Jump to content

Kelio tvarkymas


liudmilas

Recommended Posts

Sveiki,

jau baigiu akis pražiūrėti, beieškodamas diskusijos, kaip paprasčiau ir, žinoma, pigiau susitvarkyti prastos kokybės keliuką iki ūkio.

Manau, kad vienokia ar kitokia diskusija turėjo vykti šiuo klausimu, bet man matyt nelemta atrasti :)

Būčiau labai dėkingas jei pasidalintumėte patirtimi

p.s. keliukas butų apie 200 m

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu kokybiska keliuka nori isirengti, tai jei gruntas prie molio cia vienas pvz:

http://www.keliutiesimas.lt/keliu-tiesimas-video

bet ar cia pigus kelio irengimas, tai kiekvienam pagal kisene.

Jei nori pigiausio budo, tai pirmiausia palei savo keliuka padaryk griovius, kad vanduo nestovetu, nes jis dazniausiai padaro daugiausia bedu, paskui jei turi galimybe gali pilti gruza ir skaldos ar zvyro kaina priklausys tau nuo atstumo kiek toli karjeras, nes atvezimas sudaro didziausia kainos dali.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad aš net nežinau nuo ko pradėti, kad nepridaryt nesąmonių.

Gal ne taip užklausiau pradžioj, nes tokio kaipo keliuko ten pas mane nėra, yra tiesiog sklypo plane pažymėtas kelias servitutas, einantis ligi mano sklypo, bet į kelią jis nepanašus, tiesiog apaugę viskas ir tiek.

Tai vat ir mąstau nuo ko čia pradėjus, bo su savo blazeriu (37'' padangos) tai privažiuoju, bet noriu, kad ir uošvienė galėtų su lengvąja prilėkt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas kaip ir aisku, nuimi juodzemi ir vezi kas po ranka papuola, akmenis staybini lauza, islygini ir ant virsaus malto asfalto, masina po 100 lt eina, bent jau pas mus, vsio turesi gan nebloga keliuka

aš kažkaip panašiai ir mąsčiau, bet galvoju kiek čia reiks investuot tų pinigų?

1. technikos samdymas juodžemio nuėmimui - x Lt

2. statybinis laužas - x Lt

3. statybinio laužo transportavimas - x Lt

4. volavimo technikos samdymas - x Lt

5. maltas asfaltas (o gal skalda?) - x Lt

6. vėl volavimo technikos samdymas :) - x Lt

su sąlyga, kad keliukas 200 m ilgio, na ir kokių 3 m pločio, kaži kokia būtų x reikšmė? plius minus :)

gal žingsnis po žingsnio, papunkčiui ir išsispręs lygtis :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuos x panaikint nebent pats, kaip susitarsi taip ir turėsi. Dažnai laužą neišprusę tokie, kaip mes dalinam dykai tik atvažiuok ir pasiimk. O dėl volavimo, jei turi koki traktoriu pavažinėsi ir bus gerai, tik pasipilk šalia kokia krūva pataisymams smulkesnės medžiagos. Šiaip laikas geriausias volas ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei nori gero keliuko,tai visu pirma samdai greideri,kad ispjautu griovius,iskels keliuka,sutrambuos ji(turi but sausa).Zemiu nebutina nuvezinet,ten jau visvien kazko pilta(juk keliukas),bet svarbiausias dalykas yra pagrindas,reikia pirma pilt smelio nors 10cm,o po to tik gruza,skalda,zvyra.Smelis gaunas kaip pamatas ir neleidzia gruzui,akmenims lysti i zeme.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mes darem 800kv.m kiema tai iskasem kaskur pusmetri molio ir pylem tokius sluoksnius

5cm smelio patys kasems tai buvo ir molingu priemaisu

tankinimas 500kg vibroplokste

20cm zvyras smulkus

tankinimas 500kg vibroplokste

5cm smulki skalda, sakyciau reikia stambia det.

tankinimas 500kg vibroplokste

4cm skustas asfaltas supurskem dyzeliu ir sutankinom kelis kartus

laiko gerai vaziuoja ir traktoriai ir sunkvezimiai duobes neissimuse

zodziu pavyko gal technologija ir nera labai gera.

kazka panasaus galima ir keliui pritaikyt

3mplotisx200ilgis=600kv.m

volas tankinimui tikrai nebutinas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mes darem 800kv.m kiema tai iskasem kaskur pusmetri molio ir pylem tokius sluoksnius

5cm smelio patys kasems tai buvo ir molingu priemaisu

tankinimas 500kg vibroplokste

20cm zvyras smulkus

tankinimas 500kg vibroplokste

5cm smulki skalda, sakyciau reikia stambia det.

tankinimas 500kg vibroplokste

4cm skustas asfaltas supurskem dyzeliu ir sutankinom kelis kartus

laiko gerai vaziuoja ir traktoriai ir sunkvezimiai duobes neissimuse

zodziu pavyko gal technologija ir nera labai gera.

kazka panasaus galima ir keliui pritaikyt

3mplotisx200ilgis=600kv.m

volas tankinimui tikrai nebutinas

gal paskaiciavot kiek gavosi kvadrato kaina?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad aš net nežinau nuo ko pradėti, kad nepridaryt nesąmonių.

Gal ne taip užklausiau pradžioj, nes tokio kaipo keliuko ten pas mane nėra, yra tiesiog sklypo plane pažymėtas kelias servitutas, einantis ligi mano sklypo, bet į kelią jis nepanašus, tiesiog apaugę viskas ir tiek.

Tai vat ir mąstau nuo ko čia pradėjus, bo su savo blazeriu (37'' padangos) tai privažiuoju, bet noriu, kad ir uošvienė galėtų su lengvąja prilėkt :)

Del uosvienes ( :angry-devil: ) kelia kloti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad aš net nežinau nuo ko pradėti, kad nepridaryt nesąmonių.

Gal ne taip užklausiau pradžioj, nes tokio kaipo keliuko ten pas mane nėra, yra tiesiog sklypo plane pažymėtas kelias servitutas, einantis ligi mano sklypo, bet į kelią jis nepanašus, tiesiog apaugę viskas ir tiek.

Tai vat ir mąstau nuo ko čia pradėjus, bo su savo blazeriu (37'' padangos) tai privažiuoju, bet noriu, kad ir uošvienė galėtų su lengvąja prilėkt :)

Del uosvienes ( :angry-devil: ) kelia kloti :icon-question:

matyt ne visos uosves tokios bjaurios,kaip mano ir tavo... :icon-exclaim::lol::lol::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad aš net nežinau nuo ko pradėti, kad nepridaryt nesąmonių.

Gal ne taip užklausiau pradžioj, nes tokio kaipo keliuko ten pas mane nėra, yra tiesiog sklypo plane pažymėtas kelias servitutas, einantis ligi mano sklypo, bet į kelią jis nepanašus, tiesiog apaugę viskas ir tiek.

Tai vat ir mąstau nuo ko čia pradėjus, bo su savo blazeriu (37'' padangos) tai privažiuoju, bet noriu, kad ir uošvienė galėtų su lengvąja prilėkt :)

Del uosvienes ( :angry-devil: ) kelia kloti :icon-question:

matyt ne visos uosves tokios bjaurios,kaip mano ir tavo... :icon-exclaim::lol::lol::lol:

:D :D :D

Sekasi gi žmonėm...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas nuo grunto priklauso kiek tai kainuos, as visa kiema supyliau 30cm zvyrium vasara viskas susimyne sukietejo galvojau jau liuks bus :lol: rudeni tas zvyras kazkur prapuole iki ciabato virsaus vietom koja strigo daugiau sakiau tokiu zabangu nedarysiu pas mane macija tik statybinis lauzas tik kad ner kur jo gauti aplink

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vibroplokstes nuoma kaina 200LT parai reik palikt 1000lt uzstato kuri veliau atsiimi

cia as nuomavausi kaune

mes ta kiema darem su pertraukom nuo liepos iki rugsejo

viena savaite moli isvezem

kita smeli uzvezem dar sekancia zvyr air t.t. nes laiko daug nebuvo reikejo ir kitus darbus daryt

samata butu sunku paskaiciuot nes smeli patys kasem ir vezem, zvyra is zmogaus nuosavo karjeriuko pirkom tai zvyro masina 6kub.m 20Lt ir pakrovimas 50Lt vezem nemazai ten jo sunku pasakyt kiek tas kuras kainavo.

1000Lt vibroplokstes nuoma ryte pasiimi suvibruoji sluoksni ir kita ryta atgal grazini kol sekanti sluoksni pasiruosi

1400Lt kainavo skalda su atvezimu is pasvalio berods veze

1800Lt skustas asfaltas po 250Lt masina

mazdaug taip :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

kad pasidaryt kelia galimi du varijantai

1 reikia nustumdyt juodzemi, placiai, tada is zemiu sluoksnio po juodzemiu reikia sustumdyt sankasa (jei zinoma koks molis ar priemolis apacioje yra) toliau reikia nors 20 cm uzvesti smelio, o ant smelio zvyro bent 10 cm. sankasa reikalinga kad iskeltum kelia virs zemes. Smelis yra reikalingas tam jog jis po zvyru buna sausas ir jo neiskiloje pavasaryje eidamas pasalas.

paskaiciavmas 200*3= 600kv 600* 0,2=120 kubu smelio ir 60 kubu zvyro dauginam is 30 lt ir gaunam 6000lt cia tik zvyras ir smelis pas tave ant kelio ji reiks islygint ir sustumdyt sankasa.

2 prisivezi ant kelio akmenu bent per kokis 3 eiles kad butu toliau ant dirsauspripili zvyro ir kelias puikiausiais visada kietas ir neissidauzo, tik aisku juodzemi vistiek reikes nustumdyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, radau paminėtą mūsų puslapį - http://www.keliutiesimas.lt, tau nutariau prisijungti prie diskusijos. Mes vežame cheminius priedus, kurie leidžia greitai ir pigiai įrengti pagrindus iš molingo grunto. Būtent molingo. Pati technologija tikrai nėra sudėtinga - reikia turėti kelis pagrindinius įrengimus:

- greiderį - kultūrinio sluoksnio nustūmimui ir kelio profiliavimui,

- grunto stabilizavimo mašiną - čia turbūt pagrindinė netradicinė technika. Ją turi didieji kelininkai, bet galima panaudoti ir žemės ūkio techniką. Pagrindinė užduotis -gerai išmaišyti gruntą su cheminiu priedu.

- Cheminio priedo paskleidimo ant grunto įrenginys - gal koks purkštuvas, ar kas nors panašaus. Lenkai lieja tiesiai iš cisternos, apačioje pakišę gabalą skardos, nuo kurios taškosi ir geriau pasklinda. Aišku atrodo nelabai kaip, bet iš bėdos galima padaryti ir taip.

- Cemento paskleidimo įrenginys - kelininkai turi tokį daiktą kalkėms pilti, gal galima sugalvoti ir dar ką nors.

- volą - grunto sutankinimui. Volas turi būti ne mažesnis, kaip 12 tonų, geriausiai guminiais ratais.

Šioje technologijoje labai svarbu gerai suvoluoti, kad niekur neliktų tuščių ertmių. Per dieną ant dirvos, su visais paruošimo darbais, galima stabilizuoti apie 5000m2 plotą. Chemijos kaina apie 12 Lt m2. Priklauso nuo stabilizuojamo grunto storio - čia skaičiuota 35 cm, tokiu keliu gali važiuoti bet kokia sunki technika, tikrai nesulaužys. Ploniausias sluoksnis gali būti 20cm, čia gali važiuoti lengvosios mašinos.

Mes bandėm samdyti visą techniką iš Alkestos (Alytus kelininkai), tai jie visus darbus atliko už 19 Lt m2, plius chemija 12 Ltm2. Tikrai gerų pagrindų ant molingo grunto pigiau pasidaryti neįmanoma. Pabrėžiu - gerų ir ant molio, nes ant smėlio nėra tokių problemų, paprasčiausiai užtenka 20 cm skaldos.

Daugiau informacijos rasite tinklalapyje, arba galim pasirašinėti. Mes buvom sugalvoję netgi duoti kažkiek cheminio priedo veltui ir padėti padaryti kelio galą ūkininkams ar kitiems, kurie panaudos būtent ne kelininkų, bet žemės ūkio techniką. Jei kam įdomu, atsiliepkit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...