Jump to content

braskininkai


gediminaske

Recommended Posts

Nugeltonavo visas braskynas.Po lapkricio liuciu,tarpvagiuse telksojo balos.Ar gali buti ,kad jos nuskendo,nuo vandens pertekliaus?

Girdejau,kad Sonata veisles braskes reikia kaz kaip specialiai tresti,ne kaip visas?Ar trasos kitos ar proporcijos?Ar tai nesamone?

Jei nugeltonavo Sonata, tai greičiausiai nieko baisaus, o dėl tręšimo Jūs teisi, sonatos veislės braškės reikalauja šiek tiek kitokio mikroelementų santykio. Į agronomus kreiptis neverta, nes jų žinių lygis artimas 0.

Jei tokių dalykų Jums nepasakė Jūsų daigų tiekėjas, tuomet patikimiausia informacijos jieškoti šios veislės kūrėjo tinklalapyje, bei specializuotuose žurnaluose (olandų, vokiečių kalbomis). Ši tema buvo labai gerai išnagrinėta prieš 4-5 metus, atlikti išsamūs tyrimai, pateiktos konkrečios rekomendacijos.

Nugeltonavo Darselect,Honey,Polka,Pandora.

O gal galetumet parasyti apie tresima,mat nei vokieciu,nei olandu nemoku

Jei nugeltonavo ir PANDORA, tai gali būti problema, nes ši veislė taip nesielgia. Kas ten pas Jus nutiko "ant smūgio" sunku pasakyt, reikia žiūrėt kuom buvo tręšta, kada buvo tręšta, kuom purkšta ir t.t. ir pan. Kartais priežastys būna pačios kvailiausios - perdidelė tirpalo koncentracija tręšiant per lapus, perdažnas tręšimas, nudeginimas azoto turinčiomis trąšomis......

Gan keistas pas Jus veislių pasirinkimas, kas Jums apdulkina PANDORĄ? Ir dar - kokia pas Jus dirva (priesmėlis ar priemolis, kokio sunkumo ir lengvumo)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O del ko keistas?Norejosi,kad butu nuo ankstyvuju iki velyviausiu veisliu,kad uogas ilgiau galetume valgyti.Pandora tai apsidulkino kaz kaip,uogu buvo,bet va Polkos tai beveik net neparagavau.Ziedgrauzis gal uzsiveises buvo,zydejo,bet uogos kazkokios nuo pat pradziu susisuke buvo ir neaugo didesnes,nei ziedas.

Tresiau laistydamas rugpjuti,viskas buvo ok.Bet veliau apie spalio gala sugalvojau biski pelenu uzbarstyti,jauciu kad nepatiko.Dar plius vanduo telksojo aplink vagas tarpvagiuose apie 2savaites.

PH koks tiksliai nezinau apie 6,5 manau.Dirva posunke,juodzemis lipnus.Humuso mazai matyt.Puse mulciuota pjuvenomis,o puse zole is po zoliapjoves.Na zodziu nesamoniu prisidares as.Eksperimentuoti patinka :icon-rolleyes:

Kaime pas mane posunkis priemolis PH 7.3 galvoju apie 10 aru uzsisodinti.Ar ne per daug sarminga zeme braskems?Kuom parugstinti galima ir pries kiek laiko tai daryti geriausia pries sodinant?Kokias trasos tinka tokiam PH?Gal spigliuociu pjuvenu iterpti i dirva parugstinimui ir palengvinimui?

Nu ir prirasiau :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O del ko keistas?Norejosi,kad butu nuo ankstyvuju iki velyviausiu veisliu,kad uogas ilgiau galetume valgyti.Pandora tai apsidulkino kaz kaip,uogu buvo,bet va Polkos tai beveik net neparagavau.Ziedgrauzis gal uzsiveises buvo,zydejo,bet uogos kazkokios nuo pat pradziu susisuke buvo ir neaugo didesnes,nei ziedas.

Tresiau laistydamas rugpjuti,viskas buvo ok.Bet veliau apie spalio gala sugalvojau biski pelenu uzbarstyti,jauciu kad nepatiko.Dar plius vanduo telksojo aplink vagas tarpvagiuose apie 2savaites.

PH koks tiksliai nezinau apie 6,5 manau.Dirva posunke,juodzemis lipnus.Humuso mazai matyt.Puse mulciuota pjuvenomis,o puse zole is po zoliapjoves.Na zodziu nesamoniu prisidares as.Eksperimentuoti patinka :icon-rolleyes:

Kaime pas mane posunkis priemolis PH 7.3 galvoju apie 10 aru uzsisodinti.Ar ne per daug sarminga zeme braskems?Kuom parugstinti galima ir pries kiek laiko tai daryti geriausia pries sodinant?Kokias trasos tinka tokiam PH?Gal spigliuociu pjuvenu iterpti i dirva parugstinimui ir palengvinimui?

Nu ir prirasiau :eusa-doh:

Na gi,braskininkai,negi nieks negalite i mano klausimelius atsakyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
O del ko keistas?Norejosi,kad butu nuo ankstyvuju iki velyviausiu veisliu,kad uogas ilgiau galetume valgyti.Pandora tai apsidulkino kaz kaip,uogu buvo,bet va Polkos tai beveik net neparagavau.Ziedgrauzis gal uzsiveises buvo,zydejo,bet uogos kazkokios nuo pat pradziu susisuke buvo ir neaugo didesnes,nei ziedas.

Tresiau laistydamas rugpjuti,viskas buvo ok.Bet veliau apie spalio gala sugalvojau biski pelenu uzbarstyti,jauciu kad nepatiko.Dar plius vanduo telksojo aplink vagas tarpvagiuose apie 2savaites.

PH koks tiksliai nezinau apie 6,5 manau.Dirva posunke,juodzemis lipnus.Humuso mazai matyt.Puse mulciuota pjuvenomis,o puse zole is po zoliapjoves.Na zodziu nesamoniu prisidares as.Eksperimentuoti patinka :icon-rolleyes:

Kaime pas mane posunkis priemolis PH 7.3 galvoju apie 10 aru uzsisodinti.Ar ne per daug sarminga zeme braskems?Kuom parugstinti galima ir pries kiek laiko tai daryti geriausia pries sodinant?Kokias trasos tinka tokiam PH?Gal spigliuociu pjuvenu iterpti i dirva parugstinimui ir palengvinimui?

Nu ir prirasiau :eusa-doh:

Na gi,braskininkai,negi nieks negalite i mano klausimelius atsakyti?

Kaip sakė vienas žydų kilmės daktaras (tai mokslinis laipsnis jei ką), su kuriuo teko dirbti: vienas kvailys gali tiek klausimų užduot, kad šimtas protingų neatsakys :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kodel kiekviename forume atsiranda zmoniu,kuriems atrodo,kad jie protingiausi?O gi todel kad yra atvirksciai. :lol:

Nei vienas protingas zmogus nesikelia ir kvailiais kitu nevadina,vien del to kad kazkuria siaura sriti (pvz.braskes) ismano daugiau,nei kiti.Tai tik siaurutelis dalykelis,kuriu gyvenime yra begalybe ir kituose,tas zmogelis yra labai mazutis,gal net negimes.Kaip sake didysis isradejas Edisonas:parodikite man savimi labai patenkinta zmogu ir as per 10 min. irodysiu,kad jis yra Luzeris.

Jei nenori patarti,tai geriau netersk eterio ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kodel kiekviename forume atsiranda zmoniu,kuriems atrodo,kad jie protingiausi?O gi todel kad yra atvirksciai. :lol:

Nei vienas protingas zmogus nesikelia ir kvailiais kitu nevadina,vien del to kad kazkuria siaura sriti (pvz.braskes) ismano daugiau,nei kiti.Tai tik siaurutelis dalykelis,kuriu gyvenime yra begalybe ir kituose,tas zmogelis yra labai mazutis,gal net negimes.Kaip sake didysis isradejas Edisonas:parodikite man savimi labai patenkinta zmogu ir as per 10 min. irodysiu,kad jis yra Luzeris.

Jei nenori patarti,tai geriau netersk eterio ;)

Ai, ai, ai, vai, vai, vai. Ką tai tu čia į pievas nuvarei. Aš norėjau pasakyti, kad niekas taip forumuose klausimų neuždavinėja jei į juos nori gauti atsakymą. Visų pirma turi pasidalinti savo patirtimi bei surinkta informacija apie savo problemą, paklausti ką kiti apie tai mano, užmegzti diskusiją ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,gal kas is cia esanciu braskininku ruosiasi uzsisakineti daigus is flevoplant?

Kokie būtent domina? Ir dar vienas esminis klausimas ar planuoji pirkti iš flevplant poland ar iš flevoplant holland?

Domina A+ frigo daigai,Florin arba EVIE 2,man reikia lb nedaug,todel ir ieskau zmogaus kuris pirks,kad galeciau prisijunkt,aisku jei atitinka perkamos veisles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,gal kas is cia esanciu braskininku ruosiasi uzsisakineti daigus is flevoplant?

Kokie būtent domina? Ir dar vienas esminis klausimas ar planuoji pirkti iš flevplant poland ar iš flevoplant holland?

Domina A+ frigo daigai,Florin arba EVIE 2,man reikia lb nedaug,todel ir ieskau zmogaus kuris pirks,kad galeciau prisijunkt,aisku jei atitinka perkamos veisles.

Šiaip, jei domina nedidelis kiekis, tai Florin A+ daigų būna sodininkų mugėse pavasarį, bent jau pernai metais tikrai mačiau po 2 Lt už daigą. Daigai su augalo pasais, panašu, kad importas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
sveiki, ar yra galimybe apsaugoti braskes nuo salnu?yra apie 60a.

aišku, kad yra, bet renkantis metodą rreikia žinoti nuo kokio intensyvumo šalnų norima apsaugot

vienas zinomas budas tai agroplevele,o kitu budu nezinau :icon-confused:

Na tai va agroplėvelė tau apsaugos nuo -2 - 3oC šalnos. Su salyga, jog naudosi 32 g/m2 tankumo.

Jei pas tave šalnos tik tokio intensyvumo, tai agrodangos pilna užteks. Pavyzdžiui mano ūkyje praktiškai kasmet žydėjimo metu būna -8, o kartais ir daugiau, va tada tai yra reikalų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,esu naujokas tarp braškininku todėl turiu kelis kvailus klausimus,tikiuosi nepyksit :)

1.Esu išsiares iš rudens 3a žemes ten galvoju sodinti braškes,bet braškes kiek suprantu sodinamos tik rugpjūti tai ka man patartumėt daryt su ta žeme iki to rugpjucio?gal gal paset kokius miežius ir žalius dar nupjaut palikt put po to vėl užart. Ar laikyt juoda dirvoną iki rukpjucio? gal tiesiog purkšt rundapu kad žoles neželtu? :eusa-think:

2. Kiek apytiksliai reike daigu 1a žemes?

3. Kur galima nusipirkti kokybišku daigu?

Ačiū visiem už atsakymus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,esu naujokas tarp braškininku todėl turiu kelis kvailus klausimus,tikiuosi nepyksit :)

1.Esu išsiares iš rudens 3a žemes ten galvoju sodinti braškes,bet braškes kiek suprantu sodinamos tik rugpjūti tai ka man patartumėt daryt su ta žeme iki to rugpjucio?gal gal paset kokius miežius ir žalius dar nupjaut palikt put po to vėl užart. Ar laikyt juoda dirvoną iki rukpjucio? gal tiesiog purkšt rundapu kad žoles neželtu? :eusa-think:

2. Kiek apytiksliai reike daigu 1a žemes?

3. Kur galima nusipirkti kokybišku daigu?

Ačiū visiem už atsakymus :)

1. naikinčiau piktžoles - arčiau, kultivuočiau (bet nepurkščiau).

2. priklauso nuo to kaip sodinsi, į vagelę eilėje po vieną ar į lysvę po du daigus.... Čia pasidomėk koks būdas tau tinka ir skaičiuok ...

3. braškymuose, pas braškių augintojus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...