Jump to content

Pudymai


Overumas

Recommended Posts

o niekam neatrodo, kad tai yra neadekvatus reikalavimas naujų ir smulkių ūkių sąvininkams?

pirma:

- jei aš registruoju naują ūkį ir aplink mane nėra nuomotis dirbamos žemės o tik pievos? tai aš turiu tik vieną kelią - gyvūlininkystė ir tai, be galimybės augintis grūdines kultūras net savo reikmėm;

antra:

- ūkis mažas - tarkim iki 150 ha. Jei išsinuomoju naują sklypą ( DP) jo arti jau nebegaliu. Tai kaip atrodo? kai ūkiai dirba 500,1000 ir daugiau ha dirbamos žemės, ir jų ūkių procentinė išraiška tarp dirbamos ir pievų yra dažniausiai yra 100/0

O kai mano 150-tyje ha yra santykis 60/40. Ir aš tą santykį noriu keisti, bet jau negaliu. Tai kur lygybė ir sveikas protas. Gal reikia žiūrėti santykius tarp ūkių? Manau geriau tegu atkuria dalį pievų tas kuris aria 300 ha. Ar mano mintas minėtas santykis yra visai nepraporcingas?

Nes nieko nekeičiant, nauji ir maži ūkiai yra pasmerkti.

p.s. su Šv. Velykom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o niekam neatrodo, kad tai yra neadekvatus reikalavimas naujų ir smulkių ūkių sąvininkams?

pirma:

- jei aš registruoju naują ūkį ir aplink mane nėra nuomotis dirbamos žemės o tik pievos? tai aš turiu tik vieną kelią - gyvūlininkystė ir tai, be galimybės augintis grūdines kultūras net savo reikmėm;

antra:

- ūkis mažas - tarkim iki 150 ha. Jei išsinuomoju naują sklypą ( DP) jo arti jau nebegaliu. Tai kaip atrodo? kai ūkiai dirba 500,1000 ir daugiau ha dirbamos žemės, ir jų ūkių procentinė išraiška tarp dirbamos ir pievų yra dažniausiai yra 100/0

O kai mano 150-tyje ha yra santykis 60/40. Ir aš tą santykį noriu keisti, bet jau negaliu. Tai kur lygybė ir sveikas protas. Gal reikia žiūrėti santykius tarp ūkių? Manau geriau tegu atkuria dalį pievų tas kuris aria 300 ha. Ar mano mintas minėtas santykis yra visai nepraporcingas?

Nes nieko nekeičiant, nauji ir maži ūkiai yra pasmerkti.

p.s. su Šv. Velykom.

"Tai kur lygybė ir sveikas protas"Dadėk dar ir "teisingumas".O ko tikėjaisi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tik tiek ir tikiuosi:

Iš LR Konstitucijos:

-29 straipsnis
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

-46 straipsnis
Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva.
Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą.
Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei.
Įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę.
Valstybė gina vartotojo interesus.

-48 straipsnis
Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju.

 

Juk galų gale gale mes galime susitelkę, organizuotai paklausti, ką apie tai mano pati ministrė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o niekam neatrodo, kad tai yra neadekvatus reikalavimas naujų ir smulkių ūkių sąvininkams?

pirma:

- jei aš registruoju naują ūkį ir aplink mane nėra nuomotis dirbamos žemės o tik pievos? tai aš turiu tik vieną kelią - gyvūlininkystė ir tai, be galimybės augintis grūdines kultūras net savo reikmėm;

antra:

- ūkis mažas - tarkim iki 150 ha. Jei išsinuomoju naują sklypą ( DP) jo arti jau nebegaliu. Tai kaip atrodo? kai ūkiai dirba 500,1000 ir daugiau ha dirbamos žemės, ir jų ūkių procentinė išraiška tarp dirbamos ir pievų yra dažniausiai yra 100/0

O kai mano 150-tyje ha yra santykis 60/40. Ir aš tą santykį noriu keisti, bet jau negaliu. Tai kur lygybė ir sveikas protas. Gal reikia žiūrėti santykius tarp ūkių? Manau geriau tegu atkuria dalį pievų tas kuris aria 300 ha. Ar mano mintas minėtas santykis yra visai nepraporcingas?

Nes nieko nekeičiant, nauji ir maži ūkiai yra pasmerkti.

p.s. su Šv. Velykom.

Čia yra pasekmė kai neturi rimtos,galingos ūkininkus atstovaujančios organizacijos....
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas arti nedraudžia ir teisiškai nemanau kad yra pažeidžiamos žmogaus teises niekas taigi neriboja jūsų noro veiklos kažką daryti tame sklype tiesiog  manau kad už išartus plotus tikriausiai nebus mokamos išmokos o gal net bus priversta jas  ir gražinti. Žinoma labai apmaudu, bet yra kaip yra .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tik tiek ir tikiuosi:

Iš LR Konstitucijos:

-29 straipsnis

Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.

Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

-46 straipsnis

Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva.

Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą.

Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei.

Įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę.

Valstybė gina vartotojo interesus.

-48 straipsnis

Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju.

 

Juk galų gale gale mes galime susitelkę, organizuotai paklausti, ką apie tai mano pati ministrė?

 

 

Konstitucinis teismas yra išaiškinęs, kad europos sąjunga yra aukščiau už konstituciją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Konstitucinis teismas yra išaiškinęs, kad europos sąjunga yra aukščiau už konstituciją.

Tas tiesa, bet fintą su tokia tvarka dėl pievų ploto išlaikymo nustatė Lietuva. Tą patį galima padaryi dešimtimis būdų. Pažiūrėkim apie Pasvalį ir kitus derlingesnius regionus, kiek ten pievų ir ir pažiūrėkime rytų Lietuvą, koks pievų ir ariminės santykis ūkyje. Ten briedžiai ir stirnos jau žolės gurmanais tapo, ėda tik čiobrelius ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas arti nedraudžia ir teisiškai nemanau kad yra pažeidžiamos žmogaus teises niekas taigi neriboja jūsų noro veiklos kažką daryti tame sklype tiesiog  manau kad už išartus plotus tikriausiai nebus mokamos išmokos o gal net bus priversta jas  ir gražinti. Žinoma labai apmaudu, bet yra kaip yra .

Kolega, ir jūs manote, kad tai neriboja mano pasirinkimo ir veiklos laisvės? Mano ūkio konkurencingumo? Galimybės siekti nevaržomai tikslų? Neišskiria manęs iš kitų ūkininkų tarpo? Nes iš jūsų tezės skamba taip: neriboja bet suvaržo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš su jumis pilnai sutinku kad čia yra didžiausia iš didžiausisu nesamoniu, nes pagal ją ir toliau yra skatinama sofkiniu veikla, ir šiaip dirbąmų plotų pavertimas  miškais. Mano nuomone tai yra teisinga kad reikia išsaugoti tas gyvunijos faunas, bet kaip ir jūs minėjote visas tas santykis turėtų būti taikomas kiekvieno rajono ūkininkui, kad būtų išlaikytas tas dirbamos žemės ir pievų santykis, kad visi turi turėti vienodas sąlygas plėstis ir laikytis vienodų taisyklių. Bet manau, kad vis dėl to  viso to plotų atsėjimo neprireiks, nes bent jau mūsų krašte didžioja dauguma besivaikydama išmokas dirbamus plotus apsėja pievomis ir plečia gyvulių bandas taip, kad manau tas santykis ir vėl bus išlaikytas ir tų pievų atsėti neteks :) Bet, tai eilini sykį parodo kokie vepeliai pas mus valdžioje negebantys padaryti elementarios tvarkos. Kažkaip senajame laikotarpi visiems visko užteko o ir lėšas dalino laisva ranka užteko ir žmogui ir valdžiai o dabar atrodos viską norima sugriebti į vienas rankas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mus rajone 2012m. buvo 14 000 laisvos valstybinės žemės kurios ,niekaip nėjo išsipirkti,išsinuomoti ir tt...(NŽT reikalai)  ir bėja ji jau apauginėjo miškais  ,na o šiai dienai visi tie plotai irą miškovaldoi , labai daug daugiamečių pievų miškais apsodino paramai gauti.Tad rytu Lietuva nebegali pasigirti peivom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pūdyme nevykdoma jokia žemės ūkio gamyba einamųjų metų produkcijai gauti, todėl žaliajame pūdyme negali būti ganomi gyvuliai, šienaujama žolė arba auginami kiti nei žoliniai (klasifikatoriaus III grupėje ir kodu GPŽ deklaruojami) augalai. Žaliajame pūdyme auginami dirvos struktūrai gerinti skirti žoliniai augalai ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. turi būti įterpiami į dirvą. Juodasis pūdymas turi būti periodiškai įdirbamas taip, jog jame nebūtų subrendusių piktžolių. Juodajame pūdyme negali būti naudojamos cheminės augalų apsaugos priemonės

http://www.zum.lt/index.php?-1034407638

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...