Jump to content

Buhalterinės apskaitos pradžiamokslis


Recommended Posts

34 minutes ago, kestoxs said:

Vmi negrąžina pvm neva tai pagal 91 str 3 dalį  nėra pasibaigęs kalendorinis pusmetis. šiaip esu mėnesinis pvm mokėtojas įsigytas ilgalaikis turtas, ir aš nesuprantu kodėl čia taip,  anksčiau tokių bajeriu nebuvo, ar čia buhalterė kažką netaip padarė ar čia kažkokia naujiena? 

Kada įsiregistravęs PVM mokėtoju? Kada pirktas IT?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką aš matau tai ji pateikė prašymą grąžinti PVM už 2017 01,  2016 12 ir 2016 10 mėn,  trys eilutės. Viskas vienodai, bet atsakymas atėjo kad tenkina grąžinti 2016 10 ir 12 o vat 2017 01 ne, nes neatitinka 91 str 3 dalies, nes  nepasibaiges kalendorinis pusmetis. įmokos kodas 1001 grąžinimo pagrindo kodas 06. Ir viskas. Gal grąžinimo pagrindo kodas ne tas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

13 minutes ago, kestoxs said:

Ką aš matau tai ji pateikė prašymą grąžinti PVM už 2017 01,  2016 12 ir 2016 10 mėn,  trys eilutės. Viskas vienodai, bet atsakymas atėjo kad tenkina grąžinti 2016 10 ir 12 o vat 2017 01 ne, nes neatitinka 91 str 3 dalies, nes  nepasibaiges kalendorinis pusmetis. įmokos kodas 1001 grąžinimo pagrindo kodas 06. Ir viskas. Gal grąžinimo pagrindo kodas ne tas?

nu matai, jau ir pats baigi issiaiskinti. jeigu ta forma panagrinetum dar atidziau, tai 06 reiskai pvm pusmeciui pasibaigus, tad visiskai naturalu, kad atmete. reikia berods 03 del IT.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas gerai kas menesi teiki prasyma ir nurodai koda ilgalaikiui turtui ir pridedi pvm saskaitas. Pirma karta gal ilgiau uztruks. Man irgi taip buvo (issidarinejo tipo palauk pusmecio pabaigos), nusiunciau projekta, sutarti su nma su rangovais ir t.t. ir po to jau graziai kas menesi grazindavo pvm. Bet cia uz ilgalaiki. Uz trasas, kura ir augalu apsaugos priemones turi kas menesi grazinti (pridedi grazinamai sumai pvm saskaitu kopijas), uz visokius varztus ir t.t. kas pusmeti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

8 valandas ago , manttys said:

grazina, bet juos nerviskai veikia kai reikia atdiduoti, tai as ta teise nepiknaudziaudavau, nebent labai reikia slamanciu... :)

Kažkaip nelabai paisau aš jų nervinės būklės. Paprastai pati klientui pasiūlau, kad davai mes juos paterorizuojam :D 

manttys teisus, neteisingai nurodytas grąžinimo kodas. Bet čia gi no problem. Teikiat antrą prašymą su 03 kodu už sausio mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas ismanantiems.

Parasau su medkirciais sutarty kad jie man nealygintinai isvalo griovius ir pasiima visas sakas su savimi. 

Bet ju buhaltere sako kad negalima taip. Jie sakas parduoda firmai kuri atvaziuoja ir susismulkina.

Medkircems buhalteriskais bus imanoma irodyti pinigu kilme su ta sutartimi kad jie sakas gavo is manes neatlygintinai?

ar vis tik reik rasyt saskaitas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As tik savo nuomone pasakiau is savo isprusimo, irodinet nieko nesiruosiu :)

Del zemes tai nelabai kuo panasi situacija. Isivaizduok galetum db keisti grudus i chemija ir trasas. Bet kazkodel niekas nekeicia,o tu parduodi su saskaita grudus, jie su saskaita chemija ir trasas  nors ir jei tai ta pati firma. 

Manau jeigu stumtu be popieriu ta biokura tai viskas butu ok,bet kadangi ne juodais varo,tai nori tvarkingai pasidaryt. 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

12 valandas ago , MBLORINSER said:

Ir kaip as PVM moketojas tada issinuomoju zeme su panauda. Tai ir tureciau saskaitas rasyt.

Pirma, nuoma ir panauda - du skirtingi dalykai. Antra, sąskaitas rašo tas, iš kurio nuomoji ir ar bus PVM, priklauso ne nuo paties, o nuo nuomotojo. Jei tai fizinis asmuo, sąskaitos už nuomą nerašomos, užtenka sutarties. Jei žemė valdoma pagal panaudą - nėra jokių sąskaitų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 valandas ago , manttys said:

As tik savo nuomone pasakiau is savo isprusimo, irodinet nieko nesiruosiu :)

 

Nieko ir neįrodysi, nes nežinai, kaip yra. Tačiau matyti situaciją tik iš PVM pusės nėra teisinga. Gali būti, kad dokumento prašo tam, kad turėtų žaliavos įsigijimą įrodantį dokumentą. Gali būti, kad buhalterė žiopla ir nemokės be pardavimo sąskaitos užsipajamuoti. O gal kaip tik protinga - nori sumažinti pelną. Variantų daug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , Srekas said:

Nieko ir neįrodysi, nes nežinai, kaip yra. Tačiau matyti situaciją tik iš PVM pusės nėra teisinga. Gali būti, kad dokumento prašo tam, kad turėtų žaliavos įsigijimą įrodantį dokumentą. Gali būti, kad buhalterė žiopla ir nemokės be pardavimo sąskaitos užsipajamuoti. O gal kaip tik protinga - nori sumažinti pelną. Variantų daug.

man nieko nereikia įrodinėti, įrodinėti tenka įmonės atstovams, kaip jie, vykdydami pvm apmokestinamą veiklą, neišrašė sąskaitos už savo paslaugas. Daug šansų, kad niekas niekada to neužmatys, bet visada yra tikimybė, kad paklaus, o kodėl šita žaliava už 0 sąnaudų. Ai, tai čia mes jam padarėm darbus, gavom žaliavą. Tai pala pala, atlikote darbus už atlygį, o kaip prievolė motinai Lietuvai susimokėti mokesčiukus? Tai čia nieko nebus daug, priskaičiuos pvm ir susimokės, dar baudą susimokės ir tiek. Bet žmonės gal mąsto ir nori padaryti teisingai :) kai vienas dirbi, gali maklinti, bet jeigu yra komanda ir joje yra žmonių, kurie viską daro pagal įstatymo raidę, tada ir popierių reikalauja. 

Aš tiesiog sakau, kad žmonės žiūri savo interesų ir prašo viską teisingai įforminti. Manau paieškok kitų medkirčių, jeigu tau nepatinka jų politika :) taip bus ir pačiam lengviau, ir jiems

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...