipriai nukenteje nuo glifosato, silpnas mazas augaliukas.

 

kvieti anstoli uzfiksuoti fakta, issikvieti geodezininka kuris paruostu situacijos plana, siunti pretenzija nedraugiskam kaimynui kuris arba sutinka su pretenzija ir padengia nuostolius arba paduodi ji i teisma. Man buvo atvejis kada kaimynas isare mano ziemini rapsa, po pretenzijos gavimo is labai nedraugisko pasidare labai draugiskas ir po trumpu derybu padenge nuostolius...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuejo glifosato dulkes apie 200m. Kai jie purske buvo vejas lb stiprus, purkstuvo stangos iskeltos. Va teip purskia samdyti darbuotojai.

Salia karbauskio bendroves laukas irgi nuejo rapsiokas velniop, reiks paklaust kaip jie sia problema tvarkis, nes pareiskimai paduoti ta pacia diena.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...