Jump to content

kultivatorius


audrys

Recommended Posts

prieš 27 minutes , zverukas pranešimas:

tai kiek suprantu jie tiesiog ant tu paciu stovu gali sudet strelinius kaltelius. man tik del tu arkliu idomiai gamintojai deklaruoja, sakykim vederio nz600 raso kad reikia 120ag, laumetris 6m sako kad reikia 160, nors kultivatoriai beveik identiski.  Pasicipuot galvoju tik tam kad i kalniukus smagiau trauktu. Maziau per begius reiktu grot

Koks traktorius konkrečiai pas tave. 

Ten kur sakai, kad rašo jog reikia 120 ar 160aj tai rašo visada NUO 120 ar 160, tai suprask nuo kalno ir pavėjui...

Dabar dėl padargo pločio ir arkliu poreikiu iš mano praktikos,  turiu Šiauliu gamybos germinatoriu 6 metru ir lenku AGRO-TOM UPH-6 kompaktomata, šitas būtu labiausiai panašus i tai ko pačiam reikia nes ten strėliniai noragėliai tai juos traukiu su nh 7060 213aj ir jd4755  195aj abu sveria maždaug po 9 tonas tai galiu pasakyt, kad atsižvelgiant jog vietovės kalnuotos ir žemės ivairios tai būna vietu kur šitie traktoriai turi ka veikt su tokiu pločiu, Todėl jei rašai, kad turi kalniuku tai prie 150aj patarčiau 5 metru ir ne didesni, tuomet mažiau apkrausi traktoriu, galėsi greičiau važiuot reikalui esant, Čia kur paminėjau tuos padargus tai esu bandes traukti ir su valtra T-160 kurios svoris apie 6,5 tonos ir 160aj tai truputi sukėles padarga su šlaunim tai pat juos traukia bet jau i kalniuka tai stiprokai prabuksuoja o ir ligioje vietoje sunkokai darbas vyksta, jau tam traktoriui jaučiasi, kad riba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš 26 minutes , viktorass pranešimas:

Koks traktorius konkrečiai pas tave. 

Ten kur sakai, kad rašo jog reikia 120 ar 160aj tai rašo visada NUO 120 ar 160, tai suprask nuo kalno ir pavėjui...

Dabar dėl padargo pločio ir arkliu poreikiu iš mano praktikos,  turiu Šiauliu gamybos germinatoriu 6 metru ir lenku AGRO-TOM UPH-6 kompaktomata, šitas būtu labiausiai panašus i tai ko pačiam reikia nes ten strėliniai noragėliai tai juos traukiu su nh 7060 213aj ir jd4755  195aj abu sveria maždaug po 9 tonas tai galiu pasakyt, kad atsižvelgiant jog vietovės kalnuotos ir žemės ivairios tai būna vietu kur šitie traktoriai turi ka veikt su tokiu pločiu, Todėl jei rašai, kad turi kalniuku tai prie 150aj patarčiau 5 metru ir ne didesni, tuomet mažiau apkrausi traktoriu, galėsi greičiau važiuot reikalui esant, Čia kur paminėjau tuos padargus tai esu bandes traukti ir su valtra T-160 kurios svoris apie 6,5 tonos ir 160aj tai truputi sukėles padarga su šlaunim tai pat juos traukia bet jau i kalniuka tai stiprokai prabuksuoja o ir ligioje vietoje sunkokai darbas vyksta, jau tam traktoriui jaučiasi, kad riba.

Labai naudingas atsakymas :) traktoriai jd 6930 ir 6150m. Bet keliu metu begyje reiks jau pakeist 6930'a. Tai turbut geriausias variantas butu pirkt 6iametri ir nuiminet po pusmetri darbiniu daliu is abieju sonu kol atsiras stipresnis arkliukas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , zverukas pranešimas:

 

Labai naudingas atsakymas :) traktoriai jd 6930 ir 6150m. Bet keliu metu begyje reiks jau pakeist 6930'a. Tai turbut geriausias variantas butu pirkt 6iametri ir nuiminet po pusmetri darbiniu daliu is abieju sonu kol atsiras stipresnis arkliukas

Na jei jau planuojamas pirkti stipresnis arkliukas tai tuomet gal ir verta ta platesni imti,  nes neteigiu kategoriškai, kad jie nepatrauks tu 6 metru tik norėjau pasakyt, kad jei pastoviai su 6 metru dirbti tai tiem traktoriam jau apkrovimas nemažas, dar labai didelia reikšme turi reljiefas, jei pagrinde lygumos tai vienaip jei kalnuota kitaip, jei su dubliais vėl kitaip irt.t. o šiaip tas darbines dalis manau net ir neverta nuiminėt nes darbo bus o naudos nelabai, keliu noragu nuėmimas kažko nepakeis labai o pats padargo svoris liks panašus, beto jei dar bus kokie voliukai tai kažin ar ten apsimoka ka nuiminėt, dar reiktu ir i kaina atkreipt dėmesi jei ten 5 ir 6 metru skirtumas nemažas tai gal geriau siauresni o po keliu metu kitas ar net kitokio principo didesnis agregatas. Dar man idomu pasidarė dėl ko strėliniai noragėliai reikalingi nes rašei, kad ekologinis ukis ir varpučio yra tai pvz pas mane kai kur taip pat papuola pakraščiose kai kur truputis varpučio tai su tuo kompaktomatu kur su strėliniais noragėliais tai jis vis vien kažkaip užkemša ta agregata nors ten ir rečiau tie noragai nei kokiam germinatoriuje o pvz jei dirbu su juo skutime kur daug susmulkintu šiaudu like paviršiuje tai jis gerai dirba ir nesikemša. 

Šiaip dar idomumo dėliai, dar turiu toki Rokiškio gamybos agregata kuosa 4,4, turiu aš jį gan seniai ir jis man labai patinka, su visoiais traktoriais ji esu tampes bet pastaruoju laiku su valtra t160 tempiu iki 17 km greičiu dirbant galima labai nemažai su juo per diena padaryt nors jo plotis nėra didelis viso labo 4,4 metro, esant reikalui galima ta pačia vieta pakartot 2 ar tris kartus, su juo gali išdirbti ir skutima ir arima ir jei šiaudu nėra labai daug ir ražiena ne per aukšta tai galima sudaigint pabiras, svarbiausia, kad tas agregatas praktiškai niekada neužsimkemša ar tai būtu varputis ar žolės ar šiaudai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ziuriu i padargus be voliuku, nes pas mus akmenu gyvas velnias ir kaip juos berinktum vistiek kultivatorius ju pritraukia lauk. Streliniai, isivaizduoju, kad pagelbetu su piktzolem. Sakykim symet susiariau zieminiams, tada prasidejo lietus ir per ta laika suzaliavo visas mano arimas. Su rusisku kultivatorium gavosi tik optine apgaule, virsui grazu, o ranka perbraukus gyva zole. Tai viska teko su diskiniu varyt, o tas pritrauke is apacios slapio molio bet taip ir pasejau nes nebuvo laiko daugiau zaist. tai vat manau su streliniais norageliais toki pazelusi arima per kokius du kartus turetu +- sutvarkyt. Matot pas mus zeme labai nevienoda, ant kalno ziaurus raudonas molis, vienam gale priesmelis, kitam ziurek ir durpes koks kampas, tai ieskau kazko universalesnio. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Priklausomai nuo to, su kokia sėjamąja bus sėjama, ar tai vaderio NZ ar tai laumetrio KLL su pabiromis susitvarkys kaip reikalas. Tik reikia greičio. Ir dar. Jei pabiros lygios su kultivatoriumi arba aukštesnės, jau kemša. Turiu NZ600,  tai 180 ag turėjo ką veikti ir greitis 10-12, bet kai pasidarė 200ag, tai traukiasi daug smagiau, 14-15 greitis.  Klauskit forumiečio ceck, jis turi 6930 ir vaderio NZ500, papasakos viską kaip dirbasi ir ką reiktų padaryti kad smagiau dirbtųsi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na siandien buvo pas mus is vaderstad.Siulo nauja savo aparata https://www.vaderstad.com/lt/zemes-dirbimas/noraginiai-skutikliai/ferox-500-900/ Is esmes tai padargas ko isivaizduoju kad man ir reiktu. Aisku kaina jau ne laumetrio ir ne lenku. Sake 6m su dviem lyginimo lentom ir 160ag tyst nera sansu, bet 5m komplektacija stipriai biednesne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
prieš 14 minutes , tadasg pranešimas:

Naujesni eina NZ pradžia, senesni buvo NZA. Turiu 2015 NZ 6m, priekyje segmentinė lenta ir 6 eilės nagų, tai tempia JD 200ag, 10 cm žirnienoje spakainiai 15 km greitis. Pasiseklinus ir lyginant arimą, tai tikrai labai neapsikrovęs tempia.

Nugi marsh lenteles paziureti :D naujesni kaip tik NZA, nuo NZ-agressive; senesni NZE, nuo NZ-exclusive berods, dar NZI nuo NZ-Intensive, dar ir kitu yra...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...