Jump to content

Dūsta žuvys


miškinis

Recommended Posts

  • Atsakymai 366
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Taip, cia buvo toks mano tvenkinio vaizdas ,kol nesuradau geriausia buda kovoti su deguonies stygium vandenyje. Nu daug zuvusiu zuvu neturetu buti, nes kitu atveju sako ,kad labai vanduo pradeda smirdet zuvu gaisenom. Tvenkinio plotas apie 5 arai, zuvu bendras skaicius apie1000 vienetu, cia su didelem ir mazom kartu. pagrinde gyvena karpiai, paskui lynai, amurai ,placiakakciai ir 6 samukai. Puikiai zinau ,kad palei toki plota zuvies perdaug, bet gerai priziurint viskas turetu but okei :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teko pries keleta metu toki vaizdeli turet, karpius su sietu gaudziau. simet zuvys neplauke prie ekeciu, bet profilaktiskai buvom pajunge kompresoriu i bala

as tai pat bandziau pusti ora i vandeni su oro kompresoriumi ir pasakysiu. is savo patirties ,kad tai is to mazai naudos. as jau nekalbu apie ekeciu kirtima ir ju uzkisima siaudais ar nendrem, zinoma tai geriau negu visai nieko nedaryt. Pats efektyviausias budas prisotinti vandeni deguonimi, tai vandens perpumpavimas is vienos eketes esancios vienam tvenkinio kraste i kita ekete kitam tvenkinio pusej.taip vykstant vandens cirkuliacijei visas tvenkinio vanduo prisisotina deguonies. bet dar noreciau paminet, kad vandeni geriau leisti begti ne ledu atgal i ekete , bet padaryti taip kad vanduo kristu is kuo didesnio aukscio tiesiai i ekete, tokiu budu gerai vanduo prisisotina deguonimi ir neatsala tekedamas ledu. O kad gerai vandeni prisotint deguonimi su oro kompresoriumi tai reikia turet kazka panasaus i difuzoriu, kuris ora susmulkintu i smulkius oro burbuliukus. Kaip pavizdi galiu pateikti akvariuma, kur kaip daugelis matem ,kad oras puciamas i vandeni smulkiais burbuliukais, o jus pabandykit tame akvariume ta difuzoriu nuimt,kad oras pustus stambiais burbuliukais :eusa-naughty: tai pamatysit ,kad zuvelems pradeda trukti oro, taspats panasiai ir su tvenkiniu :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai pripjausčiau kažkur apie 15 ekečių 2m ant 2m (prūdas apie 30 a) prikaišiojau šiaudinių kitkų ir palikau vieną eketę pastoviai prakirstą. Tai kažkur po penkių dienų kai prakirtrau eketes žuvys nustojo plaukti prie prakirstos eketės. O vaizdelis buvo kaip nuotraukose tik žuvys buvo dar pakankamai aktyvios, einant artyn link eketės, tepdavo mieles gilyn. Tiesa, bepjaudamas eketes radau vieną 4,5 kg karpį jau nebegyvą....nuleidus ledą greičiausiai bus ne koks vaizdelis :(

Kas keistoka, kad buvo žiemų kai ledas buvo storesnis ir net dvigubas, koks susidaro po laikino atleidimo ir vandens lygis buvo mažesnis, bet žuvys neduso ir augmenijos tada prūde buvo mažiau... :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabartiniai orai labai palankūs tiems, kurie žuvis bando gelbėti prakirsdami eketes :) Ir per naktį eketės nebe užšąla, kai atodrėkis. Tik va nebent kai sninga, šlapdriba, tai susidaro toks sluoksnis sniego ant vandens, bet nieko jau nepakeisi. Vis vien geriau, nei, kad kai per minutę kitą ir vėl eketis ledu užsitraukia ;]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

laba pas mane bala 82*67 m, isduso baltos zuvies( meksrai ir lydekos) tik neradau nei vieno lyno ir amuro nors ju baloj netruksta. mano nuomone pirmas apsisaugojimas nuo zuvu dusimo 1/3 viso telkino ploto turi buti visad valomas ledas nuo sniego, nes kad ir ziema skurdi telkinio augmenija bet ji vistiek gamina deguoni. iskirtus ekete lengviau sekti deguonies koncentracija vandenyje. efektyviausias budas sodrinti vandeni deguonimi po ledu pusti kompresorium ar deguonies balionu, bet zinoma kad butu kuo smulkesni burbuliukai. slangoje padaryti daug skyluciu keleta svarmenu vat ir visa sistema :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laba pas mane bala 82*67 m, isduso baltos zuvies( meksrai ir lydekos) tik neradau nei vieno lyno ir amuro nors ju baloj netruksta. mano nuomone pirmas apsisaugojimas nuo zuvu dusimo 1/3 viso telkino ploto turi buti visad valomas ledas nuo sniego, nes kad ir ziema skurdi telkinio augmenija bet ji vistiek gamina deguoni. iskirtus ekete lengviau sekti deguonies koncentracija vandenyje. efektyviausias budas sodrinti vandeni deguonimi po ledu pusti kompresorium ar deguonies balionu, bet zinoma kad butu kuo smulkesni burbuliukai. slangoje padaryti daug skyluciu keleta svarmenu vat ir visa sistema :eusa-whistle:

man atrodo,kad geriau filtrukus benzino uzdet ant slangos galo,turetu pasmulkint deguoni. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Na kaip jūsų žuvelės po žiemos jaučiasi? Pas mus jau vienas prūdo kraštas atitirpo, tai vaizdelis nekoks. Karpiai tai turbūt bus visi išdusę, tokių po 300-600 g. pilnas krantas. :eusa-doh: Kitokių žuvų nelabai matėsi, bet jau prietema buvo, tai gal tik nesimatė. Rytoj reiks eit karpiukų išgraibyt, tai bus aiškiau matyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaip jūsų žuvelės po žiemos jaučiasi? Pas mus jau vienas prūdo kraštas atitirpo, tai vaizdelis nekoks. Karpiai tai turbūt bus visi išdusę, tokių po 300-600 g. pilnas krantas. :eusa-doh: Kitokių žuvų nelabai matėsi, bet jau prietema buvo, tai gal tik nesimatė. Rytoj reiks eit karpiukų išgraibyt, tai bus aiškiau matyti.

jei turi galimybe imesk fotke. butu idomu paziuret :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane kolkas nesimato nei vieno pilvo, nors ir prudas tik pernai vasara isdidintas taigi perziema buvo tik trecdalis vandens nuo to kas dabar yra. Turbut rudeni tikslinga su tinklu perbristi per pruda, tada likusioms didesne tikimybe pavasario sulaukti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane kolkas nesimato nei vieno pilvo, nors ir prudas tik pernai vasara isdidintas taigi perziema buvo tik trecdalis vandens nuo to kas dabar yra. Turbut rudeni tikslinga su tinklu perbristi per pruda, tada likusioms didesne tikimybe pavasario sulaukti

turim 2 prudus, vienam tai dar eketes provem, o kitas senas tai nieko isvis, net nelindom ir palyginti negilus 2m giliausioj vietoj... jau baigia nutirpt ledas ir nieko nesimato blogo... :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...