Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

6 valandas ago , OlgaVan said:

Ka darote su cesnaku ziedais? Galso galima juos kur panaudoti?

Super skanus marinuoti. Pradziai galima pabandyti maza indeli, o jei patiks kitais metais galima ir daugiau.

Kazkada kaune teko ragauti raugintu skilteliu, labai patiko, bet recepto nesake. Gal kas rauginate skilteles?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 3/15/2017 at 13:35, OlgaVan said:

Ka darote su cesnaku ziedais? Galso galima juos kur panaudoti?

Mes tai tuos knablius nuskiname, paskui supjaustau, sudžiovinam ir sumalu su kavamale, ir tai būna mūsu prieskoniu sudedamoji dalis. Prieskoniu iš parduotuvės nebeperkame daugiau kaip 5 metus, išskyrus druska ir pipirus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

       Sveiki česnakų augintojai. Kol kas juos  auginu tik mėgėjiškai - keletą arų. Pradėjau galvoti  apie didesnius plotus ir kiekius, tad žinių sėmiausi jūsų forume, kurį perskaičiau nuo pirmo iki paskutinio posto. Jei pradžioje tikri česnakų profesoriai buvo AG Paulius ir Staskestas, tai dabar jais tapo beveik visi senesni forumo dalyviai. Skaičiau ir žavėjausi jūsų darbu, užaugintu derliumi., kaip pradėjote nuo kelių arų, o  dabar plotus jau hektarais skaičiuojate.  

 Buvo kalbų  kažką panašaus į kooperatyvą,  tai nežinau ar pavyko įgyvendint ar ne?

    Šiek tiek pasidomėjau 2016 metų  česnakų rinka Lietuvoje .  Kas įdomiausia,  kad pagrindinis importuotojas yra Olandija,  nuo  50  iki 100 tonų per mėnesį. Iš Kinijos nebuvo importuota nei vieno kg., nors parduotuvėse kilmės šalis nurodyta Kinija. Toliau nemažai importo buvo iš Ispanijos, Italijos.  Kaina maždaug 2,5-2,8 euro už kg.    5 tonos buvo įvežta iš braliukų Latvių.  Tiesa iš Latvijos jie buvo brangesni - virš 3 eurų už kg. Exportas buvo labai minimalus.  Taip , kad rinka laisva. kas liečia pristatymo Į prekybos centrus, griežčiausi reikalavimai taikomi Maximos ir Norfos PC, liberaliau žiūri Rimi ir iki PC.

     Kitas dalykas, kas man neduoda ramybės, tai technikos pritaikymas visame šiame procese. Jei kalba eina apie  keletą  ir daugiau ha,  be  technikos būtų labai sunku. Jei sodinamąsias gali gan nebrangiai įsigyti (Lenkijoje padėvėtą galima rasti nuo 100 eurų už 4 vagų sodinamąją, naujos - apie 700-1500 eurų), tai rūšiavimo, sandėliavimo technika tikrai brangi. Čia kažkuris forumietis skundėsi nugaros skausmais po 10 arų žiedstiebių skabymo, o ką kalbėti apie keletą ha.  Tai tokios mintys apie čenakų auginimą. Dabar dar laukia vienas darbas, kurį turiu padaryti, tai dirvožemio tyrimas. ir ieškot būdų, kaip česnakų auginimą  padaryt lengvesnį su kuo mažiau rankų darbo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 valandas ago , staskestas said:

Sveiki,tai jau pavasaris atejo mano cesnakai pradejo dygti siandien 22 daigus radau islindusius kiti ant dienu turetu islysti,matyt zeme susilo.Kaip pas jus ?

Kaip tik vakar buvau pažiūrėti žieminuku, tai kiek sudygusiu, neskaičiavau kiek, bet bus iki 20, nors mano plotelis mažas, vat mamos sodinta lysvė senoviniu lietuvisku, tai sudyge galima sakyti visi, net keista. Tai senovinei veislei daugiau kaip 50 metu, bet jie gerokao mažesni už Staskestas žieminius min. 3 kartus, bet mama iš idejos juos vis dar augina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20 valandas ago , romka 50 said:

Jau ir pas mane sudyge,kada reiktu patresti

Kadangi pakeiciau auginimo vieta ir man teks trasu panaudoti ,jai sudyge galima salietra ar amonio sulfata barstyti,siandien nusipirkau amonio sulfata ir organines trasas , AGROGOLD NPK 4-3-2 tinka ekologiniams ukiams jai kam idomu pirkau 'AGROMEDA'.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 valandas ago , staskestas said:

Kadangi pakeiciau auginimo vieta ir man teks trasu panaudoti ,jai sudyge galima salietra ar amonio sulfata barstyti,siandien nusipirkau amonio sulfata ir organines trasas , AGROGOLD NPK 4-3-2 tinka ekologiniams ukiams jai kam idomu pirkau 'AGROMEDA'.

Granules vasariniams ar žieminiams naudosit? Vasarinius tręšiu irgi šia trąša, bet nežinau ar žieminiams dar padėtu. Nevisam plotui mėšlo užteko, tai dar neapsisprendžiau ką daryt... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 valandas ago , ArGed said:

Granules vasariniams ar žieminiams naudosit? Vasarinius tręšiu irgi šia trąša, bet nežinau ar žieminiams dar padėtu. Nevisam plotui mėšlo užteko, tai dar neapsisprendžiau ką daryt... 

Ir vasariniams ir zieminiams dabar dar ne vielu,zieminiams pabarstau ir purenant susimaiso su zeme o lietus nuplauna ten kur reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 3/29/2017 at 17:38, staskestas said:

Kadangi pakeiciau auginimo vieta ir man teks trasu panaudoti ,jai sudyge galima salietra ar amonio sulfata barstyti,siandien nusipirkau amonio sulfata ir organines trasas , AGROGOLD NPK 4-3-2 tinka ekologiniams ukiams jai kam idomu pirkau 'AGROMEDA'.

Kaip daznai paskui tresite AGROGOLD? kaip suprantu uztenka  salietra tureti ir AGROGOLD, pataisykite jeigu klystu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 valandas ago , OlgaVan said:

Kaip daznai paskui tresite AGROGOLD? kaip suprantu uztenka  salietra tureti ir AGROGOLD, pataisykite jeigu klystu.

AGROGOLD tresiu viena karta amonio sulfatu ir viena karta,atsizvelgiant i tai kad pries metus tresiau meslu tai turetu uztekti.Jai jus meslu netreset galit padidint AGROGOLD doze priklausomai nuo dirvos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On Friday, March 31, 2017 at 14:50, staskestas said:

AGROGOLD tresiu viena karta amonio sulfatu ir viena karta,atsizvelgiant i tai kad pries metus tresiau meslu tai turetu uztekti.Jai jus meslu netreset galit padidint AGROGOLD doze priklausomai nuo dirvos.

O purškiat česnakus nuo piktžolių ar kokių kenkėjų? Kuom kiek kada?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...