Jump to content

zalioji trasa.


balandis00

Recommended Posts

aš vasara laikiau sideracinį pūdymą tai nelabai būtų užsiarę jei nesmulkinčiau :D

Siemet kaip tik teko paarti metro aukscio zoles(buvo tokia pelke lauke), tai graziai uzsiverte, taciau ant ribos. Tai cia turetu uzsiart nesmulkinant, bet jau saukstai po pietu. O siaip tai grazios garstycios :icon-wink: tikiuosi sulauksiu panasiu rezultatu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl trąšų kurias atiduoda apariamos garstyčios pirmais ir antrais metais, tai taip kuo didesne užauginta masė tuo daugiau paliks, bet reiktų nepamiršti kad tos sukauptos trąšos iš oro neatsirado, jos paimtos iš dirvožemio. Garstyčių pliusas tas kad jos paima ne vien iš armens, jų šaknys eina iki keliu metrų. Dėl tręšimo tai nenorėčiau sutikti su Vilium , siūlyčiau tręšti vien azotu, apie 100-150kg salietros, nes tikslas yra pakelt ir užfiksuot PK, pagerint organiką. Turiu nemažai medžiagos iš seminaro tarpinių pasėlių auginime, prie progos įkelsiu :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
kaip zaliajai trasai nebandet naudoti kokiu lubinu zirniu? jie daugiau uzaugina zalios mases sideratams tinka tik vat galvoju ar kas bande juos po kules paset ir rudeni apart

Zirniai mases ne kazka uzzaugins ;) daugiau naudos is garstyciu ;) Esme kaip Edvis sake... pakelt is zemesniu sluoksniu PK :icon-wink:

Tol kol rapsai yra viena iš pelningiausių kultūrų, sėjomainos bus jais perkrautos. Todėl auginti rapsus ar garstyčias žaliai masei nelabai tinka manau. Lieka žirniai, pupos, dobilai, lubinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žirniai, pupos ar lubinai neduoda tiek masės,bet jie irimui naudoja gumbelinių bakterijų sukauptą atmosferinį azotą, todėl jom suirimui reikia mažiau azoto iš dirvos. Aš vis galvoju, kad reikėtų pabandyti aliejinį ridiką, bet jam reikia geresnių dirvų, o pas mus tai nekokios :icon-confused:

Mano vienu metu patirtis parode, jog aliejinis ridikas nieko gero. Man jis nepatiko. Ilgai dygo, sunkiai augo cia kaip zaliai trasai. Seklai velai subrendo ir sunkokai issikulia arba mes nemokejom kulti. Siaip tai buvau nustebes del baltu garstyciu. Greitai sudygo ir daug uzaugino mases. Jei ridikas buvo kokiu 10 cm tai garstycia praktiskai pradejo zydeti arba buvo vos ne iki keliu o gal ir iki keliu. As su ridiku jau visai baigiau. Liko baltos garstycios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip su garstyciu kulimu???a yr kokiu niuansu???ar viskas kaip javuose.Ir jei nepaslaptis kiek ju pavyksta surinkt is ha???

Jei esi kules rapsa, tai viskas tas pats arba kitaip tariant jokiu isskirtinumu. O prikulsi tiek kaip intensyviai auginsi. Tresi ir purksi - gausi daug, auginsi ekologiskai gausi 400-800 kg/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,turiu vasara nupirkes geltonu garstyciu seklos,norejau yset po kvieciu bet kadangi kulimas siemet koplikavosi,tai taip sekla ir liko.Taigi db klausimas:kaip ja butu kuo tikslingiau panaudot? turesiu pudymo,bet yra nepurkstos razienos(yra varpucio) tai gal kas patartu kaip suspet nupurkst ir yset zaliai trasai???man kazkaiptai atrodo kad gali pritrukt laiko....kol suzels varputis ir tt...??? kad speciau zaliaja trasa apart iki kulimo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,turiu vasara nupirkes geltonu garstyciu seklos,norejau yset po kvieciu bet kadangi kulimas siemet koplikavosi,tai taip sekla ir liko.Taigi db klausimas:kaip ja butu kuo tikslingiau panaudot? turesiu pudymo,bet yra nepurkstos razienos(yra varpucio) tai gal kas patartu kaip suspet nupurkst ir yset zaliai trasai???man kazkaiptai atrodo kad gali pritrukt laiko....kol suzels varputis ir tt...??? kad speciau zaliaja trasa apart iki kulimo

pudymas nearta raziena? na cia jau padaryta pirma klaida... jei varpucio daugoka tai arimo gali neuztekti, o siaip spesi ir nupurkst ir paset, tik neaisku koks pavasaris bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,turiu vasara nupirkes geltonu garstyciu seklos,norejau yset po kvieciu bet kadangi kulimas siemet koplikavosi,tai taip sekla ir liko.Taigi db klausimas:kaip ja butu kuo tikslingiau panaudot? turesiu pudymo,bet yra nepurkstos razienos(yra varpucio) tai gal kas patartu kaip suspet nupurkst ir yset zaliai trasai???man kazkaiptai atrodo kad gali pritrukt laiko....kol suzels varputis ir tt...??? kad speciau zaliaja trasa apart iki kulimo

pudymas nearta raziena? na cia jau padaryta pirma klaida... jei varpucio daugoka tai arimo gali neuztekti, o siaip spesi ir nupurkst ir paset, tik neaisku koks pavasaris bus.

Jei purksi ne birzelio pabaigoj tai viskas bus OK. Garstycios koki 45-55 d ir joms bus gana, zydes pilnai. Jei gerai isdirbsi zeme, tai po tiek dienu iskart uzarti gali jau ir nepavykti, nes bus daug mases.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai o drapox seji pats zaliai masei kazka? kad reik tuos tarkim lubinus iseti kaip zaliai trasai?

Šiuo metu neauginu, bet augindavau rapsus žaliai trąšai. O dar anksčiau, kai griežtai laikydavausi sėjomainos, pas mane sėjomainoj buvo vikių avižų mišinys ir dobilai 2 metus. Bet kai nebėra gyvulių, tai nebėra ir tokių sėjomainų. Bet reiktų manau prie dobilų grįžti. Svarbu surasti būdą kaip lengviau su jais susidoroti. Kai mėšlo nebėra, trąšos brangios, reiktų naudoti tai ką gamta duoda.

Lubinų neteko auginti. Jie daugiau smėlynų augalai, nedaug turiu tokių žemių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...