Jump to content

Socialinis draudimas (SODRA)


Recommended Posts

On 2017-01-02 at 12:50, juska said:

   Tai kaip suprantu turėdamas daugiau kaip 4 EDV  ir dirbantis kitur niekas nesikeičia, mokam pensijai - sodrai, o ligoniu kasai nereiks antra karta mokėti.

Mokam sodrai kiekviena menesi , ir kaip anksciau mokam ligoniu kasai , tik galima ligoniu kasai moketi metams pasibaigus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

12 valandas ago , Dariulis said:

Kaip tik dabar sergu nuo 01,02 ( ant biuletenio nes dirbu dar pagal sutarti ) . tai sendien jei sumoku uz 3 men iskarto avansu. Tai po 2 sav kai pildysiu sodroj prasyma pasalpai uz biuleteny. tai jau paskaiciuos man ir pagal sitas imokas?

Dabar užtenka vieną kartą formą užpildyti ir daugiau nebereikės ten lysti, viskas automatiškai bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 valandas ago , chefas said:

Man neaiskus kitas dalykas,- nuo kokios sumos , dirbanciam pagal darbo sutarti ir valdanciam apie 10 EDV dydzio uki ukininkui, sodra skaiciuos nedarbingumo pasalpa.

Tai cia analogiskai kaip tevystes buvau isejes. Ziurau nuo 4650eur paeme 252 darbo dienas per metus. tai dieninis 18,45euru gaunasi, tai paims 80 proc ir bus 14,76 eur i d.d. aisku plius nuo atlyginimo jei dirbi 80 proc.

 

Tai taip ir nesupratau sodroj siandien del tu 29,7 ar 31,7 proc VSD vietoj buvusiu iki nauju 28,5%. Pacios mykia, kad dar nezino kaip cia moket. tipo galima VSD nemoket kas menesi, gale metu sumoket, tada biuletenio negausi. o jei kas menesi mokesi nuo minimalkes, tai tada gausi biuleteni. Jokio aiksumo kolkas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man keisčiausia , kad motinystės draudimas yra privalomas. Suprasčiau , jei tai būtų savanoriškas draudimas , nes tikrai yra daug tokių ūkininkių , kurioms jau 60 ar daugiau metų , arba dėl sveikatos problemų niekada negalės turėti vaikučių , o turi mokėti ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, aiva said:

man keisčiausia , kad motinystės draudimas yra privalomas. Suprasčiau , jei tai būtų savanoriškas draudimas , nes tikrai yra daug tokių ūkininkių , kurioms jau 60 ar daugiau metų , arba dėl sveikatos problemų niekada negalės turėti vaikučių , o turi mokėti ir viskas.

o man ne keisčiausia, nes lygiai ta patį gali pasakyti ir bet kuris dirbantis (nevaisingas, senas ir t.t. anot paties). 

Kadangi toks mūsų valstybės soc. modelis , kad visi remiame kitus kad kada nors kiti paremtų mus...

juk ta pačią paties paminėtą logiką galimą pritaikyti ir gpm ir kitiems mokesčiams  - pvz kuro akcizams - gal tau benzinas tik pjūklui reikalingas, o keliu nevažinėji, tai kodėl valstybė neleidžia pasirinkti nemokėt akcizo dalies kuri nueina kelių remontui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

51 minutes ago, irmis22 said:

taip, sako jai butu minimali alga tai reiktu dar ukininkaujant moketi visus mokescius , o dabar as sakau mano atlyginimas apie 1000eu ant popieros , tada ji man paaiskino kad nereikia , ir dabar ar pasimečiau .

 

o tu iki 29 metų amžiaus ir ne PVM mokėtojas?

"VSD įmokų galite nemokėti, jeigu Jūsų pajamos nėra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu ir jeigu esate ne vyresnis kaip 29 metų (taikoma už laikotarpį iki kalendorinių metų pabaigos, kai sukanka 29 metai). Šiuo atveju PSD įmokų galima nemokėti tik tuo atveju, jeigu jau esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu. "

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, irmis22 said:

as nesu pvm moketojas o man 32 , tai taip supratau kad pati konsultante nusisnekejo reikes man moketi VSD ir PSD?

nebūtinai nusišnekėjo. Nelabai domiuosi tais dalykais, bet dabar paskaičiau įstatymą:

 

2. Asmenys, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimą, ūkininkai ir jų partneriai socialinio draudimo įmokų gali nemokėti (tas laikotarpis neįskaitomas į socialinio draudimo stažą ir tuo laikotarpiu jie nėra laikomi apdraustais socialiniu draudimu), jeigu šie asmenys:

1) gauna (jiems yra paskirta) socialinio draudimo senatvės ar socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, paskirtą pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą;

 

2) gauna šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją, išskyrus šalpos našlaičių pensiją, paskirtą pagal Lietuvos Respublikos šalpos pensijų įstatymą;

 

3) gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią (socialinio draudimo) senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Europos ekonominės erdvės valstybės, Šveicarijos Konfederacijos arba šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo;

 

4) yra laisvės atėmimo vietose arba jiems Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka teismo nuosprendžiu yra paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo medicinos priemonės ar auklėjamojo poveikio priemonės specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose;

 

5) yra draudžiami socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sutampančiomis socialinio draudimo rūšimis nuo sumos, ne mažesnės kaip minimalioji mėnesinė alga;

 

45 minutes ago, vallesc said:

O ka itakoja ar esi pvm moketojas ar ne?

jeigu esi pvm mokėtojas, tampi gpm mokėtoju, padaugėja prievolių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

46 minutes ago, vallesc said:

O ka itakoja ar esi pvm moketojas ar ne?

Yra parašyta, kad ūkininkai ir jų partneriai, kurie nėra GPM mokėtojai, VSD įmokų gali nemokėti, jeigu šie asmenys yra ne vyresni kaip 29 metų. O GPM mokėtoju tampi automatu kai tik tampi PVM mokėtoju. 

Vo tokia ta įtaka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, vallesc said:

Tai taip iseina jeigu ukis mazas,tai yra apie 3edv ir esi pvm moketojas, tai td reikes moket PSD ir VSD?

Taip išeina. Tik, jeigu neklystu, VSD mokėsi pagal pajamas pasibaigus metams. Lubos - nuo 7 vidutinių atlyginimų. O psd jau kas mėnesį, kad draustas būtum (jeigu kitur nedraustas). Bet šiaip mažas ūkis ir pvm mokėtojas neturėtų būt vienam sakinyje :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...