Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

na jei kaip sakai pulinukai ant ausu, sasai patinimai ant ausu, prie akiu, nosies ant galvos tai bus jau miksomatoze. Zmogui tai nepavojinga liga. Bet triusiams tai nejuokas. Persirge triusiai (jei isgyvena) tampa ligos nesiotojais ir veliau uzkrecia kitus triusius. Patartina tokius likviduoti kuo skubiau kad netaptu tolimesniu ligu nesiotojais, juos butina atskirti nuo sveiku triusiu. Bet greiciausiai jei nebuvo skiepyti triusiai tai ir po keliu dienu ir kiti gali apsirgti.

Siaip asmeniskai as pats darau eksperimenta. Mano pernai 8 triusiai prasirgo ir visi kaip ne keista isgyveno, ir dabar yra grazus ir zvalus, gerai imite ir t.t. Triuses advede triusiukus. Kol kas viskas gerai.

Siaip man nesirisa vienas dalykas, del ju kuo skubesnio neutralizavimo. Kam juos neutralizuoti, jei triusiu organizmas sugebejo atsilaikyti ir iskovoti pergale pries si virusa. Gal siu triusiu palikuonys atvirsciai jau tures imuniteta siai ligai? Juk ir zmones skiepyjames nuo tam tikru ligu ir virusu, kad neapsirgtume, bet jei visgi nebuname pasiskiepyje ir persergame ta virusa ar liga ateityje dazniausiai ja nebesusergama (juk nesakoma kad vat tu esi zmogau to viruso nesiotojas nes sirgai juo), kazkodel zmones nebuna ligos nesiotojais persirge, o vat kai apie triusius iskart nesiotojas. Kur logika? Kaip manote kiti? Man tai truksta logikos... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei kaip sakai pulinukai ant ausu, sasai patinimai ant ausu, prie akiu, nosies ant galvos tai bus jau miksomatoze. Zmogui tai nepavojinga liga. Bet triusiams tai nejuokas. Persirge triusiai (jei isgyvena) tampa ligos nesiotojais ir veliau uzkrecia kitus triusius. Patartina tokius likviduoti kuo skubiau kad netaptu tolimesniu ligu nesiotojais, juos butina atskirti nuo sveiku triusiu. Bet greiciausiai jei nebuvo skiepyti triusiai tai ir po keliu dienu ir kiti gali apsirgti.

Siaip asmeniskai as pats darau eksperimenta. Mano pernai 8 triusiai prasirgo ir visi kaip ne keista isgyveno, ir dabar yra grazus ir zvalus, gerai imite ir t.t. Triuses advede triusiukus. Kol kas viskas gerai.

Siaip man nesirisa vienas dalykas, del ju kuo skubesnio neutralizavimo. Kam juos neutralizuoti, jei triusiu organizmas sugebejo atsilaikyti ir iskovoti pergale pries si virusa. Gal siu triusiu palikuonys atvirsciai jau tures imuniteta siai ligai? Juk ir zmones skiepyjames nuo tam tikru ligu ir virusu, kad neapsirgtume, bet jei visgi nebuname pasiskiepyje ir persergame ta virusa ar liga ateityje dazniausiai ja nebesusergama (juk nesakoma kad vat tu esi zmogau to viruso nesiotojas nes sirgai juo), kazkodel zmones nebuna ligos nesiotojais persirge, o vat kai apie triusius iskart nesiotojas. Kur logika? Kaip manote kiti? Man tai truksta logikos... :lol:

Na matai įgauti įmunitetą, tai tik puse reikalo, o būti nešiotoju visai kas kita. Yra ir žmonių, pavyzdžiui stafilokoko aureus nešiotojai. Tik kai kuriomis ligomis persirgęs turi galimybę pasidaryti nešiotoju. Bet kuriuo atveju darant eksperimentus su persirgusiais triušiais gali pridaryti bėdos ne tik sau, bet ir kaimynams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai aplinkui niekas nelaiko tu triusiu todel bedu nebus. Taigi visgi issiaiskinkim kas yra miksomatoze iki galo. Tai ar visi jus garantuoti 100% kad persirge miksomatoze triusiai tampa nesiotojais ar tiesiog cia prigijus patarle geriau isanksto pasiskiepyti ir taip apsidrausti nuo galimo susirgimo ir nuostoliu. Nes reiktu atskirti galutinai siuos du dalykus. Ar skiepyjam visgi kad nesusirgtu ateityje ir nebutu tu nuostoliu del ligos pasekmiu, ar visgi persirgus tampama nesiotoju? ar pagyjama ir nebebunama nesiotoju?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai aplinkui niekas nelaiko tu triusiu todel bedu nebus. Taigi visgi issiaiskinkim kas yra miksomatoze iki galo. Tai ar visi jus garantuoti 100% kad persirge miksomatoze triusiai tampa nesiotojais ar tiesiog cia prigijus patarle geriau isanksto pasiskiepyti ir taip apsidrausti nuo galimo susirgimo ir nuostoliu. Nes reiktu atskirti galutinai siuos du dalykus. Ar skiepyjam visgi kad nesusirgtu ateityje ir nebutu tu nuostoliu del ligos pasekmiu, ar visgi persirgus tampama nesiotoju? ar pagyjama ir nebebunama nesiotoju?

Kiek literatūros apie triušių auginimą beskaitytum, visur parašyta kad persirgęs triušis yra viruso nešiotojas. Jei netiki, tavo asmeninis reikalas. Patarlių pusėje, esu girdėjes ir apie įvairius gydimo būdus ir apie imunitetą. Klausimas kuo tikėti: patyrusiais ar moksline informacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vynova tu mane irgi gydei tokia literatūra;-)

Bet kazkaip as linkęs prie donato nuomones.(donatai,jei pameni musu triusiai susirgo daug maz vienu metu pernai):icon-smile:

Na ok,tarkim cia tas pats kaip erkinis encefalitas,zmogus irgi tampa nešiotojų ir t.t.

Tai kodel mano triusiai nebesuserga?kurie gyvena kartu su tais nešiotojais,nors pas mane uodų ir kt. mašalų apstu?

Nei patinai kurie jas tvarkė susirgo,nei ka?

O mažyliai stiprus grazus ir laimingi:-)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki! kas galetu patarti man? :( uzsiemu triusiu auginimu jau metus ,bet pirma karta susirgo mazi triusiukai 2 men .Atsirado zaizdeles pulinukai ant ausu ir snukucio.Tai pagydoma ar man juos visai anuliouti? dideli nei viena taip neserga.patarkit man? :(

pries kokius du metus man viena patele buvo kazkokiais guzais apsoko,atsirasdavo zaizdos,tai vet vaistineje dave kazkokiu vaistu,reikejo leisti10dienu,bet nieko nepadejo nei leidziami nei tepami.tada veterinorius dave NEOPEN PENICILLIN 2kartus suleisti,sake jei nepades tai niekas nebepades,bet pasveiko :D pernai kita patele taip pat apsoko guzais,ir suleidus2kartus NEOPEN PENICELLIN taip pat pasveiko ir pavasari jos vaikai jau turi vaiku :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Pagrindiniai veterinoriu vaistai anksčiau būdavo :

vazelinas ,penicilinas,naminė ir peilis :lol:

Šiaip man irgi keistai atrodo, kad persirgęs triušis tampa nešiotoju :eusa-think: nes vakcinuodamas tu užkreti triušį liga, kad šis igytų atsparumą ligai, vdinas visi vakcinuoti triušiai yra potencialūs ligos skleidėjai :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
Pagarba forumieciams, triusiu auginimu uzsiimu antri metai, pagal turima kieki sprendziu, kad esu tik megejas. Noreciau paklaust, pastebejau, kad triuses ausyse kazkokie sasiukai atsirado, kas tai per liga? aplink akis pulinuku nesimato, nosyte svari, eda gerai, judri.

O gal tik ausu erkutes ?

Taip ir as narsydamas forume radau kazka apie erkutes, gal galima apie tai placiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Ciaudejimas tai sloga :) nieko baisaus prasi kiek laiko patys pasveiks neverta pergyventi :)

tai kad neciaudo ir akis puliuoja cia kaskas jau rimto reiks pirmadieni i vaistine gal zinos kas per liga

must tai butu gaila

nuo ceudejimo ir prasideda liga,bent jeu pas manes taip buvo kad niekada neceudejo o veleu po savaites ceudejimo ziuriu kad zelandei jeu akys uztino puliuoje ir ausys nulinko nuo guzu,nors ir skiepyta visvien susirgo :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuo ceudejimo ir prasideda liga,bent jeu pas manes taip buvo kad niekada neceudejo o veleu po savaites ceudejimo ziuriu kad zelandei jeu akys uztino puliuoje ir ausys nulinko nuo guzu,nors ir skiepyta visvien susirgo :(

Mano 7 patelės ''nusičiaudėjo'' jau. Nežinau ar tai atsitiktinumas, bet praėjus kažkiek laiko kai išgirdau čiaudėjimą, prasidėjo miksomatozė. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuo ceudejimo ir prasideda liga,bent jeu pas manes taip buvo kad niekada neceudejo o veleu po savaites ceudejimo ziuriu kad zelandei jeu akys uztino puliuoje ir ausys nulinko nuo guzu,nors ir skiepyta visvien susirgo :(

Mano 7 patelės ''nusičiaudėjo'' jau. Nežinau ar tai atsitiktinumas, bet praėjus kažkiek laiko kai išgirdau čiaudėjimą, prasidėjo miksomatozė. :(

bet as visviena neykertu pradejo triusiai ceudeti ir neuzilgo mixomitoze prasidejo nors triusiai ir skiepyti ir gerai seremi,negauna skersvejo,nestovi ant meslo kraikas geras ir tt...bet kodel ceudeja gal cia kaip plauciu uzdegimas ar kazkas panasaus ir nuo sukilusios temperaturos supinsta paakei ir ausys :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Veterinarijoj gargzduose skiepyja viena triusi 15lt ar apsimoka? gal zinot kur klaipedoj,gargzduose,ar prie klaipedos,gargzdu kur pigiau yra?

Vienvalente nuo 4 savaičių didmenoj kainuoja apie 0,90lt 1 dozė, o dvivalentė nuo 10 savaičių apie 1,35lt 1 dozė. Pats spręsk ar apsimoka už 15lt viena triuši skiepyt.

Aš už 20 dozių Pestorin Mormyx vet. vaistinėj mokėjau 34 Lt. Na, o didmenoj ne kiekvienas mirtingasis gali nusipirkt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...