Jump to content

Vienkiemio saugumas


ricardaas

Recommended Posts

Nutariau padiskutuoti šia tema.Kai šiais laikais tiek nusikaltimų(ypač kaime ! ),gal vertėtu pasidalinti savo patirtimi kaip apsaugoti savo turtą.Vieni kitų adresų nematom,taip kad galim drąsiai diskutuoti,jei turim kokių "slaptų ir netikėtų dalykėlių nekviestiems svečiams"pasidarę...Kažkada vienas žmogus pasakojo kad anksčiau buvo populiaru vienkiemiuose(ypač į kuriuos atvykstama tik savaitgaliais) įrengti savadarbes signalizacijas,sujungtas su gamykline sirena(tokia kur buvo naudojama oro pavojuj skelbti)...efektas sakė neblogas-girdisi kelių kilometrų spinduliu...kitas budas-prie signalizacijos pajungia aukšto dažnio sireną(kurios garsas pavojingas sveikatai)...efektas irgi neblogas-rasdavo vagis be samonės apsišlapinusius :D:icon-twisted:

Aš tokių bajerių dar nepasidaręs :D bet stengiuosi savo turtą apsaugoti,nors anksčiau irgi buvo "nekviesti svečiai" apsilankę...

Draudimo paslaugomis kažkaip nesinaudoju,nes gyvulius apdarausti yra brangu...iš ne per didžiausios bandos tektų kokį vieną draudimui paaukoti...

Na o pačioje sodyboję tai prie garažo ir namų durų pajungiau halogenines lempas,užsidegančias nuo judesio.Jos apsaugo iki 15m spinduliu...tik jei katinas bėga,ar varna-vis tiek įsijungia...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as tai asmeniskai tokiu sirenu ir panasei neturiu, bet turiu du dresiruotus vilksiunius kurios nakciai paleidziam.Siap uz sunis sumokejau uz viena 1200 lt uz kita 700 lt dar dresura panasius pingus kainavo bet sunys tikrai geri pvz mano vienas laukas 48,4 ha yra uz 9-10 km tai kombainu neapsimoka varynet, tai kombainus palieku ant lauko ir pririsu sunis tai nei salerkos isleidzia nieko, nors pas mus tokie dalykai yra gana megstami vietiniu.Dar sunys ismokyti ganyti avis ir apsaugai zinoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm. nu pas mus irgi tos lempos prijungtos keliose vietose, plius 2 dobermanai laksto sekmingai. aisku, nores sutvarkys tuos sunis, bet siaip nesiskundziu dabar.. anksciau pedikai, aciprasant, isritino 1,5 backos saliarkos. :icon-evil: kol mes po darbu nakti miegojom kietai.

+- zinau kas tai padare, tai sakiau su rebiatom kada nakti patykosim ju. atvanosim kaip reikalas. o jei ne jie, tai bus gerai bent profilaktiskai - uz pavogtus bobuciu el. piemenis.

dar beje, prie tu lempu turiu pajunges skambucius kambary. kai lempa uzsidega, tai ir skambutis uzgroja, bet dabar jie atjungti del sunu... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm. nu pas mus irgi tos lempos prijungtos keliose vietose, plius 2 dobermanai laksto sekmingai. aisku, nores sutvarkys tuos sunis, bet siaip nesiskundziu dabar.. anksciau pedikai, aciprasant, isritino 1,5 backos saliarkos. :icon-evil: kol mes po darbu nakti miegojom kietai.

+- zinau kas tai padare, tai sakiau su rebiatom kada nakti patykosim ju. atvanosim kaip reikalas. o jei ne jie, tai bus gerai bent profilaktiskai - uz pavogtus bobuciu el. piemenis.

dar beje, prie tu lempu turiu pajunges skambucius kambary. kai lempa uzsidega, tai ir skambutis uzgroja, bet dabar jie atjungti del sunu... :lol:

Nuo vietiniu chroniu kurie nepaleidzia bokalo is ranku, tai sunys kaip tik, o kur jau rimtesni, tai zinoma sunis gali nusaut ir pan.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as tai asmeniskai tokiu sirenu ir panasei neturiu, bet turiu du dresiruotus vilksiunius kurios nakciai paleidziam.Siap uz sunis sumokejau uz viena 1200 lt uz kita 700 lt dar dresura panasius pingus kainavo bet sunys tikrai geri pvz mano vienas laukas 48,4 ha yra uz 9-10 km tai kombainu neapsimoka varynet, tai kombainus palieku ant lauko ir pririsu sunis tai nei salerkos isleidzia nieko, nors pas mus tokie dalykai yra gana megstami vietiniu.Dar sunys ismokyti ganyti avis ir apsaugai zinoma.

Aišku šuo -vienas rimčiausių apsaugos priemonių kaime.Aš taip pat 2 šunis turiu,bet jie nedideli:vienas dvarniaga,kitas čiau-čiau,tai jie nelabai apsaugos,bet signalą gali duoti.Anksčiau rimtesnių šunų turėjau,bet paseno ir numirė :( Dabar žadu pavasarį rotveilerį pirkti,tai turėtų būti geras šuo apsaugai :D Na dar ir lygiavamzdis seife įdėtas... :D O tu šunis pirkai dar mažus ir su dokumentais :icon-question: Ar pats dresūroje dalyvavai,ar pas dresuotoją palikai ir sakykim po kokio mėnesio atvažiavai :icon-question:

O šunys nepabėga iš sodybos naktį,ar ji aptverta :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 dobermanai laksto sekmingai. aisku, nores sutvarkys tuos sunis

dar beje, prie tu lempu turiu pajunges skambucius kambary. kai lempa uzsidega, tai ir skambutis uzgroja, bet dabar jie atjungti del sunu... :lol:

O tai dobermanam ne per šaltą žiemą lauke gyventi kai koks -30 :icon-question:

O dėl šunų lempas aišku kad tenka atjungti...O pajungtos lempos tarnauja ne vien kaip saugumo bet ir patogumo elementas

O dėl šunų-sutvarkyti:nušauti,paveikti ultragarso aparatu,pipirinėmis dujomis-tai čia rimti vagys gali ,ne kiekvienam chroniui nusipirkt kad ir tą patį dujų balionėlį :icon-twisted: ...jie gali pabandyt nunuodyti su kokiais žiurknuodžiais,bet jei šuo dresuotas-nepavyks...

Dar prisiminiau...per tv laidą "Tarp miesto ir kaimo"kažkada rodė ūkininką iš Jonavos Chaladauską atrodo,kuris prie namo skliauto kamerą prisitaisęs,kuri stebi vaizdą kieme...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu jo, salta aniem ziema, todel jie yra tokie pusiau kambariniai... :lol:

moka iseit lauk pro duris ir pareit, tik nemoka duru uzdaryt. :D

dar turim du winter edition sunis: dvarniaska ir vokietuka sena.

bet jo.. geriausia pushka turet. iseini lauk: pykst pykst ir paskui tik i ora. :lol:

zadu pavasari medziotojo pazimejima issiimt. gal kas turit? kokie darbai turi but atlikti norint toki issiimt? zinau palyginus nedaug: 20 varymu atlikt, egzamina islaikyt, pas psichiatra, kas dar?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu jo, salta aniem ziema, todel jie yra tokie pusiau kambariniai... :lol:

moka iseit lauk pro duris ir pareit, tik nemoka duru uzdaryt. :D

dar turim du winter edition sunis: dvarniaska ir vokietuka sena.

bet jo.. geriausia pushka turet. iseini lauk: pykst pykst ir paskui tik i ora. :lol:

zadu pavasari medziotojo pazimejima issiimt. gal kas turit? kokie darbai turi but atlikti norint toki issiimt? zinau palyginus nedaug: 20 varymu atlikt, egzamina islaikyt, pas psichiatra, kas dar?

Tai pas tave visas šunų veislynas :icon-question::D Šunys-mano mėgstamiausi gyvūnai :icon-exclaim:

Dėl medžiotojų tai nežinau...aš išsiėmiau savigynai,tam reikėjo :gauti charakteristiką iš darbo vietos,o jei ūkininkauji-iš seniūno;parašyti prašymą ar kažką panašaus policijoje(tiksliai neatsimenu,jau kokie 6 metai praėjo...) jie patikrina ar nestovi įskaitoje ,ar ne teistas;lankyti specialius kursus ir išlaikyti egzaminus;na ir aišku medicinos komisiją praeiti ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aisku. as dar pamastysiu, bet turbut, kad bandysiu medziotojo pazymejima kaip nors, juolab, kad pazystamus nemazai yra medziotoju, tai su varymais paprastai apsieisiu - keletu bonku C2H5OH... :lol:

sunis as irgi megstu. visa gyvenima nebuvo momento, kad suns nebutu salia.. nors kates irgi ne ka maziau megstu. patinka man ju nepriklausomumas, gudrumas ir siaip tas "darau kaip noriu ir man tas dzin".. kazkas panasaus i mane tos kates... :lol:

dobermanu charakteris irgi toks kates pozymiu turintis kaip pastebejau.. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kadangi miske gyvenu ir laukai mano beveik visi apsupti misku, tai i medziotojus istojau, praktiskiau,ir sakyciau savyginai negali tureti stambesniu sratu kaip 4mm. o kad istotum reikia atitinkamos formos medicinine pazyma gaut, is burelio pazyma apie stazuote, is gamtos apsaugos, kad nesi brakonierius, is policijos kad nesi teistas, pazymejima,kad baigei kursus, ir islaikyt egzamina, beto patariu iskart laikyt selekcininko egzaminus, nes kitaip vienas bokstelyje ant palaukimo negalesi sedet, ir nebet ka saut.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o, labai naudinga info. :D dekingas, bet dar biski pakamantinesiu. ;)

kiek laiko trunka tie kursai? ir dar noreciau placiau suzinot del to selekcininko egamino: ar reikia dar kokiu specialiu kursu, jei ne, tai gal ko kito reikia?

ir dar vienas tupas klausimas: nuo kiek metu galima issiimt pazymejima? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kursai buna apie savaite, selekcininko irgi, selekcininko egzo negalesi laikyt jai nebusi medziotoju, medziotoju gali buti nuo 18m. kadangi kitaip leidimo ginklui negausi, kursai paprastai buna pavasari, bet aisku geriausia nueiti i zveju ir medziotoju draugija mieste ir tau ten tiksliai paaiskins, ir normalus pirmininkas tai pades.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ai uzmirsau pamineti, kad esu pasidares,kad is namu paspaudes mygtuka gali atidaryti voljerus sunu( kaip anksciau rasiau turiu du vokieciu aviganius).Siap visai neblogas dalykas :)

Va įdomus dalykas :icon-exclaim: Man draugas pasakojo kad Vokietijoje tokį bajerį matė.Ten ko gero spyna su elektromagnetu :icon-question: Tu ją pirkai(jei taip-tai kur :icon-question: ),ar pasidarei :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ai uzmirsau pamineti, kad esu pasidares,kad is namu paspaudes mygtuka gali atidaryti voljerus sunu( kaip anksciau rasiau turiu du vokieciu aviganius).Siap visai neblogas dalykas :)

Va įdomus dalykas :icon-exclaim: Man draugas pasakojo kad Vokietijoje tokį bajerį matė.Ten ko gero spyna su elektromagnetu :icon-question: Tu ją pirkai(jei taip-tai kur :icon-question: ),ar pasidarei :icon-question:

Pirkau, firmeleje kur voljerus stato, Kaune ta firma randas, nebepamenu kaip vadinas, cia kazkur 5-6 metai atgal tai nebezinau ar ji dar gyvuoja, buvo isikurus prie pagrindinio "Senuku" centro kaune. Siap galima ir paciam pasigamint nieko ten labai sunkaus nera, as pats tada maciau toki varianta: dedi varikliuka, su rite kur suska trosa ir pakelia sklasti kuris uz laiko uzdaryas duris, tik turi gana nemazi - todel ir nebedariau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet su sunim, kaip ir su sautuvais negalima perlenkt lazdeles, jai teritorija neaptverta ir nera ispejamuju zenklu, galima smarkiai nukentet, jai sunis apdraskis zmogu, kaip tu irodisi, kad jis nepasiklydo ir nejo paklausti kelio, o sunis ir vienkiemi turi buti priristi arba voljere. :icon-eek:

Taip tai tiesa...Na bet jei gyveni vienkiemyje ir šunys nebėga iš sodybos,tai gal ir galima juos nakčiai paleisti...Nu jei šunys užpuls ir apkandžios vagį,tai gal jis neįrodys policijai kad 3 valandą nakties ėjo pasiskolinti druskos ir nešėsi kirvį,peilį,visraktį,tuščią kanistrą ar kažką panašaus... :icon-evil::icon-twisted::D Nors...kaip sakoma pas mus teismuose viskas galima...

O sodybą aptverti-tai oho...(ypač jei ji nemažą plotą užima...)Nusižiūrėjau kad mieste dažnai tokias tvoras tveria,galvoju-gerai,bus tikrai pigesnė už tikrų metalo strypų(1m2 kažkur apie 100Lt) ir gražesnė nei paprastas vielos tinklas...va visai nebloga yra:http://www.senukai.lt/LTU/catalogue.aspx?op=3&id=000050763048

Tik kad metras tvoros apie 50Lt pigiausia išeina... :( o pas mane reiktų gerą puskilometrį pirkti ...Nors ir aptverti gana problematiška,nes viena sklypo pusė remiasi į tvenkinį,todėl nesinori pakrantės užsitverti,nes prisodinta medelių,planuose pirtis ir t.t

Tiesa yra išeitis-elektroninis antkaklis šuniui.Ten specialia viela,ar kažkokiais jutikliais užsižymi sklypo perimetro ribas,iš kurių šuniui negalima išeiti,uždedi antkaklį ir paleidi...bando peržengti ribas-gauna nedidelį elektrošoką...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip čia niekas daugiau nebeparašo ? Negi niekas neturi kokių įdomių,originalių įdėjų kaip apsaugoti savo turtą ? Pvz;aš dabar noriu pasidaryti apsaugą aikštelėje ,kurioje ž.ū.techniką saugau...ji neaptverta,galvoju pastatyti kelias halogenines lempas su judesio jutikliais ir prijungti sireną lauke(ant pastato sienos,kad vagys girdėtų :icon-eek: ir kitą namuose-kad aš girdėčiau)...bėda tame kad tos lempos ne tokios ir brangios (apie 50Lt),bet junginėjasi ir nuo varnos ir nuo katės :D ... nespesiu bėgioti kai per naktį 10 kartų isijungs :D Gal jūs turit ką nors įdomiau pasidarę,kad galėčiau ir aš pasidaryti ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
galima kolegos apsaugai pritaikyti ir mobilias komunikacijas ar telemetrinius sprendimus. kol kas tai nera pupluliaru nes nezinoma ir brangu bet atietyje manau bus ispletota gana stipriai.

O kas čia per daiktas,ar tai perimetro apsaugai naudojamį įrenginiai(radiobanginiai,seisminiai kabeliai ir pan.) :icon-question: Gal paaiškintum plačiau :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...