Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Na pagaliau, vakar nuimiau derlių, derliuss geras, išlaukiau tik dviejų nudžiuvusių lapų, bet jau viena galva kaip ir link trukimo eina. Rovėsi lengvai, nes žemė pakankamai dažnai purenama. Pastebėjau savo sodinimo klaidas, kitais metais sodinsiu rečiau. Aišku vasarinių dar pulkas liko. Gaila negaliu pridėti foto per tel neišeina sumažinti failo, bet tokie gražuoliai, mano mažiausias tai kaip mamos didžiausias, tai jau seilės bega kitiems metams užsisodinti šią veislę . o su vasariniais žiūrėsiu kaip bus, jei if šiais metais ..... vadinasi asocijacija man tikrai pardavė ..... bet pagal lapus labai kažko nesitikiu, tik keista kad tarp vasariniu trys žiedai, kas čia dabar???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pagaliau, vakar nuimiau derlių, derliuss geras, išlaukiau tik dviejų nudžiuvusių lapų, bet jau viena galva kaip ir link trukimo eina. Rovėsi lengvai, nes žemė pakankamai dažnai purenama. Pastebėjau savo sodinimo klaidas, kitais metais sodinsiu rečiau. Aišku vasarinių dar pulkas liko. Gaila negaliu pridėti foto per tel neišeina sumažinti failo, bet tokie gražuoliai, mano mažiausias tai kaip mamos didžiausias, tai jau seilės bega kitiems metams užsisodinti šią veislę . o su vasariniais žiūrėsiu kaip bus, jei if šiais metais ..... vadinasi asocijacija man tikrai pardavė ..... bet pagal lapus labai kažko nesitikiu, tik keista kad tarp vasariniu trys žiedai, kas čia dabar???

Sveiki, 

Norėjau pasiteirauti kokia veisle žieminiu česnakų auginot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Norėjau pasiteirauti kokia veisle žieminiu česnakų auginot?

Sveiki,

Norėjau pasiteirauti kokia veisle žieminiu česnakų auginot?

Kurią aš auginau tai gavau iš Staskesto forumo dalyvio simbolinį kiekį o pagal kiekį gal greičiau pagal svorį užaugo daugiau kaip dvigubai mažesniame plotelyje nei mano mama sodino pusantro karto daugiau tai jei norite sėklos rašykite staskestui, nežinau čia gal kaip reklama gavosi, tikiuosi staskestas nesupyks.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandiena, nuimtas dar vienas derlius, vasariniai flavor sodinti rudenį, pasirodo juos reikia kasti kaip ir žieminius nes jau galvos patrūkinėję, ir iš kelių vasarinių žiedai buvo išlindę , tai tos galvutės buvo kaip svogūnų sodinukas dydžio, šiap vasarinių iš rudens derlius neypaįingas dėmesį tik kelios.galvos pritraukė savo dydžiu, o viena ir stambiom skiltimis, gal čia tikroji veislė??? na dar liko vasarinių plotelis neliestas sodintas pavasarį, bet pas juos dar visi lapai žali, tai dar palauksiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Kaip šiemet su vasariniais sekasi? Maniškiai tai prastoki, mažoki. Pastebėjau įdomų dalyką, apie kurį nebuvau girdėjęs, kad vasarinius sodina iš rudens? Gal kas galėtų plačiau apie tai papasakoti? Kokie privalumai, trukūmai?

Mano vasariniai irgi nekokie o dar orai kasdiena lyja ,dėl sodinimo vasariniu iš rudens tai man nieko gero neišėjo,prasti užaugo,Banginiz kiek pamenu ir optimizmu netrykšta.Gal kas turi kitokiospatirties?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiškai teisingai, tik norėjau pabandyti vasarinius rudenį sukišti, tai gavosi kaip gavosi. Vasarinių pavasarį sodintų dar nenukasiau, rytoj žiūrėsiu kaip atrodo, o po derliaus nuėmimo bus ir verdiktas. Vasarinių geriausias dalylas tik tai kad jie ilgai stovi, dar praitų metų valgom :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, vasariniu rezultatas: vasariniai sodinti toje pačioje žemėje rudenį ir pavasarį, vasariniai sodinti rudenį nukasti trim savaitėm anksčiau nei sodinti pavasarį ir yra didesni nei sodinti pavasarį, sodinta ta pati veislė prancūziški flavor pirkti iš asociacijos prieš metus laiko, sodinta, sulaukta derliaus neypatingo ir atrinkti patys didžiausi ir vėl pasodinti tai jau šių metų derlius dar mažesnis nei praitų, todėl reziumė būtų toks - sėkla nieko verta, bent jau ta kur pirkau, nes sodinta skirtinguose žemės sklypuose, ir žemės kaltinti nereikia. Be to šiais metais viename žemės sklype ir žieminiai šalia sodinti tai jų derlius įspūdingas ( dėkui Staskestui). Štai toks rezultatas, spręskite patys iš kur sėklą pirkti, aš jau nusprendžiau, gaila kad tik per savo patirtį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas turėje reikalu su cesnaku asociacija?Kaip ten pas ju ar viskas sklandžiai vyksta.Kaip sėkla?

Aš su jais bendrauju el. laiškais. Labai nerimti atrodo :) Nenori turėti su manim reikalų po to, kai sužinojo, jog dirbu teisinį darbą, tai, manau, nelabai ten su jais "švarūs" dalykai vyksta. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar esat kas turėje reikalu su cesnaku asociacija?Kaip ten pas ju ar viskas sklandžiai vyksta.Kaip sėkla?

Pries kelis metus norejau suzinoti salygas, bet konkreciai nieko neatsake. Klausiau konkreciu galvuciu dydziu, svoriu, bet negavau tikslaus atsakymo. Atsiunte su kategorijom,  o kas i jas konkreciai patenka neparase. Kiek forume skaiciau ir su augintojais kalbejau, tai sekla 50/50. vieni nesiskundzia, kiti skundziasi. As nepasirasiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėjau ir aš su jais reikalų. Pirkau flavor sėklos. Sėkla tikrai 50/50. Buvo ir didelių gražių skiltelių, bet buvo ir tokių kurias iš karto išmeti. Būtų idomu sužinoti ar jie yra bent kažka supirkę ar tik skelbiasi. Dėl pačio flavor tai pirmais metais užaugo sakyčiau nemaži. Vidurkis virš 50, bet buvo ir netoli 70mm. O pvz. šiemet per pus mažesni. Vidurkis 30-40. Max. 50. Sakyčiau gal birželis šiemet buvo per karštas ir dar trūksta žinių kovojant su ligomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciū už pasisakymus apie česnaku asociacija.

Gal galite keleta patarimu naujokui kad nekartoti senu augintoju klaidu.Žinau kad dažniausiai mokaisi iš savo klaidu bet jusu patarimai man labai praverstu .

Pati pradžia tai sėklos veislės pasirinkimas tai „pamatas” ,žemės parinkimas tai „ sienos”ir daug dėmesio, meilės ir darbo tai „stogas”.Nuo viso to priklauso statinio kokybė =česnakų auginimo sėkmė.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau sumanęs griežtesnį planą asociacijai dėl .... sėklos kokybės, bet kol kas manau užteks čia forume parašyti, ir man keista, juk jie/jis tikrai skaito forumą ir nebando glostyti situacijos, nors toks kaip aš pažaidžiau su 10kg sėklos kelis metus, bet kitais metais mintis apie 1 ha ir tikrai nežaisiu su tais iš kurių negaunu atgalinio ryšio, beto info apie juos irgi neįspūdinga iš kitų augintojų. Kodėl? ar sėdi ant aukso kiaušinio, ar šiaip neįdomus šis verslas? klausimas atviras, gal turite pamąstymų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau sumanęs griežtesnį planą asociacijai dėl .... sėklos kokybės, bet kol kas manau užteks čia forume parašyti, ir man keista, juk jie/jis tikrai skaito forumą ir nebando glostyti situacijos, nors toks kaip aš pažaidžiau su 10kg sėklos kelis metus, bet kitais metais mintis apie 1 ha ir tikrai nežaisiu su tais iš kurių negaunu atgalinio ryšio, beto info apie juos irgi neįspūdinga iš kitų augintojų. Kodėl? ar sėdi ant aukso kiaušinio, ar šiaip neįdomus šis verslas? klausimas atviras, gal turite pamąstymų?

Mano supratimu jie perpardavinėtojai ir nieko apie juos nežino net iš ko vienus ar kitus pirko,o dirba daugiausia su užsienio stambesniais supirkėjais, tai vietiniai„ smulkios žuvelės” jiems nerūpi,kaip posakyje:šunes loja o karavanas eina.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano supratimu jie perpardavinėtojai ir nieko apie juos nežino net iš ko vienus ar kitus pirko,o dirba daugiausia su užsienio stambesniais supirkėjais, tai vietiniai„ smulkios žuvelės” jiems nerūpi,kaip posakyje:šunes loja o karavanas eina.

Jei vietiniai "smulkos žuvelės" jiems nerūpėtų, tai jie ir nesireklamuotų viešumoje, ir nežaistų,  kad parduoda česnakus po 20 kg., o dirbtų su "stambiais užsienio supirkėjais" ir ne kg, o tonomis. Be to, jei nesugeba su smulkesniais dirbti - ką tada kalbėti apie jų darbą su stambesniais supirkėjais...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei vietiniai "smulkos žuvelės" jiems nerūpėtų, tai jie ir nesireklamuotų viešumoje, ir nežaistų, kad parduoda česnakus po 20 kg., o dirbtų su "stambiais užsienio supirkėjais" ir ne kg, o tonomis. Be to, jei nesugeba su smulkesniais dirbti - ką tada kalbėti apie jų darbą su stambesniais supirkėjais...

Jie dirba užsienio rinkose. Jie net nemato ką perka ir parduoda. Užsako pas kiniecius sumoka nuveža kitam užsakovui gauna saibas ir jiem px ant visko. Jiems gerai o mes čia š galim skęsti jiem nerūpi. Jie nesistengia net chemijos legalizuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kiek suprantu neapsimoka su jeis prasidet.Nes as irgi paskambinau paklaust kaip ten pas ju viskas vyksta.Tai man nieko konkretaus ir nepasake.Tik sako pirk is musu sėkla ir augink ,o mes is taves nupirksim derliu ir viskas.Galvoju paklausiu auginimo ipatumu patarima koki duos.Atsakymas buvo .KA AS TAU ČIA SEMINARA TURIU PRAVEST!!! Kompetencijos nulis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...