Jump to content
kapsukas

Cross Slot sėjamosios bei žemės dirbimo technologija

Recommended Posts

Bevarlinėjant internete, užkliuvo ir akį patraukė Cross Slot sėjimo technologija. Vykdant paiešką forume apie šias sėjamąsias, radau forumiečio mintis:

Betygala tokios neturi, as sejau su Agros sejamaja. Ju sejamoji negali seti rapso mazos normos, o ir dezes pas juos si rudeni dar nebuvo. Jie minejo, jog ten reikia kazkokiu tai zvaigzdiniu komplekto kad sumazintu norma. Cia ne i tema del VM arba GP, bet man teko matyti tokia sejama CROSS SLOT, na kazkas panasaus. Vienas Estas tokia turi isigijes. Man teko pas ji pabuvoti ir matyti kaip vyksta seja, o po to ir po poros menesiu matyti rezultata. Na javai kaip javai atrode, bet va rapso ant LT zemes as tokio dar neesu mates. Ten buvom su Dobele agronomu is... gal Danijos, o gal ir ne, jis irgi sake, kad tokio rapso dar irgi nemate. Matem tik lapija, bet man ji paliko didziuli ispudi. O jei trumpai tai seja vyksta T formos sejos aparatu. Diskas pjauna zeme is vienos puse L formos noragelis ir beria trasas is kitos puses L formos noragelis ir beria sekla. Dregmes garavimo jokio, kadangi tie norageliai tik pakelia zeme ir atgal ja prispaudzia. Na zodziu rapsas atrode neitiketinai. Man patiko.http://www.crossslot.com/page.php?3

Norėčiau paklaust ne tik Betygalos, kaip vertinate šią sėjos technologiją ir kaip įsivaizduojate priešsėjinį žemės dirbimą? Gal žemės dirbimas visai nereikalingas?

NwMbdKrASTw

Technologija gan įdomi :eusa-think: . Tik įdomu iš kokio metalo pagaminta ir kiek hektarų laiko tie šoniniai noragėliai. Nesinorėtų po 500 ha rasti tik diską :icon-rolleyes: Kokia sėjos kokybė gaunasi šlapioje dirvoje :eusa-think: .

P.S. Jau HORSCH in marčias?

Nežinau ką vadinat šlapia dirva :) Jei ratai veliasi, tai koks tolkas gadint dirvą ir žiūrėt į prastai dygstančius pasėlius? Vienai kojai (ar darbiniui metrui, neaišku pagal ką vertinat) apsėt 500 ha manau tikrai yra nemažai, bet to, tie noragėliai keičiami.

O ką daryti kai rudenį kas trečia diena lyja? O žemė molis ir šlynas. Nesėti? Deja, nesinori visos sėjos pasilikti pavasariui. Dėl noragėlių, tai galvoju ar su 4 m sėjalka apsėsi tuos 500 ha, be keitimo noragėlių :eusa-think:

Bevarlinėjant internete, užkliuvo ir akį patraukė Cross Slot sėjimo technologija. Vykdant paiešką forume apie šias sėjamąsias, radau forumiečio mintis:
Betygala tokios neturi, as sejau su Agros sejamaja. Ju sejamoji negali seti rapso mazos normos, o ir dezes pas juos si rudeni dar nebuvo. Jie minejo, jog ten reikia kazkokiu tai zvaigzdiniu komplekto kad sumazintu norma. Cia ne i tema del VM arba GP, bet man teko matyti tokia sejama CROSS SLOT, na kazkas panasaus. Vienas Estas tokia turi isigijes. Man teko pas ji pabuvoti ir matyti kaip vyksta seja, o po to ir po poros menesiu matyti rezultata. Na javai kaip javai atrode, bet va rapso ant LT zemes as tokio dar neesu mates. Ten buvom su Dobele agronomu is... gal Danijos, o gal ir ne, jis irgi sake, kad tokio rapso dar irgi nemate. Matem tik lapija, bet man ji paliko didziuli ispudi. O jei trumpai tai seja vyksta T formos sejos aparatu. Diskas pjauna zeme is vienos puse L formos noragelis ir beria trasas is kitos puses L formos noragelis ir beria sekla. Dregmes garavimo jokio, kadangi tie norageliai tik pakelia zeme ir atgal ja prispaudzia. Na zodziu rapsas atrode neitiketinai. Man patiko.http://www.crossslot.com/page.php?3

Norėčiau paklaust ne tik Betygalos, kaip vertinate šią sėjos technologiją ir kaip įsivaizduojate priešsėjinį žemės dirbimą? Gal žemės dirbimas visai nereikalingas?

NwMbdKrASTw

priessejinis dirbimas nereikalingas nes cia taip ir parasyta "no tillage systems". o kaina tai tikrai ispudinga :icon-geek:

tesiant tema apie varpu sukuotuves tai prie jos reiktu ir rimtos sejalkos, kadangi autorius linko neidejo tai idedu as (o gal as praziurejau)

paklausius interviu su naudotojais regis visai neblogas daiktas, tik pamenu teko klausyti interviu ir apie agrisem...

http://www.crossslot.com/video?group=5

su rusiskais titrais

http://www.crossslot.com/video?group=4

tesiant tema apie varpu sukuotuves tai prie jos reiktu ir rimtos sejalkos, kadangi autorius linko neidejo tai idedu as (o gal as praziurejau)

paklausius interviu su naudotojais regis visai neblogas daiktas, tik pamenu teko klausyti interviu ir apie agrisem...

http://www.crossslot.com/video?group=5

su rusiskais titrais

http://www.crossslot.com/video?group=4

manau sejalkos kainyte turetu but kosmine

apie ja kazkur yra pasakojes betygala lyg ir

na bet jei nereikia zemes dirbt tai gal verta :)

o siaip kai nauja lauka paimi ypac dziunglyna pastebit kokia zeme buna puri, man labiausiai apleistos zemes patinka nes zeme buna geros strukturos, tai manau kad tinkamai naudojant sita technologija butu galima viska auginti ir be dirbimo ir LT tik kad skeptiku daug bet issiskirti is kitu privalumas :)

na bet jei nereikia zemes dirbt tai gal verta :)

o siaip kai nauja lauka paimi ypac dziunglyna pastebit kokia zeme buna puri, man labiausiai apleistos zemes patinka nes zeme buna geros strukturos, tai manau kad tinkamai naudojant sita technologija butu galima viska auginti ir be dirbimo ir LT tik kad skeptiku daug bet issiskirti is kitu privalumas :)

kad derliu eitu nuimti ir isvezti nekontaktuojant su zeme gal ir butu nebloga technologija :)

jei gerai klausei, tai dirvoje esantis oras tol kol jis neatidaromas visada yra 98 -100% prisotintas dregmes, esme nesugadinti strukturos.

Nesakau, kad tai best of the best, bet ignoruoti sios technologijos irgi nesiruosiu

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti