Jump to content

Plasma cutter - metalo pjovimo irenginys


Donatas

Recommended Posts

bet as vieno dalyko nesuprantu ten jiems reikia kazkokio irgi papildomo oro baliono? Ar tiesiog jungi aparata i el.tinkla ir dirbi be jokiu priedu? Nes kai skaiciau prirasyta visokiu air comopresion 4,5bar ir pann... tai dabar iskilo neaiskumu. Siaip patogus daiktas nes gali kokia reikia forma issipjauti, daug patogiau nei su bulgarke.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra tekę dirbt atliekant praktiką tris mėnesiusi Airijoj priekabų gamykloj su rimta plazma, kur metalo lakštas dedas ant stendo. Brežinys iš kompo su AUTOcad ir pats aparatas išpjausto dalis. Tai ten junkdavos inertinės dujos arba deguonis. Daiktas gal ir geras, bet priklauso nuo to kiek dirbsi ir ką dirbsi. Jei kaip mano situacijoj grudų ūkije jis reikalingas du kartus per metus, tai už tokią kainą kiek jis kainuoja man 10 metų jis neatsipirktų (firmų visoj lietuvoj pilna kur tuom užsiima). Dar vienas dalykas, kažkur teko girdėt, kad su juo galima pjaut tik horizontalų metalą, tai tarkim jei priekabos borte skyle nori išpjaut, nelabai pavyks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirma turejau su kopresoriuku paciam aparate,tai toks aparatas pjaustyt skardelem, virs 6mm nepavezdavo, dabar kur turiu tai reikalingas oro padavimas gan nemazas,be oro jis nedirba, del atsiperkamumo sprendzia kiekvienas ukininkas savaip, jei perki technika su gamikliniu dazu kvapu tai jis nereikalingas, o jei technika turi nebe pirmos jaunystes ir megsti pasitobulint savaip,tada daug kur panaudoji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra tekę dirbt atliekant praktiką tris mėnesiusi Airijoj priekabų gamykloj su rimta plazma, kur metalo lakštas dedas ant stendo. Brežinys iš kompo su AUTOcad ir pats aparatas išpjausto dalis. Tai ten junkdavos inertinės dujos arba deguonis. Daiktas gal ir geras, bet priklauso nuo to kiek dirbsi ir ką dirbsi. Dar vienas dalykas, kažkur teko girdėt, kad su juo galima pjaut tik horizontalų metalą, tai tarkim jei priekabos borte skyle nori išpjaut, nelabai pavyks

Tokį aparatą turim firmoje, kur dirbu. Be jo būtų ne kas. Yra ir panašaus dydžio bei pajėgumų rankinis pjoviklis. Dirba gerai, reikalingas suspaustas oras, kaip minėjo arimas. Vertikalų metalą pjausto lygiai taip pat gerai kaip ir horizontalų. Jeigu nori nupjauti tiksliai, tada dedi liniuotę arba šabloną. Su šablonu ar iš rankos galima bet kokias figūras pjaustyti. Rimtas įrankis, bet kaina nemaža. Reikalingas tuo atveju, jeigu daug meistrauji iš lakštinio metalo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teko prisijungti pas jus foruman [kas daugiau patars jei ne ginklo broliai],nes aktualu kaip niekad plazminio pjovimo aparatukas.Turiu metalo 4mm ir reikia pagaminti sau užkr. katilą[senajam jau ateina galas],taip kad jau iki1500lt. atsiperka aparatas ,bet va abejonės apninka - ar laikys STAHLWERK-PLASMASCHNEIDER-CUT-50 toshiba mosfetai ir pan.ar geriau pirkti transformatorini 18kg. anglišką Plasma Cutter R-TECH P40HF? kaina jo jau kita.Ir ar jau ir pjausiu iki 16mm ,ar tai tik teorinis parametras?DĖKUI UŽ ATSĄKYMĄ

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na

kainos tų pačių aparatų nevienodos,vieni prašo apie 12.. ,kitiems ir1650 reikia,bet yra toks dalykas kaip ir servisas.aš siunčiaus iš anglų minarc mig 180 ,tai atsėjo tais laikais apie 2800 lt. plius pagalbines medž ir parvežimas apie 400lt.. o čia norėjo virš 4..... taip kad yra geras posakis''prašyk - bus duota,belsk ir bus atidaryta''.jei lietuvėlėj nesuderinsim - siūsim iš vokiečių. http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de ... ut-50.html čia gamintojo kaina ir puslapis.tik įdomu kaip jis gyvai atrodo. o kas link'' bulgarkės'',tai kančios kreivesnėms linijoms ir manau sveikatai[ne kiekvienas užsideda respiratorių apsaugai nuo stiklo audinio dulkių].O antgaliai sudega labai greit,lyginkim valandom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

As turiu italu firmos CEA plazma 61, inventorine. Ima iki 2cm, bet faktiskai grazu pjuvi atliksi tik 15mm storio metalui. ATMINKITE, kad kalba paprastai informaciniuose bukletuose eina apie standartini pliena. Nerazaveika ir spyzius pjaunami dar plonesni. Kas liecia del maitinimo saltinio ir kainos, tai trafiniai gerokai pigesni. Kai pirkau savaji, tai kaina kone ant puses, bet inventoriniai yra zymiai lengvesni. Cia kam kas, pagal poreikius. Kazkas minejo apie sanaudas. Jei, atitinkamai metalo storiui, reguliuoji galia, tai elektrodai laiko gan ilgai. Pjaustant surudijusi metala, antgaliai devisi greiciau. Man elektrodas ir ji gaubianti tuta sumoj kainuoja 20LT. O del apsaugos, tai atkreipciau jusu demesi i tai, kad pjovimo metu i ora duju pavidalu pasklinda DAUG METALU, ypac sunkiuju.Plazmos liepsnos branduolyje temperatura virsyja 20 000C. Kas esate mates CNC( koordinatines) plazminio pjovimo stakles, turbut atkreipet demesi i dulkiu ir duju nusiurbima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na

kainos tų pačių aparatų nevienodos,vieni prašo apie 12.. ,kitiems ir1650 reikia,bet yra toks dalykas kaip ir servisas.aš siunčiaus iš anglų minarc mig 180 ,tai atsėjo tais laikais apie 2800 lt. plius pagalbines medž ir parvežimas apie 400lt.. o čia norėjo virš 4..... taip kad yra geras posakis''prašyk - bus duota,belsk ir bus atidaryta''.jei lietuvėlėj nesuderinsim - siūsim iš vokiečių. http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de ... ut-50.html čia gamintojo kaina ir puslapis.tik įdomu kaip jis gyvai atrodo. o kas link'' bulgarkės'',tai kančios kreivesnėms linijoms ir manau sveikatai[ne kiekvienas užsideda respiratorių apsaugai nuo stiklo audinio dulkių].O antgaliai sudega labai greit,lyginkim valandom.

tie stahlwerk tai gerai atrodo. Va skirtumas tas, kad palsmashneider 50 zymiai nepatogesnis lyginant su kitais galingesniais. Sitame pigiame reikalingasd geras izeminimas ir plazma susidaro tik tarp ruosinio ir galvos, o likusiais dviem galima plazma ir ore sudaryt. Tokio tipo kaip pirmasis teko bandyt, tai reikia laukt kol uzsidegs prikisus, o pjaunant greiti pastovu laikyt, per letai trauki - uzgesta, panasiai kaip rezaku. Tokio mandresnio daikto bandyt neteko. Kas esat bande - galetumet palygint gal?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

stahlwerk kiek supratau tai tik atrodo gerai,o darbas juo neteikia ''malonumo'' ? Bijau kad pinigai nebūt į balą nes reikia iki savaitgalio apsispręsti.Tas plazmos neprilietus užsidegimas gal priklauso nuo antgalio konstrukcijos?Važiuosiu pabandyti plazminius pjoviklius už 4000lt.matysiu ką jie rodys.Tik gaila kad jie pagal kaina ne man,ten rimti meistrai juos turi ir ilsėtis jiems neduoda.Jei kas turi apie stahlwerk asmeniniu pamastymų būt labai malonu pabendrauti skype (vidas.ir.netik) P.S

o čia susimasčiau ,kaip čia lankas dega neprilietus,tai čia vyksta viskas be įžemintos detalės?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

stahlwerk kiek supratau tai tik atrodo gerai,o darbas juo neteikia ''malonumo'' ? Bijau kad pinigai nebūt į balą nes reikia iki savaitgalio apsispręsti.Tas plazmos neprilietus užsidegimas gal priklauso nuo antgalio konstrukcijos?Važiuosiu pabandyti plazminius pjoviklius už 4000lt.matysiu ką jie rodys.Tik gaila kad jie pagal kaina ne man,ten rimti meistrai juos turi ir ilsėtis jiems neduoda.Jei kas turi apie stahlwerk asmeniniu pamastymų būt labai malonu pabendrauti skype (vidas.ir.netik) P.S
o čia susimasčiau ,kaip čia lankas dega neprilietus,tai čia vyksta viskas be įžemintos detalės?

tai ten galvos skiriasi ir gal but dar ir aparatas kazkiek. Kur plazma ore isgauna daug stambesnes. Nezinau, ne daug ir as mates. Bet tas paprastas nepatiko man, be to pjaunant reikia kad atraminis lankelis butu, kitaip gana greit galvutes sudeginamos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nelabai pasisekė su kelionėm,vienam galva sudegus o aparato kaina 8000 siekia ir svoris nepanešamas ! O antras Lietuvos auksarankiu pagamintas,bet ploną pjauna puikiai.Tik visi vienbalsiai sako kad virš 1cm. reikia trifazio aparato,tipo 50a nepjaus?Ir laukiam bandymų iš arunio.Taviškis iš Kauno parvažiuoja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Kur plazma ore isgauna daug stambesnes. Nezinau, ne daug ir as mates. Bet tas paprastas nepatiko man, be to pjaunant reikia kad atraminis lankelis butu, kitaip gana greit galvutes sudeginamos."

Vienom rankenom buna lankelis, kitom spec angaliukas. Bet esme ta, kad visi pjovimo elektrodai turi buti tam tikru atstumu nuo metalo. Klipe, kur vokietukas pjauna sirdele vidury skardos lapo- pirmiau reikia skyle issigrezt, o tik tada pjaut su plazma.Cia tokie gamykliniai reikalavimai :icon-eek: nes lb musa pjaunamo metalo srove i tuta,ir tas negerai yra.

Izeminimas reikalingas visiems aparatams. Faktiskai ten ne minusas, bet pliusas( minusas yra pjoviklis). O plazmos sudarymo ore galimybe lemia maitinimo saltinis ir rankena. As praktiskai nesusiduriau su tokiu tipu,kur reikia prilietus suzadint ir tik tada pjaut.Mano plazma galima iziebti ir ore, bet tik kelioms sekundems.Nes elektronika, kai nera kontakto su pjaunamu metalu, gesina plazma, taip taupo elektroda. Taip pat, kai as pjaunu metala ir kazka prisichimicinu( per letai traukiu rankena,arba antgalis kazkur uzkliuvo), tada lanka gesina. Bet tik po keliu sekundziu, o ne iskart.Man tai netrukdo. Cia auksciau skaiciau pamastymus apie tai...Beje, mano aparate yra mygtukas vientisam ir tinkliskam( tipo tvora) metalui pjauti. Sakykim, pjaustom daug strypeliu, tai isijungisita funkcija ir tarp pjovimu plazmos lankas yra palaikomas truputeli ilgiau. Bet visi sitokie navarotai trumpina elektrodu tarnavimo laika.

O sita Arunio aparata ir kitus tos firmos aparatus vienu metu smarkiai reklamavo skelbiult. Tada i akis krito zema kaina ir tai, kad 7.5kw pjauna 3cm.Pvz mano Cea plasma cut61i yra 7kw, bet kerta tik 2cm.Panasios charakteristikos ir Esabu su Milleriu. Kaina taip pat akivaizdziai skirias. Grubiai 2x mazesne kaina Arunio aparato, nuo mano minetu.Spreskite patys kd taip yra, as nezinau. Arunis isbandys ir pasidalins patirtim su visais,kokios elektrodu kainos, tarnavimo laikas ir t.t. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasiknises po literatura radau jusu mineta "orine plazma" :) Netiesioginio veikimo, taip jin dar vadinas. Kaip sakiau, tokios gyvai nesu mates, nz kokie privalumai butu pries tiesioginio pjovimo plazma.

29283687.jpg

O cia mano aparatas:

http://www.ipix.lt/images/68534928.jpg

..ir rankenos dedamosios:

http://www.ipix.lt/images/39089110.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aparatukas pas Okonora rimtas,ir aš jau supratau kad trifazė yra trifazė.Tik kaina kaip tiems vokiečiams išeina tokia tai klausimas [už LASMASCHNEIDER CUT 60 499eu.]ir svoris įtartinai mažas 15kg. O mūsų auksarankiai perdirbo ''svarke'' ir pajungė rankena originalia +pridėjo smegenų plazmos uždegimui...ir ką-veikia.Bet man tos konstrukcijos jau pabodo[kažkada žadėjau ir kempa daryti].Dabar linkes pirkti jau laiko išbandytus prietaisus,ir konstruosim tai ko nėra pirkti.Kaip ten aruniui sekas,gal tamstos žodis bus mano apsisprendimui lemiamas........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...